... ślub :) ...

Coś tu się cicho zrobiło 👀

Jutro idziemy na degistację tortu. 😁 Macie jakieś swoje smaki ulubione, albo wręcz przeciwnie - takie, które na pewno nie przejdą wśród gości? My nie chcemy nic bardzo słodkiego... 🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
05 kwietnia 2018 07:10
Doubler, wydaje mi się, że najlepiej celować w klimaty czekoladowe, może kawowe. Ja np. nie znoszę żadnych owocowych dodatków, czy to polewy, czy nadzienia, a tym bardziej kawałków owoców. 🤣 Ale ja dziwna jestem. My w ogóle nie robimy tortu, a muffinki.
emptyline, też bym chciała muffinki 😍 Ale na taką ilość osób to tort wyszedłby +1000 zł najmarniej 😵
Scottie   Cicha obserwatorka
05 kwietnia 2018 09:50
Doubler, ja nie chciałam, żeby tort był wykończony masą cukrową (lukrem plastycznym), bo jest to obrzydliwie słodkie i mało kto zjada to na weselu. Chociaż wygląda pięknie. Nie chciałam też, żeby biszkopt był nasączony alkoholem, bo tego bardzo nie lubię.
Nie miałam żadnej degustacji, pokazałam tylko na zdjęciu jak chcę, żeby tort wyglądał, a z wyborem smaku pomógł mi właściciel sali. Mieliśmy tort udekorowany bitą śmietaną, z jasnym biszkoptem, o smaku malinowym. Wydaje mi się, że spód miał orzechowo- chałwowy, tzw. prażynka (chałwa była wyczuwalna), ale ręki sobie nie dam uciąć. Tort był tak smaczny(podobno, ja nie zjadłam nawet kawałka), że do tej pory dostaję pytania, z jakiej cukierni był brany 😉
Tort był z cukierni Małgosia w Radzyminie- jak ktoś jest z okolic, to polecam. Do Otwocka dowieźli bez problemu 🙂
robakt   Liczy się jutro.
05 kwietnia 2018 10:00
U nas umowa z salą, fotografem i zespołem załatwiona. W wakacje zacznę rozglądać się za sukienką i pewnie początkiem przyszłego roku ruszą jakieś bardzije konkretne przygotowania 🙂
Scottie, my nie mamy tortu z sali, tylko musimy sami załatwiać, a z kolei cukiernie umożliwiają darmowe degustację, to czemu nie? 😉  Smak malinowy fajny, bo pewnie troszke kwaskowany był. Dziękuję za odpowiedź! :kwiatek: I gratuluję, bo widzę, że nowy pasek odliczania pojawił sie w podpisie 😅
Scottie   Cicha obserwatorka
05 kwietnia 2018 11:17
Doubler, możliwe- jak mówiłam, nie jadłam 😉 Ale goście bardzo chwalili i ostatnio dostałam zaproszenie na wesele na koniec czerwca- i też przyszli młodzi pytali, gdzie tort zamawiany. Z tą degustacją to bardzo dobry pomysł, no ale szkoda, że sala Wam nie może tego załatwić, bo tak jakby odpada jeden problem z głowy.

Dziękuję 🙂
Tak z ciekawości ile płacicie za tort?Wiadomo,że cena zależy od rodzaju,wielkości itp.Mnie powiedzieli 10 zł od osoby ze zdobieniem marcepanem a 8 zł bitą śmietaną.
Dodatkowo kazali mi sobie wybrać z internetu dowolny wzór i że taki mi zrobią a nie mam kompletnie pomysłu.
Dekster, mamy tak: 0,10kg/osobę, 50-70 zł za 1 kg. Jak chodzio dekorację i wygląd tortu, to możemy mieć z internetu, ale nam się spodobały torty z ich galerii, aczkolwiek za dekorację nic byśmy nie płacili cukiernii - ponieważ dekoracją były żywe kwiaty, które by dostarczamy z kwiaciarni. Więcej będę wiedzieć jutro. 😉 Aczkolwiek od razu powiem, że to raczej tanio wychodzi, bo nawet z ceną 70 zł/kg to nas wyjdzie (jeśli się na nich zdecydujemy) jakieś 1200 (+ dojazd jakieś 200-300 zł), a gdzieś wycenę mieliśmy nawet pod 2000 dochodzącą 😵
Ja wybrałam tort w pół minuty, też mi doradzili jaki smak bo ja się nie znam i był pyszny.  ja bardzo lubię dodatek owoców w torcie i u nas był chyba z malinami też.
My za tort doplacalismy 5zł do osoby
jakie atrakcje mieliście lub  się z nimi spotkaliście na weselach? Szukam czegoś innowacyjnego i jakoś nic wymyślić nie mogę :/
dominika9914, atrakcje, czyli? 😀 U nas będzie barman, fotobudka i fontanna czekoladowa (a przy niej palma z owoców plus jakies ciasteczka, rurki i tak dalej do zanurzenia) 😍
O właśnie, ostatnio się zastanawiałam co tu tak cicho 😉
Dekster u nas jeszcze klamka nie zapadła w temacie tortu, ale jeśli będziemy brali z sali (bo mają taką opcję), to 5 zł od osoby, a jeśli z cukierni, to około 8 zł od osoby.

A ja mam teraz na tapecie ogłoszenia. Chcemy zrobić je sami (narzeczony grafik 😉 ) i cały czas myślałam, że to będzie pikuś, a jak przyszło co do czego, to jakoś nic mi nie leży. Chciałabym coś prostego, z motywami zieleni.
Macie jakieś strony, gdzie można poszukać inspiracji?
Edit: przeszperałam pinterest i znalazłam trochę fajnych pomysłów. Teraz tylko muszę przekonać faceta, absolutnego minimalistę, żeby zgodził się na odrobinę bardziej ozdobną wersję... 😉

Pokażecie swoje zaproszenia? 🙂
Libella, ja już wstawiałam, musisz się cofnąć do strony 636 😁 Generalnie wszyscy są zachwyceni naszymi, nikt nie wierzy, że sami robiliśmy 😜 Na zdjęciach nie wyglądają nawet w połowie tak dobrze, jak na żywo, tak teraz stwierdzam 👀
emptyline   Big Milk Straciatella
06 kwietnia 2018 19:54
Libella, ja też wstawiałam, ale moje są mega minimalistyczne.

Swoją drogą, może ktoś się zna na grafice wektorowej? Muszę moje zaproszenie przerobić na wektor i o tyle o ile napisy zrobiłam to nie umiem ogarnąć szlaczka. 🙁

edit: już ogarnęłam!  🏇
Trochę nam się zmieniło zaproszenie i będzie na sklejce, nie na korku.
Doubler odgrzebałam, serio sami je robiliście? Wyglądają na bardzo pracochłonne!
Emptyline tak, wasze z korka są piękne. Ale w porównaniu z tym, co mi chłop zaproponował, to nie są tak minimalistyczne ... Jego propozycja jest wręcz ascetyczna  😁 ale mam już wizję wzbogacenia o subtelne ozdoby, jadę dziś po złoty marker  😀iabeł:
emptyline   Big Milk Straciatella
09 kwietnia 2018 10:55
Libella, ahaha, zero ozdób i czarna Helvetica na białym tle? 🙂

Moje się właśnie grawerują, mam nadzieję, że będą git.
Libella, serio, serio, jesteśmy z nich mega dumni 😁  Faktycznie, trochę pracy było - najgorzej wyciąć brokat bo to były arkusze 50x70 no i skleić wszystko, ale robiliśmy partiami i od jakiegoś czasu tylko czekają żeby je do końca rozdać 😉 Satysfakcja niesamowita! 😍

emptyline, pochwal się jak już dostaniecie 😀
Mamy do oddania termin ślubu cywilnego w USC i wesela w Mszanie Dolnej w Starej Winiarni 30.06.18, fotografa oraz zespół. Wszystkie najważniejsze rzeczy są załatwione, oddamy za cenę zaliczek, ale możemy ponegocjować. Może jest ktoś zainteresowany? Zostały trzy miesiące
emptyline   Big Milk Straciatella
09 kwietnia 2018 19:45
Doubler, nasze się właśnie grawerują, w czwartek odbieram, ogarnę koperty, laki i wszystko to wstawię lepsze foty.  😍

Ale na razie taki sneakpeak.

emptyline, extra! 😍 Super oryginalne, takich się nie spotyka - i super! 😜
Libella, ahaha, zero ozdób i czarna Helvetica na białym tle? 🙂



Emptyline, no, prawie trafiłaś  🤣 Tylko na okładce pojawił sie mały listek, ale reszta się zgadza 😁
emptyline   Big Milk Straciatella
09 kwietnia 2018 21:26
Libella, ahahahaha, o nie, no dobra, to nasze faktycznie strojne jak cholera. 😂

Doubler, dziękuję. Cieszę się, że się na takie zdecydowaliśmy. Może troszkę szkoda tego korka, no ale albo cena była lekko kosmiczna albo wykonanie fatalne.
emptyline   Big Milk Straciatella
14 kwietnia 2018 01:58
Dobra, prawie skończyłam. Jeszcze tylko lakowanie bądź serduszka w 20 pozostałych sztukach. 😍 Troszeczkę sobie nad tym posiedziałam, ale polecam wszystkim, zwłaszcza lakowanie - dość wolno to idzie, ale niezła frajda. 🙂










Emptyline przepiękne!!! Skąd masz takie czaderskie koperty?
emptyline, piękne 😀 jestem pod wrażeniem 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
14 kwietnia 2018 07:28
Libella, dziękuję bardzo! :kwiatek: Z Paper Concept, ale tego jest pełno wszędzie, szukaj pod nazwą eko. Rozmiar koperty to K4 (156x156)

Cricetidae, dziekuje! Mi się tak gębą cieszy jak na nie patrzę że to szok. 😍
Scottie   Cicha obserwatorka
14 kwietnia 2018 11:35
emptyline, ja również chciałam potwierdzić, że zaproszenia wyglądają super 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 kwietnia 2018 12:02
emptyline, piękne  😍 Zrób mi takie  😀iabeł:
Jaki wyszedł koszt jednej sztuki?
emptyline   Big Milk Straciatella
14 kwietnia 2018 12:42
safie, chyba drogo. 🤣 Grawer 5zł/szt, do tego musiałam zamówić lak, serduszka, papiery do wyklejnia środków kopert, klej, sznurek i koperty, czyli tak pi razy oko 10,50zł sztuka. 🙂 Dziękuję bardzo, z chęcią bym ci zrobila ale mieszkam w Sztokholmie. Przesyłka byłaby bolesna. 🙁

Scottie, dzięęęki. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się