Kącik Rekreanta (część XI) 2018

lusia722, co to za siodło? wygląda niesamowicie bo nareszcie go.. mało 🙂
No a Książe klasa i bóstwo 😍
wątek zamknięty
anil22 ale to nie jest szwed 🙂
lusia722 o! a jak wrazenia odtylkowe ze tak to ujme? i to na zdjeciu to devo jest? 🙂
Kastorkowa o! to chyba tak jak z moim na zdjeciach, myslalam ze wiekszy 😀
wątek zamknięty
tuch nie dziękuję, żeby nie zapeszać  😀 Mojej niezastąpionej Pani fotograf ze mną nie będzie, ale liczę, że ktoś się znajdzie  😁
martva dziękujemy  :kwiatek: tak dokładnie tego mi brakowało, jeszcze teraz taka pogoda  💘
faith dziękujemy  :kwiatek:
flygirl ja rok temu miałam problem z postojem koło jeziora, histeria była straszna, a w tym roku jakoś tak mu przeszło  😁
Co ty! Będzie dobrze  😀 Ja tak w sumie też się zawsze stresuje, ale jednocześnie strasznie nie mogę się doczekać  😀 Teraz wybieramy się do Gruszczyna, bo zaczyna się cykl pucharu wielkopolski i jedziemy Nke  🙂 Tak na rozgrzewkę bo w maju mam w planach nasze pierwsze w życiu ogólnopolskie  😀 A wy co jedziecie?  👀
budyń dziękuję  :kwiatek: zawsze był raczej "nabity", ale w tym roku jakoś tak bardziej niż zwykle  😁
Moon Dziękuję  :kwiatek:
lusia722 nie da się nie kochać jest przeuroczy  💘 a my dziękujemy  :kwiatek:
anil22 dziękuję  :kwiatek:

Jeszcze jedno dodam, bo nie mogę się powstrzymać 😡 Moje chyba ulubione 😍
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 kwietnia 2018 19:52
Burza Devocoux Makila bodajże S
faith Jest niesamowicie komfortowe, mimo że to testówka. Mogłabym nie zsiadać z konia tak dobrze mi się w nim jeździ.
Nawet w galopie potrafię usiąść, czego normalnie nie potrafię i większość czasu jeżdżę półsiadem.
Niestety nawet używane przerastają mnie finansowo, ale jak mam okazję to wsiadam.
Uwaga wracamy do pracy 😅 Muszę zakupić kilka suplementów, dostał zastrzyki i mamy za kilka tygodni kontrolę.
wątek zamknięty
oj, mimo wszystko wiązałabym na sizal, ZAWSZE, ale to ZAWSZE. Strzeżonego pan Bóg strzeże... 😉

Ja zawsze i wszędzie rozwieszam sizalowe sznurki, dla wszystkich koni. O kilka razy za dużo widziałam swoje, w tym ze skutkiem śmiertelnym.
Tak jak mówisz, strzeżonego pan Bóg strzeże... 😉
wątek zamknięty
Faith chodziło mi oczywiście o hanowera  😉
wątek zamknięty
charlieeee szalone L4. 😀 Ale moja głowa powoduje, że czasami nawet Lkowych programów nie potrafię przejechać. Koń nie jest typem pomagającym, on reaguje aż za bardzo na to, co ja robię. Więc jak ja się zafiksuję, to on też i wpadamy w błędne koło, z którego wyciąga nas dopiero trenerka, jak na niego wsiądzie. Nie mam dobrej głowy do tego sportu, ale uparcie się w niego próbuję pchać. 🤣
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
10 kwietnia 2018 11:42
flygirl, aj tam, najważniejsze to mieć wsparcie i właśnie kogoś, kto Cię "wyłowi" z takiego koła, a reszta z czasem i ilością startów sama przychodzi i jest łatwiej - serio 😉

Jaks czas temu była tu dyskusja o bardzo "medialnie pozujących koniach"... Cóż, Kulek się do nich zalicza na bank:  🤣


wątek zamknięty
Moon genialnie się prezentuje 🙂
My doczekaliśmy się zdjęć, niestety większość rozmazana 😵
wątek zamknięty
Anil22
Czemu na wypinaczach?
wątek zamknięty
KaNieCzasem lonżuje na wypinaczach i w sumie drugi raz założyłam na 10 minut jazdy.Zauważyłam, że on fajnie odpuszcza z plecami i szyją po wypinaczach. A na wypinaczach fajnie pracuje.
No wstawiłabym inne zdjęcia, ale jakość Was zaboli :P
wątek zamknięty
flygirl zgadzam się z ty co napisała Moon z czasem jest łatwiej i przyjemniej, a nawet zaczyna to być dobrą zabawą  😀 Ja zaczęłam startować dopiero rok temu, chociaż jeżdżę dużo dłużej, a tego konia mam już 5 lat prawie i to właśnie dlatego, że się strasznie tym stresowałam, a teraz nie mogę się doczekać zawodów (chociaż nerwy dalej są  😁 ) Najważniejsze, że masz kogoś kto przerywa to "koło". Będę trzymała kciuki! Daj znać jak poszło koniecznie  😅
Moon mój jak robię mu sama zdjęcie to też taka pozuje  😁 ale Kulek i tak przeuroczy 💘
anil22 fajnie wyglądacie  🙂
wątek zamknięty
Ja ogólnie uwielbiam wszelkiej maści zawody. Całą tą otoczkę i atmosferę. No ale stres mnie zżera konkretnie. Nawet jak mam na treningu jechać program od początku do końca, to już się spinam. 😂 No ale tak jak mówiecie, trzeba się po prostu rozjeździć. Powtarzam sobie, że przecież nie ma czym się stresować, zwykłe towarzyskie zawody o nic, które powinnam potraktować po prostu jak trening. No ale mówić sobie mogę, głowa robi swoje.🙂

Ale dzisiaj na treningu było megasuperhiper. Nie mieliśmy momentu zafiksowania się, przejechaliśmy program w całości całkiem przyzwoicie a pani trener nawet powiedziała "no może jednak się ujeździcie". 😁 Wierzcie mi, to ogromny komplement. 😀

A co do pozowania, no to cóż:
wątek zamknięty
faith, ale on ma totalnie dwie różne twarze w zależności od nachrapnika! 🙂 aczkolwiek w pbu wygląda super, a jak pracuje lepiej to już w ogóle nie ma czym się przejmować - ja na Kucyczke mam teraz anatomiczne Kawala (to ala Rambo Micklem), w którym wygląda jak wypłoszony muflon 😁 ale pasuje jej, więc jeżdżę 😉

charlieeee, nie grzesz narzekając na swoją halę - na naszej pseudo halineczce (10/20) to dopiero klaustrofobia... piękny ten twój koń 💘

flygirl, gratuluje terenu, oby drzewa przestały przerażać i przy mniejszej ilości koni

Kastorkowa, pięknie młody wygląda pod siodłem, z resztą Pan Hucek też super!!! On 22 lata ma? To ten sam wiek co Pamir 🙂 oby jak najdłużej dziady były w formie 😀

Moon, spoko, moje pozują tak samo, a zrobić zdjęcie pani kucynce to już w ogóle 😁 ostatnio na trawiastym jak puściłam to zanim zdąrzyłam wyjąć telefon to wsadziła łeb pod linkę pdgradzającą od padoku koni i pohasała radośnie galopem 😉

U nas się dzieje - Pams hasa pod dziewczynami, Siwka względnie odpalona i powioli zaczyna biegać więcej niż sję buntować (bo praca po paru miesiącach wolnego BOLI). Z Kucynką hopsamy, zaliczyłyśmy zawody (na początek 70 i 90 żeby się zapoznać), w tą niedzielę jedziemy jeszcze 80 i 90, a w przyszłą na KSJ plan jest na L i L1 🙂

Jedna Kucynka z zawodów i jedna z ostatniego treningu 🙂


wątek zamknięty
flygirl toż to czysty misiek jest  😀
Nirv Zacny ten kucyk
charlieeee dzięki  :kwiatek:
Mój uciekinier przyłapany  😁
wątek zamknięty
charlieeee OŻESZ TY !!!! JAKIE ZDJĘCIA  🏇 🏇 JEST SZAŁ  👍 ZAKOCHAŁAM SIĘ !!
faith  ja do tego stopnia nie lubiłam hanowera u cezara, że zdecydowałam się na szweda ze skośnikiem chociaż nigdy wcześniej nie używałam skośnika.  Piekny on !!!! naprawdę wiem że pod tobą niebawem będzie wyglądał jeszcze cudniej
Kastorkowa aoa.... uwielbiam tą maść @@ pasujecie do siebie. Masz dery czy warkoczyki ?

flygirl kochana mam to samo, spinam się strasznie. U mnie jest jeszcze tak zwany czynnik finansowy, zawsze jak napalę sie na zawody potem przeliczam to na kasę. I zwykle nie jade bo dochodzę do wniosku, że wolę kupić coś dziecku albo jechać na jakiś fajny trening z koniem . I zwykle tylko na chęci sie kończy ....szkoda 🙁

A ja sie chwalę wczoraj na treningu robiliśmy ciągi i teraz najlepsze !!! Naprawdę czułam, że to ciąg !!! Wpadła znajoma, zweryfikowała nasze umiejętności powiedziała co i jak i naprawdę się udało.  Kiedy go kupowałam nigdy nie pomyślałabym, że będę robić ciągi na fryzie 🙂 serio ...... uf musiałam ;0

wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 kwietnia 2018 06:49
Anil dziękujemy  :kwiatek:
Nirv strasznie miło to słyszeć, tak młody skończył 7 a Gutek 22 i z roku na rok tak naprawdę jest coraz młodszy. Też im życzę jeszcze długo takiej formy  :kwiatek: Fajna ta kobyłka, jak patrzę jak wszyscy skaczą tak mi już do tego tęskno  🙂
Lenka1z no ja też mam słabość do izabeli. Mam dredy swoje naturalne aktualnie mają chyba z 4 lata, tylko grzywka zostawiona  :kwiatek: Fajnie, że idziecie do przodu i chwal się jakimiś fotkami Cezara  😀
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 kwietnia 2018 06:58
A ja wyskakując z lodówki (obiecuję nadrobić wszystkie piękne fotki i nie tylko :kwiatek: ) proszę od jutra o moooocne kciukasy! 😅
Po dłuższej przerwie jadę na zawody, na nie swoim, ale jednak ex-syneczku 😁
na razie skoki zażegnałam i teraz udaję, żem pingwin 😂
Estamp



Rudy opierdzielacz:

wątek zamknięty
anil22, kucyk ma około 175, ja mam nieco więcej, przyzwyczajona do swoich kurdupli (Pams 162, Siwka ok 168) na początku jak schodziłam z niej to robiłam łooo bo tyle do ziemi, teraz przyzwyczajona do Kucyny mam śmiechawkę jak wsiadam na Pamsa i robię łooo przy schodzeniu, bo przekładam nogę i jestem na ziemi 😀 😁

Kastorkowa, to chłopaki w jednym wieku - Pams i Gucio 🙂 a przerwa w związku z zimą i przeprowadzką, czy z innych powodów? U nas na placu coraz więcej drągów i przeszkód, więc hopsamy, w najbliższą niedzielę i przyszłą w planie zawody 😍
wątek zamknięty
flygirl one chyba wszystkie tak pozują  😁 👀 na zawodach też będzie dobrze, czuję to  😀
Nirv na sama halę nie, raczej na nadmiar ludzi wokoło  😁 super ta dosyć duża kucynka  😁 💘
anil22 spryciarz  😂
lenka1z dziękuje  :kwiatek: super!  gratulacje  😍 jakieś zdjęcia wrzucaj koniecznie  😀
Hermes pingwiniarstwo jest super  😁 powodzenia  😀

A my po raz pierwszy wczoraj uskutecznialiśmy stęp hiszpański pod siodłem  🏇 śmieszne uczucie  😁 jeszcze się trochę ten mój Pan Koń gubi i ja też, ale jestem w szoku jak łatwo to załapał  💘
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
13 kwietnia 2018 08:09
Nirv w sumie to od września głównie parali się nieróbstwem z powodu mojego braku czasu na wszystko (kończę właśnie technikum wet więc matura, ostatnie egzaminy zawodowe do tego pod koniec sierpnia odbierałam szczeniora z hodowli więc też nie bardzo jak miałam to ogarnąć) potem przyszła jesień i zima coraz gorsze warunki w stajni, konie do odpasienia roztrenowane praktycznie całkowicie, szybka zmiana stajni, aklimatyzacja i dopiero teraz powoli wracamy do pracy. Do tego moje kolano się trochę buntuję w skokówce i nie wiem jak to będzie.
wątek zamknięty
Nir No to kolosalna różnica tak się przesiąść z mniejszego konia na takiego wielkokonia. Uwielbiałam jeździć na takich olbrzymach, ale od kiedy mam swojego konia mam cichą nadzieję, że już nie urośnie  😁
Btw. bardzo lekko wyglada w tym skoku
wątek zamknięty
Hermes,super, powodzenia! Estamp pięknie wygląda!
charlieeee, powodzenia na zawodach! Piękne zdjęcia <3
lenka1z, brawo, fajne jest to uczucie, kiedy chody boczne zaczynają wychodzić 🙂
anil22, ha ha, Ty to chyba musisz jakiegoś profi fotografa zaprosić 😉
Moon, dobrze wiedzieć, że nie tylko mój "pozuje" jak ostatnia ciapa 😉

wątek zamknięty
anai moja przyjaciółka robiła mi zawsze super końskie zdjęcia, ale po przeprowadzce do Niemiec jestem skazana na męża i jego zdjęcia  🤔 może w końcu kogoś znajdę  😵
Prosiłam żeby zrobił mi zdjęcia podczas ćwiczen chodów bocznych i zdjęcie wygląda tak  😵 🙇

Przecież tu nawet nie widać, że to koń jest  😁
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 kwietnia 2018 00:00
Dziękujemy za kciuki :kwiatek: jestem w strasznym szoku jakie fajne to ujezdzenie, ale jednak ocenianie w ujeżdżeniu pozostawia często wiele do życzenia..
pierwsze moje i jego w życiu zawody ujezdzeniowe i i wynik z dzisiaj 61,974% 😅

Jak się załaduje to pokaże tez filmik, bo nawet się go nie wstydzę 😁
wątek zamknięty
Hermes gratki 😅 film widziałam już na fb 🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
14 kwietnia 2018 07:01
Hermes, brawo! Gratulacje! Dawaj filmik, dawaj! 😀
wątek zamknięty
Hermes Trzymam kciuki cały czas (i już mnie ręce bolą). Ale w sumie nie za wynik a za ujeżdżeniowego bacyla 😉

anil22 Mam taką koleżankę "specjalistkę" która potrafi zrobić w ciągu 1 jazdy 1200 zdjęć oczywiście dumna z siebie mówi "ale Ci zrobiłam!!". Wracam do domu, a tam tylko 10 ostrych 😁

charlieeee Jak u Ciebie na czworobokach?

Moon flygirl Trzeba cierpliwym być i odpowiednio długo czekać aż konia coś z otoczenia zainteresuje. Można czymś zaszeleścić albo wyjąc cuksa z kieszeni, żeby mina się poprawiła 😉

My się cały czas powolutku ujeżdżamy i zwiększamy dystanse galopu (obecnie jesteśmy przy 5 okrążeniach całej ujeżdżalni na stronę). Jak to na młodym, nie za dużo robimy oprócz tego, żeby po prostu szedł do przodu we wcześniej ustalonym kierunku i tempie. Jest nieziemsko grzeczny, acz zdarzyło mi się uskutecznić 1 ciekawy pomysł (hihi 😁 ale ja się poniekąd cieszę bo to znaczy że koń myśli i szuka rozwiązań, oczywiście nie do przesady żeby nie rozpuścić dzieciaka).
Mam obiektyw 50-150, żeby zrobić takie zdjęcie muszę odejść na 10 metrów czyli dalej niż koniec lonży. Tu mówię do niego "stój tam i czekaj" i od razu oko i ucho  skierowane na mnie 😉





I nie wiem jak to się stało, że na mniejszym koniu, wyglądam na mniejszą nią na większym 😁 😁

wątek zamknięty
Tuch piekny on! 🙂 super ze juz pracujecie i fajnie ze wszystko z glowa, do olimpiady jeszcze czas 😀 Moze on tez jest quasi-mastdontem jak moj i zyskuje wzrostu w soczewce aparatu 😀
Hermes gratulacje, bardzo ladny wynik! jaki program? 🙂

Kto tam jeszcze postartowal i sie nie chwali? 🙂😉)
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 kwietnia 2018 09:35
Moon, nie mogę coś wgrać filmików :/
faith, bez szaleństw, bo jechałam w piątek L1, wczoraj L2 i dzisiaj L3 😅
tuch, ten gen po wspólnym tatusiu zobowiązuje, jeszcze od braciszka Rudego się nauczy 😁


Wczoraj ciut gorzej było, bo na wjeździe się trochę wystraszył i zrobiliśmy paskudne zatrzymanie, pierwszy galop też tyłka nie urwał, bo się szarpał ze mną, a później już było super. Wczoraj 61,477% więc formę ponad 60% trzymamy 😍
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.