Giżycko i okolice - czyli re-volta na Mazurach

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 lipca 2017 13:56
W Mikołajkach jest stajnia przy basenie ,,Gołębiewski".
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 lipca 2017 18:29
Dzięki wielkie, będę wiedziała na przyszłość :kwiatek:
Może ktoś chciałby skorzystać z treningów, naprawdę warto. Pierwsze treningi odbędą się 28-09 ( czwartek) , trenerka dojeżdża do stajni.

https://www.facebook.com/groups/1477557252324349/?multi_permalinks=1478177052262369&notif_t=group_activity&notif_id=1506058607110226
kaloe daj więcej info, może być na PW  😉 wprawdzie 28 odpada, bo będę jeszcze w delegacji, ale kolejne terminy chętnie rozważę  😀

A przy okazji zapraszam: https://www.facebook.com/events/352596758507674/?ti=cl mam nadzieję, że będzie fajna impreza i nowa tradycja 🙂
Co chciała byś wiedzieć?
Cena, jakie koszty dojazdu, treningi indywidualne czy grupowe? Reszta chyba mi się wyświetliła już na fb po dodaniu mnie do wydarzenia.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 września 2017 20:52
kaloe daj więcej info, może być na PW  😉 wprawdzie 28 odpada, bo będę jeszcze w delegacji, ale kolejne terminy chętnie rozważę  😀

A przy okazji zapraszam: https://www.facebook.com/events/352596758507674/?ti=cl mam nadzieję, że będzie fajna impreza i nowa tradycja 🙂


Ja chciałam przyjechać, o ile udałoby się konia wypożyczyć ze stajni (miałam w planach zadzwonić i porozmawiać z właścicielami), ale prawdopodobnie będę wtedy miała zjazd na studiach...
Jak zwykle uczelnia poda terminy zjazdów i plany kilka dni przed rozpoczęciem zajęć  😤
Dziewczyny jest jakiś godny polecenia rymarz w naszym województwie ? Słyszał ktoś może ?
Hej! Mamy możliwość zorganizowania konsultacji z Traveling Saddler. Konsultacje z zakresu dopasowania siodeł, możliwość przyjechania z własnym koniem. Miejsce konsultacji stajnia 3 km od Ełku. Więcej informacji na fb:  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1513056262144828&id=574754082641722
Dziewczyny wybiera się do mnie Pani Blanka Wysocką. Jakby któraś z Was chciała się podpiąć pod wizytę to zapraszam na priv. Narazie poza mną jest zainteresowana tylko jedna dziewczyna spod Goldapii. Miło byłoby jakbyście też puściły info w świat.
CZy jest gdzieś w okolicy Lidzbarka Warmińskiego (może być tak do 30-40 km) jakaś stajnia w której można pojechać w teren?
Hej, czy jest tu ktoś z okolic Reszla, kto jeździ do Wrocławia?
Wybieramy sie na Mazury, jest to dla nas zupełnie obcy rejon kraju. Szukamy klimatycznego noclegu nad jeziorem. Gdzie szukać? Polecicie jakies miejsce? Co warto zobaczyc? Jak planować kilka dni urlopu zeby zobaczyc jak najwiecej? Pomocy :-)
Ja polecam Ryn i okolice. Na zamku noclegi klimatyczne i bardziej ekskluzywne a okolicznych wsiach np Skorupki, Mrówki bardziej kameralnie - nad jeziorem w lesie. Z Rynu jest wszędzie blisko - do 20 km jest Giżycko, Mrągowo, Kętrzyn i Mikołajki.
Rtk, pół życia jeździłam do SK Żabieniec koło Mrągowa. Pensjonat w lesie, nad jeziorem. Blisko OW w którym można wypożyczyć rower wodny, łódke, wędkę. Z atrakcji w okolicy... hmmmm jak samochodem, to w ciągu godziny dojedziesz wszędzie 😉 sanktuarium w Świętej Lipce, zamek w Reszlu, Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, Olsztyn i jego starówka, Giżycko, Ryn (zamek) Mikołajki (port, żaglówki) Ruciane Nida (najlepsze gofry  😂 ) Kętrzyn i piękne Stado Ogierow, dalej siedziba Hitlera w Gierłoży. Żeglarsko warto zawitać w Sztynorcie, Węgorzewie (koncerty, szanty) i wiele, wiele innych... oczywiście otulina Puszczy Piskiej, więc spacery piesze/konne... w Pieckach też jest leśniczówka, tam skromniej i taniej i miejsce też super położone. Nad tym samym jeziorem co Żabieniec.
Jak kilka lat temu zrobiłam mojej Mamie objazdówkę po mazurach, to spokojnie zajęło nam to 5 dni 😉 z popływaniem stateczkiem turystycznym doliną Rozpudy, z odpoczynkiem i leżingiem na plaży, ze zbieraniem jagód. Naprawdę niewiele tam jest atrakcji 😉
Rtk, jak szukasz kompletnej ciszy i spokoju to Puszcza Borecka to jest to 🙂. Najczystsze powietrze w Polsce, dzicz w pozytwnym tego słowa znaczeniu i nie ma tak wielu turystów, a też wszędzie niedaleko,a atrakcji moim zdaniem wiele 🙂.. Piramida w Rapie,cudowne lody w budce rodem z PRL jakby czas się zatrzymał w Baniach Mazurskich, bunkry w Mamerkach, mosty w Stańczykach, zwalony most w Grądach Kruklaneckich, diabelski kamień w Puszczy(ogromny głaz narzutowy z odbitą diablą łapą), żubry w Wolisku, spływy kajakowe "dzikimi"rzekami, Giżycko,Olecko, Węgorzewo, Gołdap i jej tężnie m.in. niedaleko... Atrakcji jest mnóstwo, tylko też zależy dużo od tego co kto uważa za atrakcje,bo dla jednego to np.wesołe miasteczka,a dla drugiego już np.niezwykłe okazy przyrody 😀.
Jak coś to mogę podrzucić fajne miejsca noclegowe na priv 🙂
akselka, no jasne! Podrzucaj!

a koniki jakies na mazurach sa? 😉
akselko ja już rtk na Wydminy namawiam i na Twoje tereny😉
rtk jeśli się zdecydujesz na Wydminy, to kiedyś dość fajne konie i tereny mieli w Pozezdrzu (tereny się nie zmieniły  😁 ), jeśli skorzystasz z okolic, które ja powyżej zaproponowałam, to SK Żabieniec posiadała konie. Tzn nie wiem zupełnie jak tam teraz jest i kto to dzierżawi, ale konie były tam zawsze. W samej stadninie nie byłam już kilka lat, a tylko przejazdem, ale w zeszłym roku konie tam były 🙂 no i pensjonat był sympatyczny. Teraz szczerze, nie wiem jak tam jest, kiedyś to było przesympatyczne miejsce.
Chodzi mi o to miejsce https://zabieniec.spanie.pl/zakladka/fotogaleria#a bo na fb widzę, że strona jest podkradziona przez wcześniejszą dzierżawczynię, która przeniosła się z końmi do Kosewa do miejsca z halą 😉 a nadal administruje stroną stajni 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 czerwca 2018 21:22
Megane - jak to niewiele jest u nas atrakcji? Do wyboru do koloru tak jak w każdym miejscu w Polsce.
rtk - blisko mnie, pod Giżyckiem, jest agroturystyka "z fasonem" oraz "miła stajnia", oba miejsca mają blisko do plaży, ładne pokoje, właścicielki bardzo sympatyczne i konie i jazdy na fajnym poziomie.
Design, o tak, tereny to mam boskie nieskromnie powiem :P. Sama jestem zakochana  💘. Z każdym wypadem w teren jaram się moją okolicą tak jakbym dopiero tu przyjechała  😡 😀
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 czerwca 2018 19:20
Rancho Zielony Koń koło Mrągowa! Jezioro (można wypożyczyć sprzęt wodny), rzeka, konie, las-czego więcej trzeba? (byłam tam na zawodach, super miejsce)
Stajnia Gajrowskie- blisko Puszczy Boreckiej i rzeki (jeziora w okolicy). Nie byłam, mimo że od rodziców mam blisko, ale lokalizacja fajna.

edit: niedaleko Puszczy Boreckiej zawsze możecie jeszcze odwiedzić Indiankę  😜
Szukamy fajnych ludzi do sekcji jeździeckiej  😉 https://www.facebook.com/100001343723937/posts/1753097718078335/
[CIACH]
Fajnie że tyle nas jest na Mazurach!  🤣
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 września 2018 15:00
marlin1990- link nie jest dostępny dla wszystkich...
Demetek szczerze mówiąc nic na to nie poradzę, chciałam zawrzeć więcej szczegółów w wiadomości, ale zostało to uznane za reklamę  🙄 mogę zaprosić wszystkich zainteresowanych na PW, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania, albo odeślę do właścicieli (my z koniem tam tylko stoimy, ale chciałam nagłośnić, bo fajna inicjatywa)  😅 także zapraszam postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania  😅
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 września 2018 22:56
Czy w okolicy Ełku/ Giżycka jest stajnia z krytą ujeżdżalnią, prowadząca treningi ujeżdżeniowe/ skokowe?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 września 2018 11:29
Upałty u Pani Szpilewicz i Sterławki Małe "z fasonem" tylko tam znajdziesz halę.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 września 2018 17:12
Tylko czy tam szkolą na poziomie złotej odznaki? W okolicy Ełku napewno jest jedna stajnia z halą, ale tam tylko rekreacja jest... Lipa  🙁

Edit: przez Upałty tyle razy przejeżdżałam i nue miałam pojęcia, że tam jakaś stajnia jest.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
27 września 2018 13:54
Czy na poziomie złotej odznaki to nie wiem ale z pewnością więcej niż rekreacja. Dzwoń, pytaj, obie właścicielki są sympatyczne i wszystko powiedzą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się