Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Po za tym na kuj-pom stoi uznany w zeszłym roku Don Sandrio po De Niro, który jest bardzo dobrze zbudowany, ma dobrą górną linię i kapitalny spód. Nie mówiąc już o doskonałym rodowodzie;
https://www.bazakoni.pl/donsandrio-deniro-scharadem


Jest gdzieś oferta jego stanówki?
Widział ktoś na żywo tego ogiera? Bo na zdjęciach/filmikach z MPMK z 2017r  to jak na 5 latka taki bardzo źrebięcy jeszcze ma wygląd.
KLIK





Co sądzicie o jego ruchu? Jak na taki rodowód to spodziewałam się większego WOW.

Zdjęcie gigant!
Tu masz swiezszy film:
Wlascicele ogiera maja tez po nim kilka zrebiat, chyba obecnie prawie 2-letnich.
Mam pytanie, wiedzione ciekawością...
Odnosząc się do tego:

7. Właściciel ogiera nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe koni, kontuzje, nagłe zachorowania, upadki.

Przypuśćmy, że ogier przy skoku kaleczy klacz (np. rany grzbietu) i pozostaje kwestia odpowiedzialności. Zgodnie z tym punktem to wypadek losowy, prawda?
Witam, orientuję się ktoś w temacie Bre Gun'a po Top Gun'ie? I w Łyku Szampana? Błagam o jakieś info na ich temat.
Wiem, że Bre Gun był zakładzie a Łyk jest po Emetycie a więcej to ni chu chu
Łyk słaby, nic nie zostawił... widziałam i jego samego i kilka sztuk potomstwa w okolicach Jędrzejowa...
A Bre coś więcej?
Ktoś się orientuje, czy og. COLINERO (o. Cola, m. Elvita po Escudo I) kryje i jaka cena stanówki? I czy nadal stoi w Kwidzynie?
ponieważ wątek o imbredzie nie żyje od 2013, a tu udzielają sie ludzie mający pojęcie o genetyce i krzyżownaiu, pozwolę sobie zadac pytanie, jesli jest nie na miejscu to z góry przepraszam  :kwiatek:

czy posiadacie jakieś info na temat potomstwa Corleone Z (a dokladniej jakie negatywne cechy móglby przekazywać)? Dostałam oferte kupna wałacha z wysokim inbredem na tego ogiera (1/2, ojciec i dziadek od strony matki) i nie wiem czy jest sens/potrzeba zlecać jakieś dodatkowe badania w razie kupna, czy od razu zrezygnować :/
Witam serdecznie.  🙂 Przychodzę z pytaniem dotyczącym dwóch koni - ogiera Long Star rasy hanowerskiej i klaczy Capri Zen, również rasy hanowerskiej. Mianowicie, czy ktoś miał okazję pracować z tymi końmi bądź ich potomstwem? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, naprawdę mi się przydadzą.  🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
ed
ponieważ wątek o imbredzie nie żyje od 2013, a tu udzielają sie ludzie mający pojęcie o genetyce i krzyżownaiu, pozwolę sobie zadac pytanie, jesli jest nie na miejscu to z góry przepraszam  :kwiatek:

czy posiadacie jakieś info na temat potomstwa Corleone Z (a dokladniej jakie negatywne cechy móglby przekazywać)? Dostałam oferte kupna wałacha z wysokim inbredem na tego ogiera (1/2, ojciec i dziadek od strony matki) i nie wiem czy jest sens/potrzeba zlecać jakieś dodatkowe badania w razie kupna, czy od razu zrezygnować :/


Nie nie ma sensu po za normalnym TUV o ile koń normalnie funkcjonuje i jest zdrowy. Takie inbreede się zdarzają, a geny tzw letalne wychopdzą dużo wcześniej i najczęściej źrebak nie dożywa wieku dorosłego. Jeżeli koń jest normalny , nie rahityczny ,zdrowy, to taki inbreed wtedy to zaleta, bo wzamcnia dobre strony danego reproduktora. Może rónież wzmocnić złe, np skłonność do brykania złośliwość , krzywą nogę, lub nogi itp.
ponieważ wątek o imbredzie nie żyje od 2013, a tu udzielają sie ludzie mający pojęcie o genetyce i krzyżownaiu, pozwolę sobie zadac pytanie, jesli jest nie na miejscu to z góry przepraszam  :kwiatek:

czy posiadacie jakieś info na temat potomstwa Corleone Z (a dokladniej jakie negatywne cechy móglby przekazywać)? Dostałam oferte kupna wałacha z wysokim inbredem na tego ogiera (1/2, ojciec i dziadek od strony matki) i nie wiem czy jest sens/potrzeba zlecać jakieś dodatkowe badania w razie kupna, czy od razu zrezygnować :/


Jakiego konia chcesz kupić i do czego on ma być ? może być na pw.
titina jedyne co na razie mogę stwierdzić to tyle, że kurdupelek (co akurat jest całkiem zbieżne z moimi potrzebami) 🙂
monia wysłałam priv 🙂
titina jedyne co na razie mogę stwierdzić to tyle, że kurdupelek (co akurat jest całkiem zbieżne z moimi potrzebami) 🙂
monia wysłałam priv 🙂


Kurdupelek ale paker, czy kurdupelek rahityczny? Jeżeli to drugie to kiepsko.
Shhera ja mam klacz po Łyku. Bardzo skoczny i dzielny koń, ale też taki no bardzo energetyczny. Niestety od kiedy posiadam czepiają się kontuzje i przypadki wszelkie i wychodzą zaniedbania. Jeśli chcesz mogę  na priv wysłać filmik ze skoków, trochę stare ale aktualnych już nie będzie .. no chyba że ktoś mi nagra jak przez ogrodzenie wyskakuje 😉
[quote author=azzawa link=topic=5087.msg2773959#msg2773959 date=1523450253]
titina jedyne co na razie mogę stwierdzić to tyle, że kurdupelek (co akurat jest całkiem zbieżne z moimi potrzebami) 🙂
monia wysłałam priv 🙂


Kurdupelek ale paker, czy kurdupelek rahityczny? Jeżeli to drugie to kiepsko.
[/quote]
na szczęście paker 🙂
co sądzicie o Palegro ?
Ojciec:Power
Matka:Watonga

Jak źrebaki po nim? Nogi kłoda? Charakterek? 🏇
ed
Witam , mam klacz która właśnie jest u ogiera , a że to jej pierwsze krycie i mój całkowity początek z przygodą hodowlaną niepokoję się trochę czasem trwanie rui u niej. 🤔 Ile skoków średnio przyjmowały wasze klacze ? Moja przyjęła już 5 skoków, w środę była badana przez lekarza - pęcherzyk wielki 5 cm na lewym jajniku , macica prawidłowa, rujowa, dostała chorulon żeby zowulował , w czw wieczór było 5 krycie w sobotę ma być sprawdzona przy ogierze czy odbije. Ale byłam dzisiaj u niej lonżować ją na padoku w pobliżu stajni ogierów i nie widać żeby chciała odpuścić, podchodziła blisko drzwi , podnosiła ogon, rozkraczała się. Szczerze mówiąc sądziłam że cała ta przygoda rozegra się szybciej  😲... już mnie to powoli zaczyna męczyć  bo stoi sama w boksie, nie jest wypuszczana , rozpiera ją energia. . . .  😜 Czy ktoś miał klacz która przyjeła więcej niż 6 skoków a dopiero potem odbiła?  będę wdzięczna za jakieś info .
klaudia miałam taki przypadek. Ale klacz po zastrzyku była pokryta dwa razy jednego dnia i wróciła do domu. Później czyli po 21 dniach, pokazała znowu ruję i pojechała raz jeszcze. I wtedy dwa skoki i odbiła.
Hm.. . 🙄 No cóż, będziemy czekać i zobaczymy co będzie. Ewentualnie może zdecyduję się na inseminację gdyby znowu pokazywała ruję, bo ten ogier oddaje też nasienie na fantomie. Bo takie jeżdżenie, pomieszkiwanie w różnych miejscach, stres , to nie dla mnie zdecydowanie ...  😵
Klaudia te pierwsze ruje czasem są takie dziwne, mieliśmy przypadek że klacz przyjęła 7 razy , dzień po 7 skoku została zbadana i okazało się że jest świeżo po owulacji i wet mówił że na drugi dzień mogłaby jeszcze przyjąć 8 raz ogiera a potem dopiero odbić..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2018 13:24
Ja "mialam" klacz, ktora nie odbila w ogole, krylismy ja prawie 2 tygodnie. Po badaniu okazalo sie, ze owulacja dawno byla, klacz zaskoczyla, ale ogiera dalej przyjmowala, chyba jej sie podobalo po prostu 😉
Co myślicie o ogierze Jurand młp po Arcus i ogierze Wig młp po Garland?
A pro po mojej baby : w sobotę rano była weterynarz akurat przypadkiem i zbadała ją przed sprawdzaniem przy ogierze : była po owulacji, zareagowała na chorulon i pani dr powiedziała , że mogę ją zabierać do domu 🙂 No więc cała szczęśliwa pojechałam po nią, jak wychodziła z boksu chyba myślała że idzie do ogiera zaś , bo ogon w górę w mig. . . A tu nie, do bukmany. 😂 Potem się tak zastanawiałam czy miało by sens krycie jej kolejny raz, bo pewnie i tak by przyjęła , ale w sumie plemniki z poprzedniego krycia jeśli mają zrobić to zrobią swoje. 🙄 Teraz tylko czekać i modlić się żeby zaskoczyła...  🙇 🙇
Moje to na widok samej pani dr.podnoszą ogony  🤣
A mnie dziwi ze tak kryjecie zamiast czekać na owulacje pod kontrolą usg. I ogiera szkoda, i kobyły.
Hej. Szukam ogiera, może ktoś zna jakiegoś - chodzi mi o wzrost ok. 150-160, dobry ruch, dobra głowa. Najlepiej inseminacja, ale jak w obrębie kuj- pom to może być naturalne.  :kwiatek:
lardia  oj tam zaraz ogiera  😀 Nie no żart...
Ale masz rację , chciałam to zrobić inaczej i teraz żałuję że nie dzwoniłam do wet od razu , ale ja zauważyłam ruję w święta wielkanocne,  mam tylko dwa konie więc moja klacz albo te ruje słabo pokazuje albo ja mam słabe oko . Po prostu bałam się że to może być połowa lub koniec rui , dlatego od razu we wt po świętach pojechaliśmy. Ale już drugi raz tego błędu nie popełnię i napewno najpierw badanie...
Kogo polecacie do inseminacji na śląsku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się