"Koń w złotej klatce" - czyżby to jest temat tabu

Dziwnym zbiegiem okoliczności, nie wiedzieć czemu, w internecie  nie można znaleźć materiałów odnośnie przetrzymywania przez cały czas koni w boksach oraz tego jaki to ma wpływ na te zwierzęta. Wygląda na to że tak zwane złote klatki są dla tych zwierząt najlepszym co może je w życiu spotkać. W nagrodę dostają przecież dobre witaminy, nowe czapraki, ochraniacze itp. Proszę o  Wasze opinie na powyższy temat.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
wątek zamknięty
Nie jestem zwolennikiem tego zjawiska. Jednakże według mnie wynika to ze strachu włsciciela o stan zdrowia konia ( widząc co potrafi zrobić sobie mój koń w stajni wolnowybiegowej) oraz wygody, ale to chyba w mniejszym stopniu. Może wypowie się jakiś właściciel takiego konia.
wątek zamknięty
Jest z milion pincet artykulow na ten temat w necie i calkiem sporo wypowiedzi revoltowiczow na tym forum. Nie trzeba sie tak egzaltowac, to dosc powszechna wiedza.
wątek zamknięty
Temat rzeka. Jedna kwestia to obawa wlascicieli ze kon zrobi sobie krzywdę. Druga to to, ze naprawde niewiele stajni pensjonatowych łączy dobre warunki do treningu (hala, przyzwoity plac) i dobre warunki dla konia (pastwiska lub adoki, sporo dobrej jakosci siana). Problem robi sie jeszcze wiekszy jak ktos ma ogiera.
wątek zamknięty
Zgadzam się z karolina_... Mój koń bardzo długo latał sobie po łące z kumplami i szamał trawę całymi dniami. Teraz niestety jest "w złotej klatce" - wybraliśmy pensjonat gdzie mamy infrastrukturę do treningu - hala, karuzela, plac z kwarcem, zawody w domu, trener na miejscu... Niestety, nie ma hektarów łąk... Zapewniam mojemu koniowi padok na tyle na ile jest to możliwe... Jest okuty na 4 i jest raczej koniem dominującym - nie wiem czy ktoś by chciał dać swojego konia mojemu do towarzystwa - ryzykując kontuzję (bo srednio fajnie  kopa z podkowy dostać).... Niestety w naszym regionie raczej musisz wybrać  - łąki albo profi infrastruktura...
wątek zamknięty
A ja coraz częściej spotykam się że stajniami które oferują dobre warunki treningowe + codzienne padoki.
Nie zawsze są to hektary łąk, a częściej kwatery co by właśnie nie martwić się o ewentualne kontuzje w stadzie.
Częstym też powodem, z jakim się spotkałam, dla którego konie nie wychodzily na padok było niestety ale lenistwo właścicieli stajni. Umowa swoje, praktyka swoje.
wątek zamknięty
Milla znam dokładnie takie same przypadki. Możliwości są, a chcęci brak. I na odwrót.
wątek zamknięty
Współczuję koniom zamkniętym w boksach "bo warunki treningowe są super". Wyjątkowo często z takim podejściem spotykam się u "zawodników", którzy nie wychodzą nawet poza C klasę  🤔 no cóż, niektórzy swoją wygodę stawiają ponad dobro konia
wątek zamknięty
Dziwnym zbiegiem okoliczności, nie wiedzieć czemu, w internecie  nie można znaleźć materiałów odnośnie przetrzymywania przez cały czas koni w boksach oraz tego jaki to ma wpływ na te zwierzęta. Wygląda na to że tak zwane złote klatki są dla tych zwierząt najlepszym co może je w życiu spotkać. W nagrodę dostają przecież dobre witaminy, nowe czapraki, ochraniacze itp. Proszę o  Wasze opinie na powyższy temat.

Prowokacja ?
Próba rozkręcenia dyskusji ?
...
...
Głupota ?
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
15 kwietnia 2018 05:46
Dziwnym zbiegiem okoliczności, nie wiedzieć czemu, w internecie  nie można znaleźć materiałów odnośnie przetrzymywania przez cały czas koni w boksach oraz tego jaki to ma wpływ na te zwierzęta. Wygląda na to że tak zwane złote klatki są dla tych zwierząt najlepszym co może je w życiu spotkać. W nagrodę dostają przecież dobre witaminy, nowe czapraki, ochraniacze itp. Proszę o  Wasze opinie na powyższy temat.

Horseriders, Jakie "materiały" masz na myśli? Bo publikacji na temat szkodliwości trzymania koni w boksach 24/7 jest w internecie na pęczki, tak samo jak artykułów zachwalających chów bezstajenny. W związku z powyższym nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Mogłabyś rozwinąć swój post?
wątek zamknięty

Prowokacja ?
Próba rozkręcenia dyskusji ?
...
...
Głupota ?




rollnick - Wszystko razem . Jakiś nowy oszołom  🤣
wątek zamknięty
Dla mnie dubel. Dyskutowaliśmy o tym miliony razy.  🤔wirek: W necie materiałów we wszystkich językach jest multum - od bicia piany po badania weterynaryjne dotyczące choćby poziomu stresu koni chowanych w różnych warunkach... Serio będziemy do tego wracać po raz tysiąc siedemnasty?  😲
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
15 kwietnia 2018 07:49
_Gaga, O to mi chodzi. Jaki był cel założenia tego wątku zapytuję?
wątek zamknięty
_Gaga, O to mi chodzi. Jaki był cel założenia tego wątku zapytuję?

Może jakaś prowokacja, obstawiam.
wątek zamknięty
A.kajca   Immortality, victory and fame
15 kwietnia 2018 08:40
Sankaritarina, Ale skąd pomysł o braku "materiałów" na w/w temat? Może autorka powinna spróbować szukania interesujących ją treści zamiast lecieć z gorzkimi żalami na forum bo ją wyszukiwarka google pogryzła? xD
wątek zamknięty
A.kajca, 😀 😀 😀 Tego chyba nawet najstarsi Indianie nie wiedzą.... 😉
wątek zamknięty
A ja podejrzewam, ze za jakis czas powstanie artykuł na ten temat w jakimś Gallopie albo innym pisemku 😉
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.