Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ushia   It's a kind o'magic
16 kwietnia 2018 09:35
Perlica:
http://sklep1372427.home.pl/bluza

nawet nie probuje zgadywac czemu link do "bluzy" 😉


serio ona niepylaca?
jakos sie nie moge przekonac, bo nie ma ani oleju, ani melasy ani zgranulowanej drobnej frakcji - to czemu nie pyli? 😉
Jak rozgrzebiesz drobnice z dna - no to trochę pyli.
Ale tej drobnicy jest malo 🙂
Potwierdzam, moja sieczka sukcesu jest sucha, ale również nie pyli, konie są zadowolone 🙂
ushia, dzięki znalazłam, chyba wezmę paletę, bo nie wychodzi drogo
Czy wie ktoś, ile litrów ma miarka podana na stronie Baileys gdzie ważone są pasze?
ushia Ta sieczka naprawdę jest niezła. Mamy w stajni sieczkę mastersa,którą je mój koń i konie właścicielki i sieczkę sukcesu,którą dostaje jeden z pensjonatowych koni. I powiem tak, masters jak dla mnie jest super,aczkolwiek jest olejowany i znacznie droższy. Sukces jest suchy, ale faktycznie jako tako nie pyli, ten miał trochę, ale to byś musiała chyba zagarniać celowo z dna bo wiadomo,że biorąc z góry największy miał spada na dno  😉. Jeśli potrzebujesz większej ilości,to śmiało bierz,myślę,że nie ma się nad czym zastanawiać. Generalnie wydaje mi się,że akurat sieczka to jest najlepszy produkt sukcesu  😁
A ta sieczka sukcesu jest taka luźna czy mocno sprasowana? (  mieliśmy w stajni jakąś sieczkę z lucerny której nie dało się miarką nabrać, była sprasowana na taki blok twardy).
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 kwietnia 2018 17:54
Anai na takie 4 bloki jest sprasowana sieczka z Rwe Trade. Koń koleżanki na tym był, najprościej było wyjąć jeden blok i go przełożyć do osobnego pojemnika i rozwalić.
Sukces jest luźny z tego co wiem.
Luźna luźna 🙂
Zdecydowanie luźny  🙂
Hartog też jest sprasowany  🙂
https://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-One-Meal-skoncentrowana-pasza-dla-koni/491
czy ta pasza rzeczywiście jest tak wypasiona i po podawaniu jej będę mógł odpuścić sobie wszelkie suple i witaminy?
Według producenta całkowicie pokrywa zapotrzebowanie witaminowo minerałowe więc nie ma potrzeby już suplementować. Ale trzeba przeliczyć w jakim stopniu pokryje zapotrzebowanie energetyczne danego konia i ile innej paszy będzie musiał dostać oprócz tego.  No i tu zaczyna się zabawa bo w wielu paszach masz też witaminy ;-)
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 kwietnia 2018 14:55
Ja znowu musze pomyśleć o nowej paszy :/
Seniorka ma 26 lat i jeszcze dwa miesiące temu wyglądała świetnie, dostawała wysłodki z otrębami, otręby ryżowe, trawokulki i Brandona xs, no i na obiad meszyk. Zjadała wszystko bardzo chętnie i w sporych ilościach (od zawsze miała problem z przytyciem, na większych porcjach zaczęła wyglądać ładnie).
Koń nie pracuje, chodzi tylko na spacery. Ma wrzody i od niedawna wykrytego Cushinga.
Niestety musze coś w żywieniu pozmieniać bo koń bardzo schudł, a nie chce przyjmować wiekszych posiłków (to co teraz zjada to 1/3 tego co jadła dawniej). Nie jestem w stanie wepchnąć jej w 4 posiłkach pelnoporcjowo Brandona, a mniejsze ilości chyba nie mają wiekszego sensu. Myślałam o jakimś balancerze tylko nigdy nimi nie karmiłam i nie wiem na co zwracać uwage. Nie podaje też owsa a to chyba jest dodatek do niego, tak?
Macie jakiś pomysł? Na coś smacznego i działającego w niedużych ilościach? Żeby mocno nie pachniało, nie było bardzo ziołowe bo nie ruszy.
https://pro-linen-shop.pl/pl/p/Pro-Linen-One-Meal-skoncentrowana-pasza-dla-koni/491
czy ta pasza rzeczywiście jest tak wypasiona i po podawaniu jej będę mógł odpuścić sobie wszelkie suple i witaminy?


Czy ktoś stosuje tą pasze u chudzielca?

Mój koń tragicznie schudł. Poszukuję paszy od której ładnie przytyje. Niestety nie mam możliwości być u niego w ciągu tygodnia dlatego nie ma opcji żeby dostawał kilka pasz (chyba, że sama sobie pomieszam w pojemniku i stajenny będzie to nakładał jednocześnie). Trawokulki, wysłodki też odpadają, bo nie będzie miał kto tego moczyć...
Sonkowa ja daje teraz Mastersa Struktuur i koń na tym super przybral. Tylko to jest pasza niskoenergetyczna więc daję do tego owies. Teraz jak koń zaczal więcej pracować chcę zaczać podawać musli Profit dla chudzielców, też Mastersa. Jestem bardzo zadowolona z tej paszy i cena jest super a jak zamowienie wieksze to jest jeszcze taniej.
Mogłabyś podać link do tej paszy? Nie mogę znalezc..

Edit. Okej, znalazłam
Robaczek M., mamy folblutkę- podobny przypadek do Twojej, okresowo chudnie, bo przestaje zjadać swoje normalne porcje. Za namową lekarza robimy wtedy tak: rezygnujemy z rozmaitości (czyli dostaje tylko najprostsze swoje musli i wieczorem mesz), a do tego suplement na apetyt (kurcze, akurat ma się dobrze i zupełnie nie pamiętam, co to było). Kilka dni i wszystko wraca do normy.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 kwietnia 2018 18:39
paa  od ostatnich dwóch lat nie było problemów z jedzeniem, przed Wielkanocą zaczęło się od leków na kolano. Odmówiła jedzenia dosłownie wszystkiego co mieliśmy w domu, na miske/rękę z jedzeniem odwracała się i uciekła. Nie jadła nic przez 23 dni ( Skubała troche siano, później nawet siana nie chciała). Wylądowała w klinice gdzie wprowadzono leczenie tego Cushinga i powoli zaczęła jeść. Teraz idzie na jedzenie chętnie, rży jak ide z miską ale zjada tylko małe porcje, które w porównaniu do wcześniejszych są śmieszne. Chciałam jej podawać coś czego nie trzeba dawać dużo, a przynosi efekty. Myślałam o Nubie ProMass ale kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze paszy dla konia z Cushingiem.
Zamówiłam kozieradke, podobno też pobudza apetyt. Jeśli sobie przypomnisz nazwę tego suplementu na apetyt to bede bardzo wdzięczna.
Serce mi pęka jak widze wystające kości, nie tak dawno wyglądała przepięknie.
Robaczek M. Höveler PUR.ITAN jest paszą dedykowaną koniom m.in. z Cushingiem. Może to by było rozwiązanie?
Według producenta całkowicie pokrywa zapotrzebowanie witaminowo minerałowe więc nie ma potrzeby już suplementować. Ale trzeba przeliczyć w jakim stopniu pokryje zapotrzebowanie energetyczne danego konia i ile innej paszy będzie musiał dostać oprócz tego.   No i tu zaczyna się zabawa bo w wielu paszach masz też witaminy ;-)

Jak to połącze z owsem, nubą promass (no chyba, że po sterydzie wyskoczą nam wrzody to z brandonem xs) i olejem lnianym to wydaje mi się, że zda egzamin. 
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 kwietnia 2018 00:28
belle Kupiłam ją już jakiś czas temu i kucyk zjada po małej garstce, bo dla Monetki  jest niejadalna 🙂 poza tym ja daje wszystko w formie papki, a ona ma w środku chyba wytłoki z jabłek, które są twarde. I jak Monetka na taki twardy granulek trafi to odmawia dalszego jedzenia.

Equigraw tak, w takim połączeniu powinno być ok.
Swoją drogą dodatek Promass ludzie sobie bardzo chwalą.

Robaczek M. to Ci się francuski piesek zrobił z kobyły, u mnie Hövelerowe pasze znikają ze żłobu w ekspresowym jak na mojego tempie.
Właśnie natrafiłam na tą Nube Promass, ktoś z Was stosował na podtuczenie chudzielca?
Kupiłam cukierki kokosowe Nuby - Wasze konie to jedzą?  😲 😲 Oba moje wszystkożerne łasuchy plują nimi z obrzydzeniem... Potem jak daje innego cukierka to patrzą z podejrzeniem.... Konie koleżanki to samo...
jaskierkowa, Nuby nie miałam, ale Magia ma identyczne cuksy pod jakże wdzięczną nazwą coco-bobek 😉 i moja się tym zażerała. Wszystkimi zwykłymi cukierkami potrafiła pluć jak dostała więcej niż dwa dziennie, a te jej wchodziły mega.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 kwietnia 2018 08:16
Ja ostatnio kupiłam z Nuby miętowe i wszystkie, ale to kompletnie wszystkie konie w stajni uwielbiają 😜
Mój kucyk ostatnio uciekł do paszarni, bo zostawiłam niedomknięte pudełko i skubany stojąc na myjce je wyczuł 😵
Pachną obłędnie, ale to też wada, bo nie jestem w stanie pracować z końmi jak mam je w kieszeni, strasznie żebrają 😜
Moon   #kulistyzajebisty
19 kwietnia 2018 08:28
jaskierkowa, Kulek Nubowymi cuksami gardzi też. Kupiłyśmy wiaderko miętowych, pięknie pachnących smaczków i... oddałyśmy trenerce, bo jaśnie książę zjadł dwie sztuki i resztą pluł. :P
Zażera się za to Leovetami, Eggersmanami i... smaczkami z Deca.  🤔wirek:
Moje jedzą eggersmanna, lopez, końskie smaczki (duże stoisko na cavaliadzie z wiadrami do napełniania) lub cukierki z końskiej cukierenki - za te ostatnie dadzą się pokroić 😀 Wybitnie im smakują, są naturalne, lekkie. Jak skarmie co mam planuje kupować tylko je.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
19 kwietnia 2018 11:10
Co prawda z kokosowymi nie miałam styczności, ale Manti za pierniczkowe cukierki Nuby dałaby się pokroić 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się