Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Płeć: ogier  😎
Standardy współczesnego ujeżdżenia mocno faworyzują określony typ konia. Nie mnie rozstrzygać czy to dobrze, czy to źle. Ja się tym przejazdem Fuego XII od zawsze zachwycałam bardziej, niż Valegro czy Totillasem.

Poza tym ujeżdżenie to nie tylko GP na mistrzostwach Polski/Europy/Świata. Jest też sport bardziej i mniej amatorski. Nic nie wskazuje na to, żebym w ciągu najbliższych 10 lat miała na stałe pod dupą konia na jakiekolwiek mistrzostwa. Większość moich znajomych też nie ma takiej szansy. Dłubiemy więc nasze chabety modląc się o C klasę. I do takiego''ujeżdżenia" się trójkolorowy łaciuch nadaje- jest szansa, że będzie się dało nauczyć go pojedynczej lotnej zmiany bez spóźniania zadem. Resztę to i średnio ogarniętą kozę da się nauczyć. Jest tylko kwestia, ile wysiłku go to będzie kosztować i na ile koń będzie łatwy i przyjemny do takiej jazdy.
http://brzozowiak.pl/ogloszenia/Klacz-zrebica-sprzedam-Rymanow-1974217.html

Jak tu zakwestionować osąd maści? Brudny kasztan? Chyba jednak brudny 😀
dea   primum non nocere
15 kwietnia 2018 22:27
W opisie ich ogiera andaluzyjskiego widziałam też wyliczenie, że w Hiszpanii dał... <idzie sprawdzić> cztery ogierki, trzy siwe i jednego gniadego. Ogier jest siwy, wspomnę.

No i w czym jest problem? Dobry opis, wiadomo że jest heterozygotą. Jak ktoś chce mieć na 100% siwego źrebola to poszuka innego ogiera (są masochiści na świecie, nawet znam osobiście 😉). Moja kasztanowata klacz ma oboje rodziców siwych i 100% siwego rodzeństwa (też były jeszcze 3 od tej pary). Krzyżowka się zgadza, statystycznie 2/4 hetero, jeden homo siwy, jeden w kolorze 🙂 - o ile oboje rodzice są siwi i heterozygotyczni na ten gen. Widać są.
Chyba że chodziło Ci o coś innego, to nie pojęłam  :kwiatek:
Tam jest literówka "burdny" atencis o to chodzi, czy jest coś innego zadziwiającego w tym ogłoszeniu?
Megane, chodzi o to, że kasztan jest zwykłym kasztanem, a że jest usyfiony to ‚brudny kasztan’ pasuje w opisie 😉
A to nic zadziwiającego przecież  😂
Takich " brudnych" kasztanów, siwych jest na pęczki  😁
Biedak  😕 😕 😕
niedopasowana uprząż obciera w każdym możliwym miejscu, koń  w złej kondycji, chudy, poobcierany. Stajnia z ambicjami sportowymi, a stan konia "pożalsięboże"
http://ogloszenia.re-volta.pl/duzy-walach-slaski/o/99240/
macbeth tak dokładnie o to mi chodziło, wygląda na zwykłego kasztana, a to co sobie sam właściciel dodał o "brudnym" pasuje idealnie.
Gillian   four letter word
16 kwietnia 2018 08:17
elita17, zajrzałam, spodziewałam się czegoś gorszego. Jest poobcierany. Nie jest chudy, jest zaniedbany - niedoczyszczony. Wg mnie bez tragedii.
desire   Druhu nieoceniony...
16 kwietnia 2018 09:31
Gillian, jeśli na tym zdjęciu nie jest chudy, to ja jestem maharadża.
KLIK

Ogromne zdjęcie!
a nie macie wrazenia ze w ogloszeniu sa zdjęcia z dwóch róznych okresów?
desire   Druhu nieoceniony...
16 kwietnia 2018 09:52
drabcio, to na pewno. ale jak dla mnie to za dobrze ten koń w żadnym okresie nie wygląda
To jest ogloszenie tej samej osoby,  która wystawila tego 13letniego, góralskiego bidka sprzed dwóch stron,  co to wyglądał jakby mial 100lat. Ślązak tyłem wygląda bardzo podobnie do niego,  zgaduje ze jedyne co działa na jego korzysc to przetyrane kilka lat mniej.  🙁
Nieustająco się dziwię, i pewnie nie przestanę, dlaczego chcąc sprzedać konia za kilkanaście (a nawet i kilka) tysięcy ludzie żałują kilku stówek na zapłacenie komuś kto konia pokaże poprawnie. Nie mówię super profi, wystarczy poprawnie. Myślę, że taka inwestycja mogła by się opłacać... Ale może to wynika z przekonania o zaje*** osoby, która na koniu się telepie a nie sknerstwa  😵
http://ogloszenia.re-volta.pl/bardzo-grzeczny-kuc-na-sprzedaz/o/101087/
Gillian   four letter word
16 kwietnia 2018 11:32
desire, tak, na tym zdjęciu jest chudy. Na innych nie wygląda tragicznie. Ma wielki bebzon, brakuje mu mięśni i przydałby się kontakt ze szczotką.
Nieustająco się dziwię, i pewnie nie przestanę, dlaczego chcąc sprzedać konia za kilkanaście (a nawet i kilka) tysięcy ludzie żałują kilku stówek na zapłacenie komuś kto konia pokaże poprawnie.

Też mnie to dziwi, szczególnie, że w kilku przypadkach zrezygnowałam z pojechania do konia, właśnie widząc, jak jest "jeżdżony".
SzalonaBibi, - jakich kilku stówek, całkiem spoko jeżdżąca osoba weźmie 50-100zł za jazdę. Chyba, że liczymy dojazd na koniec świata, nazwisko lub kilka jazd.
Żeby poprawnie pokazać konia, to trzeba go pojeździć, chyba, że chodzi o poprawne pokazanie w ręku. Tak więc jeśli ktoś chce za konia kilka tysięcy, to mu się powiedzmy tych 10% wartości konia nie opłaca tracić na kogoś, kto konia pokaże.
Może lepiej gdyby go jednak nie znalazła http://ogloszenia.re-volta.pl/szukam-konia-pilne/o/101153/
ola8719...., ale dlaczego? Ona nie twierdzi ze koń był jej, możliwe że tak źle wyglądał u poprzedniego właściciela/w szkołce.
ola8719...., ale dlaczego? Ona nie twierdzi ze koń był jej, możliwe że tak źle wyglądał u poprzedniego właściciela/w szkołce.


Skoro się tak martwi to niech go odkupi  🙄
Smok10, jak ma odkupić jak nie wie gdzie jest? Nie znam dziewczyny, może faktycznie jest z nią coś nie tak i jest sobie kuuuuuuuniareczką, ale trochę niefajnie oceniać po ogłoszeniu, które tak naprawdę nie jest jakieś złe.
Żeby poprawnie pokazać konia, to trzeba go pojeździć...

Ale czasem naprawdę wystarczy, że wsiądzie ktoś mający pojęcie i już film wygląda 2 x lepiej.
xxagaxx.. no wszystko cacy tylko na zdjęciu ten koń jest tak żrebięcy, że wsiadanie na niego to jakiś koszmar. I do tego ta jakże uśmiechnięta minka... dla mnie mocno nie halo.
[quote author=Megane link=topic=190.msg2775217#msg2775217 date=1523888210]
Żeby poprawnie pokazać konia, to trzeba go pojeździć...

Ale czasem naprawdę wystarczy, że wsiądzie ktoś mający pojęcie i już film wygląda 2 x lepiej.
[/quote]
Tak myślisz? Jeśli kon od kilku lat był jeżdżony źle przez jednego jeźdźca, i co najgorsze też przez tego jeźdźca układany od podstaw, to moim zdaniem nie będzie to ładny obrazek za pierwszym razem. No ale może masz rację.

xxagaxx.. no wszystko cacy tylko na zdjęciu ten koń jest tak żrebięcy, że wsiadanie na niego to jakiś koszmar. I do tego ta jakże uśmiechnięta minka... dla mnie mocno nie halo.

A nie przyszło Ci do głowy, że to zdjęcie sprzed kilku lat i koń teraz jako 5 latek może wyglądac jak koń?
Ja bym jednak wolała zobaczyć jak koń jest jeżdżony w rzeczywistości.
Co innego jak koń jest jeżdżony na co dzień poprawnie, ale do filmiku wsiada na niego ktoś, kto po prostu jest w stanie zaprezentować pełnię jego możliwości. Wtedy faktycznie ma to dla mnie sens.
W sumie, jeśli jeździ konia ktoś nie umiejący jeździć daje radę konia prowadzić to na plus dla konia do szkółki.
Megane... przyszło nie przyszło. Może wygląda teraz jak koń ale cóż z tego ? Nie zmienia to faktu że ktoś kto wrzuca do sieci zdjęcia takiego konia pod siodłem powinien się po prostu wstydzić.
Ale czego się wstydzić? Takie ma zdjęcia, jak koń miał 3 lata. Ktoś na nim siedzi. Został sprzedany do szkółki. Nie był to jej koń. To gdzie tu wstyd?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się