Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 kwietnia 2018 13:22
Szukam niedrogiego hotelu w okolicach ul. Kraszewskiego, najlepiej do 200zł ze śniadaniem. Ewentualnie gdzie indziej ale z rozsądnym dojazdem komunikacją miejską. To w ogóle możliwe w tej cenie?  👀 Help!  :kwiatek:
http://taniehostele.pl/pl/cennik.html ? Strumyk.
Antica residence?
tak tanio, tanio.
Hotel może być trudny do 200zł
Smarcik ja bardzo często nocuję tutaj. Co prawda bez wyżywienia ale warunki w stosunku do ceny są super + bardzo dobry dojazd do centrum (najbliższy przystanek "Brogi" - musiałabyś sprawdzić czy pasują Ci połączenia).  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 kwietnia 2018 20:29
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:  Tu już widzę takie całkiem budżetowe rozwiązania. We Wrocławiu nocuję zwykle w Ibis Budget właśnie w cenie około 190 zł, tutaj nie mogę znaleźć nic takiego w "moim" regionie 🙁 zależy mi żeby było czysto, łazienka w pokoju, ręczniki itp no i to śniadanie. Nie sądziłam, że Kraków jest taki drogi  🤔
Wybieram się do Krakowa w długi weekend - bardzo chętnie wybiorę się na pyszne, porządne sushi - możecie polecić jakieś miejsca warte uwagi?
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 kwietnia 2018 06:48
Mrowak, 77 sushi, Musso sushi i zaraz dopiszę bo są jeszcze dobre tylko nie pamiętam nazwy ;D
zanotowałam, dziękuję, proszę o jeszcze 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 kwietnia 2018 21:41
Mrowak, podobno jeszcze Horai i Tao na Józefińskiej też dobre, nie jadłam ale wybredny lud poleca ;D
żaczkowa   gone with the wind
28 kwietnia 2018 07:06
Czy ktoś mógłby polecić dobrego chirurga szczękowego? Na NFZ albo prywatnie. 4 ósemki do likwidacji w trybie nieco pilnym :/
Mrowak Hana sushi na ul. Kupa
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 maja 2018 14:44
Jakiś zaufany fryzjer ktory, dobrze zetnie mi cienkie, rzadkie włosy i przy okazji nie za pół wypłaty? Moja ukochana fryzjerka z Torunia a dlugo jeszcze tam nie pojade 🙁(
smartini, Ja of lat chodzę tu: [[a]]https://www.facebook.com/Salon-Fryzjerski-KK-Katarzyna-Ko%C5%9Bcielniak-188940584524616/[[a]] (z polecenia re-volty zresztą) - próbowałam zmieniać, ale wracam. Tylko ja mam gęste i sztywne włosy, ale pani Kasia zawsze miała świetną rękę do cięcia.

żaczkowa, nie wiem, czy nadal szukasz - ja wszystkie rwałam w klinice na Montelupich, na NFZ.
żaczkowa ja bym na Montelupich nie poszła, choć całkiem nie wykluczam, że mogło się tam zmienić
http://stomatologiazapala.pl/  dr Zapała uratował mi szczękę i usuwał 2 ósemki
Na Monte polecam dr Stępnia. Prywatnie można go też zastać w Luxdentice na Ruczaju.
Polecam serdecznie. Tak samo dr Uryga Daniel
Nie wiem, czy to właściwy wątek, ale macie jakiś pomysł, gdzie mogłabym oddać bryczesy, żeby naszyć na nich lej? Oryginalnie był silikonowy kolanowy, ale dośc szybko się zbył, a ogólnie fajne spodnie, dobrze by było móc ich dalej używac także do jazdy...
Hej, W przyszły weekend będę z koleżanką w Zakopanem i w drodze powrotnej chcemy podjechać do Energylandii. Będziemy miały ze sobą psiaka i czy w pobliżu Zatoru jest hotel dla psów, który by ją nam przyjął na kilka godzin? Ewentualnie może któraś z Was chciałaby się zaopiekować niespełna półroczną amstawką (wychowana i bardzo przyjazna w stosunku do ludzi i innych psów) , oczywiście nie za darmo  😉
Będę wdzięczna za każde podpowiedzi. Szkoda będzie nie skorzystać z okazji.  🙂
Sonkowa hotel dla psów Daisy, jest w Przeciszowie, obok Zatora, może z nimi się skontaktuj 😉
super, dziękuję!  :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
15 lipca 2018 12:41
Nie wiem czy dobrze trafiłam bo to 90 km od Krakowa, ale to też małopolska wiec liczę na pomoc. 

Jadę w przyszłą niedzielę do Białki Tatrzańskiej. Z Warszawy dojeżdżam do Nowego Targu i nie za bardzo wiem jak dojechać do Białki, może jakieś busiki są? Pokazało mi przejazdy z LeoExpress ale problem jest taki ze na stronie pokazuje mi, że wszystkie przejazdy z tego dnia miedzy NT a Białka są zabronione 😂 Zadzwoniłam na infolinię, babka jedyne co potrafiła mi powiedzieć ze nie ma po prostu możliwości kupienia na ten kurs biletów, wszystkie z tego dnia tak mają...

Znacie cos innego?
Bischa z NT na bank jeździ masa lokalnych busików do Białki, ja z Krakowa jechałam do Białki Szwagropolem - przez NT właśnie 😉 byłam tam kilka razy, widywalam te busy więc na bank można dojechać.
Bischa   TAFC Polska :)
15 lipca 2018 21:50
O dzięki ☺
Czy znajdę w którymś z krakowskich sklepów podkolanówki z Kingslanda?
Na cito poszukiwany transport dla fretki (w transporterku) z Krakowa do Warszawy. Ktoś coś? Stawiam dobre piwo 🙂
żaczkowa   gone with the wind
05 sierpnia 2018 20:18
Ja ponownie z problemem telefonowym - orientuje się ktoś czy znajdę w Krakowie serwis naprawiający iPhone'y X? Wszystkie odwiedzone albo zajmują się tylko starszymi modelami, albo zaawansowanie kończy się na wymianie szybki, a tutaj było zalanie i padła płyta główna 😵
Ja codziennie mijam po drodze takie miejsce: https://ihospital.pl/
na Królowej Jadwigi, ale nie korzystałam i nic nie wiem o tym miejscu :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 sierpnia 2018 10:57
Halo Kraków!
Jadę w piątek na Śląsk!  💃
W sobotę chcę jednak zabrać mojego M do Krakowa, będziemy jechać autobusem z Katowic i mam w związku z tym trzy pytania:

1) co trzeba zobaczyć w KRK, auto zostawiamy w Katowicach i do Krakowa jedziemy autobusem, także raczej centrum miasta
2) jak u was nabywa się bilety na komunikację miejską? W kioskach, w autobusach/tramwajach? Płatność kartą czy gotówką?
3) gdzie w okolicy można coś dobrego zjeść, nie musi być nic wymyślnego, mogą być nawet pierogi 😉
JARA bilety kupuje się w biletomatach, te na przystankach przyjmują zarówno karty jak i gotówkę, te w autobusach/tramwajach albo kartę, albo gotówkę, albo jedno i drugie.
Jeżeli chodzi o jedzenie to całym sercem polecam Che Bonta - oryginalną włoską pizzerię na Kazimierzu, na ul. Brzozowej, ewentualnie Burgerownię Antler na Wiślnej. Fajnym miejscem jest tez Pizzatopia na Szewskiej, gdzie samemu można skomponować pizzę, w dodatku dzielą ogródek z Cupcake Corner które ma świetne lody i babeczki 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 sierpnia 2018 11:12
DeJotka, a w tej Che Bonta mają poza pizza np makarony?  😍
JARA na good looda’a koniecznie idźcie! 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 sierpnia 2018 11:40
Zapisuje!  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się