siodło ujeżdżeniowe

Właśnie tak bardzo ogólnie zapytałam, może zarzucę przykładem.
Bo sama skóra licowa jako pojęcie jest mi znana, tylko w większości ogłoszeń nikt nie pisze, że siodło ze skóry licowej, tylko zazwyczaj po prostu skórzane. Wiadomo jest skóra i skóra..

A moje pytanie wzięło się z tego, że przeglądałam luzno ogłoszenia  i allegro na siłe podrzuca mi np takie http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-z-wymiennym-lekiem-17-5c-i7292731843.html#thumb/1
I właśnie niby skóra licowa, nie sztuczna, ale coś mi nie gra.
Dominika95, - firma krzak, siodło no name, czyli sprzedający nie do końca wie cokolwiek jak dla mnie 😉 Pisze, że z licowej, bo jest z licowej, a nic więcej pewnie nie potrafi o nim powiedzieć, w tym o pochodzeniu skóry (świnka, cielęca, bydlęca), czy o jej jakości, nie wspominając o konstrukcji.
Właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałam, dziękuję 🙂
Żeby powiedzieć co jest nie tak, mimo że napisane skóra licowa, czyli sztuczne nie jest, a siodło no name.
Staram się rozeznać jak najbardziej w temacie zanim siądę do konkretnego szukania czegoś dla siebie, żeby wiedzieć co odrzucac i dlaczego.
Dominika95, - z ludźmi handlującymi siodłami z przypadku jest tak, że albo mają jakieś no name i trupy, badziewie, albo mają coś niezłego, ale o tym nie widzą. Ogłoszenia przeglądać warto, bo można trafić perełkę za śmieszne pieniądze 🙂
Pytanie trochę z drugiej strony - znacie kogoś kto handluje drozszymi używanymi siodłami ujeżdzeniowymi, kto by wziął ode mnie dwa? wolę już dostać kilka stów mniej niż bawić się w te wysyłki na próbę ciągłe i odpowiadać na dziesiątki maili (które doskonale w części rozumiem, ale mierzyłam w tych siodlach już chyba wszystkie nawet najdziwniejsze wymiary, z pełną dokumentacją zdjęciową...). Znacie kogoś? Jedno siodło prawie nówka z tych droższych, jedno w przedziale 1500-2000
Kupował ktos lub sprzedawał siodło Venus K? Planuje sprzedac moje, w rozmiarze 16, kupione w equishopie w 2011roku. Duzo przeleżało w garażu, myslalam ze doczeka sie na lepsze czasy, ale jednak dorosłam do sprzedaży. W jakich cenach one chodzą?
keirashara,Dominika95,  czaruś z sukcesem sprzedaje sprzęt na allegro już od nastu lat.. Trudno to nazwać firmą krzakiem ani sądzić, że nie ma pojęcia o przedmiotach sprzedaży.
Najlepiej zadzwonić i zapytać o siodło.
Może być tak, że siodło jest syntetyczne (nie wygląda na siodło z naturalnej skóry, szczególnie na zdjęciu dziur z tyłu), i tak zostało opisane/przetłumaczone, że z licowej = gładkiej,
zamiast z nubuku (jak winteki).
To niezupełnie jest tak, że gładka skóra to skóra licowa. Bo jest jeszcze m.in. dwoina, też gładka a nie licowa.
Zadzwoń- on wszystko mierzy i mówi. MI mierzył tybinkę i ładnie wszystko przez telefon mówił.
On te siodła ma z wystaw zagranicznych
halo, - sory, ale ogłoszenie dla mnie brzmi mocno jak handel z przypadku 😉 Umiejętności czy uczciwości tego pana nie kwestionuje, może je ma, ale nad treścią opisów bym popracowała. Nie lubię allegro jako platformy i raczej unikam, właśnie ze względu na to, że trzeba się przebić przez milion "kwiatków" ogłoszeniowych. Ja bym siodła "no name" nie kupiła osobiście, bo bym się bała, że konstrukcja zrobi krzywdę końskim plecom, nie czuje się na tyle mocna żeby samemu to sprawdzać, a pasowaczy w mojej okolicy raczej nie ma, a już z pewnością solidnych.
Dwoina to odpad po wytworzeniu skóry licowej, a pytanie było o siodła z licowej, z której jest większość siodeł skórzanych... a nie ma chyba co wchodzić w szczegóły.
halo Właśnie podczas czytania opinii klientów widziałam głównie same dobre, i to właśnie sprzed kilku lat nawet. Stąd moje zaciekawienie czy ktoś coś wie 🙂 Sama bym nic nie kupowała z niesprawdzonego zródła ze względu na zdrowie konia jak i moje, ale niestety jestem człowiekiem ciekawskim, to pytam :P

A z innej beczki, ktoś miał do czynienia z siodłem Euroriding Titan? Raz w życiu miałam styczność z siodłami tej firmy, a opinie generalnie słyszę dobre, tylko bez żadnych szczegółów odnośnie modeli.
Słuchajcie, 3go maja będą u mnie cały dzień saddlefitterzy z Hulsebos. Jeśli ktoś z okolic Warszawy jest zainteresowany, to można dołączyć do przeglądu, oni mogą do jednej stajni podjechać z testowymi siodłami. Tyle tylko, że trzeba decydować się na cito. Koszt to udział w bilecie lotniczym, więc nie jest duży, a naprawdę ludzie z ogromną wiedzą. Mój koń był teraz na przeglądzie u niemieckiej chiropraktyczki Christiane Bude i powiedziała o nim, że ma najlepsze plecy, jakie do tej pory przez 20 lat pracy z końmi miała okazję oglądać - a siodło zrobili mi w zeszłym roku właśnie ludzie z Hulse 🙂
Odkopuję 😉

Miałam dzisiaj okazję testować siodło Erre Plus Freestyle... i przepadłam  😍 😍 😍  Siodło TOP, naprawdę w żadnym innym siodle nie miałam takiego komfortu jazdy, a koń zdecydowanie pokazał, że mu pasuje już od momentu siodłania (zero machania głową czy innych nerwowych reakcji), totalny luz w ruchu, duża poprawa w ustępowaniach i łopatkach, kłusy pośrednie też przychodziły mu łatwiej. Swoboda łopatki jest nieporównywalna, naprawdę byłam i jestem w szoku, bo szczerze powiedziawszy nie miałam wcześniej styczności z tą marką. Czytałam pochlebne opinie, ale co własne odczucia to własne... 🙂  Mam nadzieję, że właścicielka konia się przekona do zakupu  😁 😜
kolebka, czy te wielkie bloki w Erreplus Freestyle nie blokują uda podczas anglezowania?
Moona początkowe wrażenie jest specyficzne, trochę nawet bolały mnie nogi po pierwszych minutach kłusa (na codzień jeżdżę w Diamancie), ale z biegiem czasu było tylko lepiej, osobiście miałam wrażenie że siedzę dużo swobodniej. Bloki są konkretne, ale nieortopedyczne - jestem fanem siodeł głębokich, ale pozostawiających swobodę nogi 🙂 Mnie np.blokował Kieffer Wallstreet albo jeden model Massimo, chyba Dressage.
Bates Innova Mono+ ktoś jeździ? Jakie odczucia? Tak samo szerokie jak izabelka? Z tego co widzę na stronie Batesa kilku fajnych zawodników jeździ w tym siodle.
Rozglądam się za siodłem ujeżdżeniowym dla mnie, czyli niska z krótką nogą ok 165cm. Coś możecie polecić do kwoty 2,5tys pln? 🙂
Czy siodła hulsebos mną możliwość poszerzenia łęku?
Ktoś może sie wypowiedzieć  na temat modelu WB14? Wiem, że kwestia odczuć jest indywidualna, ale właśnie o nie pytam ☺ jak wypada rozmiarowka? Łęk średni  (medium) to pi razy oko jaki wg Prestige?
fuzz, mają, a 2 razy do roku (albo jak się zbierze grupa) w PL bywa ich saddlefitter.
WB4, nie 14 😉
Szerokość łęku jednak trudno przekładać, bo i tak wszystko zależy od wypełnienia i kształtu poduszek, ale pewnie coś koło 33-36.
quanta liczyłam troszkę, że się odezwiesz w kwestii tej marki 😉 
:kwiatek:
wysłałam Ci priv
Na jakie plecy będzie pasowało to siodełko? Nigdy nie jeździłam w siodle z tak małymi panelami, nie wiem co o nim sądzić. Podobno robione na wzór Devoucoux.
Ponawiam pytanie apropos Jaguara xkc czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak wypadają czy dla krótko czy długo nożnych?
Alcatraz - co to za siodło i jaki jest rozmiar siedziska przy tak krótkim panelu? Mam jednego konia na którego mój kieffer jest na styk i może coś podobnego by jej pasowało
Tutaj masz link: http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-jednotybinkowe-rozm-17-5-i7108963801.html  😉 I tak chyba nie będę ryzykowała, mam wrażenie że będzie lecieć na tył.
Dzięki. Jak to samoróbka to na pewno bym chciała zobaczyć na żywo, ciekawe skąd dziewczyna jest...
alcatraz też mnie zaciekawiło to siodło i pisałam w jego sprawie do kobiety, ale jakoś nie ma czasu na dokładniejsze pomiary. No i te panele tylne też wydają mi się maleńkie
Dostałam od niej zdjecia na różnych koniach. Za dużo mi nie dały bo nie widzę sylwetki konia, ale moze Wam dadzą jakiś pogląd 😉
Hmm.. tak mi się wydaje, że jedynie co widać na tych zdjęciach to że siodło leci do tyłu a koń nie ma jakiś "skomplikowanych" pleców.
Ok, juz widze ze moja za bardzo wyklebiona na nie, a szkoda bo długość paneli bylaby super
Wie ktoś może coś o siodle KIEFFER Innsbruck Excellent?
Pytanie trochę z innej beczki, le może ktoś się orientuje kto w Polsce (jeśli nie Śląsk) to z wysyłka skrócić może tybinki w siodle ujeżdżeniowym ? Oczywiście żeby było to dobrze zrobione  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się