Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

nerechta, o rany....  kości całe? zdrowia dla Igusi, oby się zagoiło jak najładniej.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 kwietnia 2018 20:21
Ner, ale z przodu drzwi czy tam gdzie zawiasy? Bo jak tam gdzie zawiasy to znaczy ze nie było zabezpieczone! to wygrasz na bank!  Biedne dziecko, kurde az mi słabo 🙁 gabrys sobie przytrzasnął palca w żłobku i zszedł mu paznokieć. Ale to pikus w porównaniu do Igi...

Dziewczyny, zeby żadna nie wpadła ba pomysł i nie kupiła nowej teutonii, albo po kimś z gwarancja. Teutonia padła, czy zawiesiła sie, ale tak czy inaczej firma nie istnieje. Widze, ze w necie w pl dalej sprzedają wózki i mówią o trzyletniej gwarancji! Nie dajcie sie oszukać!

Wlasnie chciałam zareklamować pierdole taka w naszym wózku i nas pani dzisiaj w sklepie uświadomiła...poczytałam i prawda niestety. Szkoda, bo to super wózki były.
Scottie   Cicha obserwatorka
14 kwietnia 2018 11:34
I strasznie bolą mnie plecy! Nie umiem spać na plecach czy na boku i chodzę wiecznie niewyspana lub połamana. Właśnie, jak to jest z tym spaniem na brzuchu w ciąży - nie powinno się dopiero, gdy brzuch przeszkadza, czy jakoś wcześniej lepiej unikać?


Nie mam pojęcia jak to jest, wiem tylko tyle, że kobiety w ciąży w teoretycznie powinny spać na lewej stronie- tak samo układa się je do pozycji bezpiecznej po udzieleniu pierwszej pomocy.
Ja akurat uwielbiam spać na lewym boku, a raczej uwielbiałam, bo od kiedy jestem w ciąży to coś mi się poprzestawiało i sypiam na prawym. Poza tym mam bardzo wrażliwy brzuch niemal od zrobienia testu ciążowego- i jak się przez sen przysunę z boku bardziej na brzuch, to zaraz odczuwam ból, który nie pozwala mi dalej spać. Szczególnie śpiąc w domu rodzinnym, bo tam mam bardzo twarde łóżko. Raz musiałam wstać nad ranem i połazić trochę, żeby przeszło.

Poza tym podczas pierwszego USG genetycznego lekarz delikatnie mi uciskał podbrzusze, żeby Kinga się przesunęła- i jeśli ona czuła ten lekki ucisk, to spanie na brzuchu tym bardziej odczuwa.
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
14 kwietnia 2018 12:14
Mundialow z tym spaniem jest tak ze śpisz w takiej pozycji w jakiej Ci wygodnie i ciało samo Ci podpowie ze coś mu nie pasuje (jak u Scottie). Zalecane jest spanie na lewej stronie ale jeśli wygodnie Ci w innej pozycji to tak śpisz :-)

Co do mdłości i wymiotów to ja wychodzę już z siebie (11t0d) i naprawdę mam ogromną nadzieję że jak skończę ten tydzień to książkowo dadzą mi spokój bo można zwariować :-(

Przy okazji przywitam się w końcu w wątku :-) Czytam Was regularnie od 8? lat :-) Jak zaczynałam czytać to chyba Ktoś była w ciąży ;-)

Nerechta- strasznie współczuję Idze wypadku i Wam sytuacji :-(

Usunęłam zdublowany post.
Ale to spanie na lewym boku dziewczyny, to dopiero od pozniejszego etapu ciazy, kiedy dziecko jest juz wieksze i ciezsze, a nie od poczatku 🙂 Ja musialam lezec ostatnie 2 mce ciazy (najlepiej) na lewym boku i potem dluuugo mialam masakre i z miednica, i z wlasciwie calym kregoslupem. Nie wyobrazam sobie spania przez cala ciaze w tej pozycji.

Mundialowa Dopoki mialam totalna dowolnosc w spaniu, to robilam tak, jak moja mama. Robilam sobie 2 walki, z koldry formijac dziure na brzuch i spalam na tym brzuchu bardzo chetnie. Bardzo polecam 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 kwietnia 2018 15:27
Nerechta, ojej, zdrówka dla Igusi!!!

Młoda, gratulacje!  :kwiatek:

Ja kiedyś uwielbiałam spać na brzuchu, a od czasu ciąży z Hanią już nie potrafię. Generalnie nie zaleca się spanie na brzuch, ale nie wiem, od którego tygodnia ciąży. Ja teraz też najchętniej się układam na boku, na wznak też mnie kręgosłup boli :/
nerechta biedna mała,  oby się pięknie zagoiło.  Moja mama miała obcięty czubek palca, więcej niż 0,5cm i widać ślad jedynie jak się ktoś dobrze przypatrzy.
Młoda gratulacje!!  😀
w takich przypadkach ważny jest ktoś, kto uratuje paznokieć. Okropne 🙁
kosci cale na szczescie, ale ubytek jest ogromny 🙁 Jutro kontrola i bedziemy wypytywac o dalsze postepowanie i kiedy mozna robic ewentualna plastyke. A mowie wam, do dupy.
nerechta, Współczuję, biedna Igunia. 🙁
Ile czasu minęło w tej chwili od zdarzenia? Jak ona się czune? Może się bawić?
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
16 kwietnia 2018 10:39
Dziękuję bardzo dziewczyny  :kwiatek:
nerechta - współczuję... siły dla Was :kwiatek:
Młoda, Przepraszam, że pominęłam tę radosną wieść. Gratulacje! :kwiatek:

Teraz to mam tak przes***e, że sama sobie współczuję, ale co by nie mówić, w obu ciążach czułam się rewelacyjnie. Nie wiem co to mdłości, zgaga czy inne puchnięcie nóg. "Tylko" rwa kulszowa na koniec drugiej ciąży. 😉
wypadek był 29go marca. Funkcjonuje normalnie, radzi sobie bardzo w porządku.  Ma cały czas opatrunek i jest ostrożna. 
No ale żeby nie było zbyt pięknie to chirurg dzisiaj stwierdził "co my tu chcemy rekonstruować?". Także idę jutro do pediatry po skierowanie do chirurga plastyka i uderzamy do Trzebnicy, ponoc czynią tam cuda jeśli o wszelkie takie rzeczy chodzi.
Także musi być zawsze pod górkę z lekarzami... Trzymajcie kciuki żeby dało się coś z tym zrobić...  🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 kwietnia 2018 12:40
nerechta, ogromnie współczuję stresów. Trzymam kciuki iuki z całych sił. Na pocieszenie, znam kilka osób po podobnym wypadku w dzieciństwie, obecnie już dorosłych, prawie nie widać i funkcjonują normalnie. Sciskam bardzo mocno.
nerechta, w Trzebnicy cuda robił dr Domanasiewicz, ale już tam nie pracuje. Chyba, że piszesz o kimś innym.
nerechta, w Trzebnicy cuda robił dr Domanasiewicz, ale już tam nie pracuje. Chyba, że piszesz o kimś innym.

tak, złoty człowiek, poskładał mnie, teraz z tego co wiem to we Wrocławiu przyjmuje 🙂
O, to go poszukam, dzieki!
Na brzuchu spanie to w moim przypadku nie wchodzi w grę nie przez obawę o dziecko,  bo to dopiero jakoś 6 tydzień , ani przez to że mi niewygodnie tylko chodzi o CYCKI !  🤔 Sorry za wulgarne słowa  😎 Ale normalnie szok... od początku ciąży praktycznie mnie bolą, więc nie ma opcji żeby się położyć na brzuchu , nawet mój kot który się lubił na mojej klacie wylegiwać nie jest mile widziany bo w ogóle nie uważa  😀 No i mój mąż się śmieje że zaraz będę musiała nowe staniki kupować. Już i tak miałam zawsze biust sporych rozmiarów a teraz to już nawet nie mówię , widać z daleka że większe  😕
Słowo "cycki" chyba nie jest wulgarne. 😀
A objaw normalny, ja też tak miałam i wiedziałam przez to (i senność), że jestem w ciąży zanim zrobiłam test.
No otóż to . Ja też nie musiałabym robić testu przez te objawy 😀
nerechta bardzo współczuje i trzymam kciuki żeby się wszystko pięknie wygonili

Ktoś wie jak tam u kenny i Jeremka?
krysiex213, tak, pisałam właśnie do Kenny. Nadal z karmieniem słabo, jeżdżą po specjalistach, którzy nie pomagają.
Hej hej, u nas ciężko z jedzeniem, na prawdę ciężko, walka o każdy mililitr, już mi się nawet nie chce tego opisywać, uwierzcie na słowo. Poza tym fajnie się rozwija, zgodnie z korygowanym wiekiem, właśnie zaczął obracać się z brzucha na plecy i odwrotnie, chwyta już stopy, bardzo ruchliwy jest. Komunikatywnie super, gada z nami, dyskutuje, naśladuje, na razie głuży, nie gaworzy - (au, ag, ghhh, iiia, i różne takie). Z tym jedzenie to nie wiem co będzie,serio, jest tylko gorzej, ani żaden smoczek, łyżeczka też nie, ani słodka kaszka, ani mm żadne, ani nic. Serce pęka, mozolnie dochodzi do 5 kg.
kenna, Przykro mi, że się to tak wlecze i na was ciąży. 🙁
Dobrze, że chociaż pod innymi względami rozwojowo was pociesza.
Co poza mm ma już Jeremik wciskane? Totalnie nic mu nie pasi?
Dziewczyny co sądzicie o lezaczkach chicco?
Scottie, chwal się, gdzie te wyprzedaże? 😁 Przez Ciebie też zaczęłam przeglądać małe ciuszki... 🤬

A w czwartek wizyta i mam nadzieję, że poznamy płeć (czy, jak to mówi M., potwierdzimy Kubę :wysmiewa🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
20 kwietnia 2018 21:11
mundialowa, wyprzedaże akurat w sklepach stacjonarnych 😉 Jeśli kogoś to interesuje, to w Warszawie, w Świecie Dziecka mają festiwal wózków i fotelików samochodowych jeszcze jutro (-15% albo jakieś inne super promocje). I tym sposobem zaliczkowałam już wózek i fotelik do samochodu 🤣
No i okazało się, że "mój" sklep z Mińska Mazowieckiego (Tik- Tak) zmienia miejscówkę i mają -10% na cały asortyment dostępny w sklepie. W dodatku ceny wyjściowe np. ciuszków mieli niższe, niż te na stronach internetowych producenta 😉

I takim oto sposobem mam już chyba połowę wyprawki... a nawet nie jestem w połowie ciąży  😂 😂 😂

AAA! Właśnie, sklep internetowy Pinokio (http://sklep.pinokio.net.pl/pl/) ma do końca weekendu -15% na body, śpiochy i półśpiochy. Zaopatrzyłam Kingę w kilka ciuchów tej firmy i wydają mi się świetne. Jutro pewnie dostanę część ubranek po siostrzenicy, więc w niedzielę dokupię co mi tam będzie brakowało.
Scottie a jaki wozek i jaki fotelik wybralas?? Mi az smutno, ze mojego cybexa bede musiala kiedys sprzedac, to jedna z moich ulubionych rzeczy - taki jest piekny 😀
Pinokio jest super. Byłam w ich sklepie w Piotrkowie i trochę zaszalałam😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się