Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

W Krakowie cena za piaskowanie + skaling + fluoryzacja to tak około 250-300 zł.
Warto zrobić komplet bo scaling usuwa kamień a piaskowanie osad. Fluoryzacje ewentualnie można sobie podarowac.
Jak ja robiłam to zawsze scaling był z piaskowaniem, nawet nie wiem czy się dało inaczej zarezerwować wizytę 🙂 250 zł.
horka90 najistotniejszy jest skaling. Piaskowania niestety nie można zrobić w ramach funduszu.
Jeżeli jesteście z miast w których są uczelnie z kierunkiem lek-dent to polecam na takie zabiegi jak skaling i piaskowanie wybrać się do studentów, ogarnięty student zrobi to naprawdę dobrze, a ceny przyjemniejsze  😉 w pzn z tego co pamiętam 30zl za skaling obu łuków i 80 piaskowanie.
Dziękuje za odpowiedzi. Na razie jestem po scalingu, może w przeszłym tygodniu umówię się na piaskowanie.
busch   Mad god's blessing.
17 kwietnia 2018 21:11
Btw co do kamienia/osadu nazębnego, to polecam szczoteczkę soniczną. Ja mam tendencje do szybkiego tworzenia się osadu, kiedyś co pół roku mniej więcej chodziłam na piaskowanie. Odkąd mam szczoteczkę soniczną, nie byłam ani razu, a to już ponad dwa lata 🤣. Ewidentnie działa. Jak dostałam tę szczoteczkę jako prezent, to już miałam osad (trochę minęło od ostatniego piaskowania) i zobaczyłam na własne oczy jak powoli znikał z moich zębów.
Kochani, wpadam z taką sytuacją: mam 6 mleczną, nigdy nie było pod nią zawiązka zęba stałego. Ząb już kopę lat temu się mocno ukruszył i zostało go może 1/4, reszta to plomba. Plombuję go regularnie, bo podczas jedzenia wypełnienie się ściera. Nie dawno byłam na usuwaniu kamienia i dentystka stwierdziła, że plombę trzeba wymienić (choć dla mnie była jeszcze ok). Wymieniła ją, a ja od początku miałam dość dziwne odczucie, nie ból, ale po prostu czułam tego zęba, jednak myślałam, że to dlatego, że plomba jest za wysoka i to powoduje dyskomfort. Z dnia na dzień komfort się zwiększał, a po 3 dniach rano nagle zaczął mnie ten ząb dość mocno boleć i ten ból nie był stały tylko znikał i pojawiał się i tak w kółko. Następnego dnia byłam u dentystki z powrotem i stwierdziła konieczność kanałowego (przy okazji pokazała mi na zdjęciu rentgenowskim sprzed 2 lat, że plomba już w tedy dotykała nerwu). Powiedziała, że w takiej sytuacji, kiedy zaczął mnie boleć ten ząb, nie ma już innego wyjścia. Jednak teraz taka dziwna rzecz, od tamtego dnia ból zaczął być coraz lżejszy aż w końcu zupełnie ustąpił (minęło 5 dni), dziś mogę normalnie jeść, myć zęby i nawet na zimno nie ma reakcji, podczas jazdy konnej też nic. Jak stukam w tego zęba, mocno zagryzam - też nic (no może lekkie pulsowanie odczuwam, ale nie nazwałabym tego bólem). I teraz pytanie, bo wizytę mam w czwartek - iść robić to kanałowe czy uznać, że skoro ból przeszedł to sytuacja jest w normie? Do tej pory nigdy przenigdy ten ząb mnie nie bolał. Z jednej strony myślę, że może lepiej zrobić, bo co jeśli z czasem sytuacja się pogorszy i któregoś dnia będę musiała znosić gigantyczny ból, a z drugiej chciałabym tego zęba utrzymać jednak żywego, i tak niewiele z niego zostało, jest lekko ruchomy, obawiam się, że go całkiem stracę po kanałowym. Druga rzecz to koszta.. Samo kanałowe to jeszcze pół biedy, ale założenie korony to dodatkowe 700 euro.. Implant 2,5 koła.. Co sądzicie? Może warto się wstrzymać na razie i sprawdzić czy ból powróci, a jeśli nie - to nic nie robić?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
14 stycznia 2019 07:19
Ratunku 🙁
Obudziłam się rano bez zęba... Nie mam pojęcia czemu, bo ząb był zdrowy (był kiedyś leczony ale to raczej drobnostka-mam kiepskie szkliwo) i niczego takiego nie jadłam na czym mogłam go złamać. Z jednej strony zaraz nad dziąsłem wystaje kawałeczek, a tak to jest ułamany na tyle że go nie czuć pod językiem. Co ja mam zrobić? Moja dentystka jest na urlopie, na samą myśl o wizycie u kogoś innego robi mi się słabo. Czeka mnie pewnie jakiś implant, nie chce myśleć o kosztach ale coś musze zrobić bo to czwórka... 🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 stycznia 2019 09:16
Btw co do kamienia/osadu nazębnego, to polecam szczoteczkę soniczną. Ja mam tendencje do szybkiego tworzenia się osadu, kiedyś co pół roku mniej więcej chodziłam na piaskowanie. Odkąd mam szczoteczkę soniczną, nie byłam ani razu, a to już ponad dwa lata 🤣. Ewidentnie działa. Jak dostałam tę szczoteczkę jako prezent, to już miałam osad (trochę minęło od ostatniego piaskowania) i zobaczyłam na własne oczy jak powoli znikał z moich zębów.


jaką masz? Zastanawiam się, ale są takie i za 150 i za 600 i wybór mnie pokonuje.
Mam Panasonica Sonicare'a i zdecydowanie pomaga mi na problem krwawiących dziąseł, ale kamień i tak sie odkłada i dentystka co roku każe mi go usuwać. Może naciągaczka?
Ratunku 🙁
Obudziłam się rano bez zęba... Nie mam pojęcia czemu, bo ząb był zdrowy (był kiedyś leczony ale to raczej drobnostka-mam kiepskie szkliwo) i niczego takiego nie jadłam na czym mogłam go złamać. Z jednej strony zaraz nad dziąsłem wystaje kawałeczek, a tak to jest ułamany na tyle że go nie czuć pod językiem. Co ja mam zrobić? Moja dentystka jest na urlopie, na samą myśl o wizycie u kogoś innego robi mi się słabo. Czeka mnie pewnie jakiś implant, nie chce myśleć o kosztach ale coś musze zrobić bo to czwórka... 🙁


Niekoniecznie implant, bo on wymaga usunięcia całego zęba (a korzeń został przecież). Najprawdopodobniej dostaniesz wkład do tego korzenia i na tym odbudowa protetyczna. To najlepsza opcja, bo odbudujesz na własnych tkankach, implant to raczej ostateczność (o ile na implant wogole się kwalifikujesz  😉)
Na pewno jak najszybciej do stomatologa, czekanie działa bardzo na Twoją niekorzyść.
jaką masz? Zastanawiam się, ale są takie i za 150 i za 600 i wybór mnie pokonuje.

Gorąco polecam Philips Sonicare Lets Start - w zestawie jest szczotka, dwie końcówki, ładowarka i opakowanie podróżne - całość za około 250 zł. Kupiłam w grudniu i jak na razie jestem zachwycona :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
14 maja 2019 21:39
Czy jest jakiś bezpieczny domowy sposób, żeby ciut wybielić zęby? Pasta, nakładki? Nie mam namyśli efektu a'la Roberto Firmino, ale żeby się jednak ciut odświeżyły.
A jeśli chodzi o osad (mam bardzo krzywy dół), myślicie, że szczoteczka soniczna pomoże?
O wybielaniu domowym się nie wypowiem, ale co do szczotki: nie ma znaczenia jakiej używasz. Manualna wyczyscisz tak samo jak elektryczna czy soniczną. Ważna jest technika szczotkowania + nitkowanie.
emptyline polecam szczoteczki międzyzębowe o różnych grubościach i pastę z Torf Corporation NatureOn Carbon White z aktywnym węglem, która nadaje się do stosowania przy nadwrażliwych zębach, ma nawet więcej fluoru niż pasty do zębów nadwrażliwych typu Sensodyne i Elmex.
Ale najbardziej doczyszczone zęby w przestrzeniach międzyzębowych miałam, jak przez kilka dni z rzędu jadłam ziemniaki z ogniska razem z nadwęgloną skórką  😁 Aż nie mogłam uwierzyć w błyskawiczny efekt.
emptyline   Big Milk Straciatella
15 maja 2019 12:51
Kaarina, szczotkuję raczej poprawnie, nitkuję, ale no nie jest dobrze. 🤣
espana, ja nie mam wrażliwych zębów, ale nie chciałabym im zrobić krzywdy. 🤣 Może po prostu kupić węgiel aktywny. 😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 maja 2019 13:40
ja używałam jakiejś pasty węglowej i efekt był widoczny. Mam wrażliwe zęby i każde odstawienie elmexu odczuwam boleśnie, ale tutaj nic się nie działo. Niestety, nie pamiętam jaka to była.
Ja polecam pastę ECODENTA, różnica widoczna  🙂
infantil codziennie jej używasz? Wczoraj ją kupiłam, ale zastanawiam się czy takie pasty używa się raz dziennie, co ileś dni czy można jako zamiennik normalnej.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 maja 2019 19:01
Możecie polecić jakiś porządny gabinet/klinikę  we Wrocławiu czy Opolu? Chodzi mi o profesjonalne zrobienie licówek pelnoceramicznych. . Nie chodzi mi o zaoszczędzenie przysłowiowej stówy tylko o profesjonalna robotę.
infantil codziennie jej używasz? Wczoraj ją kupiłam, ale zastanawiam się czy takie pasty używa się raz dziennie, co ileś dni czy można jako zamiennik normalnej.


codziennie, nie używam innej pasty  😉
Gienia
Ja Ci mogę polecić w okolicach Katowic. To moja była szefowa. Licówki, onlaye, implanty robi takie że nie odróżnisz który ząb jest zrobiony, a który prawdziwy. Ona nawet wypełnienia daje tak żeby nie było widać że masz robionego zęba.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=7255.msg2867436#msg2867436 date=1557943266]
Możecie polecić jakiś porządny gabinet/klinikę  we Wrocławiu czy Opolu? Chodzi mi o profesjonalne zrobienie licówek pelnoceramicznych. . Nie chodzi mi o zaoszczędzenie przysłowiowej stówy tylko o profesjonalna robotę.
[/quote]
We Wrocławiu nasza klientka, która jest autorką uśmiechu Natalii Siwiec, Iwona Gnach-Olejniczak z kliniki Unident Union.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 maja 2019 18:01
Kanie, troche nie moj kierunek. Kiedys jeszcze jezdzilam na Slask, ale teraz juz nie...ale bardzo dziekuje 🙂

espana, dzieki na namiar!!
Behemetowa, infantil z tego co sprawdziłam ta pasta ECODENTA nie ma fluoru, nie można jej stosować codziennie, chyba, że umyjecie najpierw nią, a potem „normalną” pastą z 1450 ppm F.
Nie ma w składzie niczego co zastąpiłoby fluor w działaniu - szybka droga do próchnicy.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 maja 2019 20:45
Dzięki dziewczyny. :kwiatek:
odkopuję :kwiatek: moje zęby są w słabej kondycji to fakt, "obwódki" wokół zębów są przezroczyste, niektóre zęby mam popękane, dentystka powiedziała, że to jedynie licówki mnie czekają 🙄 ale zaczęłam drążyć temat i zaczęłam czytać o zabiegu reminalizacji szkliwa, ktoś robił? bardziej zależy mi na tym, żeby zęby były zdrowe i wytrzymałe, walory estetyczne nie są aż tak istotne w tym momencie 😉 niestety wyszukiwarka nic nie pomogła 🙄
borkowa Remineralizacja przebiega u każdego jeżeli myjemy zęby codziennie pastą z F 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
21 listopada 2019 08:23
Odkopuję.
Chcę na święta poprosić Mikołaja 😉 o szczoteczkę soniczną - chciałam się rozeznać deko w temacie i... poległam na ilości modeli już samego Phillips Sonicare  😵 🤣
Ma ktoś doświadczenie z różnymi modelami? Lepiej Oral-B czy wymieniony Phillips? Na jakie warto patrzeć w ogóle? Czym różni się taka za 180zł od tej za 600zł? (poza ładnym, smukłym designem 😉 )
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 listopada 2019 10:47
W poniedziałek mój chłopak dostał ode mnie drugą już szczoteczkę soniczną Philipsa.

Zaczynaliśmy od jednego z bardziej podstawowych modeli (coś ok. 300 zł kosztowała). Po dwóch latach, gdyby nie to, że już nie produkowali do niej końcówek, nie zmieniłabym mu jej. Był mega zadowolony, chociaż opcji do wyboru, w samej szczoteczce (programów) było naprawdę niewiele.

Teraz dostał jakąś bardziej "zaawansowaną" ze stacją dezynfekującą UV i też jest szał.

Generalnie myślę, że której byś nie wybrała z philipsa powinnaś być zadowolona  😉
Moon   #kulistyzajebisty
21 listopada 2019 11:44
martva, ok, dzięki już mi to coś mówi, bo jak zaczęłam czytać specyfikacje to e... nie wiedziałam jak się nazywam :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się