Kącik Ujeżdżenia

W Warszawie jest ich dużo, Centurion, Equesta dressage, p. Anna Bienias-nie dojeżdża. To takie które pierwsze przyszły na myśl.
Czy przepisy PZJ  dotyczące stroju na zawody są aktualne? Kask i buty w kolorze fraka lub czarne?
Szukam kogoś kto dobrze ogarnia temat licencji wstępnej  :kwiatek:
Mam kilka pytań, jakbym mogła prosić o jakieś pw to by było wspaniale 🙂
Robiłam w zeszłym tygodniu, wiec jestem na bieżąco 🙂
A ja mam pytanie co do startów
Czy można dwa razy jechać na tym samym koniu podczas jednego konkursu ? Tzn jadę na dwa razy P1 w ciągu jednego dnia (ten sam konkurs)? Który wówczas wynik jest brany pod uwagę jeśli w ogóle jest taka opcja ?  😉
Mozna, zwykle pierwszy.
Pierwszy przejazd jest liczony, drugi jako treningowy.
Czy przepisy PZJ  dotyczące stroju na zawody są aktualne? Kask i buty w kolorze fraka lub czarne?


u mnie granatowy frak + granatowy kask + czarne buty przeszły bez problemu
kasiakliczkowska, - aktualne, jedynie kolory fraków różniły się jakiś czas temu w przepisach fei i pzj. Odnośnie butów i kasku ten zapis jest jak najbardziej aktualny.
macri, - zwykle przy ZR pierwszy, przy ZT często liczy się lepszy wynik.
żaczkowa   gone with the wind
02 maja 2018 14:40
Drogie Pingwiny, miał ktoś z Was może cylinder robiony indywidualnie na miarę i mógłby opisać na ile można dopasować go do swojej głowy?
Mam małą twarz, głowę w rozmiarze 59, a wzrostu 165 cm i w standardowych cylindrach wyglądam tragicznie - ich wysokość jest równa wysokości mojej twarzy  😵
Czy jest nadal możliwość pojechania jakiegoś konkursu na ZR treningowo/poza konkursem ?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 maja 2018 14:59
kolebka, ale jako niezarejestrowana w ozj? O takiej możliwości decyduje organizator, poza tym czasami jest tak dużo zawodników, że pierwszeństwo mają zarejestrowani. Ale z tego co pamiętam i tak musisz mieć NNW i badania lekarskie.
kolebka jeśli organizator się zgadza to możesz jechać. Ale musisz mieć NNW i orzeczenie od lekarza pierwszego kontaktu że jesteś zdrowa, a koń oczywiście szczepienia.
Hej,
w stajni Las Pegaz ( Łódź) 26.05 odbędą się ZR w ujeżdżeniu. Pozwolę sobie wrzucić propozycje, bo wiem, że dość późno zostały one uwzględnione w kalendarzu i mogły umknąć, a być może ktoś miałby ochotę wystartować: [[a]]http://lodzkiejezdzieckie.pl/dokumenty/propozycje/2018.05.26%20ZR-A%20Las%20Pegaz.pdf[[a]] . W nagrodach wypisane są tylko flot's, ale z tego co wiem mają być też nagrody rzeczowe i to całkiem konkretne, więc nie ma co się sugerować. 🙂
Czy jeśli ma się licencję wykupioną w wmzj to można jeździć zawody w różnych województwach, czy tylko w mazowieckim?
anetakajper   Dolata i spółka
21 maja 2018 08:03
Można jeździć w różnych województwach zawody regionalne 🙂
Czy jest tu osoba mająca nie małą wiedzę o lonżowaniu koni, biomechanice. Mam pewien problem z 12 letnim koniem po długiej rekonwalescencji. Koń nie galopuje do przodu tylko do góry, przednie nogi skaczą do góry, a tył doskakuje. Z siodła mam wrażenie jakbym siedziała na koniu na biegunach. Koń robił to już przez kontuzją i praktycznie od kiedy go kupiłam ten galop był "do góry". Pierwsze treningi po kontuzji (jeździła trenerka) koń tragicznie zaczął skakać w górę, nie chciał robić ani 1 foule do przodu... Po tym treningu po dopięciu popręgu zaczął skracać przednią nogą. Był badany na bolesność pleców, kissing spine, itp.. wszystko wyszło okej, był dodatkowo poddany mezoterapii. Aktualnie chodzi na lonży "na golasa". Może jest tu ktoś kto ma/ miał podobny przypadek?
Aktualnemu trenerowi jeszcze tego konia nie pokazywałam, a przed tym chciałabym poradzić się tutaj
Kochani z przyczyn zdrowotnych nie moge przez jakiś czas wsiadać na konia i szukam miejsca gdzie w międzyczasie czegoś się nauczył, koń zrobiony roboczo do C klasy, początki piafu. MOże jesteście w stanie polecic kogoś max 200 km od świętokrzyskiego Warszawa Łódź. Okres min 3 miesięcy do nawet roku.
rybka   Różowe okulary..
21 maja 2018 19:10
Kochani z przyczyn zdrowotnych nie moge przez jakiś czas wsiadać na konia i szukam miejsca gdzie w międzyczasie czegoś się nauczył, koń zrobiony roboczo do C klasy, początki piafu. MOże jesteście w stanie polecic kogoś max 200 km od świętokrzyskiego Warszawa Łódź. Okres min 3 miesięcy do nawet roku.


Polecam Maja Wojewódzka https://www.facebook.com/majawojewodzka1/
Golden Dream, Anna Bienias
Jeśli już to koleżanka szuka konia na starty. Bez kosztów treningu, czyli osoba płaci za pensjonat, dziewczyna tego konia jeździ, ma na nim treningi, wyjeżdża na zawody (wszystko na jej koszt). Jeśli jesteś zainteresowana to napisz do mnie priv o więcej informacji lub po prostu o kontakt (woj. mazowieckie)  😉
ola8719.... też mogę polecić Golden Dream. Mój koń tam stał podczas mojego półrocznego wyjazdu. Super opieka, dobry kontakt, bardzo fajne warunki. Koń zadbany, nie trzeba się martwić 🙂
Olga Michalik bardzo fajnie pracuje z konmi chociaz parktycznie nie startuje ostatnio
A gdzie stacjonuje Olga michalik obecnie
Pod Lublinem w kierunku na Białystok, w stajni Fidelius prof. Pietrzaka
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 maja 2018 06:39
Czy jest może ktoś, kto ma gotowy program P5 i jest w stanie mi odpłatnie udostępnić? :kwiatek: sam program, bez muzyki. Błagam, bo jestem w tym zielona 🙁
rybka   Różowe okulary..
25 maja 2018 06:43
Czy jest może ktoś, kto ma gotowy program P5 i jest w stanie mi odpłatnie udostępnić? :kwiatek: sam program, bez muzyki. Błagam, bo jestem w tym zielona 🙁

Masz na Youtubie, pooglądaj sobie, może coś Cię zainspiruje. Później zapisz sobie kolejno ruchy wymagane na czworoboku i zacznij jeździć mierząc czas (norma czasu jest ważna, a zależnie od wielkości konia, wykroku, itd. może okazać się, że "czyjś" kur będzie za krótki lub za długi). To jest fajna zabawa 😉
[spam]
Witajcie, czy w konkursie kur P-5 dodania w kłusie można jechać anglezowanym, czy obowiązkowy jest ćwiczebny?
Ja bym jechała w ćwiczebnym
Też mi się tak wydaje, ale że koń mało doświadczony jeszcze to wolałabym mu nie utrudniać i anglezować 😉 Ale obawiam się, ze będzie to liczone jako pomyłka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się