Konie czystej krwi arabskiej

Też na niego patrzyłam, ciekawe umaszczenie. Kurcze jednak ten mój mcclellan chyba jest za ciasny na moją arabkę. No i mam zagwózdkę co kupić? Jakie rajdowo wycieczkowe 😉 siodło, musi być lekkie z możliwością troczenia sakw. Znalazłam podiuma z sakwami ale jest droższe od mojej kobyłki 🙂
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2772702#msg2772702 date=1523015593]
W temacie nietypowych wersji umaszczenia - WOW  😍
http://ogloszenia.re-volta.pl/piernat/o/98784/?8=25&wzrostMin=0&wzrostMax=182&wiekMin=1992&wiekMax=2018&sortowanie=0
[/quote]
O, jaki oryginalny!
Mój debiucik w P klasie na zawodach w Champion Stable: 2 miejsce 23 ptk. tempo 14,83 ,ruch A,metabolizm 1,odwodnienie 1,5 tętno: 1 bramka 64 ,2 bramka 60...Kocham mojego konia jest cudowny 🙂 Chciałam się pochwalić  😍
Zatem gratulacje!
Hej 🙂 mam prośbę czy ktoś mógłby podlinkować lub napisać mi jak to jest z tym wyrabianiem rajdowej kondycji?

Do tej pory mam doświadczenie tylko w trenowaniu koni skokowych , młody to mój pierwszy arab i z racji tego że dostaliśmy zaproszenie na rajd pięciodniowy w wakacje chciałabym aby poszedł go w optymalnej kondycji.
Nie jeździłam do tej pory intensywnie z racji wieku ( teraz ma 5 lat ) i dopiero teraz zaczynam trochę go wdrażać do pracy ale po 2 h terenie (dziś pierwszy taki długi) z czego dwa niedługie galopy i trochę kłusa widzę po nim zmęczenie jak go odstawiam do kumpli na maneż bo w trasie tego nie pokazuje jeszcze na koniec był bardzo energiczny i chętny do biegania.
Zdarza  mi się go puszczać luzem na maneż, czasami złapie głupawkę (ale taką pozytywną nie ze strachu) i zaczyna galopować bardzo szybkim tempem z brykami itp ale po 4/5 okrążeniach jest już spocony i nieźle zmachany, długo też dochodzi oddechowo do siebie.
Nie wiem czy to kwestia właśnie tego nie pracowania ( nasze jazdy maneżowe nie dłuższe niż 45 min koń nigdy nie spocony a tereny do tej pory max 1,5 h i to głównie stęp). Co do jedzonka to wygląda idealnie żadnej nadwagi ale wszystko ładnie zaokrąglone. Owies 1,4 kg na dzień do tego musli wysoko włókniste , garść lucerny do każdego z trzech posiłków, 300g wysłodków buraczanych dziennie i oczywiście witaminki marstall force.

Jeśli znalazłby się ktoś na tyle miły i mi coś podpowiedział będę bardzo wdzięczna.  :kwiatek: :kwiatek:
Ze mnie żaden rajdowiec, ale jeżdżę dość regularnie w kilkugodzinne tereny. I nie da się wyrobić koniowi kondycji na takie wyprawy inaczej, niż po prostu jeżdżąc i stopniowo wydłużając dystans oraz dokładając więcej odcinków szybszymi chodami.
Dokładnie, po prostu trzeba stopniowo jeździć coraz dłużej i coraz szybszym tempem 😉 Pamiętając przy tym, żeby nie zwiększać jednocześnie długości i intensywności pracy, tylko albo jedziesz dłuższy dystans niż poprzednio, albo jedziesz szybciej, nie obydwa naraz. Ze mnie też żaden rajdowiec, ale może pomogą Ci artykuły na starej stronie endurance.pl? Zwłaszcza te o treningu.
Jak to możliwe, że ten wątek spadł aż tak daleko?  🙁
W ramach ożywienia "pochwalę" się swoją bidą, która wreszcie zaczyna wyglądać jak koń 😉 (jasne plamy na brzuszku i nogach to sierść po goleniu, które było nieodzowne ze względu na jego stan zaklejenia- niczym innym nie schodziło, nawet wodą...)

Za duże zdjęcie.
Ale on ładny 🙂 Lubię takie odmiany u koni.


iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
18 kwietnia 2018 08:58
Piękny jest!
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że słyszę coś innego niż "kupiłaś krowę"  :kwiatek:
Ludzie chyba krowy nie widzieli, jak tak ci ktoś powiedział 😉
A mogłabym prosić jeszcze raz o zdjęcie? 😀 Bo widzę, że, Madzikowska, odpisałaś o 15, Livia usunęła Twoje zdjęcie o 10, więc pewnie nie zauważyłaś. 😀
Dawaj krowę!
Wybaczcie mi moje nieogarnięcie w sprawach technicznych  😉
Ej, i co w nim krowiego? Jest pięknie malowany! Bezogonkowy jeszcze, widzę, ale to się nadrobi. 😀
A mogę zapytać, co on ma w tym "wyścigowym" rodowodzie? 😀 Bo wygląda bardzo zacnie, na tyle, na ile można go ocenić po takim zdjęciu.
Już wcześniej się dowiedzialam że taki super to ten papier nie jest  😀
https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-397602.html
A krową to on jest, bo straszny brudas, z zaklejami walczyłam maszynką a i tak nie bardzo chciały nas opuszczać  😉
desire   Druhu nieoceniony...
20 kwietnia 2018 09:10
McClellan jest zarąbisty, ale nie każdy potrafi go dobrze założyć już o jeździe nie wspomnę. Mam teraz zagwozdkę bo ostatnio trenerka stwierdziła, że siodło jest nieodpowiednie i niestabilne  🙄 według mnie jest OK ale może się nie znam.


sorry, że odkopuje, ale przypominam 🙂 :
Ośmielam sie przypomnieć, ze to siodło poza niewatpliwymi zaletami ma tez wady.Mimo ze wystepuje w trzech rozmiarach to sa one stopniowane tylko co 1/2 cala długości i mało kto ma tego świadomość. Ma też stosunkow krótkie ławki i w oryginale dobry, choć całkowicie inny od europejskiego sposób regulacji popręgu. Osobiście jestem zdania, ze adaptacja do europejskiego popregu to błąd, który skutkuje utratą części zalet siodła. No a krótkie ławki moga powodować spory ucisk i złe rozłożenie masy, szczególnie w przypadku koni o nietypowej budowie.
swoją drogą... jak można dostojnego konia arabskiego nazwać "Dudek"  😵
[quote author=ansc link=topic=752.msg2770613#msg2770613 date=1522320393]
McClellan jest zarąbisty, ale nie każdy potrafi go dobrze założyć już o jeździe nie wspomnę. Mam teraz zagwozdkę bo ostatnio trenerka stwierdziła, że siodło jest nieodpowiednie i niestabilne  🙄 według mnie jest OK ale może się nie znam.


sorry, że odkopuje, ale przypominam 🙂 :
Ośmielam sie przypomnieć, ze to siodło poza niewatpliwymi zaletami ma tez wady.Mimo ze wystepuje w trzech rozmiarach to sa one stopniowane tylko co 1/2 cala długości i mało kto ma tego świadomość. Ma też stosunkow krótkie ławki i w oryginale dobry, choć całkowicie inny od europejskiego sposób regulacji popręgu. Osobiście jestem zdania, ze adaptacja do europejskiego popregu to błąd, który skutkuje utratą części zalet siodła. No a krótkie ławki moga powodować spory ucisk i złe rozłożenie masy, szczególnie w przypadku koni o nietypowej budowie.
[/quote]
Ja mam przystuły jak w oryginale, regulacja przód, tył zapinane na westowy popręg, podobnie jak w oryginale, jeśli o to ci chodzi 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 kwietnia 2018 12:13
Aaa teraz dopiero skojarzyłam konia, że to on wisiał dość długo w naszych ogłoszeniach, mi też wpadł w oko 😉 Opowiedz coś o nim, wsiadasz na niego? Czemu był wystawiony za tak niewielkie pieniądze? Może być pw 🙂
A no właśnie na ogłoszeniach go wypatrzyłam, ogólnie mam go krótko, także ciągle robimy podchody do wsiadania 😉 Co do ceny... na zdjęciach do ogłoszenia wyglądał lepiej niż w rzeczywistości (trochę chudy, koszmarnie brudny, przerośnięte kopytka), także cena mięsa do niego pasowała 😉
EDIT: również uważam że imię nietrafione  😀
majek   zwykle sobie żartuję
20 kwietnia 2018 12:57
swoją drogą... jak można dostojnego konia arabskiego nazwać "Dudek"   😵


Dudek piękny ptak, cieszmy się, że nie Duda
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 kwietnia 2018 17:02
A no właśnie na ogłoszeniach go wypatrzyłam, ogólnie mam go krótko, także ciągle robimy podchody do wsiadania 😉 Co do ceny... na zdjęciach do ogłoszenia wyglądał lepiej niż w rzeczywistości (trochę chudy, koszmarnie brudny, przerośnięte kopytka), także cena mięsa do niego pasowała 😉
EDIT: również uważam że imię nietrafione  😀

A wiesz czemu nie jest zajeżdżony? Jego charakter wskazuje na coś? Wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia  🙂
Właściciel niezajezdzenie tłumaczył brakiem czasu i w sumie jestem skłonna w to wierzyć, bo koń nie jest w żaden sposób zrażony, po prostu zachowuje się jak młodziak który pierwszy raz w życiu widzi siodło 😉

te zdjęcia idealnie dowodzą jak dużo zmienia światło  😀
majek   zwykle sobie żartuję
20 kwietnia 2018 18:34
Wygląda bardzo sympatycznie, będziesz miała z niego pociechę. Powodzenia!
Czy ktoś może zna klacz Witessa http://www.vioda-racing.pl/witessa.html próbowana na torze 3 razy i wycofana?
Czy ktoś może zna klacz Witessa http://www.vioda-racing.pl/witessa.html próbowana na torze 3 razy i wycofana?


Ponad 70 długości straty w jej ostatnim wyścigu, niezła jest. Oo We wcześniejszym ponad 40. No przodowniczka torów to to nie jest. 😀 Z takim wynikiem w ostatnim starcie mogłabym podejrzewać, że się urwała, ale skoro to był już drugi taki występ, to chyba właściciel się po prostu poddał. Dość malutka, rodowód niewybitny. Jej półbrat rzetelnie biegał, ale Kara Shar jeszcze nie dał dobrego dziecka.
[quote author=tajnaa link=topic=752.msg2776359#msg2776359 date=1524219296]
swoją drogą... jak można dostojnego konia arabskiego nazwać "Dudek"   😵


Dudek piękny ptak, cieszmy się, że nie Duda
[/quote]
fakt 😀
desire   Druhu nieoceniony...
21 kwietnia 2018 13:14
[quote author=desire link=topic=752.msg2776328#msg2776328 date=1524211847]
[quote author=ansc link=topic=752.msg2770613#msg2770613 date=1522320393]
McClellan jest zarąbisty, ale nie każdy potrafi go dobrze założyć już o jeździe nie wspomnę. Mam teraz zagwozdkę bo ostatnio trenerka stwierdziła, że siodło jest nieodpowiednie i niestabilne  🙄 według mnie jest OK ale może się nie znam.


sorry, że odkopuje, ale przypominam 🙂 :
Ośmielam sie przypomnieć, ze to siodło poza niewatpliwymi zaletami ma tez wady.Mimo ze wystepuje w trzech rozmiarach to sa one stopniowane tylko co 1/2 cala długości i mało kto ma tego świadomość. Ma też stosunkow krótkie ławki i w oryginale dobry, choć całkowicie inny od europejskiego sposób regulacji popręgu. Osobiście jestem zdania, ze adaptacja do europejskiego popregu to błąd, który skutkuje utratą części zalet siodła. No a krótkie ławki moga powodować spory ucisk i złe rozłożenie masy, szczególnie w przypadku koni o nietypowej budowie.
[/quote]
Ja mam przystuły jak w oryginale, regulacja przód, tył zapinane na westowy popręg, podobnie jak w oryginale, jeśli o to ci chodzi 😉
[/quote]

o to też 😉  :kwiatek:
widziałam już poprzerabiane wynalazki (dosłownie) i nie wyglądało to najlepiej, niestety. :/
[quote author=ansc link=topic=752.msg2776547#msg2776547 date=1524258059]
Czy ktoś może zna klacz Witessa http://www.vioda-racing.pl/witessa.html próbowana na torze 3 razy i wycofana?


Ponad 70 długości straty w jej ostatnim wyścigu, niezła jest. Oo We wcześniejszym ponad 40. No przodowniczka torów to to nie jest. 😀 Z takim wynikiem w ostatnim starcie mogłabym podejrzewać, że się urwała, ale skoro to był już drugi taki występ, to chyba właściciel się po prostu poddał. Dość malutka, rodowód niewybitny. Jej półbrat rzetelnie biegał, ale Kara Shar jeszcze nie dał dobrego dziecka.
[/quote]  podejrzewałam u niej kontuzję, widziałam ją wczoraj, straszny uparciuch, jak dla mnie żadna rewelacja, możliwe że po zrobieniu byłby niezły rekreant 😉 ale trzeba najpierw włożyć w nią sporo pracy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się