Siodło skokowe

Gillian, Jak przejedziesz palcami po panelach z lateksu to będą taką równą jak żyleta linia. A jak po welłnianych (synteyk i natura) to takie mini, mini załamania możesz odczuć.
Inaczej też troszkę sprężynują i inaczej wracają do kształtu po uciśnięciu.
Czy miał ktoś doczynienia z siodłami Optimus z wymiennymi łękami.Mianowicie chodzi mi czy wchodzą do siodła zamienniki lęku np.Wintec ,Fair Play ?  🙂  :kwiatek:
A miał ktoś doczynienia z siodlami Equiline? Intryguja mnie mówiąc szczerze.
Ja testowałam. Bardzo zbliżone do equipe, podobnie też zrobione. Bardzo fajne siodło, ja wybrałam akurat wtedy equipe.
vissenna   Turecki niewolnik
08 kwietnia 2018 19:20
Czy ktoś ma namiar na kogoś z Voltaire, kto dopasuje i sprzeda siodło w PL?  👀
Voltaire chyba nadal nie ma przedstawicieli na nasz kraj 🙁.
vissenna, wyslij do nich maila, a nuż coś wymyślą.
BTW mam od nich siodła szyte na miarę dla konia i mnie (mimo kilku modeli dysponują wielma parametrami i możliwościami - szyją w zasadzie niemalże co sobie wymarzysz) i jestem niezmiennie, od kilku lat zadowolona z Voltairowego sprzętu, osprzętu i serwisu.

Edit.
vissena, przypomniał mi się Twój dawny wpis. Jeśli zmieniłaś zdanie to super, bo to jest naprawdę produkt i obsługa premium.
[quote author=czeggra1 link=topic=300.msg2762157#msg2762157 date=1519899583] Voltaire Design to firma oferująca super szybki serwis i zatrudniająca bardzo dobrze wykwalifikowanych pasowaczy w ilości jeden na dany region w kraju. Voltaire chce mieć w ofercie produkt i usługę premium.
Edit. Dopisek


Polemizowałabym. Widziałam "dzieuo" pasowaczy z Voltaire w DE. Tydzień konia masowałam po tym jak ładnie spasowali mu siodło.  😎
[/quote]

BTW Właśnie dostałam nową ujeżdżeniówkę tej firmy (to moje czwarty Voltaire i jak zwykle  :kocham🙂 -  przedstawiciel już się ze mną umawiał na skontrolowanie dopasowania (jest to wliczone w cenę siodła).
vissenna   Turecki niewolnik
09 kwietnia 2018 11:40
czeggra1 nie dla mnie a dla mojej znajomej. Ma ona konia o dość specyficznych plecach, a ona sama szuka czegoś na maxa miękkiego pod tyłek.

Jak już pisałam,  ja nic do siodeł Voltaire nie mam nic. Są bardzo wygodne, ładne i fajnie się w nich jeździ. Problem był z pasowaniem. Ale to też warunki inne, bo pasowacz miał 5 różnych siodeł i robił kontrolę które siodła do których grzbietów a młodych koni było 20 kilka. Pasowacz uparł się jednak, że jedno z tych siodeł spasuje do naszego starszego, najlepszego konia co chodzi najwyższe konkursy, bo wiadomo dobra reklama. No i tak na siłę jedno siodło powiedział, że "może być" a szefostwo mu uwierzyło. Ja akurat miałam wolne, więc nie skontrolowałam a po tygodniu kobyła od tego siodła miała bolesność grzbietu ja cholera. Trochę to dla mnie nie uczciwe, że wmówiono komuś, że siodło jest super, nawet jak dużo lepiej leżało siodło innej marki...
Nieuczciwe przyznaję. W moich okolicach tak pasowanie i mierzenie konia nie wygląda 🤔. Na podstawie indywidualnych parametrów szyją siodło pod danego konia (i jeźdźca). Nikt nie dopasowauje gotowego siodła. Chyba, że używkę, którą mają w komisie.  Aż ciekawa jestem czy szefostwo zgłaszało problem i jak Voltaire rozwiązało to?
Mi kiedyś przysłali za duży napierśnik. Przyjechał przedstawiciel i okazało się, że rozmiar mniejszy jest za mały. Pobrał miarę i uszyli mi gratis napierśnik w rozmiarze Vimto. Jak przysyłają z Francji siodło swieżo uszyte to przedstawiciel non stop zadaje pytania czy wszystko gra.
czeggra1, miło usłyszeć o takich standardach w UK, aż zadrość zżera  🙁
jakie najlepsze siodło (nowe) z przedziału 5-8 tys polecacie? zastanawiam się nad equipe expression (zwykłe, specia,l single flap), equipe jumping, prestige roma, Ikonic 1801 monoflap horseball, IKONIC 1202, IKONIC 1204. Czy ktoś coś z tego zestawu może polecić? a może są jeszcze jakieś firmy które mają przedstawiciela w PL ?(zależy mi by ktoś przyjechał i dopasował siodło, oraz by była opcja wymiany łęku w przyszłości -mam rosnącego konia) Również z parametrów które mnie interesują to dobre trzymanie nogi oraz wygodne siedzisko. Polecicie coś ?  :kwiatek:
asiołka, ja mam Equipe Expression Single Flat (w wersji Special bodajże), jest fenomenalne 😍 ma dość wąski twist, nie siedzi się jak na beczce, siedzisko mięciutkie (jeżdżę w tym Equipie, oraz w Passierze Hoy, który jest mega płaski, twardy i bez klocków w ogóle i jak przeskadam się z Hoya w Equipe to plecy i tyłek się cieszą 😁 ), klocki takie akurat w tym Equipie, niby nie trzyma Cię nic mocno, a siedzi się bardzo fajnie. Ja bardzo je lubię, konie też 🙂

W Ikonicach siedziałam kilku, nie kojarze modeli, ale od tych najtańszych do tych najbardziej wypaśnych. Siedziało mi się w nich stosunkowo podobnie, całkiem nieźle, ale bardzo mi przeszkadzał mega szeroki twist, jak na beczce.
Faktycznie Equipe Expression nie trzyma?
Poszukuję siodła skokowego - ale "skokowego-skokowego", nie protezy, nie "wszechstronnego o profilu skokowym", nie siodła do WKKW. Fajnie by było coś, co trochę trzyma. I żeby miękkie, wygodne. I blisko konia. I nie wiem w co celować.
Kombinuję nad Equipe Emporio albo Expression... albo jakimś innym Prestige....
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
18 kwietnia 2018 20:59
Sankaritarina , ja kochałam moje oba Emporio, na expresiona ostatecznie się zdecydowałam ale nie wzięłam bo źle leżało na koniu i  było bez  klocków na rzepy mimo zamówienia , nawet się ucieszyłam bo mi się nie siedziało zbyt dobrze, model raczej dla długonogiej osoby(to nie ja 😉) i totalny naleśnik.

Ostatnio testowałam prestige Michel Robert X-Breath i stwierdzam że to niezła ortopedia  😉
asiołka, ja mam Equipe Expression Single Flat (w wersji Special bodajże), jest fenomenalne 😍 ma dość wąski twist, nie siedzi się jak na beczce, siedzisko mięciutkie (jeżdżę w tym Equipie, oraz w Passierze Hoy, który jest mega płaski, twardy i bez klocków w ogóle i jak przeskadam się z Hoya w Equipe to plecy i tyłek się cieszą 😁 ), klocki takie akurat w tym Equipie, niby nie trzyma Cię nic mocno, a siedzi się bardzo fajnie. Ja bardzo je lubię, konie też 🙂

W Ikonicach siedziałam kilku, nie kojarze modeli, ale od tych najtańszych do tych najbardziej wypaśnych. Siedziało mi się w nich stosunkowo podobnie, całkiem nieźle, ale bardzo mi przeszkadzał mega szeroki twist, jak na beczce.


Dzięki za opinie!  💘 No właśnie Ikonic-i są stosunkowo świeże na rynku i nie ma tylu miarodajnych opinii co o equipe, a różnica w cenie niewielka... Również od fizjoterapeutki słyszałam, że equipy to jedne z bardziej przyjaznych siodeł dla końskich pleców..no i cena "ok" 🙂
Ja miałam Equipa Expression i gdyby nie to, że nie dało się dopasować do konia to w życiu bym się go nie pozbywała.  💘 faktycznie na samym początku jak się przesiadłam z Daw maga GP to wydawało mi się, że latam i jest mało trzymające ale szybko się przyzwyczaiłam. Jeździło się i skakało cudownie!
Faktycznie Equipe Expression nie trzyma?
Poszukuję siodła skokowego - ale "skokowego-skokowego", nie protezy, nie "wszechstronnego o profilu skokowym", nie siodła do WKKW. Fajnie by było coś, co trochę trzyma. I żeby miękkie, wygodne. I blisko konia. I nie wiem w co celować.
Kombinuję nad Equipe Emporio albo Expression... albo jakimś innym Prestige....


Nie trzyma to mój Passier Hoy, który ma siedzisko jak stół i nie ma żadnego klocka przed nogą i za 😁 w Equipie Expression (ja mam single flapa, ale siedziałam kiedyś w dwutybinkowym) siedzi się bardzo przyjemnie, niby nic Cie mocno nie łapie, a siedzi się bardzo fajnie 😉 nie miałam wrażenia latania, zbytniego trzymania, ani braku jakiejś pomocy. Jest takie akurat 😉 ciężko mi się przesiada z Hoya w Equipa, bo przez pierwsze 10 minut mam wrażenie, że trzyma bardzo mocno. Ale między nimi nie dość, że różnica w klockach/siedzisku itd, to Equip z ciekaczka i ma trzymającą skórę, a Hoy bardzo gładką, dosć śliską. I Passier to 17,5 albo i 18 z długą tybinką (z tym, że spora rozmiarówka), a Equipe 17,5 i standardowa tybinka (i dość mała rozmiarówka w stosunku do Passiera)
asiołka A ja jeszcze dodam że equipe warto brać  w wersji Special ( z lepszych antypoślizgowych skór ) 🙂 Expression Special ma dosyć duże klocki i bardzo fajnie i stabilnie trzyma nogę, ale też dużą robotę robi ta antypoślizgowa skóra 🙂 fakt faktem ta skóra szybciej się niszczy, ale i tak ja bym tą opcje polecała w każdym modelu 🙂
Ikonic znów ma budowę jak siodła CWD, szerokie panele, szerokie siedzisko - ale za to stabilniej leży na grzbiecie, są też bardzo wygodne i dobre jakościowo 🙂
Prestige Roma to takie przeciętne siodło, ja bym go wcale nie porówywała do w/w firm 🙂 już lepiej wypada ten nowy versailles lub elastic new ale też z tych trzymających skór  :kwiatek:🙂
Dzięki za podpowiedzi. Uch, żeby to była jedna odpowiedź pt. "Tak, bierz", "Nie, nie bierz" 😁 a ma ktoś porównanie z Meredith...?

Cześć, mam w planach zakup używanego Equipe Expression, czytałam już, że jest polecane jako siodło wygodne, ale potarza się opinia, ze ciężko dopasować je do konia. To jak to w końcu jest? U nas może przyjechać ktoś kto to ocenia, ale koszt wizyty przy sprawdzeniu siodła do dwóch koni (siodło kupowane pod kątem mojego własnego wierzchowca, ale chciałam używać go też podczas jazd na koniku którego mam sporadycznie pod opieką) to 300zł... myślę, ze taniej wyjdzie mnie wzięcie fizjoterapeuty który dopasowywał mi dwa lata temu obecne siodło. Niestety przestało pasować.

Co sądzicie ?

Pozdrawiam 🙂
Co myślicie o siodłach Kentaur? Nigdy nie miałam do czynienia z tymi siodłami.. Nie dam rady znaleźć nic na swojego konia i myślałam o zamówieniu na wymiar. Jakie modele polecacie? Ile się czeka na uszycie?
Sonkowa
Ja z 10 lat temu kochalam KenTaura Olimpic. Potem siedzialam  w Charon czy jakos tak i bardzo mi pasował, a teraz w pracy mam KenTaur Titan II i Prestige Elastic (w najnowszej wersji). I jesli moge to jezdze w KenTaurze bo jest wygodny, miekki i nie usadza mnie zaden model fotelowo. Moze wyglada gorzej niz nowy Elastic, ale komfort jazdy moim zdaniem nieporownywalnie lepszy. Jedynym lepszym siodlem od tego KenTaura był Equipe Expression - w sensie odczuc mojego tylka, ale usadzal mnie nie do konca poprawnie tez.
Najlepsze jest to ze teraz mam siodla 17 a Equipa mialam 16. I w Prestige mi slabo wygodnie, a w KenTaurze idealnie.
Ja właśnie miałam equipe expression ale niestety nie byłam w stanie dopasować go do swojego konia...  🙁
A wiecie ile realnie czeka się na uszycie? Z tego co słyszałam to baardzo długo..
KaNie, ja to jestem zdziwiona, że w takiej fajnej stajni nie masz takiego siodła, powiedzmy  z jakiejś wyższej półki.
W jakich siodłach jeżdzą Niemcy? W sensie na zawodach skokowych ? Co popularne najbardziej?
Perlica
Mam jeszcze dwa CWD ale za duze dla mnie wiec wcale nie uzywam.Bo to 18. A Niemcy jezdza w tym samym co Polacy. Na co kogo stać takie ma. Na zawodach wyzszej rangi widze bardzo czesto Bruno i CWD  najczesniej. Ale w Polsce tez widze 😉  Swoja droga ten Titan nie jest moze z najwyzszej polki, ale co z tego skoro jest super wygodny? Jak wypasiona stajnia to musza być siodła za miliony? 😉 Glupie mi sie wydaje kupowanie hiper drogiego siodla na mlode konie 😉 Zreszta caly sprzet mamy z KenTaura popregi, wytoki i oglowia. Chyba 2 oglowia na zawody i jeden wytok jest z Prestiga i moim zdaniem niczym szczegolnym sie nie roznią.
A wy naprawdę uważacie, że CWD to siodło z wyższej półki?
KaNie, miałam titana II i było super. Tylko trochę za szerokie mi zrobili, więc poszło w świat po jakimś czasie.
anai a ile czekałas na uszycie?
Gdzie najlepiej się zgłosić?
Sonkowa użytkowałam siodło Kentaur Fenix, dobrze pasowało na mocno wykłębionego konia, dla mnie wygodne, chociaż miłośnikom głębokich siedzisk odradzam 😉
Gillian   four letter word
27 kwietnia 2018 10:47
ja z CWD wypadam jak z procy jak mi koń lekko przyhamuje  🏇 😂
Sonkowa, nie pamiętam, bo to było jakieś 3/4lata temu. Zamawiałam 2 siodła, termin zgadzał się z tym, co na początku ustaliłam z yard-equites (u nich zamawiałam). Jedno sprzedałam, drugie służy swojej właścicielce i jest bardzo zadowolona.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się