ciąża, wyźrebienie, źrebak

To jest najfajniejszy wątekj na forum, poprawia humor jak nic inngeo. Ja się nie spodziewam ani nie spodziewam się spodziewać, chociaż mam kobyłę, ale te żrebaki tak wciągają, że uzależniłam się od tego wątku  🙂 
majek   zwykle sobie żartuję
19 kwietnia 2018 11:20
Trusia, bo Bo to jest watek dzieciowy dla koni 😉

Mnie tez sie zatesknilo za swoim zrebaczkiem, niestety mam juz tylko starego walacha. Ale moze kiedys.


szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
19 kwietnia 2018 11:34
Ooo, a moze Tajna broń :-)
Mnie tez sie zatesknilo za swoim zrebaczkiem, niestety mam juz tylko starego walacha. Ale moze kiedys.


Ja bym się zdecydowała na źrebaka od czarnej i pomarańczowego. Ale skoro jest to niemożliwe, przecież nie dopuszczę obcego zwierza do mojej malutkiej.  👿  Pozostaje mi tylko cieszenie się obcymi źrebakami.

Przypomniało mi się, jak fajnie jeżdziło się w teren ze źrebakami towarzyszącymi matkom, z postojami na przyssanie do cyców.    😀
My już też na finiszu . Kobyła ma już wymie wielkie i twarde , od kilku dni również opuchliznę na brzuchu , wygląda jakby miała eksplodować , tymczasem galopuje radośnie po padoku 😀
Czas na fascynujący film pod tytułem "nocne życie koni" 🙂
Mnie tez sie zatesknilo za swoim zrebaczkiem

Mój ostatni źrebaczek dziś jest 13 letnim wielkim chłopem 😉
Za to kobyła od listopada non stop się grzeje, w okolicy super materiał do krycia. Nic tylko korzystać, tylko kto to później utrzyma? 🙁
My już też na finiszu . Kobyła ma już wymie wielkie i twarde , od kilku dni również opuchliznę na brzuchu , wygląda jakby miała eksplodować , tymczasem galopuje radośnie po padoku 😀
Czas na fascynujący film pod tytułem "nocne życie koni" 🙂


a na kiedy macie termin?  🙂

Przedwczoraj znajomemu 16 dni po terminie urodziła się klaczka  😅 więc jest nadzieja  😅

Swoją drogą my mamy dziś 15 dzień po terminie, w środę było USG. Zryłam sobie banie opiniami innych, że za mały brzuch, że nie źrebna, wymion brak - aż w końcu nie dałam spokoju naszej Pani weterynarz.
Ale co się strachu najedliśmy to nasze, faktycznie na początku badania przez dobre 10 minut młody się nie ruszał. Nie wyobrażacie sobie tej ogromnej ciszy w stajni, gdzie stało chyba z 5 osób. A jak przyszła ostatecznie decyzja, że trzeba zrobić USG to się obudziło łaskawie  😵 Wczoraj cyc nabrany, na podbrzuszu wypełnione, brzuch jakiś inny - większy. Ja poważnie Wam mówię, że zwariuje!  😜

Tajnaa
jak sytuacja na horyzoncie?
Akatash, moja też tak - cyce konkretne, brzuch opuchnięty i ciagle nic 😀

/mam nadzieję, że to dziś  😁 /
majek   zwykle sobie żartuję
20 kwietnia 2018 09:28
ona sie juz na tym brzuchu rozlazi, zaraz peknie...
To nie zaden Tajny Agent, to Terrorysta!
Termin ma na 29, z wyglądu wątpię że dotrzyma, a z zachowania to zakładać siodło i w teren na 4h ...... 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2018 09:35
[quote author=_Gaga link=topic=57.msg2776301#msg2776301 date=1524205272]
Nic tylko korzystać, tylko kto to później utrzyma? 🙁
[/quote] Do tego o ile wiem, to DSLD jest dziedziczne :/
zembria, wypluj to, bo mam syna Byśki przecież... póki co nic nie wskazuje na kłopoty, ale u Byśki to wyszło jak miała 19 lat...
Moje meleństwo i dzielna mama 🤣

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2018 10:34
Tfu! Tfu! i po stokroc Tfu!
Julita Jaka kruszynka 😍
Ale ładnie kobyła wygląda 😍 Jakie jabłuszka 😍 Po czym Julita źrebol?
Julita źrebol jest przeuroczy 😍 ma już imię? a mamusia wygląda świetnie  🙂
mój mały w przyszłym tygodniu kończy miesiąc, jak to zleciało  😲






a to następna w kolejce

a to następna w kolejce



Miss Sunshine? :>
Dziękujemy :kwiatek:
Źrebol po Casallco i imię prawdopodobnie częściowo po nim odziedziczy- Canny Casallco;-)
Kobyła wyglądała super całą ciążę, jeszcze brzuszek został do zrzucenia ale przy temperamencie małego szybko schudnie;-)

Louisa jaki już duży 😜
Miss Sunshine? :>


Tak, to ona.

Julita bo jego mama mogła by z niejedną krową konturować z ilością mleka, młody rośnie jak na drożdżach i jest tłustawy  😉
Pokaż pyszczek Twojej małej z przodu! Wygląda na fajnie malowaną
Coś czuję w kościach, że zaraz wpadnie Tajnaa ze zdjęciami jakiegoś małego nabytku... 🤣 Tak cicho siedzi... 😉
saganek, tak, tak.... Ja wam mówię, że ona czeka na 23go - moje urodziny  😎
A tak na poważnie leko leci pod ciśnieniem /ale jak się naciśnie/, z obu strzyków wydzielina mleczna, cyc taki wielki że łazi okrakiem.
tajnaa, ja tu tylko czytam od dłuższego czasu, ale Twoja klacz mnie do zawału doprowadzi, obiecuję  🤣 pierwszą rzeczą jaką sprawdzam w telefonie, to dokładnie ten wątek. I za każdym razem nic  😵
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 kwietnia 2018 13:25
Nadal nic?! 😵
lazuryt00 Bo to jest wątek anonimowych źrebocholików  🤣
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 kwietnia 2018 13:28
Też tu co ranek zaglądam  😂
Ja juz byłam pewna że się urodziło
Tajnaa to będzie dziś 🏇
Katrzyna K, Super by było, bo mam chłopa na miejscu dziś i jutro.
Niech to będzie dobra wróżba  🥂
Tajnaa, dziś, dziś i nawet nie zdążysz przyjść... Tak jak moja sprytnie mnie zrobiła... Wiedziała, że po kolacji 1,5 godziny nie przyjdę i co... bach... Coś mnie tknęło poszłam po godzinie a mała już na słomie wylizywana była...  😵
Ten wątek faktycznie uzależnia! Weszłam przez przypadek jak był wyczekiwany Brego zaabeczki i mnie wciągnęło, teraz sprawdzam co chwila, czy u tajnej to już  👀 Czyste szaleństwo  🤣

Tajna, mogłoby być dziś - mój koniur z 21. - polecam  😀 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się