Kącik Rekreanta (część XI) 2018

faith bardzo dziękuję! :kwiatek: Bardzo pilnuję jej uwalenia na przód, bo ma do tego tendencję - ale na całe szczęście na kontakcie była tak samo fajna i zad też nie zmienił swojej pracy 😀
wątek zamknięty
Lusia czyli kuc już uruchomiony po przerwie? Super!

Anai co u Was??

AtlantykowaPanna a co to za Twoja miłość?? Co do polo to wydaje się dość trudne prowadzenie konia i celowanie w piłkę. Jak wyglądają treningi takich koni? Co ile zmienia się konie w meczu??

Tuch ładne to Twoje dziecko!

Moon jak tam Wasze zmagania?

U mnie podobnie jak u windziankowej...Doba za krótka. Mam jedynie czas szybko zajrzeć do wątku i podczytać co tam u Was, ale na odpisywanie już nie starcza czasu..

U nas wszystko dobrze. W weekend rozpoczęliśmy sezon otwartych zawodów. Koń złoto! Słuchał każdego sygnału. Dwa dni na 0. Ja też zaczynam się oswajać z zawodami i byłam w stanie bez większych problemów zapamiętać parkur i go nie pomylić 😉 Od nastepnych zawodów ponoć mam zacząć walczyć z Lką  😂
wątek zamknięty
Windziakowa, fajnie dziewczyna wygląda, dobrze Wam w nowej stajni tak w ogóle?
akzzi, gratuluję zerowych przejazdów, masz filmik?
U nas praca wre. Pracujemy nad umięśnieniem 😉 lonże, spacery do lasu na górki itp. Byliśmy tydzień temu na zawodach, pierwszy przejazd w kl L ze zrzutką (moją: linia 1 -2 na 31 m, chciałam przejechać jak trzeba, na 7 foule, tylko nie skróciłam od razu, w rezultacie wcisnął na siłę 7 foule i skoczył okser ze stój, no i zrzucił), w drugim przejeździe już elegancko, jechałam równo, w dwóch liniach przez to urwaliśmy foule, ale było pasująco i na zero. Skoczyliśmy też później krosówki (kłody, bankiet i wielkie opony).




Film:
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 kwietnia 2018 15:22
charlieeee czasami też tak uważam 😁.
faith :kwiatek:
akzzi Na szczęście po iniekcji właściwie już na drugi dzień mogliśmy zacząć pracę delikatną, za kilka tygodni mamy kontrolną morfologię i zobaczymy czy leki i suplementacja przynoszą określony rezultat czy też nie i szukamy dalej.
Czeka nas też wizyta fizjoterapeutki, bo jednym z zaleceń od osteopaty jest stretching. Więc musimy wezwać na pomoc moją ulubioną ciocię Anetkę, żeby nam ćwiczenia dobrała. Potem już tylko igrzyska olimpijskie, z takim przygotowaniem 😜 🙇
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 kwietnia 2018 22:25
My też pozdrawiamy. Dzisiaj luźniejszy dzień, polatał sobie luzem w lonżowniku. To pierwsza wiosna kiedy w końcu mi nie schudł i nie wygląda jak szkapa. Myślę, że golenie dużo mu dało bo przy każdej zmianie kłaków leciał z wagi. No i ciągły ruch w wolnowybiegowówce , stałe stado, dobre żarcie robią swoje.




wątek zamknięty
faith, o kurczę. Brzmi nie dość, że dziwnie, to jeszcze mocno nieprzyjemnie. Jak wygląda medycznie itd. postępowanie ? Masujecie po prostu czy coś bardziej inwazyjnie też działacie ?
wątek zamknięty
galopada ale wiosenne te zdjęcia  💘
flygirl Jak zawody?  😅
Windziakowa fajna kobyłka  😀
anai świetny ten Twój koń  😍 uwielbiam prace na górkach, świetnie wzmacnia 🙂
lusia722 ja tam jestem zakochana w twoim koniu  😍 trzymam kciuki, żeby wszytko się dobrze okładało  :kwiatek:
Kastorkowa wygląda Blondyn top  😀

A my po zawodach, dzisiaj będzie dzień lenia tylko trawka, spacerek i padoczek  😉
Zawody trochę "na przypale", bo we wtorek okazało się że mój koń postanowił, że musi mieć zęby zrobione już teraz, a nie po majówce jak to było w planach, więc nasz trening na 3 dni przed zawodami wyglądał tak: środa lonża na kantarze, czwartek lonża na kantarze i piątek jazda na kantarze  😁 sobota zawody i jestem bardzo zadowolona zrobiliśmy ponad 63% w N, a mojego konia kocham po prostu najbardziej na świecie za to, że nie ważne gdzie się znajdzie on ma po prostu pełen luz  💘 myślę, że jakbym pojeździła normalnie przez te kilka dni mogłoby być nawet lepiej i byłby trochę bardziej miękki na kontakcie, ale i tak jestem z niego dumna  😅
https://www.instagram.com/p/Bh3MfLmFvh9/?hl=pl&taken-by=agataakk kawałek z czworoboku  😉

wątek zamknięty
Klami nie jest tak powaznie jak brzmi 🙂 2 wizyty osteopatki daly rade, mamy poza tym zestaw cwiczen do codziennego wykonywania, wcierki i masaze. No i poki co - zakaz klusa. Mamy duzo stepowac i duzo galopowac. Na te chwile kon jest juz prosty, rusza sie prawidlowo, grzbiet tez pracuje prawidlowo, bardzo poprawila sie tez praca jednej nogi, ktora przed zabiegiem uderzala o druga. Wygladalo to tak jakby nagle kon zaczal strychowac. Po zabiegu - stawia nogi prawidlowo 🙂 Takze poki co - zuzulujemy do lasu stepo-galopem i otwieramy glowe przy okazji 😉
Charlieeee brawo, moje gratulacje!!! 😀
wątek zamknięty
charlieeee pomińmy temat tych zawodów milczeniem.😉 Powiem tylko, że nieregularność treningów mnie dopadła ze zdwojoną siłą. A wam gratuluję, wyglądaliście pięknie. 😍 Taki spokój, a nie chaos, nie co to u mnie. 😀
wątek zamknięty
charlieee gratulacje ! chciałabym żeby mój był taki wyluzowany  😁
anai Ale super cross i teren,skoki. Frajda musi być z takiej pracy
Kastorkowa To co konie lubią najbardziej, widać że zrelaksowany koń.
W końcu mam normalne zdjęcia  😅 chodził dzisiaj jak skarb  😍



wątek zamknięty
anai, ale sypiecie! 😀

charlieeee, gratulacje! 😀

mój zmutowany arabek 😁









wątek zamknięty
anai dziękuję! W stajni wszystko super, za ok. 2 tyg czeka nas ostateczna przeprowadzka do naszej trenerki - strasznie się cieszę, bo to już Nasz ostatni, a przynajmniej taką mam nadzieję, Dom 😜
charlieeee bardzo dziękuję i gratulacje! Fajnie, że Twój kopytny tak łatwo się odnajduje w nowych miejscach.
galopada_ piękny zmutowany arabek! 😍
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 kwietnia 2018 20:18
Galopada_ ehh cudny ten Twój zwierzak, baaardzo łapie za oko!  😍

A ja wpadam z dzisiejszymi telefonowymi fotkami Urvala Faith 🙂 I od siebie dodam, że po zabiegach koń rusza się niesamowicie 😉 Dziś pojechaliśmy wietrzyć głowę do lasu w stępie i jaaaak on się ruszałł... no bajka!  😍





wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
23 kwietnia 2018 07:37
Znowu mam jakiś niedoczas i brak czasu na pisanie, ale wieczorami czytam Was!  😁

faith, ha, a widzisz, czyli fizjo czary mary zrobiła. Dobrze, że szybko wyłapane i naprawione 🙂

flygirl, co z tymi zawodami jak się pytam?! Fotki ładne, ale ja pragnę czworobokowych pro fotek!  😜 😀

anai, przez te crossówki to nawet żałowałam że do Kwidzyna się nie wybrałam :P (Jakby w Sopocie takowych nie było...  🤣 )

Kastorkowa, śliczna... bułeczka!  😀

galopada_, podziwiałam na Insta fotki przy kwitnącym drzewku... Duży jest urodzony model!  😍

martva, no ulżyło dziecku, że nic go nie ciągnie w pleckach  😉

akzzi, dzięki że pytasz, u mnie tak jak u Ciebie - doba za krótka by pisać 😉

no więc byliśmy w piątek na wspaniałej odznace  🤣 Generalnie to bardziej stresowałam się właścicielką, która jechała brąz i miała zawał, niż swoim czworobokiem  🤣 Ofc zdała, skoki nawet lepiej niż ujeżdżenie (mocno spięła się w ćwiczebnym, a jak wiadomo Kul do kanap nie należy  😁 ) ja z kolei siedziałam łącznie w siodle... może 15minut?  🤣 Ot, wsiadłam po skokach A. pojechałam raz wężyk w prawo i lewo, zrobiłam dodanie w kłusie i wio na czworobok  🤣 (wiem, ujeżdżeniowcy zgrzytają zębami  😁 ) Założyłam sobie, że jak będę jechać wolniejszy kłusem, to będzie mi wygodniej no i te dodania w kłusie będą lepiej widoczne (żeby nie było: Pan Kul dodania robi kozackie, ale jak nie siedzę mu tyłkiem w siodle, tylko anglezuję... x.x) no i... było mi nawet wygodnie!  😲 Drugi wężyk lekko mniej w rysunku, bo Gagatek po skokach był mocno "skoczny" i chciał sobie lotne robić :P żucia z ręki też deko mało było, bo czułam że siedzę trochę na bombce :P Z tego samego względu też momentami ciasny w szyi, no ale na 7.5 zdane  😉 Te śmieszne pytania to w ogóle formalność i pogadanka z sędziami, których widujemy często na zawodach, więc generalnie czekałam na pytanie w stylu "No dooobra... ty mi lepiej powiedz, kiedy się na P wybierasz teraz?  🤣 "

Z kolei wczoraj mieliśmy w stajni parkury otwarte - Kulek wielce się ucieszył, że nie musiał znów deptać wzdłuż płotków, tylko je skakać  🤣 Droga hamowania była znów deko dłuższa, ale galopował i prowadził się przeobłędnie!  😍 Wyciągnęliśmy wszelkie podmurówki, deski i nawet szeroki rów, co oczywiście na panu Kulu nie zrobiło większego wrażenia, ot się "deko" dalej wybił, uprzednio ciągnąc do rowu jak parowóz albo rasowy wkkwista  🤣

Mam fejsowej jakości filmik: https://www.facebook.com/akinom88/videos/10209506680944055/ (widać, że w linii w środku było mi wręcz ciasno do oksera, muszę się przestawić z trybu "cisnąć" na "siedź, otwieraj rękę i nie przeszkadzaj" 😉 ) oraz fotki od koleżanki, ale jeszcze nie przesłała mi :P
Trener przykazała na majówkę się na P zapisać  👀 ale zobaczymy pierwszego dnia jak się będzie mi prowadził, jeśli tak jak wczoraj - to mogę i N jechać!  😜 (ale parkur oglądając z konia, albo jakiegoś stołka, by nie widzieć wysokości przeszkód z ziemi  😂 )

Pan Kul w swej "naturalnej" pozie przed obiektywem, na relaksie po owych parkurach  🤣
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
23 kwietnia 2018 10:28
Akazzi trening od początku to przeważnie wyciszenie konia, od początku uczy się chodzenia na luźnej wodzy i skręcania jak w wescie. Później dochodzą stopniowo zatrzymania, zwroty, zagalopowania ze stój. Typowy trening ujeżdżeniowy tyle, że na luźnej wodzy. Konia podczas meczu możesz zmieniać tyle razy ile chcesz, nie ma ograniczeń. Co do trafiania w piłkę, tak dosyć ciężkie to jest, ale z każdym treningiem co raz lepiej 🙂
Edot. Co do mojej miłości to dużo nie opowiem (paszport zgubiony). Jest z argentyny, jest bardzo mocno zniszczona i boi sie człowieka. Jeździmy na halterku bo tak boi się o pysk, ale daje mi takiego kopa w tyłek i powoli oddaje serducho. Miała 2 operacje nogi do tego doszło copd wiec wozimy się po lesie i pracujemy dużo z ziemi.
Jak cos to priv bo nie chce za dużo o jej zachowaniu pisac na forum.
wątek zamknięty
charlieeee Bardzo fajnie to wygląda, tak zdrowo 🙂 Koń wydaje się rozluźniony, u jeźdźca uśmieszek i brak ciśnienia. Lubię na takie pary patrzeć.

galopada_ Mocno zmutowany 😁

Moon Filmik dla mnie niedostępny ale po opisie wnioskuję, że było całkiem przyzwoicie! Super 😀

martva Czy ja dobrze pamiętam, że Ty obawiałaś się wyjazdów w tereny? Opowiadaj jak to się stało, że zaczęłaś wyjeżdżać do lasu!

AtlantykowaPanna akzzi Dzięki :kwiatek: Choć do stanu "super" jeszcze mu brakuje.

flygirl No właśnie. Jak z tymi zawodami? Nawet jak nie wyszło, to spokojnie. Następnym razem będzie lepiej!

W ramach ciekawski mieliśmy wczoraj konsultacje żywieniowe z St. Hippolyt. Młody wszedł na wagę wzorowo, waży 503 kg i ma lekką niedowagę (jeszcze nie wrócił do pełni formy po operacji i stresu związanego z aresztem boksowym). Cały czas oczywiście jest w fazie odkarmiania i efekty idą ku lepszemu. Jeździmy na spokojnie w systemie 3-4 x w tygodniu czyli średnio co 2 dzień. Choć dziwnie to brzmi bo dopiero odbyliśmy 13 jazd. Jest grzeczny, nie bryka, nie wymyśla...generalnie "nuudy" 😉 Znów załapaliśmy się na fotki! Szok! W tym roku sami chętni do łapania się za aparat 😀







a w ramach relaksu, wypasamy się nad rzeką

wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
23 kwietnia 2018 11:29
tuch, zmieniłam ustawienia prywatności, ups :P
Łapiecie za oko to i focić Was chcą!  😍 Nawet jak jeszcze nie jesteście w pełnych obrotach robotowych  👀
U nas też swojego czasu były dziewczyny z Hippolyta, fajne rzeczy mówiły, Kulek ma dobrą wagę i jego dieta, ułożona przez nas, w sumie trochę na czuja okazała się całkiem sensowną 😉 Zaproponowały tylko zmienić wysłodki na otręby ryżowe 1x po 0.5 na kolację, by mięsko się budowało szybciej. Póki co skarmiamy drugi worek, muszę fotki zrobić by ocenić czy idzie ku lepszemu, ale generalnie pan Kul poleca 😉
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 kwietnia 2018 11:41
Dawno nas nie było, wpadam z wizytą! 🙂

Zmieniłam stajnię 😅 Jesteśmy tu dopiero kilka dni, ale póki co jest super. Mam normalną stajnię z trocinami, halę, mini crossa, zaraz obok lasek do jazdy i góry. Jedynie padoczki są niesamowicie malutkie i tylko dwa, ale coś za coś...
Stefano odnalazł się bezproblemowo 😀 Wszedł do przyczepy jakby to była codzienność, aż się zdziwiłam 😁 I bardzo dobrze nam ta zmiana zrobiła na kontakt, mega się do mnie teraz przywiązał 😍 non stop mnie mizia, pyrga, chodzi za mną jak pies, ogląda się gdzie jestem, tuli 😍 Chyba nigdy nie miałam takiego kontaktu z koniem. Brakuje mu stada 😁
Pod względem jezdności też jest fajnie, wozimy się powolutku 😉 Robimy dużo przejść, zmian tempa, ćwiczeń, drążków, dziś robiliśmy na próbę pierwsze zmiany nóg w galopie(nie ośmielę się tego nazwać lotnymi 😉 ) i Stefano się do tego bardzo porządnie przykładał!  😜

I w tym wszystkim jednak pozostał starym, dobrym Stefanem 😁 Od którego odwrócisz się po szczotkę i zastajesz go tak:
[img]https://scontent.fman2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/31154196_1877090755634850_5689985550052753408_n.jpg?_nc_cat=0&oh=8a69fd503b718207ad4f4ca7090b4c48&oe=5B5D8237[/img]

A na stwierdzenie "Stefan, zrób ładną minę!" masz to:
[img]https://scontent.fman2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/30707021_1874250542585538_3089099925649096704_n.jpg?_nc_cat=0&oh=c945742201033ba9da66a792564bb800&oe=5B6B620E[/img]
wątek zamknięty
tuch, Moon już pomijając wątpliwy talent robienia zdjęć na hali przez moją mamę (tak jej ustawiłam, że wystarczyło tylko nacisnąć spust migawki, ale i to ją przerosło i większośc niewyraźna kompletnie :lol🙂 to z tych zdjęć, co się ostały, to nie nadają się na publikację publiczną. Jak chcecie, to wam mogę na pw pokazać. 😁 Całe szczęście, że nie chciałam, żeby mnie mama nagrała, bo już w ogóle całkiem bym się załamała. Trenerka do tej pory mi mówi, że nie wie, jak ja to przejechałam od początku do końca. Możecie więc puścić wodze wyobraźni i zwizualizować sobie ten przejazd. 😎 W maju kolejne, teraz się zawzięłam i poniżej 2 treningów tygodniowo mimo braku czasu nie schodzę. Pewnie to zaprocentuje, tak sobie przynajmniej wmawiam. Ale już sobotni trening był o wiele lepszy niż chociażby piątkowy. Ale to pewnie było chwilowe, bo spałam wtedy po nocce półtorej godziny. Byłam zmęczona, zła, chciałam, żeby wszystko dobrze wyszło jak najszybciej, żeby mieć spokój. 😂 W efekcie to koń nie miał jak robić mnie w ciula, bo nie byłam taka jak zawsze milutka i kochana pt. 'o boże, biedny konik'. Aż pani trener powiedziała, że chyba nocki mi służą pod tym względem. 😁

Moon łaa idziecie jak burza 😍 Niedawno pierwsze Lki, a tu już przygotowania do P.😀 Sezon pełną parą będzie. 🏇

tuch no ja też się nie dziwię, że was tak chcą focić 😀 Juz pomijając to, że koń mega ładny, to w ogóle bardzo do siebie pasujecie. Ale ja się domagam jakiegoś waszego ładnego portretu. 😀

martva i ty tak sama w ten teren? 👀 Ja szok! 😀

Czarownica oo ale super! Rozumiem, że prawko zrobione tak? Daleko masz tą stajnię? Fajnie, że masz w końcu warunki do porządnej jazdy. A co z trenerem?

Oo mam dwa zdjęcia z zawodów, które względnie mogę tu wstawić. Ze stępa:


I z rozprężalni już po. Oczywiście osioł nie mógł stać, tylko musiał leźć do mnie:


Koniec zdjęć nadających się do publikacji. 🤣
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 kwietnia 2018 12:23
Moon hihi matka robi wszystko by Urval miał jak najlepsze życie, to nic dziwnego, że takie efekty 😉 Gratuluję odznaki! Ja sobie nie wyobrażam nawet brązu pojechać, a Ty tu o P'tkach piszesz! SUPER, go go girl 😉  😅

Tuch przede wszystkim Twój zwierzak jest prze-prze-przePIĘKNY!  😍 Powtórzę za poprzedniczkami: nic dziwnego, że wszyscy chcą Wam robić zdjęcia :P Sama bym chętnie tego dokonała 😉

Co do terenów, to dobrze pamiętasz. To, że się ich panicznie bałam to prawda. Na szczęście trafiłam na swojej drodze na dwie wspaniałe dziewczyny (w tym jak zwykle naszą forumową Faith, której zawdzięczam tyle, że nie wiem jak  jej za to już dziękować), które pokazały mi jaka z tego może być frajda. No i co chyba nawet ważniejsze, przede wszystkim zaczęłam jeździć po lasach dzięki... Manti. To właśnie siwulec pozwoliła mi przełamać lęki i strachy, które mnie paraliżowały, dawała z siebie wszystko bym miała z tego jak najwięcej zabawy.

CzarownicaSa super, że zmiana stajni wyszła Wam na dobre! 🙂

Flygirl - przecież ja na siwulcu też jeździłam sama w tereny 😉 Co prawda w Jezierzycach z Magdą od Konsoli, ale w Pilchowie zdarzały się samotne eskapady 😉
wątek zamknięty
Podkreślę tylko, że tereny w towarzystwie mnie i Pana kłusaka nie nalezą do spokojnych i przez nóżkę  😜 😎
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
23 kwietnia 2018 12:26
flygirl, no właśnie najbliższa majówka będzie w Damaszce, czyli tam gdzie niecały rok temu jechaliśmy pierwsze wspólne LL na moim bezdechu i stanie przedzawałowym...  🤣 Jakby mi ktoś powiedział, że po niecałym roku wrócę i będę miała w planach jechać P to bym chyba padła ze śmiechu  😜 Ale jak to koleżanka powiedziała: Ile daje rzetelna robota i dobry trener na miejscu. No właśnie tyle!  😍
A jakiś czas temu oglądałam filmiki z pierwszych konsultacji z P. Sawickim... Matko-bosko-oraz-córko ja nie wiem kto mnie tam w ogóle wpuścił! No nieogar totalny!  😵

I pocieszę Cię, moja mama kiedyś chciała zrobić mi i Heńkowi foto na tle toru na hipo. Telefonem. Stałam jak kołek X czasu, aż zrobi zadowalający ją kadr. Za jakiś czas, mówię że chcę to foto zobaczyć, więc dała mi telefon, a tam... piękna kostka brukowa, tak na 1/3 kadru, trochę trawy i nieba, a w oddali mikro punkcik - ja oraz koń! 🤣 Tak więc, naprawdę Twoje foty są super  😁
Oraz czepnę się znów, upierdliwie :P - nie wkurza Cię jak na jedno oko ci tak spada grzywka?  😜

A na następne zawody... nie śpij w nocy w ogóle, o!  😎

wątek zamknięty
Zamiast mnie pochwalić, że koreczki zrobiłam, to jeszcze się czepia. :P Grzywka mi nie przeszkadza z dwóch powodów: jestem przyzwyczajona plus to, że na zawodach jestem tak zestresowana, że nie zauważam nic. 😉 Ale na następmnych nie będzie, bo zapuszczam już, także może nie będziesz już miała do czego się przyczepić. 😀

Haha właśnie tak myślałam, czy by nie wpisać sobie w grafik nocki przed zawodami. 🤣
wątek zamknięty
Ja bym okiełznała grzywkę Twoją i konia  😉
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 kwietnia 2018 18:28
charlieeee gratuluję, naprawdę elegancki przejazd, a przynajmniej ten fragment z insta 😁
Galopada_ jak tam praca z Dużym? Szarak widzę nadal w formie 😍
akzzi a jakieś foteczki albo coś?
Kastorkowa Prośko kwitnąco wygląda
anill22 kawał chłopaka 😍
Moonbrawa za odznakę 😀, gdzie zdawałaś?
CzarownicaSa jak miło Stefcia widzieć i cieszę się, że Wam się pomyślnie układa.
tuch całe szczęście, że ma Was kto focić, bo miło popatrzeć.
flygirl ważne, że motywacja jest do pracy 😀 Na ujeżdżeniu bez zaplecionej grzywy/grzywki nie wypada 🤬
Powinno się dobre wzorce propagować.

wątek zamknięty
O nie, koreczek z grzywki to jest dla mnie jakiś niewydarzony twór. Prędzej mu nauszniki założę niż zrobię niewiadomoco wystające ze środka czoła, w dodatku z takiej lichej grzywki. :P
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 kwietnia 2018 01:38
flygirl ja zawsze miałam z tym problem- czy gorzej wygląda koreczek na czole czy takie sterczące trzy pióra na krzyż, bo jak ładna grzywka to inna sprawa.
Choć na ogół miały nauszniki, ale z czasem spodobała mi się grzywka zapleciona +100 do elegancji.
wątek zamknięty
Sorki, że się wtrące, ale mi u flygirl, dużo bardziej, niż grzywka przeszkadza brak plastrona i koszula rozchełstana (nie zapięta pod szyję). Kto tam był komisarzem??? U mnie za to oceny ogólne poszłyby sporo w dół (nie wspominając, że za taki strój można z czworoboku wyprosić).
wątek zamknięty
Windziakowa, martva, Moon, :kwiatek:

tuch, kupowałam go jako 2 latka i myślałam, że zatrzyma się na 170cm 😁

lusia722, zostały mi 4 tygodnie na uczelni. Jeszcze się leni 😉)
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
24 kwietnia 2018 07:27
O maj gad, tośmy się czepiły biednej flygirl  🤣
Ale no właśnie - na piątkowej odznace sędzina (znana tradycjonalistka, sędzina ujeżdżenia) nie zezwoliła nawet w brązowej odznace na start w ochraniaczach (mówię o części ujeżdżeniowej ofc) ani na patenty, w stylu gumy czy wypinacze u starszych jadących brąz. Dodatkowo, nie wpuściła dziewczynki na czworobok, póki ta nie spięła porządnie włosów, bo też właśnie jej wystawały w nieładzie spod kasku. Matka podbiegła, zrobiła warkocza i wszystko było ok. Ale to po części wina instruktora, że nigdy nie zwrócił uwagi, olał i nie wpoił dziecku że nawet odznaka, to występ przed sędziami i trzeba wyglądać po prostu schludnie (bo nie jest wymagany strój jak na zawody, acz mile widziany) i elegancko.

lusia722, w Darbovenie w Rumii byłyśmy :-) Fajne miejsce w sumie, zagospodarowane co do 1m[sup]2[/sup]

CzarownicaSa, łaaaaaaaa, ale super, że nie brodzisz już w błocie po pachy!!!  😅 😍 Raportuj co tam u Stefcia-czyścioszka - on i tak ładnie pozuje, wstawiłam wyżej fotkę "pozującego" Kula... Ekhm... Ta.  🤣


wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.