Stajnie: kujawsko-pomorskie

vissenna,  Aga właśnie się wykluła, chyba nie znajdzie czasu Ale jak nie ona to Kinga Kuffel, Luna photography ( ( czy jak to tam się pisze na fb znajdziesz ) lisi kadr
Dziekuje 🙂
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat stajni w Jarużynie? Jakie są plusy jakie minusy i czego jest więcej ? Może być pw 🙂 z góry dziękuję
Cześć kujawsko-pomorskie 🙂
13 stycznia robimy Bal Koniarza na zamku w Golubiu.
Nie traktujcie tego jak reklamę tylko informację dla integracji środowiska 😀  🏇
[url][/https://www.facebook.com/events/292930701225299/url]
czy ktoś mógłby poratować namiarem na kowala, trzeba podkuć jednego konia na przody. Okolice Golubia-Dobrzynia. Niestety Leśniak, Sowa, Kotkiewicz odpadają brak czasu. Może ktoś coś?
kalaarepa, z plusów to hala, lokalizacja, teren dookoła.
Podłoże kiepskie, z żarciem bywa różnie.
Poszukuję namiaru na jakąś stajnie pensjonatową w okolicach kowalewa pomorskiego 🙂 moze ma ktos miejsce przy domu dla konia???
Witajcie, w wątku i na forum 🙂 to mój pierwszy post tutaj 🙂
Na początku przyszłego roku, najdalej w lutym przeprowadzam się w okolice Włocławka, jego południowa okolica. Zabieram ze sobą kobyłę ze źrebakiem (roczniak). Jakie stajnie polecacie na południe od Włocławka, okolice Kowala mogą być, Duninowa. Zależy mi na dobrym żarciu, padokach, terenach. Przede wszystkim dobra opieka i padokowanie całodzienne. Szukałam czegoś na temat Stajni Oliwia na Smólniku i Stajni Czarna, ale opinii o nich brak. Profile na fb widziałam, ale jednak chodzi mi o opinie innych ludzi. Może ktoś zna te miejsca, prosiłabym o priv chociaż. Nie chciałabym w ciemno koni zawozić, bardzo chcę się do przeprowadzki przygotować. A może zupełnie inne miejsca polecacie?
Osobiście mogę się wybrać dopiero w pierwszych dniach stycznia.

dopisek
Ludziska, nikt niczego nie poleci? 🙂
Stanęła nade mną wizja powrotu do Bydgo (po 10 latach nieobecności)  - wypadłam z obiegu, nie wiem co nowego powstało, co się zepsuło i gdzie warto, a co omijać szerokim łukiem🙂

Z wymagań:

- osobny padok
- karmienie 3 razy dziennie, siano obowiązkowo po korek (jestem w stanie za to dopłacić)
- im kameralniej tym lepiej😉
- można przywozić psa
- da się młodym koniem bezpiecznie pojechać w teren
- hala
- odległość pozwalająca na codzienne dojazdy

Strona miasta nieistotna.
Podpowiecie coś?
vissenna   Turecki niewolnik
13 grudnia 2017 11:44
Stanęła nade mną wizja powrotu do Bydgo (po 10 latach nieobecności)  - wypadłam z obiegu, nie wiem co nowego powstało, co się zepsuło i gdzie warto, a co omijać szerokim łukiem🙂

Z wymagań:

- osobny padok
- karmienie 3 razy dziennie, siano obowiązkowo po korek (jestem w stanie za to dopłacić)
- im kameralniej tym lepiej😉
- można przywozić psa
- da się młodym koniem bezpiecznie pojechać w teren
- hala
- odległość pozwalająca na codzienne dojazdy

Strona miasta nieistotna.
Podpowiecie coś?


Stajnia Szrejder w Morzewcu. Genialna obsługa, mega warunki i kameralnie. Jedyne miejsce gdzie postawiłabym konia w okolicy Bydgozczy.
jest jeszcze nowa stadnina koni Olimpin. Warunki europejskie bym rzekła 🙂
Hej hej! Szukam stajni w okolicy Bydgoszczy, zalezy mi przede wszystkim na dobrej opiece nad koniem, siano do bolu, codzienne sprzatanie boksow, hala jest kwestia drugorzedowa ale nie pogardze. Wazny dla mnie jest tez dojazd komunikacja - osobiscie jestem zmotoryzowana, ale bede musiala wydzierzawic kobyle, wiec szukam czegos zeby potencjalny dzierzawca mial jak dojezdzac. Ktos cos? :kwiatek:
@warta2009 mogę polecić Tobie stajnię w Morzewcu - dojazd z Bydgoszczy autobusem z ronda Grunwaldzkiego ok. 15 min lub Myślęcinek - dojazd 52. 🙂
Polecam stajnię w Cielu, z błonia jeżdżą tam dwa miejskie autobusy. Mój emeryt jest tam dobrze "zaopiekowany" 🙂.

Edit. Hala jest, pod nosem lasek do spacerów, siano na padokach (w boksach oczywiście też). Sprzątane i ścielone codziennie. Karmienie wg zaleceń właściciela (więc i obiady też).
Cześć  😉 mam pytanie jakich weterynarzy polecacie/ nie polecacie jeśli chodzi o kastracje? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje. :kwiatek:  Wiem, że to nie wątek o weterynarzach, ale kto wie lepiej jak nie Wy o wetach, którzy dojeżdżają bez problemu do kuj-pom.
Jakiego kowala polecacie do werkowania? Nie toleruję przestawiania kopyta na siłę, macania po werkowaniu oraz złego traktowania koni podczas zabiegu. Macie kogoś sprawdzonego?
Otworzyli niedawno Olimpię. Koleżanka ma tam konia i ponoć bardzo woooow. 🙂
Toruń i okolice ? Jakiś wolny boks ktoś coś slyszal ?
vissenna   Turecki niewolnik
28 stycznia 2018 18:07
Toruń i okolice ? Jakiś wolny boks ktoś coś slyszal ?

A jakie masz wymagania? Hala? Padokowanie?
Tak w ciemno coś polecić.
Padokowanie...jezdzimy rekreacyjnie więc nie potrzebujemy hali ani swietnego czworoboku. Zalezy nam na przyjaznej atmoaferze i mozliwosci dogadania sie z wlascicielem 🙂
Kostkowa, stajnia pod szybowcem (czyli przy lotnisku w Toruniu). Bardzo dobry dojazd komunikacja miejska, jeśli to wazne 🙂
hej
czy ktoś z tu obecnych orientuje się  czy w naszym woj. można kupić gdzieś gotowe, pomalowane dragi do przeszkód ( 3 metrowe) lub może ktoś ma na sprzedanie używane ? 👀
Malina_M a sprawdzałaś na OLX? 🙂
Tak sprawdzałam, takich gotowych brak.
Witajcie,

szukam stajni dla dwóch konisi w okolicach Torunia. Zależy mi aby przebywały jak najwięcej na pastwisku/wybiegu. Jeden z koni choruje na COPD, w związku z tym podczas ewentualnego pobytu w stajni niezbędne byłyby trociny zamiast słomy, a także parowane siano( parownik posiadam własny).
Melissa, Stajnia w Czarnym Błocie ma to czego szukasz. Angielskie boksy z trocinami też bez problemu.  www.stajniawczarnymblocie.com

Goraco polecam!
[s]kochani, czy macie do polecenia jakiegoś dobrego weta do TUV w okolicach Ostródy/Olsztyna?

Czy Pani A. Bestry bywa w tamtych okolicach? [/s]

troche mi sie woj. pokićkały 😉
Nirvette   just close your eyes
15 maja 2018 13:25
Przeczytałam ostatnie 20 stron tego wątku i mam mętlik. Od września/października chcę przenieść mojego konia do Bydgoszczy. Nie mam auta, więc zależy mi na w miarę sprawnym dojeździe komunikacją (max.30min w jedną stronę). Szukam miejsca, gdzie koń będzie codziennie padokowany, z bezpiecznym otoczeniem, gdzie jak coś się stanie to zostanę poinformowana. Z fajnym placem i najchętniej halą. Karmienie 2-3 razy dziennie.
Myślałam nad Jarużynem, bo tam mam wf i podoba mi się to miejsce.
Nie zależy mi na złotych klamkach - ma być bezpiecznie i komfortowo.
No i niestety cenowo max 800-850zł/msc  😡
Nirvette, polecam Stajnę w Morzewcu, bardzo dobry dojazd busem / pks, niestety nie wiem jak teraz z ceną tam jest.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się