ciąża, wyźrebienie, źrebak

Fahra, u nas byłproblem tego typu, że cała smółka nie odeszła, część przykleiło się i koniec. A kupa była między tym normalna. Dopiero wczoraj oddał wszystko.



nokia, jak leci woda to jeszcze czas.


A jaka ma mieć konsystencje ? Takie lepkie matowe ? Czy mleczne/białe? 🤔wirek:

Na początku jest żółtawa woda - nieprzezierna, później woda czysta, woda lekko mętna/mleczna, później mleko z wodą, a na koniec mleko. Siara jest lepka dopiero.
Dziękuje tajnaa, wychodzi na to że dochodzimy powoli do finiszu, bo mamy mleko z wodą. Zastanawia mnie tylko ile teraz będzie trwało czekanie na mleko i siare 😵

Ale obrodziło pięknymi źrebaczkami, montana pokaż małą  😍
Ja ubolewam bo strasznie chciałam dziewuszkę. W przyszłym roku będę miała dwa źrebaki. Zastrzelę się jak to będą same ogiery. Już chłopu mówiłam, żeby drugą ręką inseminował czy coś 😀 cholera!
16 Dni po terminie  😵

Niech mnie ktoś przytuli 🙇
gacek 🙂,  :przytul: Jak u ciebie się baba urodzi taka "przeterminowana" to się chyba potnę  😜
tajnaa, Ostatnia była też baba 2.5 tyg po terminie, dała jednego ogierka na 4 zrebaki ale nie pamiętam czy ogier był przed czasem bo on ma już 9 lat.
może moja kobyła same ogiery daje i tyle. 🙁 na następną  ruję inseminujemy czarną. Liczę od niej na babeczkę - ją w tym roku "pykniemy" Kapsonesem W - https://www.horsetelex.nl/horses/pedigree/1963254/kapsones-w , a w przyszłym spróbujemy ujeżdżeniowym. Toskania idzie znów pod Magnuma, bo źrebię po nim rewelacyjne.
Megane po Jaśmin młp po Frazes. Chciałam coś ładnego i "lżejszego”, bo klacz mam śl. Ogier na żywo prześliczny i z bardzo dobrą głową. Świetne nasienie, bardzo i długo żywotne. Hurysa źrebna za pierwszą inseminacją i do tego na bliźniaki. Na szczęście jeden się wchłonął!

tajnaaa źle zrozumiałam 🙂. Dobrze, że wszystko już dobrze  😅 . Moja klacz urodzona była trzy tygodnie po terminie, jej każde pełne rodzeństwo też. Miała siostrę i dwóch braci. Chyba nie ma reguły odnośnie przenoszeń. Prędzej uwierzyłabym w żywotność plemników. Były badania, że męskie plemniki są bardziej żywotne, ale żyją krócej. A zenskie są leniwe ale mają większą zdolność przeżywania. Czyli jak się trafi z kryciem/inseminacja szybko przed owulacja to będzie chłop a jak będą czekać na jajo płodowe to baba. Ile z tego prawdy to nie wiem 😉.
No, ale na przykład mrożonką się inseminuje idealnie w punkt - jak pęcherzyk pęka i szanse sa równe, więc chyba nie ma reguły. Wygrywa najlepszy 😉
Pozostaje seksowanie nasienia.
Ja chciałam zdrowe. 🙂 Było powiedziane, że co się nie urodzi to zostaje. Liczyłam na skargniadego/gniadego, a wylazł kary jeszcze ze skarpetami. Jestem przeszczęśliwa 🙂 na głowie ma całe trzy włosy białe i to też wpisuje się w schemat jaki chcialam (bez odmian lub z szeroką łysina - na którą nie miałam co liczyć :p)
A u nas powiedziane, że klaczka zostaje, ogier na sprzedaż od razu po odsadzeniu, bo im dłużej zostaje tym bardziej się przywiążę, a nie mam warunków na trzymanie ogiera. Myslę nawet czy Łosia mojego nie sprzedać i nie mieć paru elitarnych klaczy tylko. I tak nie jeżdżę bo nie ma czasu i tak 🙁
gacek Nie boisz się że Ci obyła wybuchnie?  😂 Nie no żartuję 🙂 Także u mnie pewnie z miesiąc jeszcze będzie chdziła 🙂
Dzwoniłam do weta i może być dopiero za dwa tygodnie, był w sobotę w okolicy  😵  A byle kogo nie chcę brać, bo to bez sensu. Mam najbliżej takiego z Gardei co mi kiedyś w piątym miesiącu badał i mówił że nie źrebna, a po pół roku się oźrebiła.. Takich tu mam weterynarzy  🤔 No nic poczekam, lepiej żeby ktoś kompetentny ją zbadał niż byle kto i jeszcze może coś by jej uszkodził czy coś..

Śliczne te wasze źrebole, karusek od kąd się urodził skradł moje serce 🙂
Tajna dość wysoki ten Twój ogierasek! Będzie klaczka jeszcze zobaczysz 🙂
Fahra, to fajna mieszanka Ci wyszła🙂 Młody wygląda tak "zagranicznie" a to po młp.  😎
Wrzucaj go często na forum, z chęcią będę go podglądała 🙂
nokia, a Ty nie jesteś z Pomorskiego? Niedaleko masz małżeństwo Dylągów - nieraz ściągałam ich do moich koni jak bliżej nikogo nie było i narzekać nie mogę.
Ktoś mi wywróży jakie będą odmiany? LT na pewno, a reszta?
nokia6002,  gardeja niedaleko stajni Danki Koseckiej?

Tajna ja bym powiedziała że tylko LT, moja ( kasztan  )też miała takie jasne
Zrób fotkę z poziomu nóg/ziemi, ja obstawiam obie lewe, ale nie dokładnie widzę przód.
Edit. Najprościej sprawdzić jaka skóra pod spodem - jak różowa to odmiana.
Mój rudy miał wszystkie nogi białe do nadgarstków/stawów skokowych, a odmiana została tylko na jednej, która nawet tak się nie wyróżniała jak LT u "tajnego źrebaka". 
tajnaa też mi się wydaje, że jedynie tylna.

Megane uważam, że polskie ogiery są niedoceniane 🙂. Tyle co ja się naszukałam tatusia to tylko ja wiem i mój chłop co miał mnie dość. Dochodziło do tego jeszcze mus wysyłki lub mrożonego bo ja sama wtedy byłam miesiąc przed rozwiązaniem i nie miałam głowy do tego żeby jeździć z klaczą i jeszcze się stresować.

Cieszę się, że Bobek się podoba (na imię ma Haru, ale Bobek się przyjął  :hihi🙂. Dołączę jeszcze parę zdjęć szatana.
gacek Tak dokładnie tam. Nigdy nie zaufam temu wetowi i więcej go nie wezwę.
zielona stajnia Nie słyszałam o nich. Zaraz poszukam w necie. Jest ich kilku możesz mi podać dokładniejsze namiary ?
Fahra, na pewno będziesz miała fajnego konika i bdb, że w połączeniu z mocną matką 🙂
Ja z pewnych względów nie brałam Jaśmina pod uwagę, choć bardzo urodziwy, to fakt 🙂
Namiary masz w przypiętym wątku adresowym, Jacek i Aleksandra Dyląg. Na fejsie: Gabinet Weterynaryjny "Centaur"
edit. To chyba do Ciebie daleko - jakoś ulokowałam Cię w okolicach Chojnic 😉 No ale do Olsztyna masz względnie blisko, Gdańsk, Grudziądz, Kwidzyn - przecież tam muszą być weci "końscy" - czasem zwyczajnie źle szukamy.
zielona stajnia Dr. Jacek powiedział, że tak daleko się nie zapuszcza 🙂 Mam zaufanego weta z olsztyna właśnie, ale może być dopiero za dwa tygodnie. A znając życie zadzwonię za 1,5 tyg. To okaże się że będzie jeszcze później. Myślę też o Dr.Kacprzyńskim. Zaraz zadzwonię i zapytam. 😲 Dziękuję za info.
Jak by ktoś wiedział coś o jakimś lekarzu, który będzie w okolicy Kwidzyna proszę o namiar  :kwiatek:
Może tu zapytaj - powinni współpracować z jakimś, jak nie z kilkoma: http://milosna.kwidzyn.pl/o-nas/
Ja bym na Twoim miejscu obdzwoniła kilka większych stajni w promieniu 30 km, powiedzą Ci kto do nich przyjeżdża, kto jest osiągalny na cito, na kogo trzeba czekać itp. Przecież nikt Cię nie zje przez telefon. Ja tak robiłam po przeprowadzce do nowego gospodarstwa.
To czyje cycki będziemy teraz oglądać?  😀
Kto pisał, że mleko przed porodem mleko robi sie słodkie?   👀 👀 👀 bo u mnie właśnie sie zrobiło słodkie.



To było dwa tygodnie temu  😜
gacek🙂 ja pisałam 😉
trusia - w razie w pozostają nam nasze własne w lustrze  😁
gacek 🙂, no to czekamy na fotki 😀
To ja może zamiast cycków to mam nadzieje jutro źrebaka pokazać ( głownie żywego :P )
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2018 13:39
nokia, jak z Gd weta chcesz ciagnac, to lepiej Anie Wozniak, ona w rozrodzie mocno siedzi.
Fahra Cudny jest ten maluch! i umaszczenie piękne.
Tajnaa mi się wydaje, że tylko ta tylna z odmianą będzie.
Montana ta srokata to chyba pęknie za chwilę 😂
gacek You're next 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się