Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Ja się zgadzam z Murat, że 'niestety'. Bo rekre to rekre wszystko jedno jaka i u kogo. Dobrze, że reszta ma już spokój. A tak już całkiem moim subiektywnym i osobistym zdaniem to z Fb to wcale dobrze nie wygląda... ale co kto lubi.
No własnie. Też uważam, że wcale to dobrze nie wygląda.
Wiem skądinąd, jaki był stan zdrowia koni, które stamtąd wyjechały, i głowę dam, że Mi-Ogi, Efektor i Modra są / były w podobnym stanie.
Mam nadzieję, że przynajmniej mają teraz regularnie robione kopyta...
Ja się zgadzam z Murat, że 'niestety'. Bo rekre to rekre wszystko jedno jaka i u kogo.


O przepraszam bardzo, ale teraz to ja (i pewnie parę innych osób w tym wątku) powinnam się poczuć co najmniej urażona - bo śmiem twierdzić, że moje rekreanty mają lepiej, niż wiele koni "prywatnych" 🙄

Żeby nie było, Polsadu/Elanusa nie bronię, bo IMO to jest jedna z tych stajni, które na dobre powinny zniknąć z mapy Krakowa - chociażby ze względu na samą lokalizację czy stan infrastruktury.
Orzeszkowa to może jesteś jednym z nielicznych wyjątków
Witam . Pytanie do wątku o poszukiwanych ale proszę uprzejmie nie przenosić. Szukam klaczy Sarannah i znalazłam ja w wynikach z zawodów w WLKS Swoszowice z ubiegłego roku. Moja prosba dotyczy kontaktu z obecna wlascicielka. Moze to czyta - proszę o kontakt .  Lub ktoś może podesłać mi namiary do właścicielki. Bardzo mi zależy. To klaczka mojej hodowli. Dawno temu straciłam namiary i nie mogłam jej odnalezc .Bardzo proszę o informacje.
Skoro znalazłaś wyniki konia to ktoś na nim startował - nie łatwiej znależć te osobe np na fejsbooku? Albo skontaktowac sie z klubem w ktorego barwach ta osoba startowala?
W jakiej stajni można trzymać ogiera? Pastwiska, karmienie 3x dziennie,ujeżdżalnia, komplet przeszkód, max 800 zł, Kraków i północne okolice
Jeśli chodzi o klacz Sarannah... coś kojarzę imię. Nie wiem czy nie stoi lub stała w Santosie
Szukałam na fb ale osób pod takim imieniem i nazwiskiem jest dużo a i tak żadna z nich nie ma lub nie udostępnia nieznajomym zdjęć z koniem. Jeśli tu nie znajdę pomocy będę pisała do każdej znalezionej na fb.
żaczkowa   gone with the wind
29 kwietnia 2018 17:16
Savannah, a gdzie znalazłaś te wyniki? Wpisuję w Google i nic nie ma, wrzuć link, może komuś się skojarzy 😉
https://zawodykonne.com/zawody/46/20/kon/1640
klacz Sarannah o.Ekwador M.Sahara
żaczkowa   gone with the wind
29 kwietnia 2018 17:37
Savannah, poszło pw 😉
:kwiatek: ślicznie dziękuję. Już do Niej pisze.
Ps .znaleziona

Bardzo dziękuję za pomoc.

Edytuj posty.
Kojarzę dziewczynę, co do konia - nie wiem czy jeszcze stoi, ale na 100% stał w OJK Santos w Zabierzowie
Jak będzie potrzebne, mogę przejść po boksach i sprawdzić jak będę u swojego
Dziękuję ale już wszystko wiem. Nadal tam jest.
Wie ktoś może, czy zawody w Łężkowicach się odbywają? Na stronie MZJ są od dziś, ale list startowych na stronie podanej w propozycjach nie ma, strona Baliosa tradycyjnie nie ma żadnych informacji, do tego zawody niby zaczynają się w poniedziałek, a w propozycjach opisane, że w "niedzielę do dekoracji wyjeżdża 6 par".
Czy ktoś z forum trzyma konia w Grodkowicach?
ewabe, zawody są. Na stronie zawodykonne.pl są listy startowe.
ewabe odbywają się, na zawodykonne.com są wyniki i listy na jutro
Dziękuję!
Cześć! Z góry proszę o wybaczenie mojej ignorancji, jestem zielonym nowicjuszem i dopiero wchodzę w ten świat. 🙂

Całkiem niedawno rozpoczęłam naukę jazdy konnej - śmiało mogę powiedzieć, że ledwie raczkuję.

Długo szukałam stajni i instruktora, dla których na pierwszym miejscu jest koń, którego traktuje się z należnym mu szacunkiem. Nie chcę przykładać ręki do zajeżdżonych, smutnych koni rekreacyjnych, a niestety z moich (całkowicie nieprofesjonalnych i być może mylnych) obserwacji jest to standard w większości stajni.

Znalazłam instruktora, którego sposób myślenia odpowiada mojemu. Rozpoczęłam naukę jazdy, podczas której konia się szanuje, tworząc (a w moim przypadku to dopiero próbując  🤣 ) team. Jeżdżę bez wędzidła, palcatów i innych tego typu gadżetów.

Niestety, ta stajnia jest zbyt daleko Krakowa, by móc regularnie jeździć. Ale instruktorkę jestem w stanie ściągać. 😉 Nie orientuję się jeszcze za bardzo w "końskim" świecie, ale przeszło mi przez myśl, by na jakichś zasadach - do dogadania, jestem otwarta na propozycje - wynajmować konia od osoby prywatnej lub stajni.

Możecie mi coś w tym temacie doradzić? Będę bardzo, bardzo wdzięczna!
żaczkowa   gone with the wind
30 kwietnia 2018 21:46
Temida, wędzidło "gadżetem"? Szukasz naturalsów? 😉
Tzn kazdy jezdzi jak chce, zwlaszcza jak nie ma ambicji na igrzyska olimpijskie. Natomiast nie sadze zebys znalazla kogos kto myslalby w ten sam sposob i do tego uzyczyl ci prywatnego konia...
Temida, z tego co kojarzę na bezwędzidłówkach jeżdżą w Zaczarowanym Wzgórzu, ale nie wiem czy to właśnie nie jest ta stajnia, o której piszesz, że za daleko
Cześć! Z góry proszę o wybaczenie mojej ignorancji, jestem zielonym nowicjuszem i dopiero wchodzę w ten świat. 🙂

Całkiem niedawno rozpoczęłam naukę jazdy konnej - śmiało mogę powiedzieć, że ledwie raczkuję.

Długo szukałam stajni i instruktora, dla których na pierwszym miejscu jest koń, którego traktuje się z należnym mu szacunkiem. Nie chcę przykładać ręki do zajeżdżonych, smutnych koni rekreacyjnych, a niestety z moich (całkowicie nieprofesjonalnych i być może mylnych) obserwacji jest to standard w większości stajni.

Znalazłam instruktora, którego sposób myślenia odpowiada mojemu. Rozpoczęłam naukę jazdy, podczas której konia się szanuje, tworząc (a w moim przypadku to dopiero próbując  🤣 ) team. Jeżdżę bez wędzidła, palcatów i innych tego typu gadżetów.

Niestety, ta stajnia jest zbyt daleko Krakowa, by móc regularnie jeździć. Ale instruktorkę jestem w stanie ściągać. 😉 Nie orientuję się jeszcze za bardzo w "końskim" świecie, ale przeszło mi przez myśl, by na jakichś zasadach - do dogadania, jestem otwarta na propozycje - wynajmować konia od osoby prywatnej lub stajni.

Możecie mi coś w tym temacie doradzić? Będę bardzo, bardzo wdzięczna!


Jeżeli faktycznie interesuje Cię jeździectwo z poszanowaniem konia i jeźdźca to zapraszam do nas do Facimiecha. Dostaniesz 3 x w tygodniu konia do pełnej dyspozycji (koń pracuje 6 dni w tygodniu po 1 godzinie, poza tym jest codziennie na padoku). Możesz pracować z trenerem lub instruktorem - Twój wybór -  i startować w zawodach. Do dyspozycji masz ogromną halę, plac zewnętrzny i tereny krosowe.
Też żal mi koni "szkółkowych" pracujących po kilka godzin dziennie 🙁 Niestety klienci nie chcą zapłacić za jazdę stawki umożliwiającej koniowi pracę 1 godzinę dziennie.
żaczkowa szukam szacunku do konia. Jak pisałam, nie znam się na jeździectwie - kieruję się bardziej swoją intuicją. A ta mi póki co podpowiada, że brak wędzidła to rozsądne dla mnie rozwiązanie.

Zorilla zdecydowanie nie mam ambicji na igrzyska olimpijskie. Raczej relaks, niż sport. Czyli koń raczej emeryt niż w sile wieku medalowiec. 😉

vanille nie, to nie ta stajnia - przejrzę, dzięki za namiary!

fabapi to, co piszesz brzmi rozsądnie! Dzięki - zapoznam się ze stroną na spokojnie. 🙂
Temida, to polecam tam zajrzeć. Co prawda ostatni raz byłam tam kilka lat temu ale w ostatnim czasie stajnia rozwinęła się jeszcze bardziej i mają tam podejście, które na pewno będzie Ci odpowiadać. Często organizują tam różne fajne warsztaty. Mają do tego wspaniałe tereny - gdybym dalej mieszkała w Krakowie to na pewno byłaby to moja stajnia pierwszego wyboru, bo też jestem rekreantem-terenowcem :-)
Jeśli zależy Ci na podszkoleniu się w technice to pod tym względem dobrze wspominam Facimiech. Współdzierżawiłam tam konia, wprawdzie od prywatnej osoby, ale warunki do treningów są naprawdę dobre. W terenie tam nigdy nie byłam, więc nie wiem.
Do głowy przychodzi mi jeszcze stajnia Kocierz, tam działa Magda (przynajmniej działała jeszcze jakiś czas temu) i u niej też nauczyłam się bardzo dużo. Ma świetne podejście i do ludzi i do koni, rewelacyjnie uczy, naprawia dosiad, każda jazda ma konkretny zamysł.
Poza tym z tego co widzę w ostatnim czasie potworzyło się dużo nowych stajni, ale to już by trzeba samemu sprawdzić.
fabapi  czy na zawodach w czerwcu u Was będzie tylko Lka towarzyska  :kwiatek:  ?
fabapi  czy na zawodach w czerwcu u Was będzie tylko Lka towarzyska  :kwiatek:  ?


W WKKW na pewno nie
W ujeżdżeniu na pewno tak
W skokach nie jestem pewna czy to się nie gryzie z aktualnym regulaminem zawodów towarzyskich
Wiem, że temat był kilka lat temu, ale ponowię pytanie :
czy ktoś zna dobrego masażystę z okolic Krakowa (lub niekoniecznie jeśli tylko bywa w Krakowie)?  kwiatek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się