Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 kwietnia 2018 21:17
http://ogloszenia.re-volta.pl/walach-5-lat-piekny/o/102548/?lokalizacja=11&sortowanie=0

rodowodzie,który jest typowo skokowym rodowodem występuje słynny ogier Leszek.
Strzyga, byl taki ogier i sie przewija w wielu papierach koni z trakenskim pochodzeniem, bo kryl w stadninach na północy (np w Plekitach). Chociaz gdybym miala z tego papieru z ogłoszenia reklamowac jakiegos przodka to chyba Emetyta, a nie pradziadka co padl 100 lat temu  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 kwietnia 2018 22:24
karolina_, cudem to on zdecydowanie nie był, ale imie nieodmiennie bawi.
Lepiej tak nie pisz, bo zaraz sie znajdą jacys wyznawcy teorii smoleńskich  🤣
5-letni, całkiem sporych rozmiarów wałach i... "konik". Dlaczego? Dlaczego ludzie używają bezsensownych zdrobnień?  😵  Nie cierpię tego.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 kwietnia 2018 07:23
Smaczek z naszych ogłoszeń, niech zdjęcie powie samo za siebie  😁

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 kwietnia 2018 08:15
martva, faktycznie smaczek 😀
Ja tam widzę 3 lata... Bardziej mnie zastanawia ta bułana maść...
Maść bułana ma wiele odcieni, podobnie jak myszata. Są konie jasnobułane, ciemnobułane (jak ten z ogłoszenia), czerwonobułane i gniadobułane (wygląda jak gniady, ale genotypowo jest bułany). Znam np. konia myszatego, który wygląda jak kary. Jest to jednak "czystym" konikiem polskim, ogierem z licencją.

Kucyk zajeżdżony trochę wcześnie, ale niestety nic w tym zadziwiającego. Jak ja czekałam aż ogierki skończą u mnie 3,5 roku przed zajażdżką to we wsi gadali, że nie jeżdżę na nich, bo się boję...
W ogłoszeniu widnieje wiek 3 lat (bo urodzony w 2015), ale w samym opisie przedstawiony jest jako dwulatek. Obstawiam, że urodzony po prostu "późno", w drugiej części roku, ewetulnie komuś się omsknęła ręka przy zaznaczaniu roku urodzenia. Co nie zmienia faktu, że kuc wygląda naprawde źrebowato i nawet jeżeli faktycznie urodzony jest później, tych trzech lat nie skończył i nie wsiadałabym na takiego malucha jeszcze 🙁
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-astra-konia-CID103-IDlDZPs.html
Tutaj całkowicie nie wiadomo w jakim wieku jest koń. 🙄
Pewnie miało być 5.5 roku. Kobyłka "górą" fajna, ciekawe jak nogi  👀
Ciekawe. Po tylu wyświetleniach ogłoszenia jeszcze nikt nie kupił.
desire   Druhu nieoceniony...
25 kwietnia 2018 08:15
Megane, albo ma te 3,5 roku, a paszport po prostu odziedziczyła. 😉
Megane, albo ma te 3,5 roku, a paszport po prostu odziedziczyła. 😉


Pełna profeska . Koń wspaniale wyeksponowany do sprzedaży z profesjonalnym opisem  😁 Aż dziw że jeszcze nie poszedł  😁
Pewnie miało być 5.5 roku. Kobyłka "górą" fajna, ciekawe jak nogi  👀

pewnie kopyta nie zrobione, bo zdjęcia dziwnie poucinane 😉
No tak podejrzewam, że albo nogi albo kopyta "nieteges"  😂
Smok10 - niestety jak koń od rolnika, to często zdjęcia cyknięte od niechcenia, albo sama rozłupana dupa, albo kłoda, bo to często się liczy w mięsności 😉 Często zdjęcia są w oborze, bo koń świata nie widzi. Przykre to.
Albo panowie nie mają pojęcia, że kogoś mogą interesować nogi konia 😉
Wymarzony materiał na klacz hodowlaną- wynik grzesznej miłości zimnokrwistego ogiera i klaczy małopolskiej. Matka potencjalnego żywca rzeźnego...

http://ogloszenia.re-volta.pl/roczna-klacz--fionka/o/96221/
Bez przesady. Może być fajny konik pogrubiany do szkółki. Fakt, zaznaczone też "do hodowli" co jest zupełnie bez sensu u NN ale użytkowo może być w porządku.
Koń nie jest NN, tylko w opcjach do wyboru pewnie nie ma "typ pogrubiony"- co pewnie klacz ma wpisane w paszporcie. Takie miksy są kiepskim pomysłem- bardzo trudno przewidzieć co wyrośnie z takiego połączenia genów, ale często jest to niestety koń długi jak jamnik z wielką głową na krótkiej szyi. Nawet do szkółki się coś takiego średnio nadaje. Wydaje mi się, że ludzie powinni się uczyć jeździć na koniach, które mają choć minimalne predyspozycje wierzchowe, a nie na takich, które mają predyspozycje do bycia kosiarką i producentem ekologicznego nawozu. Zaznaczanie "hodowla" sugeruje, że ktoś uważa tą klacz za potencjalnie dobry materiał hodowlany. Ja innej opcji niż produkcja żywca rzeźnego tej klaczy w jej karierze hodowlanej nie wróżę.
To ładna, pogrubiana klaczka. Ma rok, więc pokracznie wygląda jak większość koni do 2 lat a nawet czasem 3. Moim zdaniem do szkółki, do bryczki się nada. Może nie będzie mistrzem w skokach przez choćby cavaletti ale dobrze ułożona w ogonku może spokojnie chodzić. Nie wiem gdzie ty widzisz długą kłodę i wielką głowe. (Zdjęcie pod kątem z kiepskiej perspektywy, głowa lekko zwrócona w stronę aparatu, więc szyi nie widać) Ja widzę przebudowaną zadem, dobrze utrzymaną źrebicę w jeszcze zimowej sierści, na dość dobrej mocnej nodze.

Aby nie było, jestem przeciwniczką takich mieszanek.
Może nie popieram celowości takiego krycia ale jak już się zdarzy? Ostatnio sporo fajnych koni z takich mieszanek widziałam, a i sama mam takiego 😉 A Arabo-koniki? Miałam w szkółce taką klacz, owszem była troszkę za długa i na trochę zbyt cienkiej nodze ale w niczym jej to nie przeszkadzało, był z niej bardzo dobry, wytrzymały koń rekreacyjny, do tego lubiany przez jeźdźców bo nie trzeba było oni pchać ani ogarniać wariata  😁
Takie miksy są kiepskim pomysłem- bardzo trudno przewidzieć co wyrośnie z takiego połączenia genów, ale często jest to niestety koń długi jak jamnik z wielką głową na krótkiej szyi. Nawet do szkółki się coś takiego średnio nadaje. Wydaje mi się, że ludzie powinni się uczyć jeździć na koniach, które mają choć minimalne predyspozycje wierzchowe, a nie na takich, które mają predyspozycje do bycia kosiarką i producentem ekologicznego nawozu.

Nie odniosłam się do zdjęcia tego konkretnego konia tylko ogólnie do pomysłu łączenia genów koni półkrwi z zimnokrwistymi. Efekty takich mieszanek potrafią być... zaskakujące.

Jeśli zaś idzie o przydatność takiego egzemplarza do szkółki- w moim mniemaniu nauka jady konnej to trochę coś innego niż tupanie na ogonku na koniu, który nie jest w stanie przeskoczyć przez cavaletti. Ale może ja się nie znam.

Rudzielec_23 Arabo-koniki są wyjątkami potwierdzającymi regułę😉 Zresztą rasa kuc feliński została wyhodowana właśnie łącząc araby, koniki, kuce walijskie, konie małopolskie i... szetlandy. Dlatego rasa jest tak niewyrównana pokrojowo. W europie zachodniej produkuje się też takie miksy rekreacyjne: arabo-fryzy, barok-pinto (fryz z pinto), arabo-fiordy itd. Trzeba jednak wiedzieć które połączenia raczej wychodzą ładne i użytkowe, a które zazwyczaj nie. Trzeba też wziąć pod uwagę specyfikę rynku końskiego w Pl, która jest największym producentem żywca końskiego na świecie.

Życzę temu konikowi jak najlepiej, ale produkcja takich dziwadeł jest moim zdaniem złym pomysłem. Ciężko jest takiemu konikowi potem znaleźć dobry dom.
Każde nieprzemyślane rozmnażanie nie jest dobre i też nie popieram, a zdarza się tego masa wśród ras szlachetnych. Ale bez przypadkowego źrebaka nie było by pewnie arabo-koników, a tak to się pewnie zaczęło. Nie można odrazu z góry skreślać takiego połączenia bo można uzyskać fajne konia o mocniejszej budowie z temperamentem żywszym niż typowy ziemniak.  Problem tkwi gdzie indziej. Jest w Polsce masa "hodowli" za stodołą i kryje się to co nie ucieka na drzewo czym popadnie nie patrząc na nic i niestety z stąd narazie się takie mieszanki wywodzą.
Rudzielec_23 Arabo-koniki są wyjątkami potwierdzającymi regułę😉

Przeczytaj, proszę, co znaczy to powiedzenie...

W europie zachodniej produkuje się też takie miksy rekreacyjne: arabo-fryzy, barok-pinto (fryz z pinto), arabo-fiordy itd.

Barok Pinto mają od lat swoją Księgę Stadną i, moim zdaniem, dość wyrównany typ pokrojowy. To już jest rasa, nawet jeśli młoda, nie mieszanka do rekreacji,

EDIT: Zbędny odnośnik.
Rudziczek. Szkółki prowadzą rekreację na różnym poziomie tak wiec i konie muszą mieć różnorodne. Stąd w szkółkach kuce, kn, fiordy, młp, ślązaki, czasem ziemniaki... i inne... To, że ten koń nie będzie koniem do ambitnej rekreacji to się domyślamy, ale zależy w jakie ręce wpadnie. Ty sie odnosisz do regułek ja do ogłoszenia. Nie widzę tam jamnika z wielkim łbem a jak bedzie wygladac jak dorośnie, to się okaże, na razie nic złego tam nie widac. Roczniak jak roczniak... zakudłaczony po zimie.
Czyli, że kazdy mix, każdy nn to produkt rzeźny?  😂  do hipo się nie nadaje, do bryczki też nie, do tuptania w ogonku też, w tereny pewnie też idąc Twoim tokiem myślenia, wiec może faktycznie się zrzućmy, kupmy ją i zróbmy już tylko stajennego grilla 😉
Sporo ludzi szuka tego typu koni do bezpiecznego tuptania po lasach 🙂 A tendecja ta, moim zdaniem, będzie tylko rosnąć.
Sivrite nie rób ze mnie głupka... Gdyby nie próbowano dziwnych połączeń też Barok Pinto by nie powstało. A może taka mieszanka szlachetnego z ziemniakiem też kiedyś uzyska swoją nazwę, tego nie wiesz.

Megane powiedz gdzie to też swojego przywiozę  😂

Widać mamy tu takich co bardzo cenią "czystość rasy". Sp są też bardzo rożne pod każdym względem ale ich jakoś nikt się nie czepia...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się