Ochraniacze

Waham się między tymi dwoma kompletami 🤔 Może ktos poradzić??
[[a]]https://www.kraemer.de/Teddyfleece-Dressurgamaschen-Hinterbeine.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=530555&ci=247512&depvar_index=%3C530555%3E%3C530555..F...S%3E[[a]]
https://sklep.bergo.pl/p/424/14073/busse-st-georges-ochraniacze--ochraniacze-robocze-ochrona-nog-i-kopyt-kon-cob-full-xfull.html
anetakajper   Dolata i spółka
05 kwietnia 2018 06:12
Jakie kalosze wypadają naprawdę duze 🙂 ?


mustang są xxl -mega wytrzymałe 🙂
anil22, - o busse było kilka dobrych opinii jak pytałam chwilę temu 🙂 Ja sama zamawiam dziś, tylko kminie ciągle nad rozmiarem, bo fair-playa przymierzałam L i pasował na przód i tył, ale na tyle lepiej się układał... nie wiem, na ile to kwestia rozmiaru, a na ile kroju, bo na koleżanki koniu było to samo - a nogę ma jednak ciut drobniejszą i smuklejszą niż mój ślązak :/
keirashara Też celuje w L. Showmaster ma tyły i przody, Busse ma jednakowe na tyły i przody. Na zdjęciach wyglada to dobrze.
Znalazłam w GNL nowość (starość), czyli kaloszki segmentowe z KenTaura, zastanawiam się czy kupić je w kolorze białym czy lepsze Glittery z BR. Kaloszki mają być do kompletu szampańskich BR
🤔 🤔
Dokładnie te segmenty:
https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/bell-boots/kalosze-segmentowe-kentaur.html
Wigorrr miałam kiedyś te segmenty : http://shop.bober.com.pl/product_info.php?cPath=1191_1341&products_id=6477
Jeśli Ci nie zależy na firmie to polecam 🙂
Wydaje mi się, że kentaur ma lepsze zapięcie, z bolczykiem. A jak ogółem się sprawdzały?
Napewno sie nie rozpadały itd podczas jazdy. Dosyc wytrzymałe 🙂 nie pamietam ale mialam je z 2 lata napewno 🙂
Wigorrr, - ja używałam uhuhu... lat temu segmenty na konie w zaprzęgach, takie jak z linku azazu93 . Są super, bo możesz dopasować wielkość do konia, ale potrafią obetrzeć delikatesy. Wytrzymałe są zdecydowanie 🙂
anil22, - sama patrzyłam na te showmastery właśnie dlatego, że są przody i tyły, a moje zwierze nie grzeszy długością nóg 🤣 W busse przekonuje mnie jednak kolor futra i tańsza wysyłka, wydają mi się też bardziej puchate po zdjęciach.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 kwietnia 2018 13:14
Ma ktoś te ochraniacze Busse ART-FUR? Jak z jakością ?
Albo Kentucky Solimbra albo Kentucky skórzane?
W ogóle są w PL dostępne ujeżdżeniowe Kentucky Solimbra?
keirashara czyli brać Busse ?
lusia722, miałam w ręku te skórzane i zrobiły na mnie super wrażenie. Niestety nie przewidzieli rozmiarowki na mojego konia.
W sklepach mało jest tej firmy, ale napisz do forumowej darolgi, ma dostęp do calutkiego istniejącego asortymentu marki.
anil22, - jak wytrzymasz kilka dni to pokaże białe busse na nogach śląskich 😉
jasne poczekam  :kwiatek:
Anil22
Mam te Busse i powiem Ci tak... jeśli masz konia, który niszczy ochraniacze (ja mam  👿 ) to bardzo Ci je odradzam 🙁 Trzeba im oddać, że pierwszy raz na koniu wyglądały pięknie, no ale tylko do jazdy. Po pierwszej jeździe miały przedarte szwy (u nas tyły) 🙁 mam je jakieś pół roku, więc wyobraź sobie jak wyglądają teraz... Musiałabym zdjęcie wstawić (ale dopiero jutro), żebyś zobaczyła skalę zniszczenia  🤣 generalnie jesteśmy na etapie, że od dołu futro odpada (w sumie nie wiem jak to opisać). Podsumowując dla konia szanującego tak, dla niszczącego nie.
o kurczę  🤔 raczej szanuje, ale mamy skorupy teraz więc nie wiem jak się to przekłada na takie pełne i miękkie
Blaki, - to mnie teraz załamałaś 😵 Jeszcze nie kliknęłam i nie wiem czy kupić... miałam dziś puścić zmówienie. Najgorzej, że nie mam jak stacjonarnie obmacać 🙄
Polecacie konkretne ochraniacze przeciw owadom? Jedyne z jakimi miałam do czynienia były zdaje się z Horseware, ale to były lata temu. Pamiętam, że były z cieniutkiej siateczki i właśnie czegoś takiego potrzebuję (tylko tańszego :hihi🙂. Na padoku dość szybko się rwały, ale ja je potrzebuję do boksu, więc muszą być jak najcieńsze i delikatne tak bym mogła je też zostawić na noc. Np. te z Premier Equine wydaja się być zbyt grube i mniej przewiewne. Jakieś propozycje?
W związku z tym,że zaczęłam coś tam więcej jeżdzić (a może właściwie po prostu jezdzić  :hihi🙂 postanowiłam posłać jednak moje obecne ochraniacze w świat, zostawić tylko olympusy bo to i po błocie łatwo wyczyścić/uprać i potrzebuję czegoś typowo na lato.
Coś nie za miliony monet co  musi dawać radę w terenach, również dłuższych. Więc koniecznie solidne,żeby pierwszy patyk nie zrobił dziur bo nie przeżyję  😁 i naprawdę przewiewne.
Gera mesh, equilibrium kilka stron temu wspomniane, może zwykłe ww double/single locki? Które najsolidniejsze i naprawdę dadzą radę w lato? Chyba,że macie jakieś inne pomysły  🙂
Cześć,
możecie polecić jakieś ochraniacze w rozmiarze XL,skokowe ( nie chcę kontaktowych i skóry, poszukuję plastików) I tutaj nie chodzi mi o długość- ale żeby były naprawdę szerokie. Mam spore nogi do ubrania i kilka par które okazały się za wysokie albo za wąskie...
Odpadają :
Zandona L+ ( za wąskie, na wysokość ok)
Pfiff Soria( za wysokie)
Premier Equine Kevlar ( obwód super, ale za wysokie  🤔mutny🙂

Może ktoś ubierał mastodonta z fullową wysokością nóg i obwodem xl... 😜

Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
Insomnia_90, - veredusy? Na ślązaki mi spokojnie wchodzą 😉
Mam obecnie, musiałam trochę gumy naciągnąć żeby do 1szego  kołeczka dostać ;-)  potrzebuje czegoś szerszego jeszcze:-)
Kiedyś York wypuścił model "Crystal". Z tego co pamiętam, były dosyć duże - a przynajmniej rozmiar full był spory. Stare Veredusy też kojarzą mi się bardzo duże. Ewentualnie jakieś skorupy na rzepy?
To może kupię jeszcze stare veredus jak znajdę... co do skorup na rzepy to też mam np.flexisoft Eskadrona i dopinaja  się ale wygląda w nich jakby je pożyczył od młodszego brata ;-) ehh no nie mam pomysłu już a kolki  dużo praktyczniejsze  niż rzepy:-(
Czy ktoś ma może opinię o HKM Breath, takich: https://bit.ly/2K6aIkU ? Czy są faktycznie w miarę przewiewne?
Dziewczyny, jest mi któraś w stanie zmierzyć obwód w ochraniaczach Veredus Piaffe Evo ? Chodzi mi o obwód w przypadku zapięcia na ostatni kołek jak najszerzej .

Będę bardzo wdzięczna- może być na pw( ale myślę że się tutaj też przyda) :kwiatek:

Jeśli gdzieś już było podane to przepraszam za dubel- niestety się nie dokopałam 🙂
Czy ktoś widział w jakimś sklepie polskim do dostania brązowe ochraniacze Lemieux Mesh Brushing Boots?  💘 Używał ktoś, jak się sprawowały? Ewentualnie jakieś podobne innej firmy ale koniecznie brązowe?
Tu nie ma dostępnych brązowych klik, ale odezwij się do nich, możliwe że ci ściągną. 😉 Ja chyba też o jeden model w brązie będę pytać.
flygirl właśnie zaraz po tym jak napisałam post to do nich napisałam na facebooku. Napisali że jutro mi dadzą znać. 😀 Ale może ktoś tutaj zna jakieś podobne
Tutaj są https://www.horze.eu/brushing-boots/lemieux-mesh-brushing-boot/313513.html. Z tego co widzę za 8 euro dostawa do Polski 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się