PSY

Jedyny pies u którego zaobserwowałam jakąkolwiek zmianę w zachowaniu (na plus w tym przypadku) był wykastrowany przed 2 rokiem życia. To już coś wnosi😉 Oczywiście u suk jest inaczej, bo u mojego Scrappyego znaczenie terenu było związane z pojawieniem się testosteronu.

Lękliwa suka kastrowana u poprzednich właścicieli była poddana zabiegowi na pewno przed ukończeniem 2 roku życia. Nie wiem tylko na ile jej lękliwość jest związana z kastracją a na ile z traktowaniem w poprzednim domu- tym bardziej, że przez ostatnie 2 lata udało nam się baaaaardzo dużo przepracować.

smartini   fb & insta: dokłaczone
24 kwietnia 2018 11:44
w ramach szybkiego oftopu, pieseczek w kwiatuszkach ;D
[img][[a]]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31290694_10209156266102835_7770297795033956352_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeGiBkvdrz9MOIM2lBDuMfRI0715ngdGNGP-wSjC505Lpuj5NrxjGBLLJ_CbFAQPRvY4nXU2nE6fKDFJRtPUixGwhG6QNg6g5qz6uuj8zdNSDQ&oh=0fe79d40f8db05a6ee71ef1a940b28f7&oe=5B5DC8C1[[a]][/img]
smartini kocham Twoje zdjęcia i Twojego psa  😜

Ja już z braku pomysłów dlaczego Maniek oddycha non stop jakby był po jakimś mega maratonie - ide z nim jutro na strzyżenie. Biorąc pod uwagę, że najprawdopodobniej wcześniej całe swoje życie mieszkał na polu - może jest mu po prostu gorąco? Jeśli to nie pomoże to już się poddaje. A sierść ma momentami mega grubą jak owieczka, taki gruby filc.
efeemeryda   no fate but what we make.
25 kwietnia 2018 10:36
Sierść chroni przed przegrzewaniem się, stanowiąc naturalną izolację, jeśli go ostrzyżesz może być jeszcze gorzej.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 kwietnia 2018 10:39
nasz mastiff na lato zrzuca całe futro, wygląda jak łysy bo zostają mu same długie 'włosy', tak to goła skóra z zerowym podszerstkiem, wygląda komicznie, bo robi nam się wtedy 1/4 psa 😁
nie chce go golić na zero czy na b. krótko. Raczej porządnie wyczesać i podstrzyc - zresztą groomerka może mi coś doradzi. Mam nadzieje..
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 kwietnia 2018 11:34
Becia23, a ty się w UK nie boisz linczu? Bo ja nie używam publicznie kolców (też fakt, że już w zasadzie nie muszę), w Szkocji metody awersyjne są bardzo piętnowane...

Sorki, Honey, jak zwykle odpowiadam z należytym pośpiechem... 🤣

Nie, nie boję.
Mniej lub bardziej regularnie używam ich publicznie od 2012 i... jeden jedyny raz zdarzyło się, że ktoś w ogóle coś o nich powiedział.
(zostawiłam psa przypiętego pod sklepem, przypięta była za normalną obrożę, ale kolczatkę dalej miała na szyi. Weszła jakaś starsza kobieta do sklepu i pyta, czy to mój pies pod sklepem. Myśląc, że coś się stało, z paniką w oczach powiedziałam że tak, o co chodzi. Z dziwną miną zapytała, czy będzie okej, bo ma tą obrożę na szyi... zaraz zrozumiałam, że chodzi jej o kolce, więc odpowiedziałam że tak, dlaczego by nie, i poszłam kontynuować zakupy 🤣 )

Nie wiem, czy ludzie widzą te kolce i w myśl angielskiej mentalności nigdy nic nie mówią "bo to nie ich sprawa", czy większość w ogóle nie wie o istnieniu kolczatek więc nie dodają 2 do 2 że to TO, czy kolczatki na moim psie nie dostrzegają (bo górna część jest schowana pod paskiem od kagańca - ale cały dół widać), czy się w ogóle nie przyglądają, czy bardziej nie odwraca ich uwagi to, że psa zwykle sadzam na dupie i pasztetuję tubką w jakimś konkretnym celu (bo na to akurat często zwracają uwagę i wypytują czy psa ćwiczę, a po co, czy młody, czy rescue itd).

Nawet jakby ktoś chciał jakiś lament podnieść, to nie miałabym problemu, żeby mu spokojnie wytłumaczyć, że psu krzywdy nie robię i moje używanie kolczatki jest o wiele bardziej humanitarne, niż ich ciągłe używanie dławików i kantarków zaciskowych (o jesu, to był hardcore nawet dla mojego psa).
Jakby ktoś chciał na mnie nasłać RSPCA za znęcanie się nad psem, to też się nie boję, bo na sukę tak dmucham i chucham, że nawet wet nie może się nadziwić, że jest w tak niesamowitej kondycji na 9-latkę (łącznie z zębami - a nigdy żadnego zabiegu czyszczenia zębów jej nie robiłam 🤣 ), ludzie cały czas myślą, że jest młodym psem, karmię jedzeniem lepszym niż pewnie 80% angielskich właścicieli psów, codziennie chodzi na stymulujące mentalnie spacery, itd.
ushia   It's a kind o'magic
25 kwietnia 2018 11:56
dumkowa a serce sprawdzone?

ja tne na lato na krotko - tyko ja mam kudła w typie shih
teoria o warstwie izolacyjnej jest super ale na zime - bo pies ma stala temperature te 37 czy nawet do 39 - wiec ta "izolacja" sprawia ze ma upał non stop...

jak masz filc to znaczy ze trzeba czesac, czesac, czesac
bo zapewne polowy tego nie powinno byc ju na psie tylko sie filcuje i nie wypada 🙂

pochwal sie rezultatami 😉
ushia czesze go codziennie.. teraz coraz mniej sierści z niego wyłazi ale codziennie się filcuje i robią kołtuny. Zrobię mu zdjęcie przed i po fryzjerze 😉

Sprawdzałam serce, płuca. Krew była badana na milion stron, nawet mocz i kał zbadałam. Wszystko idealnie. W końcu też znalazłam karme która mu super podpasowała
Farmina N&D bezzbożowa. Także chyba przestanę szukać czemu tak oddycha i sapie, bo wydolność ma ok. Na spacerach biega normalnie itp.
Becia23, wow, nieźle. Ja nie wiem na ile Anglicy są różni od Szkotów, ale Szkoci są bardzo pro pozytywni, w stronę bycia absolutną pipą, więc się zwyczajnie boję 😉 Boję się, bo dużo osób nie rozumie rozsądnych argumentów, tutaj ludzie karmią psy olejem kokosowym, bo dla ludzi jest zdrowy i boją się spożywania pełnotłustych produktów, bo słyszeli, że od tego się tyje...
Weź psa na plac zabaw mówili. Pomysły same przyjdą do głowy mówili... 😀
majek   zwykle sobie żartuję
26 kwietnia 2018 10:39
to plac zabaw dla psow czy dla dzieci?
"Ludzki" ogólnodostępny
majek   zwykle sobie żartuję
26 kwietnia 2018 10:53
Mamy z dziecmi nie mialy nic przeciwko?
To było ok. 8😲0 i nie było tam żywej duszy 🙂 Nie zbliżam się do takich miejsc jak są tam dzieci.
Fryzjer był genialnym pomysłem. Zeszło z niego 5 worków na śmieci jego sierści. Odmlodnial i zrzucił 2 kilo. Przystrzyzono mu tylko portki i nogi trochę. Widać w końcu obroże  💘
Tu na początku:
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 kwietnia 2018 10:27
dumkowa, jaki miś pluszowy!!! pokazuj w pełnej krasie!
dumkowa, jaki wyluzowany 🙂. Piękny jest!
Jeśli chodzi o wczesną kastrację, to ja mogę tylko podać swoje psy jako przykłady.
Szardi - cięta w wieku ok 6 mies - obecnie 5.5 roku - według mnie decyzja jak najbardziej trafna. Zero zmian na niekorzyść pod jakimkolwiek względem -  z tym, że Szardul jest psem pewnym siebie, nie dającym sobie w kaszę dmuchać.
Mackie - cięty w wieku 13 mies, zanim zaczął podnosić nogę - obecnie niemal 4 lata - chyba błąd. Mackie zapachem przyciąga niekastrowane samce, a nie toleruje natrętów oraz sytuacji, w których bezpośrednio konfrontuje się z innym dużym, pewnym siebie psem. Nie mam oczywiście pewności, ale podejrzewam, że gdyby dać mu dojrzeć, to mogłoby być jednak inaczej.

A słodziaki są anyway - zdjęcie z dziś:
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 kwietnia 2018 16:55
Hiacynta wydaje mi się, że widziałam Cię ostatnio jak szłaś w kierunku Karuska. Bo wątpię, że ktoś tu obok mnie też ma dwa Chodziaki  🙂

Ja przypominam się ze Smokami


Ooo haha tak, to musiałam być ja, bo obecnie mieszkam w okolicy  🙂
Hiacynta, Kastorkowa, ale piękne duety!

Wpadam tu z pytaniem, czy ktoś ma/miał głuchego psa? Znalazłam tydzień temu w środku lasu burka, na oko nastoletniego i totalnie niesłyszącego. Bardzo cieszy się i szczeka na nasz widok. Mieszka na podwórku, na spacery zapinam go na smyczy, czasami na chwilę zostaje spuszczony i mocno się pilnuje, ale w sytuacji kiedy miałabym potrzebę zawołania go do siebie to sobię mogę wołać, krzyczeć, gwizdać i nic  🤣 co w takiej sytuacji? jesteśmy skazani na smycz?

galopada_, Ja miałam, musicie wypracować sobie "język migowy", tylko całym ciałem 🙂.

galopada_, jak masz kogoś kumatego pod ręką, kto pokaże ci jak używać na takim psie, to obroża elektryczna.
Można spróbować jeszcze z gwizdkiem dla psa, nawet przy dość dużej głuchocie jest on słyszalny.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 kwietnia 2018 16:01
Orrie jezusek 🙂


piekne smokiii  😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 kwietnia 2018 18:02
Derby normalnie biega po wodzie  😀 😀


My dziś też zrobiliśmy wodowanie i mam małą łódź podwodną  🤣
[flash=200,200]https://www.facebook.com/oladanecka/videos/1919152554812513/[/flash]
Kastorkowa nie wiem co powiedziec... jestem zakochana w Twoim zestawie  😍

Moj zwierzyniec w letniej wersji:





💘
Galopada ja mam.
Żaden gwizdek raczej nie pomoże, bo ona najpierw na wysokie dźwięki ogłuchła.
Mam ten plus, że drugą (starszą) sukę nauczyłam ją przywoływać na dworze- na jedną komendę idzie i ją okrąża a na inną szturcha ją nosem.
Ale tak jak tu napisano też- kupiłam obrożę elektryczną - używam wibracji.
W jeden dzień nauczyła się, żeby się rozejrzeć jak czuje wibrację, a reszta już na gesty.
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi  :kwiatek:
Nie mam niestety nikogo otrzaskanego z tego typu obrożami, mieszkamy też na końcu świata, także ciężko kogoś ściągać. No i jeszcze przez około miesiąc będę w domu z doskoku.
Dziadek trzyma się blisko nas na spacerach, także na razie zostaniemy chyba przy smyczy takiej 4 metrowej bo i tak jej nie wyciąga na maxa. Na razie reaguje na klepnięcie w udo (o ile zobaczy).
Nasze stadko przyjęło go bardzo dobrze, ale jego obecność trochę komplikuje nam plany, bo wyczekujemy berneńskiego pluszaka w najbliższym czasie. Cóż, najwyżej będzie pilnował drugiego podwórka, bo na rozwieszone ogłoszenia nie było żadnego odzewu, co w sumie bardzo mnie nie dziwi  🙄

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się