... ślub :) ...

My zaproszenia projektowaliśmy sami i drukować też raczej będziemy sami. Mieliśmy możliwość "załatwienia" papieru po taniości, wydruk też ogarniemy, bo są totalnie proste, czarno białe, zwłaszcza, że uważam, że akurat zaproszenia to taki element, że ktoś tylko przeczyta raz, później ewentualnie sprawdzi godzinę i tyle, rzuci w kąt, więc generować sobie kosztów w tym temacie nie ma co 🙂

No i pochwalę się, że udało nam się znaleźć jubilera, który nie zedrze z nas Bóg wie ile. Najpierw dowiadywaliśmy się w Lublinie u tego, u którego E. kupował pierścionek i powiedział nam 400 za robotę i 150 zł za gram złota. Mam obrączkę po dziadku która waży ok 6 g, i powiedział że ok 4 g trzeba będzie dołożyć. Przed wczoraj wdepnęliśmy do jubilera w mniejszym miasteczku i: 300 za robotę, 90 za gram złota, plus przy tych o które nam chodzi dołożyć trzeba będzie jedynie ze 2 gramy. Więc cieszę się niezmiernie, aż musiałam się pochwalić 😀
Cricetidae, o matko, dużo... Chyba musimy podnieść nasz budżet na tą okoliczność, liczyliśmy trochę mniej za kościół... 😵 Dziękuję. :kwiatek:

m2nika, jak chodzi o zaproszenia to się nie zgodzę akurat. 🤣 Mam wszystkie zaproszenia które dostałam od znajomych i wielokrotnie je przeglądałam, zwłaszcza te, które mi się wybitnie podobały. 😉 Nasze też wiem, że stoją u gości w widocznych miejscach, bo każdy się nimi zachwycał. 😍 Obrączki - gratuluję! Trzeba być wytrwałym i szukać, póki się nie znajdzie tego co się faktycznie chce.
Doubler, u nas było co łaska, ale zrobiłam rozeznanie wśród znajomych. Najdroższej jest na wsiach i mały h miejscowościach, bo są 'cenniki' 😉
Cricetidae, my mamy w Rabce, więc duża miejscowość nie jest (i tego się obawiam), ale nie będziemy mieć problemu, żeby zgłosić do kurii, jak mi z ceną wylecą. 😉 Ani nas tam nie ma, ani nie jest to kościół żadnego z nas, więc burdy na wsi mi nie zrobi ksiądz tak czy tak 😁 Źle trafili akurat, jeśli z czymś takim wylecą, aczkolwiek tego dowiemy się za tydzień dopiero 🙄
Doubler, wieś pod Poznaniem - daliśmy 400 księdzu, organista zawołał 100
No, to z kosztami kościoła przebije chyba wszystkich, bo nam (w cerkwi) zaśpiewali 1000 za duchowieństwo i 500 za chór  🤣 przy czym chór jest opcjonalny.  Trochę w żartach mówię, że chętnie zrezygnuję z duchowieństwa, a zostawię chór... 😉 nie mam zamiaru tyle zapłacić, ale zobaczymy co powiedzą na negocjacje. 
emptyline   Big Milk Straciatella
27 kwietnia 2018 22:43
Ach te ofiary 'co łaska'. Jak ja się cieszę, że mnie to nie dotyczy. 🙂

m2nika, ja się zgodzę z Doubler. Moim zdaniem zaproszenia są bardzo ważne, nawet jeśli ludzie spojrzą na nie przez dwie minuty to jednak to jest nasza wizytówka. Dla mnie ma to ogromne znaczenie, chcę żeby goście poczuli się wyjątkowo, a nie, że musieliśmy to odbębnić. Wszyscy nasi bardzo dziękują za piękne zaproszenia, moja mama i mama Alexa też postawiły je na widoku. Oczywiście nie mówię, że trzeba wydać krocie i bóg wie jak strojne zamówić, prostota jest jak najbardziej okej. :kwiatek: Po prostu dla mnie to był jeden z ważniejszych punktów.
Doubler, to może zależy od ludzi, regionu, nie wiem  😀 Wiem, że w mojej rodzinie będzie tak jak mi się wydaje, nigdy nie widziałam, żeby ktokolwiek trzymał zaproszenie w widocznym miejscu. U narzeczonego podobnie, więc taka decyzja. Pewnie jakby było jak mówisz inaczej podeszlibyśmy do sprawy.
Znaczy, nie to że nasze zaproszenia będą zrobione na odwal  😉 Po prostu bardziej minimalistycznie niż z przytupem  😀
kisiel, dzięki, pocieszyłaś mnie, z takimi kosztami się mniej więcej liczymy 😉

Libella, nie przebijesz dziewczyn na jednej z grup ślubnych na FB. Ksiądz im zawołał 1300  + 150 za jedne zapowiedzi, mieli 2 razy czyli kolejne 300. Inna dziewczyna za ślub ksiądz sobie zażyczył 1700...

emptyline, taaa, co łaska... To rozumiem, dam ile chcę i mogę. Ale jak mają cenniki, to ja paragon poproszę 😁

m2nika, to widzisz, jednak co region to obyczaj. 😉 No i wcale nie mówiłam, że zrobicie byle jak. Nasze też na przykład od razu pasują do wnętrza sali, bo tam jest mnóstwo złotych dodatków, kolumny i tak dalej, wszystko się kręci tak, że musi do siebie pasować, tak jak pisała kiedyś emptyline 😁
emptyline   Big Milk Straciatella
28 kwietnia 2018 08:39
Doubler, haha, no ja widzę, że my obie trochę skrzywione na punkcie szczegółów i dopasowania. 🤣 A, żebyś wiedziała, skoro to takie 'co łaska' to niech faktury wystawią. Masakra.
Doubler to jest jakiś kosmos z tymi cenami za ślub kościelny... W ogóle jak to brzmi - cena za ślub 🤣

A nawiązując do tematu wesel rustykalnych z poprzedniej strony... muszę się pochwalić, bo pęknę - obfotografowałam dziś pierwszą z moich makram ślubnych  😜 W planach mam jeszcze 2-3, z czego jedną dużą do powieszenia za naszym stołem. Ale się jaram 😅


Odebraliśmy też zaproszenia. I dopiero jak zobaczyłam ile ich jest, to zdałam sobie sprawę z tego, że rozdawanie będzie trwało wieki 😉
Libella, ale cudne  😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 maja 2018 07:21
Libella, a czym się różnią ślubne od nie--ślubnych? Jakie to ma przeznaczenie? To jakiś symbol czegoś czy coś?
Dziewczynka dzięki 🙂
Maleństwo wydaje mi się, że nie różnią się niczym 😉 to jest po prostu ozdoba, bez jakiegoś specjalnego znaczenia. A ślubna, bo po prostu posłuży mi jako ozdoba na weselu, a potem pewnie jako pamiątka.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 maja 2018 10:50
Sala zaklepana, już chyba nie ma odwrotu  😜
Stanęło na TEJ

Dotarły też próbki zaproszeń
złote
boho
orientalne
Safie te złote fajne! Nie są przesadzone, ale eleganckie 🙂
To ja przy okazji pokażę też nasze. Do bólu proste, ale podobają mi się. Chciałam im dodać trochę błysku wypisując nazwiska na kopercie złotym metalicznym flamastrem, ale okazało się, że nie widać go na brązowej kopercie...  🤣

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 maja 2018 11:19
Libella , sa jeszcze w wersji kwadratowej i bardziej w taką formę będziemy szli. P. jakoś nie jest zachwycony osobnymi kartkami 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
01 maja 2018 12:54
Libella, bardzo fajne! Śliczna grafika! Ja lubię takie proste, eleganckie, ale oryginalne. Jak chcesz dodać błysku to kup biały perłowy długopis żelowy, będzie go widać na bank. 🙂
safie, co do zaproszeń napisałam na pw :kwiatek:, ale patrzę na tę salę i wiesz co? Kupuj te sukienkę w grochy bo niej ślicznie wyglądałaś i zmień ciut wziję dekoracji, bo do tej sali typowe boho i tak nie pasuje. Może coś bardziej w stronę klasyki? :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 maja 2018 15:39
emptyline, mają zdjęcia z takim wystrojem 🙂
o czyms takim myślalam
klik

Ja wiem, że to nie takie typowe boho, ale ładnej stodoły w okolicy nie ma 😉
Ostatnio Janachowska robiła program w tej drugiej sali, która rozważaliśmy, ale ze względów bezpieczeństwa wybraliśmy tą 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 maja 2018 15:45
safie, to moim zdaniem w zasadzie w ogóle nie jest boho i spokojnie możesz mieć kieckę w grochy. 🙂
safie, sala świetna! 😉 Aczkolwiek zgodzę się z emptyline - dekoracje, które pokazałaś, to nie jest typowy styl boho. 🤣 Z sukienką możesz szaleć, ta w grochy wyglądałaby tutaj uroczo. 😉 Zaproszenia dla mnie złote, zdecydowanie 😁 Kwadratowe fajne. I cena dobra! 😁

Libella, bardzo fajne, cudne te listki są. 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2018 07:34
safie, a no właśnie, i przy tej sali też bym jednak poszła w złote. 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 maja 2018 09:03
Chcę przymierzyć, jeszcze tą suknie Ona kształtem jest bardzo podobna do kropek
P. najbardziej się podoba TA 🙁
Safie, do tego stylu ta kiecka w groszki będzie super

My dzisiaj podpisaliśmy umowę na sale. Ślub chyba jednak plenerowy chociaż wcześniej nie chcieliśmy wydawać dodatkowego tysiaka  💃 Kurde miałam nie wpadać w śłubny szał ale się jaram  🤣



emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2018 11:09
dziewczynka, ale super miejsce! A jaraj się, masz prawo!
safie, mierz i wybierz tę która ci najbardziej odpowiada, ale po prostu nie przejmuj się tym, czy będzie pasowało coś do stylu Boho, bo masz elegancką, fajną sale i nawet z bardziej naturalnymi dodatkami każda kiecka z tych które pokazujesz tam zagra. :kwiatek:

Ja dziergam świeczniki i wazony. Wszystko ekstra oprócz tego, że mi się słoiki z etykiet nie chcą obierać. 🙁
dziewczynka! Kolega tam robił niedawno wesele. Wszyscy zachwyceni!
rtk my tam byliśmy wiele razy bo to znajomi mojego K ale miejsce w ciągu roku się stało bardzo popularne, że aż dat zabrakło. Jest magiczne i wszytko tam gra, tak bardzo w naszym stylu, że  😍

Jeszcze Wam pokaże obrączki 🙂 moja kwiatki i drewno dla K samo drewno <3


emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2018 11:22
dziewczynka, fajne, bardzo oryginalne.
dziewczynka, oja, pieknie sie wszystko razem spina! Zdazylam sie zakochac w sukience Twej, ale z kazdym nowym zdjeciem realizujesz moja wizualizacje slubu  😜 Przpieknie sie wszystko prezentuje, a obraczki pierwsza klasa!

Libella, sama sie nauczylas robic makramy? Gdzie, jak? Podrzucisz jakies linki?  👀 Ten Twoj wyglada przepieknie!  🙇
emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2018 16:40
Libella, a nie chciałabyś może takiej makramy zrobić dla nas? 🙂 Jak kiedyś też robiłam,  ale chyba mi juz czasu nie starczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się