M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 kwietnia 2018 17:49
nerechta, cudnie! Piękna kanapa (btw, odważny kolor przy dziecku, ale pewnie Twoja bardziej cywilizowana 😉 ), ale podłoga wręcz obłędna  😜

azzawa, ładnie!!!

smartini,  😍

Ja po dwóch miesiącach od przeprowadzki dorobiłam się w końcu lampy  🤣 Łyse żarówki zostały już w tylko dwóch pokojach  😂
[quote author=mańka link=topic=7003.msg2778366#msg2778366 date=1524773240]
Jaki olej najlepszy? Czy może olejo-wosk? Ktoś może stosował olej do blatów kuchennych z firmy 3V3
?
[/quote]

Olej OSMO do blatów kuchennych i. Liberon Bloom ale producent już rezygnuje z tych produktów, więc trzeba szukać w sklepach  stacjonarnych, no i jeszcze olej Woca też jest o.k
Ten olej 3V3 nie jest polecany, ten z Ikea jedni polecają inni nie szczególnie, ogólnie rzecz biorąc olej powinien mieć certyfikat przeznaczenia do żywności, no i te dobre nie są tanie .Ja malowałam olejem Bloom i polecam ale nie jest już do dostania więc zakupiłam OSMO , z tym że jeszcze nie używałam więc nie mam porównania.
ja polecam jedna warstwe oleju do ozywienia koloru a potem warstwa czy dwie olejowosku. Sam olej trzeba umiec zastosowac i przy v3v (ktory jest przeznaczony do blatow = do zywnosci) u mnie 3 warstwy nie daly ani ciut efektu jaki powinien byc a olejowosk Osmo po 1 jest rewelacyjny. Jesli drewno jest surowe, nie impregnowane olejem przez kogos kto sie zna to bym kladla tak jak mowie.

Dzieki dziolchy! Jeszcze daleka droga u nas, wszystko bardzo surowo i "po studencku", ale powoli sobie cos tam grzebiemy. Sypialnia jest jeszcze nie podzielona, wiec Iga nie ma swojego pokoju, ale powoli do tego dojrzewam 😉 Pierwszym krokiem bedzie lozko dla niej, potem jakos bede, poki sciany nie bedzie, prowizorycznie oddzielac jej przestrzen.
Ja olejowałam pierwszy raz blat olejem Bloom( bezbarwny -blat bukowy,)trzy warstwy, mimo iż producent zaleca dwie, kolejne olejowania co pół roku. Pierwszy rok mam za sobą, blat wygląda super i dopiero teraz mogłabym pokusić się o kolejną warstwę oleju, ale potrzeby pilnej nie ma. Co do 3v3, z tego co piszą na forach dyskusyjnych, to ten olej długo wysycha, albo i nie, może zależy od rodzaju drewna, a ten z Ikea mimo iż bezbarwny, przyciemnia drewno. Ja nie jestem znawcą, a nie chciałam zniszczyć blatu, więc szukałam czegoś sprawdzonego, odpowiedniego dla laika. Olej Bloom sprawdził się doskonale i mam nadzieję że OSMO też będzie dobry, choć czytałam że śmierdzi przy nakładaniu( Bloom praktycznie bezzapachowy).
kazdy olej przyciemni drewno surowe, kiedys wrzucalam zdjecia jak to wyglada u mnie. Mozna, jesli chce sie zachowac jak najbardziej oryginalny wyglad, kupic olej/olejowosk zostawiajacy efekt surowego drewna.
Mi zależało aby "wydobyć" naturalną barwę drewna bez przyciemnienia i udało mi się to uzyskać, więc jestem zadowolona 🙂
A teraz, czy ktoś ma panele warstwowe tzn. na wierzchu drewno a w środku coś tam zmielonego i jest w stanie powiedzieć czy w porównaniu z pełną deską są dużo gorsze? Zastanawiam się nad zmianą paneli na deskę lub panele warstwowe. Deska mega droga więc pomyślałam o panelach warstwowych. W zwykłych panelach przeszkadza mi to że jeśli w te szczeliny między panelami dostanie się woda to zaraz puchną, więc trzeba zaraz ścierać jeśli coś nakapie, czy panelach warstwowych występuje ten sam problem?
majek   zwykle sobie żartuję
01 maja 2018 13:23
Sluchajcie znalazlam stol (wiem, wiem) tu go troche widac:

Jak go zabezpieczyc, zeby mogl byc meblem ogrodowym i to calorocznym? Farba olejna?
Zależy jaki efekt wizualny chcesz osiągnąć.
Moje balkonowe całoroczne mebelki pociągnięte dwoma-trzema warstwami Vidaronu i nic się z nimi nie dzieje. (Vidaron szedł na surowe drewno)


Jaki patent na ustabilizowanie dywanu? Mam taką podkładkę z piankowej siatki, ale przy psio-kocich szaleństwach nie zdaje egzaminu. Dywan niby włożony jednym bokiem po kanapę, ale jak zwierza zaczynają ganiać to go ściągają, zawijają i wyciągają. Wkurza mnie taki pofalowany, poza tym niebezpiecznie, bo można się zaczepić.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 maja 2018 15:06
Ascaia, są taśmy antypoślizgowe
świetna ta lampa!! Robi mega wrażenie 🙂
Można się powoli wprowadzać, brakuje drobiazgów typu garnki, sztućce itd





majek   zwykle sobie żartuję
04 maja 2018 08:19
Wistra, kuchnia czad.
zestawienie zolci z czernia, chociaz ja sie pewnie zdecyduje na surowy beton w kuchni.

A ja mam pytanie, czy ktos farbowal dywan (albo raczej wykladzine)?
Nie zanosi sie na remont w tym roku, a to co mamy jest strasznie brudne i nie do doprania, szkoda mi wyrzucac kasy na nowa wykladzine, a nie moge jej po prostu zdjac bo zamarzniemy gdzies tak od pazdziernika.

Kolega sugerowal, zeby zdjac i umyc karcherem w ogrodku, ale szczerze mowiac nie chce mi sie. Wole przesuwac meble w srodku niz je wszystkie wyniesc



Firma do prania wykładzin sobie nie poradzi?
Jeśli zostają plamy, to podobno to się łata. Kupuje nową, wycina i wkleja kwadrat.
czy ktoras z was ma PAXa o glebokosci 35 cm?
emptyline   Big Milk Straciatella
11 maja 2018 21:21
nerechta, co chcesz wiedzieć? Nie mam, ale znajomi mają i projektowałam go w kilku mieszkaniach.
wistra skąd stół i krzesła?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 maja 2018 09:12
Ma ktoś doświadczenie w odnawianiu mebli z forniru?
chciałabym zobaczyć jak taka głębokość wygląda w użytkowaniu i czy jest wygodna na ciuchy. 60 nie chce a obawiam się że 35 to za mało... wiesz jak się im uzyskuje? zapytałabys jeśli masz możliwość?
safie, hehe ciezko powiedziec o doświadczeniu, ale zdejmowalismy fornir z komody... masakra 😉

nerechta, ja mam 60, mam w niej 2 rzędy ubrań. Uważam, że 35 będzie wygodna 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 maja 2018 11:18
Cricetidae, mam stół wytachany ze starego domu dziadków i jest super funkcjonalny - okrągły, ale rozkładany. Tylko blat już jest podniszczony.
Są jakieś firmy, które tym się zajmują?
safie, na 100% są, tylko ceny mają z kosmosu. My fornir z komody nagrzewaliśmy jakąś nagrzewnicą a potem kawałek po kawałku odłupywaliśmy. W niektórych miejscach niestety za głęboko, ale pod farba nic nie widać, zresztą ta komoda nie miała być idealna. Pewnie zależy tez co jest pod fornirem.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 maja 2018 13:48
nerechta, jest jak najbardziej okej, po prostu jeden rząd ubrań. Jeśli masz ciuchy głównie złożone, leżące to powinnaś być zadowolona. Jeśli chcesz głównie wieszać, to w 35-ce nie ma na to zbyt dużo miejsca, bo wieszak idzie na wprost, a nie wzdłużnie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 maja 2018 16:47
Mam jednego paxa 35 cm dla syna. Jest super. Mam polki i  wieszaki, ale tak jak emptyline pisze ida na wprost. I jeszcze mam szufladę w niej.
no to mi ulzylo, dzieki dziewczyny 🙂 Juz myslalam ze bede musiala robic na wymiar. W tych 35 nie bede miala wieszakow tak czy owak, chce w zasadzie po 2 kosze, reszta zwykle polki. W przyszlosci dokupie jakas 60tke na przechowywanie grubszych rzeczy, kolder itd.
To ja tylko dodam, że w tym Paxie 35 kosze się kiepsko sprawdzają, dużo lepiej wsadzić same półki. Moja mama kupiła najpierw kilka koszy ale po 2 dniach je wymontowała i dokupiła na ich miejsce półki. Przy czym w szafach 60-tkach ma ich dużo.
Dlaczego? Kurcze, też chcę do Zuzi pokoju wąskiego paxa właśnie kupić...🙂
Grafi pokaż trochę nowego mieszkania! Btw. może jakiś meet?🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
15 maja 2018 14:51
U nas nikt na kosze nie narzeka.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 maja 2018 16:00
My też mamy kosze i sobie bardzo chwalimy, dużo wygodniejsze rozwiązanie niż półki, mamy tylko po jednej, nad zabudowanymi szufladami na bieliznę
wistra skąd stół i krzesła?


Stol z Agata Meble, krzesla z Ikei. Stol to model Sira 120, a krzesla Stefan :-)
To może tylko mojej mamie te płytkie kosze nie pasowały. 😉 W głębokich Paxach ma prawie same kosze a w tym płytkim wszystkie wywaliła, jakoś za dużo miejsca jej zdaniem uciekało przez to, że są zwężane ku dołowi.

A zdjęcia chętnie wrzucę, cały czas zwlekałam, bo ciągle czegoś brakuje ale jak wiadomo taki stan to może się ciągnąć i ciągnąć. 😉

Najpierw kuchnia (po 6 tygodniach mieszkania doczekaliśmy się wreszcie blatów!) i przedpokój. Trochę się bałam tego długiego wąskiego korytarza ale nie jest źle, przynajmniej Michał ma używanie.  🏇

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się