ciąża, wyźrebienie, źrebak

Megane ona od urodzenia stała na tych krzywulcach,a nawet chodziła a ja  do tej pory dziwie się jak, bo stawy skokowe złączone razem leciały na lewo, reszta od stawów w dół na prawo.Kosmos  😜 Ja dużo krzywulców widziałam i wiem że się prostują, ale ta pobiła wszelkie rekordy.
Pełna nadziei jestem, bo niemalże z godziny na godzinę jest lepiej, już jej się bardzo często zdarza, odlepić te stawy od siebie w stój.Poza tym zad nie opada bezwładnie do dołu jak pierwszego dnia i jest równy z linią grzbietu, czyli dzwignęła się do góry. Martwi mnie głowa, ale może i z tej krzywizny  z czasem wyrośnie.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 maja 2018 20:19
A u nas biegunka wartko płynie :/ i nie wiemy czy klacz zjada za dużo trawy czy młody wcina za dużo trawy, siana i owsa, na ruje nie ma jak zgonić bo dawno po.
tajna, megane - jasne, że jak idzie jak paralityk to nie będę wsiadała. Miałam jedynie nadzieję, że może ktoś doświadczył coś podobnego i uświadomi mnie o czymś, bo ja wiem, "oczywistym" co przeoczyłam. Kwestię sprzętu i inne sprawdzone i odrzucone, ale to co ona robi  z zadami jest naprawdę dziwne i niepokojące - i nie jest to "wleczenie się" czy zwykłe niedokraczanie. Tak czy inaczej - ruch będzie wymuszony10 m spacer na pastwisko i z powrotem. 

biczowa - ja z doświadczenia bym nie olewała biegunki - podłoże może być np bakteryjne.

katarzyna k - trzymam kciuki by wymarzony źrebaczek się pięknie wyprostował.

Lousia - piękny chłopak. Niech się zdrowo chowa.

kawusia - I jak tam sytuacja na froncie? Mocno przedterminowe te jej potomstwo. Też myślałam, że moja będzie sporo przed .. ale u nas przezroczyste mleko, brak świeczek więc pewnie sobie jeszcze sporo poczekamy. Swoją drogą, to wymię to chyba kwalifikuje się do umycia 😉.
falabana moja wymarzona jest prosta jak struna, a do tego pędziwiatr 😁

o to ona , tygodniowa Dilayla




Wszystkie uwielbiam, i traktuję równo, bo rodzą się i rosną pod moja opieką.Reszta załogi wygląda tak;

najstarszy Wilardo- za 11 dni skończy 3 miesiąc



miesięczny rozrabiaka Bailar



Elarda, która za dni 4 skończy miesiąc



i najmłodsza dwudniowa panna P.....


i co ciekawe wszystkie , no wiadomo prócz karej, mają pręgę na grzbiecie, niektóre wyraźną inne mniej, pewnie po wylince większości zniknie, ale wygląda na to  że u Wilardo zostanie.
Katarzyna  😍 😍 piękności! Zazdroszczę takiej ilości. Haru nie ma z kim się bawić i zaczepia klacze. Całe szczęście, że są wyrozumiałe  :kwiatek:
Biczowa, zapytam o taką oczywistą rzecz... czy klacz i źrebie ma dostęp do lizawki?
KatarzynaK super stadko  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 maja 2018 08:49
Ma lizawkę 😉, wet też już umówiony ehhh te dzieci.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 maja 2018 09:08
Maluchy często liżą "bez opamiętania" (źrebięta mają wysokie zapotrzebowanie na sód i tak im instynkt podpowiada) i miewają od tego biegunki.  Zabierz póki co lizawkę i może spróbuj zamontować ją tak, żeby klacz mogła lizać a maluch nie.
Ma lizawkę 😉, wet też już umówiony ehhh te dzieci.

To daj probiotyk i usuń koniecznie lizawkę i po 2,3 dniach będzie po problemie. Tyle razy było tu pisane, że od lizawki bardzo częste są biegunki u źrebiąt. Ja bym zabrała całkowicie na jakiś miesiąc, kobyle nic się nie stanie 😉
Jak sraczka to też mogą być robaki.
Ja mojego odrobaczałam wczoraj 1x.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 maja 2018 10:00
Odrobaczone już 🙂, zabieram więc lizawkę. Jesteście wielkie 🙂. Zobaczymy czy coś się poprawi a wet i tak będzie na wszelki 🙂.
Tajnaa pominęłam odrobaczanie, bo wydaje mi się to oczywiste, że źrebięta się odrobacza częściej niż dorosłe konie. Choć sama się spotkałam niedawno z twierdzeniem, że źrebięta się obsrywają, bo matka ma zbyt tłuste mleko, więc obciąć jej treściwe i że odrobacza się klacz a źrebie spija pastę wraz z mlekiem przecież  😵
Biczowa, pomyśl jeszcze o jakimś probiotyku, szybciej przejdzie. Zadzwoń do weta, niech Ci podpowie co podać. Ja po prostu kupowałam najzwyklejsze ampułki dla dzieci Lakcid 😉 wet polecił na szybko. Końskie oczywiscie wyjdą taniej.
Megane, tak, a  później kupa sama pełznie 😉
Odnośnie lizawki, to w przypadku tych lizawek we wiaderkach jest napisane, że mogą otrzymywać źrebięta dopiero po ukończeniu 2 miesiąca życia. W przypadku tych zwykłych lizawek żadnych informacji nie ma, ale ktoś pamiętam pisał, że źrebak padł po tym jak się nalizał lizawki za dużo.
Mój jakoś parcia na lizawki nie ma.
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
08 maja 2018 13:33
Jest dziewczyna. Wczoraj o 16.05 się urodziła po 15 minutowej akcji, po 30 minutach już stała na nogach. Dziś od rana z mamą na wybiegu

Gratulacje 😉 i to jeszcze dziewuszka  😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 maja 2018 13:45
Szybka akcja była 😀
Ramirezowa   Ania i Urania !
08 maja 2018 15:38
Kawusia, szybko poszło  😉 gratuluje małej. Śliczna jest rudzinka. Pokaz odmianę na główce 🙂
U mnie dziś leci woda przebarwiona mlekiem. Czyżby to juz lada moment?  👀 Kobyła sobie jaja robi, bo ja z synem w szpitalu, a tu takie rzeczy. Oby poczekała do weekendu.
Kawusia, Ale szlachetna, piękna 🙂
nokia6002, a mocno białe to mleko czy taka woda z mlekiem?
tajnaa taka woda z mlekiem. Ale myślę, że te cyce jeszcze nie są nabrane tak mocno jak powinny. Jest trochę "luzu" jeszcze troszkę chyba pochodzi. Słodkie nie bylo mocno, ale juz bardziej niz przez wcześniejsze dni.
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2018 07:18
Kawusia, gratulacje! 😀
Ufff mamy to. Kary ogierek! Było trochę strachu ale wszystko jest juz ok. Silny chłopak cały czas łazi po boksie, ani myśli spać 🙂 zdjęcia jak się ogarne :P
Uwielbiam ten wątek. Przeszło rok temu, jak podejmowałam decyzję o zaźrebianiu kobyły, to on mnie właśnie przekonał ostatecznie - pozazdrościłam Wam małych pająków. Wszystkim właścicielom nowo narodzonych maluchów gratuluję!
Trochę się boję jednak, tak bardzo chciałabym, żeby źrebak już był na świecie i żeby rozwiązanie było szczęśliwe.
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2018 07:28
Akatash, super! czekamy na fotki! 😀

Mały L 🙂



Jaki czad! Gratulacje!  💃
Akatash Śliczny maluch, wszystkie piękne  😍 Muszę się napatrzeć bo nadal zastanawiam sie nad kryciem 😉 Co do wczesnych  biegunek, słyszałam od weta, że źrebięta mają biegunkę przy pierwszej rui matki po porodzie to jest 7-9 dni po i mija zwykle po rui. Może i coś w tym jest, bo u mnie źrebak tak się obsrywał zwykle i przechodziło samo po paru dniach. Lizawkę też zabierałam na wszelki wypadek 😉
saganek   shit happens
09 maja 2018 08:44
Ale się teraz posypało!! Sezon w pełni... Aż mi się chce więcej niż tylko jednego pajączka... Może kiedyś... A mam pytanie jak szybko od czasu zgłoszenia urodzenia źrebców przyjeżdżają do opisu u Was??
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 maja 2018 08:50
Akatash po czym mały? Niech się zdrowo chowa 🙂
Akatash po czym mały? Niech się zdrowo chowa 🙂


wulkan po lothario 🙂 niestety mama mało pomalowała tym razem 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się