Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

1,5 roku??
Siodło jest genialne! I to strzemię zrobione chyba z pałąka od wiadra? Cudo!
.
https://www.olx.pl/oferta/klacz-CID103-IDtEkMn.html#a3ad96b575

zastanawiam się jaki chód pomija klacz  😁 pewnie albo stęp albo galop  😜 😉
Jak juz się czepiać dziwnych mieszanek, to prędzej PRE z naszymi rodzimymi rasami... Jeszcze nie widziałam takiej mieszanki, ktora wygladalaby czy ruszala sie normalnie :|


Ja widziałam, C klasę w ujeżdzeniu chodził 😉 Ale to chyba wyjątek.
mysle ze mix nieduzego pre/lustiano z szlachetnym kucem (felinskim np) moglby byc super dla dziecka do sportu. Ale ze slazakiem... no nie wiem
[quote author=Cień na śniegu link=topic=190.msg2778962#msg2778962 date=1524989500]
1,5 roku??
Siodło jest genialne! I to strzemię zrobione chyba z pałąka od wiadra? Cudo!
[/quote]
W tym siodle nikt nie siedział  (na szczęście). Jest wyraźnie napisane że koń chodzi W zaprzęgu i Z siodłem. Znam takie konie co z siodłem chodzą ale z jeźdźcem już nie  😂
No ale 1.5 roku i w polu pracuje. Dramat  🙇 😀iabeł:
http://ogloszenia.re-volta.pl/wspanialy-walach-do-sportu/o/104051/

dawno nie widziałam takiego antyfilmu.
a taki fajny zwierzak.
Ładny i szczery zwierz, film aż boli. Z drugiej strony, musi mieć dobry charakter, mój już dawno by takiego jeźdźca wrzucił w stojak 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 kwietnia 2018 19:55
No co.... brak jednego oka, znaczy się, że nie jest pełnowartościowy, czyli dobry 😉 nogi 4 ma  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 kwietnia 2018 20:49
Nie widzi przeszkód...
Piękny kucyk, aczkolwiek na pierwszym zdjęciu dziwnie stoi
http://ogloszenia.re-volta.pl/wspanialy-walach-do-sportu/o/104051/

Konik nie głupi, ale jak zajeżdżał go pan z filmiku to już od początku ma pod górkę 😉. Swoją drogą nie rozumiem wstawiania fragmentów slow motion w filmach sprzedażowych, co niby mają pokazać?
wruda było już
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 maja 2018 20:55
Ale wruda nie wstawiła ponownie tego ogłoszenia tylko się do niego odniosła.
https://www.olx.pl/oferta/klacz-roczna-CID103-IDsGpBr.html

Roczniak w kulig? + o co chodzi z tymi "wędzidłami" z łańcucha od krowy?
To już się zaczyna robić "typowe" i zbyt częste  🤔 Zabawka się popsuła - kto przygarnie  😵
oddam
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 maja 2018 22:50
We mnie jakoś strasznie złych emocji to ogłoszenie nie budzi. Z jednej strony dziewczyna chce oddać konia. Generalnie nie wiadomo czy oddaje konia z RAO czy oddaje konia, bo ma RAO. W ogłoszeniu jest napisane, że koń ma za sobą małą karierę w skokach, być może choroba wyklucza go z intensywnych treningów, stąd decyzja o oddaniu konia i być może kupno zdrowego, który będzie w stanie wyskakać dziewczynę wyżej. 😉 Rudego przecież nie oddaje na kosiarke, oddaje go jako sprawnego ruchowo konia, na którym można jeździć w tereny. Oczywiście kwestia tego jak zaawansowane jest to RAO, ale jakoś bym nie piętnowała postawy dziewczyny. Sporo tu takich osób na forum, które sprzedawały konie, bo choroba czy kontuzja wykluczały je ze sportu, ale spokojnie nadawały się do dalszego użytkowania jako terenowe wozidupy 😉
desire   Druhu nieoceniony...
07 maja 2018 23:23
JARA, tyle, że ten koń ma już 18 lat, podejrzewam że tu też może o wiek chodzić, niektórzy mają mniemanie, że ta magiczna granica u koni 17-18lat sprawia, że to już tylko 'trup' do wożenia w teren. ale ogółem ogłoszenie bardziej pozytywne niż to, co ostatnio widziałam: "chce zapewnić koniowi dobrą emeryture, więc oddaje go za darmo, jest po kontuzji,  przez to oddam go jak najszybciej, bo nie mam czasu sie już nim zajmować, mam nowego konia"..

ja  i tak coś czuje, że mój następny koń będzie miał bliżej 18 niż dalej, także chętnie kiedyś takiego przygarne. 😉
amnestria   no excuses ;)
08 maja 2018 13:16
Ja też nie czuję nic zdrożnego w tym ogłoszeniu, starszy (ale 18 lat to też nie dramat), spokojny, doświadczony koń dla osoby lubiącej wożenie tyłka. Jeśli faktycznie choroba go jakoś szczególnie nie ogranicza to idealny kompan na wycieczki w teren. Plus dziewczyna nie chce go sprzedawać, a oddać, moim zdaniem to też wiele mówi.
Strasznie nie lubię tego oceniania ludzi po tego typu ogłoszeniach. Ja nie jestem w stanie trzymać wszystkich koni, które mi się, jak to pięknie nazywacie "psują". Nie próbuję na nich zarobić (chyba, że się da - uczciwie), tylko szukam dobrych domów. Najczęściej mogą realnie kogoś jeszcze cieszyć kilka ładnych lat, ale nie nadają się do intensywnej pracy, takiej jak u nas. Mam 9 boksów, w tym najczęściej 3-4 zajęte przez konie w treningu. Po prostu nie mogę trzymać wszystkich koni. I rozumiem ludzi, którzy kupując konia wierzchowego w momencie jego choroby uniemożliwiającej pracę szukają mu innego domu. Są ludzie, którzy przygarniają takie konie i nie mają złych zamiarów. Nasza klacz Alzacja wyleguje się na wielkim pastwisku wraz z dwoma wałachami. Piękna i szczęśliwa 😉 Ma tam zdecydowanie lepiej niż miałaby na tę chwilę u nas. Oczywiście liczę się z tym, że może zostać sprzedana lub wydarzy się coś złego, ale z właścicielami mam stały, fajny kontakt i mam do nich pewną dozę zaufania.

Teraz prawdopodobnie będziemy sprzedawać naszą hucułkę, która świetnie się nadaje do hipoterapii, ale już nie do intensywnych jazd (ma 16 lat i sztorce w przodach, i tak jest w dobrej kondycji i delikatnie chodzić nawet musi). Tanio, ale sprzedam. Uczciwie mówiąc co i jak. Ja klientów na hipoterapię mam ok.2 tygodniowo, a intensywnie mam codziennie po 8 godzin jazd. Potrzebuję koni pracujących, taka jest, może dla Was brutalna, prawda. Jak wolicie, żeby ludzie ukrywali takie wady, zawyżali ceny i wciskali kity to tego typu krytyka jest najprostszą drogą ku temu.

BASZNIA   mleczna i deserowa
08 maja 2018 17:25
Szansa na znalezienie domu blisko 20-letniemu koniowi, który wymaga specjalistycznego i drogiego leczenia ( no, chyba że komuś " nie przeszkadza kaszel"😉 jest niewielka, jak również na to, że koń będzie mógł wielce chodzić w te tereny.
Weźmie za darmo najczęściej szczypior, już to wróży kijowo.
A już skazywania starszego i chorego niuńka na tułaczkę, zamiast po prostu uśpić-nie rozumiem i nie zrozumiem nigdy, miłośnicy zwierząt, niech sobie pożyje....
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 maja 2018 17:39
BASZNIA, niech sobie pożyje, ale z dala ode mnie i mojego portfela.
Też uważam, że nie ma w tym ogłoszeniu nic zdrożnego - fajny koń, który może dać jeszcze sporo radości nowemu właścicielowi, choć faktycznie musi się on liczyć z nieco zaburzoną proporcją czasu użytkowania konia do czasu utrzymywania go. Może jakbym miała własną stajnię, to wzięłabym je pod rozwagę, taki starszy zrównoważony koń ma swoje zalety. Aczkolwiek też mnie irytują ogłoszenia z gatunku: "szukam ciężkiego frajera, ale zastrzegam sobie prawo do wymagań", ot choćby ta linkowana wcześniej dzierżawa 1,5 roczniaka na 1,5 roku  🤔wirek:, ale to do takich imo nie należy.
Figa z Makiem A to takich tez nie trawię  🙂
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
08 maja 2018 18:05
A ja bym brała, gdyby nie zapełnione boksy.  🙂
>Ja klientów na hipoterapię mam ok.2 tygodniowo, a intensywnie mam codziennie po 8 godzin jazd. Potrzebuję koni pracujących, taka jest, może dla Was brutalna, prawda.


Jestesmy w zadziwiajacych a mnie zadziwilo - czy liczba koni na waszej stronie sie zgadza z liczba realnie pracujacych koni na te 8 h dziennie codziennych intensywnych jazd? Moze cos zle rozumiem, ale mi sie nie dodaje 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się