Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Scottie   Cicha obserwatorka
07 maja 2018 16:00
mundialowa, moja siostra ma Baby Design Lupo. Ona popatrzyła ten wózek u koleżanki, która z kolei bardzo na niego narzekała- głównie na to, że stelaż skrzypi. U mojej siostry nic takiego się nie działo i jak pisałam- korzysta do dziś, a jej córka w sobotę skończy 3 lata 🙂
Mnie najbardziej podobał się z tej firmy wózek Dotty (i dalej bardzo mi się podoba, szczególnie nowa kolekcja), ale rozważaliśmy też Husky ze względu na to, że ma śpiworek, a dziecko się przecież urodzi na jesieni. Natomiast po obejrzeniu śpiworka w sklepie całkowicie zrezygnowaliśmy z Husky 😉
Mundialowa
Ja mam wozek Tako Skiathos. Nie kosztowal chyba nawet 2 tysi. To jest gondola i spacerowka. Co prawda jest ciezki i duzy , bo ja taki chcialam na lesne wycieczki. Ale jest super pod wzgledem amortyzacji, wykonania i dzieciak go lubi. Ja też go lubię. Nie lubilabym gdybym mieszkala w bloku bez windy i miala male mieszkanie. Ale chyba wszystkie wozki z gondolami to na poczatku krowy wielkie.  Wiec mysle ze cos mozesz kucpić sensownego za ta kwote. A opinii w necie w sumie nie ma za bardzo sensu czytac moim zdaniem. Najwazniejsze sa Twoje odczucia jak sobie tym wozkiem po sklepie pojezdzisz 🙂


Edit
Chcialam jeszcze napisać,  ze Roch wczoraj skończył rok 🙂 i z tej okazji zaczął chodzić 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
07 maja 2018 19:59
Lotnaa - a jaki to wózek byś chciała ?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 maja 2018 20:44
KaNie, ale jak to rok?! Już?

Ja mam wózek po Hance, ale kiedyś biegnąc z nim przywaliłam w kamień i chyba coś się w kółku/ramie poprzestawiało, bo wciąż mi mocno skręca w lewo - nie da się go wygodnie prowadzić jedną ręką. No i szlag mnie trafia, nie chce mi się go wieźć do Polski, gwarancja już wyszła, i aktualnie mam na stanie trzy wózki, ale żaden dla dzidzi nie będzie dobry  😤

Wizja, ja bym chciała to cudo, które ma Dzionka:
https://www.bugaboo.com/US/en_US/strollers/bugaboo-donkey2
Używane chodzą za tysiąc ojro  😵
Lotnaa, kupuj!! Ja dałam 4300 za używkę i powiem Ci, że nie żałuję ani złotówki. Ten wózek mi po prostu ratuje zdrowie psychiczne i z każdym dniem uwielbiam go coraz bardziej 😀 Gorzej tylko z akcesoriami - wyzerowałam właśnie konto kupując budki letnie, wkładki letnie (rewela, w ogóle dziecku się nie pocą plecki w 30 stopniach :O) i uchwyt na kubek, który też jest rewelacyjnie pomyslany.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
07 maja 2018 21:02
Lotnaa - a Hanka jeszcze mocno wozkowa ? Może wystarczyłby np bugaboo cameleon Oluś dostawka z siedziskiem dla Hani ? Wtedy to koszt ok 1800 zł.
KaNie, Wszystkiego najlepszego dla Groszka!  :kwiatek:  😅
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 maja 2018 21:49
Dzionka, jak bym miała 4 tysiaki to bym brała  🤔

Wizja, z Hanką to różnie bywa. Aktualnie bardziej wożę ją w rowerze, albo jeździ na swoim rowerku/hulajnodze, ale dwójki tak nie ogarnę. Ona też potrafi nagle "opaść z sił" i wtedy nie ma zmiłuj, tylko na ręce... Trudno mi przewidzieć jej zachowanie, ale raczej powinnam się chyba spodziewać histerii na każdym kroku niż empatycznej starszej siostry.
Lotnaa, a tam, ja też nie miałam... 😀 Mężulek miał sasa.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 maja 2018 09:25
Sasa? Cokolwiek to jest, mój tego nie ma ;-)
Scottie, dzięki. 🙂 Robię listę polecanych modeli, których potem będę szukać w komisach i na olx.

KaNie, z tymi dwoma tysiakami to raczej chodziło mi o to, że byłam święcie przekonana, że za 2 tysie to już można full wypas znaleźć, a my raczej celujemy w średnią półkę, więc liczyłam na sporą oszczędność (tym bardziej, że chcemy używkę). A tu niespodzianka, bo jak znajduję coś tańszego, to okazuje się, że albo budka w gondoli sama się składa, albo spacerówka źle wyprofilowana, albo w ogóle trzeszczy wszystko. Z drugiej strony, skoro te wózki są w ciągłej sprzedaży, to jednak ktoś z nich korzysta i może nie są aż takie złe?
Serio, szybciej kupiliśmy samochód, niż znajdziemy wózek. 😵
My trochę z przypadku mamy Cosatto. W sumie to cieszę się, że ominęło mnie szukanie wózka, bo tego jest tyle, że nie wiedzialabym co wybrać😉 poza tym większość wózków jest szara i czarna a my chcieliśmy coś weselszego, więc wyszło idealnie. O użytkowaniu teraz nie mogę za wiele powiedzieć poza tym, że jest lekki i bardzo szybko się składa.
Scootie  , mundialowa a w którym jesteście tygodniu że już was dręczą wahania nastrojów ? No i że już przyszedł czas na kompletowanie wyprawki ?  😀 Tak się ostatnio zastanawiałam kiedy się o tym na poważnie zaczyna mysleć  😉
Klaudia777, 18 tc, ale u mnie huśtawki nastrojów były w sumie od początku. 😀 Wcześniej męczył mnie bardziej dół i depresja, teraz to potrafię się popłakać z byle powodu i zaraz potem zacząć śmiać. 😜 A z tym kompletowaniem wyprawki, to u mnie bardziej chodzi o to, że początek ciąży przeleżałam, teraz czuję się lepiej, ale z każdym dniem rosnę i coraz szybciej się męczę, więc za niedługo chodzenie po sklepach nie będzie mnie ani trochę cieszyło i wolę to zrobić wcześniej. No i druga sprawa, że wózek chcemy kupić używany, więc trzeba czaić się na ogłoszenia i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
08 maja 2018 16:28
Klaudia777, patrz na suwaczek 😉 Ja już mam w sumie całą wyprawkę, ale jeszcze nie u siebie w domu. Czeka u rodziców/siostry do września. Moim zdaniem najlepszy moment na kompletowanie wyprawki to połówka ciąży.
A co do wahania nastrojów, to zauważyłam zmianę już na samym początku ciąży, ale całe szczęście nie jest tak, że codziennie coś. Zrobiłam się dużo wrażliwsza na komentarze wobec mnie, a mąż jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi w 3 sekundy- co przed ciążą NIGDY nie miało miejsca.
No to mam jeszcze trochę czasu
Dziewczęta, czyją ja mam książkę "Zaklinaczka dzieci" Tracy Hogg?  👀
Chciałbym ją oddać.
(Choć wolałbym spalić na stosie, wraz z całym nakładem.  😀iabeł: )
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
09 maja 2018 11:14
Tak piszecie o tych wyprawach i wózkach aż mi się zachciało w końcu do jakiegoś sklepu pójść coś pooglądać  😉

Byliśmy wczoraj na usg (15tc) będzie dziewczynka 😀
Trochę jestem zdziwiona bo czułam ze będzie chłopiec ale gin sprawdzał trzy razy i zapewnił ze 'z tego to już nic nie urośnie'  🤣
Mój siostra urodziła w październiku córeczkę więc ciuchów od rozmiaru 62 będę miala ogrom, zostaje mi tylko poszaleć z tymi 56 😀
Młoda, słońce wyszło, to i każda ciężarówka odżyła i lata po sklepach. 😁 A z ciuszkami to zazdroszczę, bo tak jak mówiłam, u nas w rodzinie same baby i to takie w wersji pink-pink, więc nie skrzywdzę Kuby takimi ciuszkami. 😂
Ja ciuszki muszę sprzedać, bo koleżanki córka, która po Helci nosiła, wyrównała się z nią rozmiarem 🙂 Tak więc jak ktoś chce ciuszki na 68 (jest ich sto milionów, ostrzegam), głównie markowe, to dawajcie znać - zawsze lepiej komuś "znajomemu" przekazać niż wysyłac w świat 😉
Muszę się pochwalić - Żona przed chwilą przesłała mms-a:
Scottie   Cicha obserwatorka
10 maja 2018 15:03
Dzionka, o nieeee, ja się już obkupiłam w 68 na maxa 🙁 Myślałam, że ciuszki po Twoich córkach przepadły już na zawsze  😁


Jakby co, to od dziś w Lidlu są ubranka dziecięce i dla ciężarnych. Wcale nie są takiej najgorszej jakości.
Dzionka daj znać co tam masz na sprzedaz😉
Scottie, o nie! Fajnie by bylo maluszke Kinge w nich zobaczyc!

Donia, wysle na priv, jak tylko porobie foty 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 maja 2018 21:02
Dzionka, to mnie też!
A ja tak tylko chciałam wrócić do tematu leżaczków,  bo kupiliśmy tego babybjorn i się okazało że nasz syn,  w ogóle go nie akceptuje,  wytrzymuje w nim max 30 sekund  i jest wrzask. Także chyba dość szybko pójdzie w świat.  Za to tego Tiny love lubi,  dużo chętniej w nim przebywa i w ciągu dnia śpi. 
To tak tylko informacyjnie dla tych kompletujących wyprawkę. 😉 😉 
KaNie 100 lat dla Groszka !! (kiedy ja się pytam to zleciało  🤔 )

Dzionka ja też chcę priv, Lilon właśnie śmiga w 68-74

W temacie wózków jeszcze, mogę szczerze polecić Mutsy Igo. Prowadzany 1-ręką, zabierany w offroady leśne i polne. Kolory do brudzenia, na olx widziałam już gondolą i spacerówką za 1500zl


A my przerabiamy zęby...pierwsze dolne jedynki wyszło późno bo w 8 miesiącu się zaczęło, najpierw jedna potem druga, na lajcie. Więc teraz nadrabia - 4 górne sztuki na raz, pierwszy raz w życiu ma gorączkę ponad 38, biegunkę i sama chyba nie wie co się z nią dzieje  😵
Lilon 10-miesięczny



Najlepsza zabawka wyjazdu - ostrogi :P
Wszystkiego najlepszego dla szafirowego Jasia! :kwiatek:
Dobry joke na fb" 5 lat minęło, dajcie siłę na kolejne... Żeby było jasne, kolejne lata, nie dzieci". 😁
Scottie   Cicha obserwatorka
11 maja 2018 14:54
Dziewczyny, gdzie znajdę informacje o różnego rodzaju spotkaniach edukacyjnych z położnymi, dotyczącymi chustowania, pierwszej pomocy itd? Chodzi mi o Warszawę, podrzucicie jakieś strony albo grupy na FB?
Szalona😉, a Twój syn nie jest po prostu za mały na babybjorn? Od ktorego miesiąca można go używać?
Ja sobie bardzo chwalę Tiny Love, robi za kołyske w salonie i Kubuś go lubi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się