Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Moon super wyglądaliście!  🙂

Szymon w wolnym czasie oddaje się swojemu ulubionemu zajęciu - staniu i paczaniu  😜

wątek zamknięty
amnestria   no excuses ;)
10 maja 2018 10:37
Tulipan, tyle powiem -  😜 😜 😜
wątek zamknięty
Ramirezowa   Ania i Urania !
10 maja 2018 10:41
tulipan ogromnie koń w moim typie, bardzo takie mi się podobają. Piękny i zazdraszczam, bo zawsze o takim marzyłam a  mam drobnego siwka  😁
wątek zamknięty
amnestria  😡
Ramirezowa  :kwiatek: Ja lubię wysokie konie, więc Szymek się wpasowuje idealnie. Najlepiej kasztany, ale nie można mieć wszystkiego. Drugiego mam rudego, ale średniego wzrostu  🤣
wątek zamknięty
tulipan, piękny!!!
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 maja 2018 19:48
Tulipan jak on sie blyyyyyszczyyyyyyyyyy  😍 😍 😍
wątek zamknięty
Martita   Martita & Orestes Company
10 maja 2018 21:10
Tulipna tak właśnie wyglądał koń moich marzeń z dzieciństwa!  😍 przyznaj się, że wysmarowałaś go oliwką  😁
wątek zamknięty
tulipan, kondycja na milion dolców 😀
wątek zamknięty
tulipan forma top!  👍
galopada_ strasznie lubię oglądać Was jako parę
Sankaritarina pod siodłem zyskuje 🙂
Moon Pięknie wyglądaliście w Damaszce, mocno trzymałam za Was kciuki
CzarownicaSa ale czadowe zdjęcia  😍

Nie wiem czy ktoś nas jeszcze pamięta, ale wepchnę się trochę z moim koniem, który zaczął wyglądać jak koń. Jak ktoś nas pamięta to wie jakie miałam z nim przeboje by przytył. Zmieniliśmy stajnie, właściciel stajni wraz ze stajennymi o niego tak zadbali, że swojego konia nie poznaje. Ciągle mnie cisną bym na zawody pojechała, ale chyba to jeszcze nie jest czas dla mojej głowy  😵





Może dzisiaj uda mi się nauczyć stajennego obsługi aparatu i porobi nam zdjęcia  😂
wątek zamknięty
Behemotowa,  😲 w życiu bym nie powiedziała, że to Twój koń! Szok,  👍 dla stajennego i właściciela stajni, zrobili coś co wydawało się niemożliwe (gdzie stoisz?). Pięknie wygląda.
b]Zu,[/b] przykro, współczuję straty...
lenka1z, Wow, fajnie. To z jakiejś okazji?
galopada_, twój koń to taki małopolak do potęgi 😉 chociaż kiedyś jeździłam na mlp po emetycie który był bardzo potężny, nawet wkkw na nim jeździłam (ziemia drżała 😉).
CzarownicaSa piękne zdjęcia!

Mój zaczyna chyba nabierać kształtów po zimowym lenistwie 😉






wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
12 maja 2018 20:39
tulipan, piękny!

Behemotowa, :kwiatek:

anai, haha no jak galopuje to ziemia drży 😉 Czasami jak jeżdżę o bardzo wczesnej godznie a w stajni panuje cisza i spokój to od czasu do czasu ktoś wychodzi ze stajni sprawdzić czy to konie nie uciekły z padoku i nie robią jakiejś zadymy. A to tylko my 😁
wątek zamknięty
anai, a uwierzysz, że to jego spadkowa forma w tej stajni i wyglądał dużo lepiej? To jest niesamowite 🙂 od października w tej samej stajni, o ktorej kiedyś Ci pisałam w prywatnych wiadomościach 🙂 twoje „Maleństwo” zyskuje na żywo. Chociaż widziałam, że na parkurze w Damaszce było dla niego za mało miejsca 😀
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 maja 2018 23:07
Tulipan Ach i och ten Szymek 😍, tym bardziej, że IMO wymagający świadomej i dobrze ukierunkowanej pracy, żeby dobrze mięśniowo wyglądał.
anai kawał chłopaka z tego dzieciaka Ci się robi 😀
Behemotowa jasne, że pamiętamy. Powiedziałabym, że nawet aż za dobrze Damaszek wygląda 😁
Naprawdę ogromna różnica.
Kucwąd tymczasem skończył 8 lat i tym samym nastał kres kariery w kategorii młodych koni, zanim tak naprawdę się zaczął 😁
No nic, teraz już tylko ME, MŚ i IO 😎
wątek zamknięty
TulipanI to jest koń jak milion dolców ! piękny  😍 i jaki zdolny  😁
anai To twoje maleństwo rośnie na super sportowca. Na drugim zdjęciu jego mina mówi pfff co to dla mnie  😁

My sobie jeździmy bez większego szału  😁 W czerwcu kończę szkołę więc będzie więcej czasu i bierzemy znowu treningi.
wątek zamknięty
lusia722 haha, ja czekam aż się spełni moje marzenie i będę jeszcze na re-volcie pytać o pasze odchudzające  😂

Mieliśmy dzisiaj gościa, który mam nadzieje będzie nas częściej odwiedzał i w końcu dorobiłam się jakiś zdjęć na Damaszku. Ostatnie zdjęcia jakie miałam to robione przez stajennego, więc było widać albo piach albo niebo, ale za to nie widziałam jak źle wyglądam na koniu  😵  Trochę pospamuje, bo w końcu mam czym  😂




No i mam nadzieję, że Szuwarowa się nie obrazi, ale tutaj widać dlaczego ostatnio kupiłam dużo whisky dla stajennych i właściciela stajni  😂 Jeszcze tylko niech wrócą mięśnie z grudnia i będzie idealnie

wątek zamknięty
Katharina   "Be patient and trust in the process"
13 maja 2018 21:00
Hot 18  😍 😍
wątek zamknięty
lenka1z ale fajnie  😀
tulipan super się błyszczy  😅
Behemotowa wygląda super  😍
anai kawał konia  💘
lusia722 i za to trzymam kciuki  😜 równolatek z moim  😀 Zdjęcia się domagam, jak to tak urodziny i bez zdjęcia Księcia  💘
Katharina 100 lat  :kwiatek:
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 maja 2018 19:33
Behemotowa fajnie sie prezentujecie! 🙂

Anai jaki kawał konia 😍

My sie dziś pobawiliśmy 😀 i kurcze fajnie było! Taka gimnastyka to zdecydowanie cos, czego ja potrzebuje na pocwiczenie rownowagi i kontroli swojego ciała. No i strzemiona musze skrócić, za bardzo sie do dlugich przyzwyczailam 😵
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1898716836805575&id=100000018312137

Film z fejsa, nie wiem czy każdemu sie otworzy? 👀
wątek zamknięty
Burza, Okładam, to równo puchnie 😉
Moon, Dziękujemy z (nie)młodym. 😀
Fajnie wyglądacie w skoku. On tak zawsze "dodaje" sobie niewidzialnego drąga nad przeszkodą? :P 😉
flygirl, :kwiatek:
I jak tam zdrówko konia?
Kastorkowa, :kwiatek: Stwierdzam, że ten brąz pasuje do Twojego spacerowicza 😀
lenka1z, Ahhh te fryzy.... zawsze do podziwiania 😍
CzarownicaSa, Nie otwiera się 🙁
PS: Fajne masz te poprzednie zdjęcia. Zwłaszcza to "futrzasto-grzywiaste" ze skoku! 😀
anai, Spore to Twoje konisko. Zmienia się w pracy 🙂
Behemotowa, Przeboje coś kojarzę.... więc się cieszę, że kryzys zażegnany. 🙂 Na zawody zawsze można towarzysko jechać 😉 ot, tak dla siebie 😀

Uch, wiecznie trzeba zaginać czasoprzestrzeń.... Mieliśmy jakiś kryzys przez ostatnie 3 dni i myślałam, że zejdę, zapłaczę się w kącie (a potem pewnie wejdę znowu...). Też tak czasem macie, że niby wszystko fajnie, niby wszystko cacy, ale to nie "to", wiecznie coś nie wychodzi?
Za to na treningu i po treningu = TAK 😍 😍 😍
Ja nie wiem co trenerzy w sobie mają, że te konie jakoś przy nich wszystko pamiętają. 😁
wątek zamknięty
Dziękuję bardzo za pamięc, to miłe. :kwiatek:

Ogólnie dobrze, dziura w kopycie mu zarosła na tyle, że nie dosięga tworzywa, więc nie boli. Miałam go ruszyć w poniedziałek, a wrócił z padoku z podkową trzymającą się na dwóch gwoździach. 😵 Trenerka mu ją zdjęła, ale kowal był dopiero na następny dzień, więc dwa dni dłużej stał. Dzisiaj go wzięłam na lonżę, żeby sobie pobiegał na luzaku, to się bardziej zmęczyłam niż on. 🤣 Jutro wsiadam, a w piątek jakiś treningos. 💃 Oczywiście jeśli znowu nie postanowi sobie zdjąć podkowy, teraz to schizy mam. 😜

A dzisiaj był wielce obrażony, bo śmiałam przyprowadzić innego konia i w dodatku go siodłać. Nie podchodził do mnie w ogóle przez parę minut, tylko się szczurzył z drugiego kąta boksu i udawał, że mnie nie widzi. 🤣 Ale przeszło mu i postanowił poznać konia, z którym go zdradziłam. 😁
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 maja 2018 22:31
Flygirl ekstra! 😀 Fajnie, że jednak nic mocno poważnego i niedługo wracacie do pracy :kwiatek:

Sankaritarina dzięki :kwiatek: Filmiki wrzucam na fejsa, za parę minut powinny być 🙂

edit: To filmik z pierwszych skoków, udało się nakręcić w slow motion więc mogę wyłapać wszystkie błędy 😍


A wczoraj powtórka, już bez slow mo, ale radość na końcu słychać 😁
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
17 maja 2018 07:01
tulipan, thx.  😡 W myśl zasady co się nie dojedzie, to się dowygląda 😀
A żeby obejrzeć foty Szymiego musiałam oksy zakładać, bo blask bił mnie w oczy!  😜

Behemotowa, dziękujemy!  😡
Koniałek fajnie odbił masowo! Na rzeźbę teraz czas! 8-)

Sankaritarina, dziękujemy 🙂 jak mu tylko "pozwolę" swą nie zawsze subtelną rąsią to miewa twórcze wariacje na temat wysokości przeszkód  😁
Ja zawsze powtarzam, że Kulek doskonale wie, kiedy jest trening, kiedy skaczemy, kiedy trzeba się skupić! Zimą na hali to nawet stwierdziłam, że on jak tylko słyszy głos naszej trenerki to jest od razu jakiś taki bardziej skupiony i czujny (czy przypadkiem może zaraz jakiś płotek skoczymy?  :lol🙂

flygirl, uffff, dobrze że się rozeszło po kościach. (Nie) pocieszę Cię - Kulek ostatnią kontuzję międzykostnego miał już ładne 3 lata temu. A ja do tej pory po większych skokach, zawodach zawsze mam takie ukłucie niepokoju czy przypadkiem nie będzie znowu bu-bu, i sterczę na myjce "godzinami", daję większą ilość proszku wspomagającego ścięgna, jakbym mogła to bym od razu robiła usg, "wyjmowała" ścięgna i oglądała live z każdej strony  🤔wirek:

CzarownicaSa, Ale fajni! 😀 Koniecznie skróć strzemiona (ostatni filmik już były skrócone? Bo się deko lepiej wydaje, ale to może też dlatego że się już trochę wjeździłaś ;] ) i pilnuj oddawania ręki do przodu, a nie w dół/w ogóle (chociaż są na to różne szkoły akurat) - to małe pyrtki a Stefcio nie potrzebuje jakiegoś wielkiego luzu w skoku bo i szyją na takich przeszkodach nie ma jak pracować, ale dobrze jest skrócić nieznacznie wodze i nauczyć się mięknąć ręką/uchylać palce/otwierać rękę, gdy koń się odbija, będzie łatwiej potem, przy jakiś parkurach czy wyższych przeszkodach 🙂
I koniecznie pilnuj tego wpadającego zadu w kłusie na ścianach, na tym nie zwolnionym filmiku widać jak zaczęłaś kłusować a Stefciowa doopka po drugim śladzie przed zakrętem 😉

My mieliśmy jechać w weekend do Sopotu, ale życiowe plany się zmieniły, anulowałam zgłoszenie, a wczoraj się okazało że jednak w sumie to mogłabym jechać  😵 dziś właśnie z kolei rzeźbimy z trener, a nie chcę by Kulek tyle poginał nad drągami w tygodniu, więc daję sobie spokój.
W zeszłym tygodniu, jeszcze nie doleczona (znacie powiedzenie, że leczony katar trwa 2 tygodnie a nie leczony 14 dni? U mnie to działa w 100%  😤 ) więc Kulistego porzeźbiła trenerka - Troszku Kulu się zestresował (jak to on, wieczny emocjonalny introwertyk) ale jak przystało na "ręce które leczą" poginali szereg taki 125 z palcem w oku  😍 Ofc prowadzenie jest do urzeźbienia, czyt. odwiecznie moja arcy subtelna łapa w zakrętach i na odbiciu  😫

wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2018 08:42
Tak, na drugim juz skrocilam  :kwiatek:
On ogólnie faluje na wasz strony, ciąg staram sie tego pilnować ale jak jeżdżę sama to nie zawsze to zauwaze 🙁
Dzięki! :kwiatek:
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2018 10:57
Behemotowa O ja! Ale ładnie wygląda 😀 Super 😀
wątek zamknięty
Katharina, 😍 nooo, mocno hot ta Twoja 18-stka!  😍
charlieeee, dziękuję  :kwiatek:
Sankaritarina, nie zapeszam, ale mam nadzieję, że kryzys zażegnany na zawsze 🙂 Zawody w swoim czasie 😉
CzarownicaSa, mam ten sam problem ze strzemionami. Cały czas jeździłam w za krótkich, a teraz mi przypasowały za długie 😵
flygirl, dobrze, że już jest lepiej 🙂
Moon, haha, jaka rzeźba, jak mój koń teraz postanowił złamać mi palce (poprawka: nie koń, tylko "bezpieczny" karabińczyk). Fajny się zrobił ten Twój Kulek, pamiętam jak opowiadałaś o problemach na parkurze przy LL, a teraz już 125cm skacze 🙂
zembria, dziękuję :kwiatek: zrobił się chłopak na miarę mojej masy 😀


wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
18 maja 2018 13:24
CzarownicaSa, oj znam problem "falującego" konia pod tyłkiem, znam :P Mi wiele dało... jeżdżenie metr od ściany. I nieustanne pilnowanie tego (a wiem, że można łatwo zapomnieć, ot pomyślisz o czym innym, wyjedziesz z wolty i JEB, koń ci się znów klei do ściany :P) i przy tym pilnowanie by koń był na zewnętrznej wodzy oparty, nie wpadający i wypadający łopatką i nie przekrzywiający głowy w potylicy, tylko zgięty w kłodzie.
Taaa, ciężkie to jeździectwo jak cholera! :P

Behemotowa o nieee! Bezpieczne karabinki to największe gie, jakie wymyślono!  😫 Szybkiego powrotu do sprawności!
A Kulek, cóż... Jak tylko uspokoiłam swe odruchy dziwne, trzymanie na japę i ogarnęłam galop do ręki w zakrętach to się "samo" urzeźbiło od razu 😉

A wczoraj na ten przykład Kulek poorał nogami fartuch tak, że generalnie nie wiem bo by było gdyby go nie nosił... 🤔 Chyba zdarł by sobie podwozie do krwi  😲
Doznałam dwóch jeździeckich eurek, moje siodło ze dwa razy uratowało mnie od zguby, gdy zrobiło się blisko w linii na 4 foule, a Kulek zapodał lota nakrywając się niemal zadem i generalnie skakało mi się prze-bajecznie, poza dosłownie ostatnią stacjonatą z naszego ukochanego lewego ciaśniejszego najazdu, gdzie mi deko error się włączył - czułam ten szwung od zakrętu, widziałam jego nastawione usziska i prądzik, że sam atakował płotki.  😍 Pewnie to zasługa "rąk, które leczą" pani trener, teraz obym nie zepsuła...  🤣 Chociaż... jak zepsuję, to znów oddam w jej ręce. Jak to dobrze, że ją mam na co dzień  😀iabeł:  😁
wątek zamknięty
anai ale się chłopak wielki robi!
flygirl trzymam kciuki za szybki powrót do roboty  🙂

A my w zeszły weekend wygraliśmy Inter I robiąc ponad 66%, super mnie Szymon przewiózł przez czworobok  😜 A za tydzień znowu startujemy.





Po zawodach zbroja na plecy i prosto na padok  🏇
wątek zamknięty
amnestria   no excuses ;)
18 maja 2018 13:41
eee no Pani! Gratulacja 😉 To jest piękny wynik! :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
wątek zamknięty
Do roboty wróciliśmy dziś oficjalnie. Wczoraj byliśmy w terenie potuptać przez nóżkę. W ogóle, ten koń jak już zapomni, że ma świrować na punkcie drzew, to jest przeboski w tym terenie. 😍 Gdyby mi tak chodził na treningach, to bym go chyba ozłociła, a tak to trenerka mi nie wierzy, jak jej mówię, że koń mi wyciąga nogi i idzie od zadu bez przypominania mu o tym. 🤣 A dzisiaj mieliśmy trening. I te regularne treningi, które mieliśmy przed tą nazwijmy kontuzją, baardzo dużo dały. Nie było zaczynania od poziomu minus 100, jak to bywało po przerwach. Parę korekt, jedna większa sprzeczka, ale raczej taka pocieszna, niż na nerwie 😉 i koń cudowny. 😍 Tęskniłam za nim, jak przez ten tydzień pojeździłam dwa razy na siwym. Uświadomiłam sobie, jak mocno jednak się zgraliśmy i że Samson jednak wybacza mi dużo, a jednocześnie pokazuje mi, co robię źle. No złoty koń. 😜 A rok temu o tej porze płakałam na nim z bezsilności, magia pani trener. Jaram się bardzo bardzo. 💃

tulipan idealni 😍 Wynik sztos! Kiedyś też będziemy tak wyglądać i jeździć. 😎

Czarownica siwus, mój zastępczy rumak też jest mocno falujący. I tak jak Moon mówi, jeżdżenie metr od ściany. Ja miałam kategoryczny zakaz wjeżdżania na ślad. I mocne pilnowanie pomocy i używanie ich ułamek sekundy zanim koń postanowi spłynąć w jedną albo w drugą. Ciężkie to jeździectwo w cholerę. 😀
wątek zamknięty
A cooooo tu taka cisza? 😉
Wszyscy leniuchuja? 😀

My troche jezdzimy, troche lonzujemy, troche jezdzi najlepsza ciotka Martva 🙂
Mamy calkiem sprawnie dzialajacy Urval team 😀

Ogarnelismy juz brak galopu! Po fizjoterapii i przejezzdzeniu tematu okazalo sie, ze mozna 😀 No i gimnastykujemy sie miliardem ustepowan i lopatek 🙂 Pogoda piekna! Tylko robale sie niestety obudzily 😉

Pan Koń natomiast pozdrawia 🙂😉)

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.