pensjonaty w okolicach trójmiasta

Gillian   four letter word
30 kwietnia 2018 04:30
lhp,  byłam przelotem dwa dni w Barłominie więc wiele moje zdanie nie wniesie ale - stajnia bardzo fajna, z dobrą wentylacją, w boksach czysto, słoma i siano bardzo dobra jakość. Plac duży, z podłożem się robi problem jak popada, chyba, że rozwiązali tą kwestię naprawiając drenaż. Jest gdzie konia wypuścić i gdzie się poterenować. Całość wygląda bardzo spokojnie, schludnie i czyściutko. Przyjemnie po prostu. Hala przy stajni, wymiaru wystarczającego. Prysznic, kibelek, takie użyteczne rzeczy. Fajnie tam. Ciekawe jak z opieką itd
Ramirezowa, hmm... A jakie masz wymagania co do gabarytu itd. tych pastwisk? Jakieś inne preferencje / wymagania ?
Tak to np wygląda w Borczu.
Klami wygląda może, ale nie zawsze w rzeczywistości jest jak na zdjęciach niestety.
Fokusowa,  dlatego pytam jak rozumianego pastwiska szukamy. Czy takiego wielohektarowego pastwiska pastwiska z trawa po kolana o co będzie trudniej, czy starczy taka przestrzeń hmm... nazwijmy to "posrednia".
Ramirezowa   Ania i Urania !
01 maja 2018 20:00
Jesteśmy teraz w Borczu, ale chodzi mi o pastwiska gdzie koń będzie na nich minimum od rana do wieczora  😉
A dodam jeszcze ze mieszkamy teraz w okolicach Chmielna i Borcz zrobił się trochę daleko
Ramirezowa, to Ci powiem, że tak w bliższej okolicy to totalne nie kojarzę istnienia czegokolwiek, tym bardziej godnego polecenia. W Łapalicach jest jakas stajnia, ale nie wiem nic o niej poza tym, że hodują fiordy.
Ramirezowa tak jak Klami napisała w tamtych okolicach to chyba ciężko o jakąś stajnię. Ja oprócz tej z fiordami kojarzę stajnię przy hotelu Kiston. Nie wiem czy prowadzą pensjonat dla koni i nic więcej niestety Ci nie powiem o tym miejscu  🙁
Kojarzę Stajnię Admirał w Chmielnie, ale nie wiem obecnie jak to wygląda.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 maja 2018 17:20
A stajnia Carlos w Rumii?
Co do Barłomina to bardzo fajna stajnia. Mozna sie dogadać bez zadnego problemu. Rozumieją ze kazdy kon jest inny i ma swoje wymagnia mniejsze badz większe. Podłoże bardzo fajne i tylko przy mega mega mega ulewach jest trochę wody ale jest wtedy drugi plac badz hala 😉
Czy znalazłaby się tutaj dobra duszyczka, która prowadzi pensjonat dla koni i byłaby w stanie mi pomóc, doradzić w sprawach organizacyjnych powstawania pensjonatu dla koni?
Hej,
Mam dość pilną  sprawę co do stajni. Poszukuję  czegoś fajnego dla konia z problemami  oddechowymi. Najlepiej  opcja wychodzenia  24/7.
Najważniejsze by była trawka w sezonie i sporo do chodzenia i oczywiście osłona typu wiata przed deszczem,  słońcem.
Jesień,  zima siano bądź kiszona.
Okolice- z 50km od Gdyni.
A stajnia Carlos w Rumii?


powiem tyle, NIE.
aga Do mnie przyjeżdżał kowal od nich. Totalna masakra. Zdarzało się, że był o 12-2w nocy! Kopyta robil na sztukę. Kobyłkę mi podkuł to na drugi dzień kon bosy chodził, dzwonię do niego, mówię o co chodzi. To powiedział mi żebym sama przybiła, bo on nie ma czasu. Wszystko robione aby nachapać się kasy.
Co to za stajnia jest ? Pierwsze słyszę ?
Klami, na facebooku możesz ją znaleźć. Prowadzą pensjonat i rekreację. Jedna z kilku rumskich stajni, których jest całkiem sporo jak na tak małe miasto.  😉 Bo jeśli dobrze liczę, to jest aż 7. Carlos funkcjonuje już z 3-4 lata jeśli się nie mylę.
Syf tam jest ogromny i tylko koni żal.
Straszna stajnia..a kowal po "kursie" wiec sorry very..
Ktos gadal ze nawet nie wiedzial co to sydrom trzeszczkowy jak jakis właściciel konia do podkucia go pytal 😵
Hej,
Mam dość pilną  sprawę co do stajni. Poszukuję  czegoś fajnego dla konia z problemami  oddechowymi. Najlepiej  opcja wychodzenia  24/7.
Najważniejsze by była trawka w sezonie i sporo do chodzenia i oczywiście osłona typu wiata przed deszczem,  słońcem.
Jesień,  zima siano bądź kiszona.
Okolice- z 50km od Gdyni.


http://ogloszenia.re-volta.pl/calodobowe-laki-dla-koni/o/56476/?lokalizacja=11&sortowanie=0
Tam mają, a przynajmniej mieli wiaty na padokach, okolica fajna, ale nie wiem czy w kilometrach Ci się mieści 😉
Dzieki Fokusowa  😉
Kiedys tan dzwonilam. Maja łąki ale te wieksze , sensowne zajęte sa przez ich konie mlode i one maja tam chodzić..jeśli ktos mi na dzien dobry dzieli konie na moje i czyjes to  niestety mnie nie przekonuje.

A co powiecie o stajni Wicherek? Całodobowej?
fanelia   Never give up
10 maja 2018 11:27
Fokusowa - a co to za stajnia? W ogóle nie kojarzę tego ośrodka. Jak już było powiedziane - rumskiemu Carlosowi mowię stanowcze nie....
to jest Rybno koło Wejcherowa. Byłam tam nawet parę razy. Mogę się co prawda wypowiedzieć tylko co do infrastruktury bo o opiece nie mam pojęcia. Stajnie są dwie, murowana i drewniana, w boksach czysto. Jest karuzela, hala, i trzy place do jazy chyba - trawiasty i piaskowe. Tylko podłoże wydaje się być zarówno w hali jak i na pacach takie "dzikie", po prostu piach. Padoków mają na prawdę sporo ale na większości biegają młodziki całorocznie. Jest to dość daleko, ja bym tą stajnie rozpatrywała raczej tylko jak bym miała być u konia raz w tygodniu. Ale podkreślam że jak wygląda na codzień karmienie, sprzątanie i opieka na końmi to nie wiem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2018 11:53
Baksik, w Dabrowce nie chodzą całodobowo, ale jest możliwość postawienia konia pod wiatą.
fanella to chyba jest stajnia Pauli Mańczak (na ujeżdżeniówkach można ją zobaczyć). Okolice ładne, stajnia też spoko, ale ja wszystko zza płotu widziałam 😉
To jest stajnia Mańczaków.
Cześć dziewczyny 🙂
Mam pytanie, niedawno przeprowadziłam się do Gdyni i szukam miejsca gdzie mogłabym rekreacyjnie pojeździć.
Może znacie kogoś kto ma konia, nie ma dla niego tyle czasu ile by chciał i zastanawia się nad współdzierżawą?
Zależy mi też żeby się poopiekować, poznać kogoś fajnego bo wszystkich stajennych znajomych zostawiłam daleko a Ci z pracy mają już dość mojego gadania o koniach 😀
Może komuś się przyda - pod koniec maja na Pomorze wybiera się Bogdan z HB Contact, z którym można umówić się na sprawdzenie dopasowania siodła. Wrzucili info na FB, więc tam najlepiej dopytać o szczegóły.
Witam,
z góry przepraszam, że odbiegam od tematu wątku, ale czy możecie mi polecić jakiegoś mało uciążliwego lekarza sportowego w Gdańsku lub okolicach. Niestety u nas w Elblągu, od zeszłego roku, nie mamy ani jednego takiego lekarza, dla osób powyżej 23 r.ż. Pozdrawiam
porcelanka, jeśli wciąż przyjmuje to Dr. Śliwiński
Moon   #kulistyzajebisty
16 maja 2018 18:12
porcelanka, potwierdzam, Dr Śliwiński. Przyjmuje na pogotowiu w Gdyni, albo w przychodni na Morenie.
Mam cynk, że doktor niedługo wybywa na urlop więc polecam się spieszyć jak ktoś ma potrzebę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się