Stajnie w Warszawie i okolicach

famka   hrabia Monte Kopytko
02 maja 2018 20:36
LatentPony, w Diego nie ma zupełnie pastwisk,  są dwa małe kawałeczki łączki, przy kilku koniach można o trawie zapomnieć, 
To chyba po sąsiedzku. Kiedyś jak jeździłam oglądać Sarmację, to właścicielka wspominała coś o koniach po sąsiedzku (dopytywałam o możliwość dodzierżawienia łąk) ale czy to było aż tak po blisko, to nie kojarzę i raczej po drugiej stronie szosy.
Z resztą wg ogłoszenia hotelu dla zwierząt na fb, hotel dla zwierząt " ma nowy adres" czyli całkiem możliwe, że są tam od niedawna, chyba, że info wisi już kilka lat 😉
pomarudzę 🙂 stajnia nad Wisłą??? Poproszę o opinie  :kwiatek:
Drodzy Re-Voltowicze,
wypadłam zupełnie z obiegu, bo koń 4 lata w tej samej stajni (Duchnice), a teraz od 1,5 roku na Mazurach. Pomóżcie więc. Czy istnieje jakaś stajnia z dobrą opieką, koniecznie trawą, fajnymi terenami do jazdy i ew. halą, max do 1000zł, z dobrym dojazdem z Bielan/Żoliborza? Będę wdzięczna za wskazówki.

I może ktoś wie, co się dzieje w Sawance? Jest tam trawa? Ciężko żyć z rekreacją? Jaka teraz cena?
RatinaZ, ja stałam 2 lata z młodziakiem tam. Ostatnio sporo się zmienia, więc mogę mieć nieaktualne informacje.
Na pewno zwiększyła się liczba pensjonariuszy (dobudowali boksy) i z fajnych, dużych łąk dla niewielkiem ilosci koni, zrobiły się fajne łąki ale już na większą liczbę koni, wiec pewnie zostaną podzielone 🙁 Ale wciąż są to łąki, a tego brakuje w okolicach Warszawy.
Co do boksów. Sprzątanie do czysta było raz na tydzień, poniedziałek-piątek sprzątane i dosciełane, chociaż czasami stajenny w poniedziałek potrafił się nie pojawić i wtedy porządki dopiero we wtorek. W murowanej stajni boksy są fajne, te angielskie takie se.
Siana zwykle nie brakowało, po sezonie pastwiskowym, siano na padokach.
Śniadanie i kolacja, owsa nie żałowali. Z podawaniem suplementów było różnie, ale to podobno zmieniło sie na lepsze.
2 ujeżdżalnie w tym jeden a'la czworobok, podłoże znośne, parkur
W tygodniu konie chodzą na cały dzień na padok w różnych stadach. W weekendy bywało różnie.
Jest rekreacja, więc czasem bywało że nie było miejsca, teraz jeszcze pensjonariuszy jest więcej. Ale zwykle szło to ogarnąć, poczekać z 30 min czy coś., nie wiem jak wygląda to teraz
Mozna pojechać w teren wzdłuż wisły, czasem brzeg jest na tyle bezpieczny że mozna wchodzić z koniem.
Właściciel ujeżdżeniowiec, prowadzi też treningi, dziewczyna właściciela skacze.
Wiadomo, stajni idealej nie ma 😉 ale jeśli teraz nie jest gorzej niż było to polecam 🙂
Dzionka w Sawance trawy brak, a rekreacji bardzo dużo, ale podobno nie przeszkadza bardzo.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
10 maja 2018 06:54
Dzionka, do marca stałam w Sawance, jak chcesz to chodź na priv
Dzięki, jak nie ma trawy to odpada... Serio nic nie ma poza Duchnicami z trawą w niedalekiej odległości od Warszawy?

A stoi ktoś w Liderówce może? Poprosze o priv jeśli tak!
Dzionka - jest stajnia Zielonki, ale nie ma hali i - wolnych miejsc. 😉
Teraz jest bardzo dużo padoków z trawą.
Dzionka, nie chcę cię martwić, ale po tej stronie z halą i trawą w niedalekiej odległości od W-wy raczej niż nie znajdziesz. 
do Zielonek dodatkowo kolejka oczekujących 😉

w Liderze i Liderówce miały się jakoś niedługo/być może zwalniać miejsca/miejsce. Jedyne miejsce gdzie box był "od ręki" był Złoty Koń (i mają trawę, hektary łąk to to niestety nie są, ale takich chyba nigdzie pod Warszawą nie ma).*

Informacje z przed 2-3 tyg.
Złoty Koń gdzie jest?

Edit: że do Zielonek kolejka, Dzionka na pewno wie. Przeciez tam stała  🙂
Dalej od Warszawy to Mandra- hala i pastwiska, a bez hali ale z pastwiskami Oregon Kampinos.
Stałam stałam w Zielonkach i bardzo miło wspominam! Mi sie nie spieszy, mogę poczekać 😉 A jaka cena teraz w Zielonkach? Fajnie, że doszły pastwiska!

Small Bridge, dzieki, sprawdzę.
No ale ponoć Mandra wystawiła się do dzierżawy. Dość ryzykowne teraz tam się wprowadzać.

A Oregon prowadzi nadal pensjonat? Bo mówili, że rezygnują i będą tylko szkółkowe kucyki dla dzieci. 
trusia Złoty Koń na Białołęce
Oregon nie ma już tej hali, co ją mieli ostatnio? Ogłoszenia pensjonatowe pojawiały się jeszcze z miesiąc temu, więc chyba z pensjonatu nie zrezygnowali, byłoby szkoda w sumie
Oregon hali już nie ma, maja lonżownik. Ale pastwisk dużo. Konie w pensjonacie nadal są.

Mandra już kilka razy się ogłaszała, że do dzierżawy albo na sprzedaż, a działają nadal. Ze 2 lata temu też były ogłoszenia.
Na mnie właściele Oregonu zawsze robili dobre wrażenie. Tyle, że nigdy mi się nie złożyło - czekałam, aż odremontują boksy angielskie, ale najpierw robili halę (rozumiem, pieniędzmi trzeba jakos sensownie dysponować). A potem mieli ten plan dzieci i kucyków, bez pensjonatu. 

azzawa, dzięki. To już wiem dlaczego Konia nie znam - bo ograniczyłam się do innej strony Wisły  🙂
Hej,

czy ktoś zna miejsce lub ma miejsce dla 2 koni na jedna noc? Jedna Pani przeprowadza sie do Litwy i szuka noclegu? Może tez być przydomowa stajnia z konmi na padoku.
W Aromerze jest taka opcja.
Stajnia Przyleśna- czy ktoś z Was tam stoi, jakieś opinie? Jaka jest tam w ogóle cena za pensjonat? I jak się z nimi skontaktować, bo na prowizorycznej stronie jest podany zły numer, Pan który odebrał podał mi niby ten właściwy, ale tamten telefon też od wczoraj wyłączony  🤔
Dzionka
Z Żoliborza dobry dojazd jest do Walora. Opieka super, mała kameralna stajnia. Jest hala, jest trawa (i to raczej pastwiska, nie małe padoczki trawiaste, w sezonie trawa jest też koszona i dorzucana do boksów), są fajne tereny w Kampinosie.
W Aromerze jest taka opcja.

Bo chyba połowa czwórki i cała piątka pusta.
Dzionka
Z Żoliborza dobry dojazd jest do Walora. Opieka super, mała kameralna stajnia. Jest hala, jest trawa (i to raczej pastwiska, nie małe padoczki trawiaste, w sezonie trawa jest też koszona i dorzucana do boksów), są fajne tereny w Kampinosie.


Ale w sezonie pozapastwiskowym nie dają siana na padoki. Przynajmniej nie dawali, jak byłam tam kilka miesięcy temu. Uzasadnienie było takie, że jakiś koń odgania inne od siana i nie mogą jeść. Jak dla mnie uzasadnienie słabe. Poza tym właściciele robili dobre wrażenie.

Dojazd może dobry, ale jednak pieruńsko daleko.
Dziewczyny, co się buduje tuż obok domkowej stajni Kostrzewy?

Ale w sezonie pozapastwiskowym nie dają siana na padoki. Przynajmniej nie dawali, jak byłam tam kilka miesięcy temu. Uzasadnienie było takie, że jakiś koń odgania inne od siana i nie mogą jeść. Jak dla mnie uzasadnienie słabe. Poza tym właściciele robili dobre wrażenie.

Dojazd może dobry, ale jednak pieruńsko daleko.

Myślę, że siano na padok jest do dogadania. Właściciele uwzględniają dużo życzeń 😉.
Fakt, że dość daleko.
famka   hrabia Monte Kopytko
14 maja 2018 07:32
[quote author=wruda link=topic=46.msg2782075#msg2782075 date=1526066079]
Dzionka
Z Żoliborza dobry dojazd jest do Walora. Opieka super, mała kameralna stajnia. Jest hala, jest trawa (i to raczej pastwiska, nie małe padoczki trawiaste, w sezonie trawa jest też koszona i dorzucana do boksów), są fajne tereny w Kampinosie.


Ale w sezonie pozapastwiskowym nie dają siana na padoki. Przynajmniej nie dawali, jak byłam tam kilka miesięcy temu. Uzasadnienie było takie, że jakiś koń odgania inne od siana i nie mogą jeść. Jak dla mnie uzasadnienie słabe. [/quote]

taka wymówka funkcjonuje od lat i na całe lata do przodu  😉
Też odniosłam wrażenie, że siano na padoku to nie jest temat do negocjacji. Ale nie wykluczam, że wruda może mieć podstawy uważać, że można się dogadać. Ja nie próbowałam ze względu na zdecydowanie postawiony taki warunek.   
Też odniosłam wrażenie, że siano na padoku to nie jest temat do negocjacji. Ale nie wykluczam, że wruda może mieć podstawy uważać, że można się dogadać. Ja nie próbowałam ze względu na zdecydowanie postawiony taki warunek.    


Mi nigdy nie zależało na sianie na padoku, więc nie mam pojęcia na ile właściciele są elastyczni w temacie. Natomiast derkują, zakładają maski, podają leki, wkraplają,  padokują/pastwiskują ogiery, psikają rany, moczą siano, moczą owies, więc wydaje mi się, że wszystko jest kwestią tego, jak to siano by było podawane.

No ale jeśli siano na padoku zimą jest kluczowe, to absolutnie rozumiem wasze zastrzeżenia 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się