ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Gillian   four letter word
20 kwietnia 2018 12:04
nie mam badań w bazie - nie wysyłałam ich, jakoś ciągle zapominałam, jak chcieli badania to szłam z kwitem.
No tak, byłam zgłoszona 🙁 echhh... ogarnęłabym to na spokojnie, gdybym nie była pewna, że mam legalne badania 🙁
Gillian, ej ale nie masz wejść na tyle, aby to ogarnąć do jutra?
Gillian   four letter word
20 kwietnia 2018 14:57
nic. Dwaj lekarze z prawilną pieczątką są na urlopie. Do 19 siedzę na sorze. No to pojechane... 🙁 Pani mi przez telefon wytłumaczyła dość dokładnie co i jak i dlaczego nie ma opcji. Trudno. Za miesiąc Kwieki 🙁
Co trzeba mieć do startu w zawodach rajdowych w klasie L? Wymagana jest BOJ?
Co trzeba mieć do startu w zawodach rajdowych w klasie L? Wymagana jest BOJ?


Nie. Pamiętaj, że od tego roku start w klasie L nie zwalnia Cię z praktycznej części egzaminu na Brązową Rajdową Odznakę.
Musisz jednak mieć normalnie wykupioną licencję, jeśli chcesz wystartować w regionalnej L-ce. Rzadko który organizator robi towarzyską.

EDIT: Ah, i Ogólne Odznaki Jeździeckie w ogóle nie są obowiązkowe, jeśli chcesz spróbować rajdów. Możesz zdać o wiele prostsze Rajdowe Odznaki.
Mam pytanko odnośnie programu Artemor na stronie PZJ. Jak się do niego zalogować? skąd bierze się login i hasło? czy jest on dostępny dla każdego czy tylko dla bardziej oficjalnych osób?
Malina_M, logowanie jest tylko dla osób wprowadzających dane. My, pospolici zawodnicy korzystamy z "zestawień" http://artemor.pzj.pl/Overview
anai dzięki za dop
Hej. Mam pytanie do osób zorientowanych w ujeżdżeniu, a konkretnie w klasach sportowych. Żeby uzyskać II klasę sportową trzeba zrobić 4x P na min. 62% lub 4x N lub 2 razy C. Wiem, że klasy można łączyć. Czy to oznacza, że 1x C jest równe 2x P? A konkretnie, czy mając 1x P, 1x N i 1x C mogę już ubiegać się o II klasę sportową?

Pozdrawiam. 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 maja 2018 20:22
Tak
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 maja 2018 21:22
jak to jest z opłatami w pzj? Jeśli jestem zarejestrowana i mam licencję WZJ, to czy muszę płacić pełne opłaty za rejestrację i licencję ogólnopolską czy też może mam jakieś zniżki?? Proszę, powiedzcie, że mam  🥂
Niestety nie ma zniżek, musisz zapłacić pełne stawki.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 maja 2018 21:32
o żesz... toż to fortuna jest...

to drugie pytanie... jakbym się za to zabrała w poniedziałek to czy wyrobię się z wpisem do Artemora w ciągu 10 dni?

Szykowałam się na zawody ZO ZR, ale okazało się, że to, co chciałam jechać, jest rozgrywane tylko w ramach ZO, a nie ZR i teraz kombinuję, czy się kusić, czy odpuścić
Teraz już powinno pójść szybciej niż na początku roku, teoretycznie mają na to 2 tygodnie. Zawsze możesz zadzwonić i zapytać czy mają teraz bardzo dużo licencji do wystawienia czy jest szansa, że wyrobią się szybciej.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 maja 2018 21:44
echh... tak pewnie zrobię.. kurde masakra, 6 stów w sumie.... ja pierdziele.... i i tak będzie przejazd-wiocha  😁

dzięki somebody  :kwiatek: :kwiatek:
A koń ma paszport PZJ?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 maja 2018 21:56
Nie, tylko PZHK - własnie o tym czytam. No to odpadam...
Bo napisałaś, że 600zł więc tak pomyślałam, że jeszcze brakuje za autoryzację paszportu.
Niestety dużo z tym zachodu. Chociaż taki plus że za rejestrację płacisz raz na całe życie, więc potem co roku "tylko" 300 za licencje i co 4 lata za paszport  😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 maja 2018 22:04
kurde, tylko obawiam się, że z tym paszportem to już na 100% się nie wyrobię w czasie.. Do 18 maja zgłoszenia ostateczne. Zadzwonię tam w poniedziałek i pogadam, ale już sobie opracowuję modyfikację moich planów zawodowych tak, żeby ominąć wszystko, co połączone z ZO.

w kolejnym roku będę mądrzejsza i zabiorę się za to szybciej. Szkoda, że tak dałam dupy, bo zostaną mi do końca raptem 4 starty 😕 😕
Cześć  🙂 orientuje się ktoś w temacie rajdów? Czy muszę mieć brązową odznakę rajdową żeby startować w regionalkach, czy wystarczy zwykły boj, a najlepiej czy bez odznak można startować właśnie w regionalkach?
W rajdach praktycznie nie ma zawodów ogólnopolskich, to tak na przyszłość. Ze dwa w roku się znajdą i na nie również wystarczy licencja regionalna. Wymagana odznaka zależy od klasy - LL i L bez, brąz na P (rajdowy lub ogólny), srebro ogólne upoważnia do wszystkiego wyżej, srebro rajdowe do N i 1*, złoto rajdowe do 2* i 3*. To wszystko jest wypisane na pierwszych stronach regulaminu, więc radziłabym go przeczytać przed jakimkolwiek startem, bo współzawodnictwo w rajdach bardzo się różni od zawodów w innych dyscyplinach.
koń ma opłacona licencję regionalną na poprzedniego właściciela i w innym województwie, czy musżę go przerejestrować w moim OZJ czy może startować na tamtej ?
Jak jest w bazie PZJ to może na tamtej.
Jak jest w bazie PZJ to może na tamtej.


Może, chyba że...
Na przykład w Łódzkim OZJ koń ma darmową licencję, jeśli jego właściciel jest zrzeszony w klubie należącym do tego OZJ. Jeśli koń zostaje sprzedany, a właściciel nie jest zarejestrowany, to musiałby zapłacić. Takie buty... Ale to chyba tylko u nas.
Sivrite  koń jest właśnie z łódzkiego a klub jest z waszego OZJ  😲
Ale, że jak, nowy właściciel dostaje info, że ma zapłacić czy wywalają konia w połowie roku z zestawień?
Ale, że jak, nowy właściciel dostaje info, że ma zapłacić czy wywalają konia w połowie roku z zestawień?


Zielonego nie mam. Ale jeśli zmieni się właściciela na niezarejestrowanego, a miał "opłaconą" rejestrację byciem właściciela w klubie, to nawet za rejestrację trzeba zapłacić, mimo że przecież mają konia w bazie. Oo Akurat o to wtedy dzwoniłam się dopytać, czy jeśli sama się wypiszę z klubu, to mam zapłacić za rejestrację, która odbyła się, jak byłam w klubie. Tak, mam. Między wierszami zrozumiałam, że licencję, gdyby była mi przyzna za darmo, za to że jestem zarejestrowana w klubie, a chciałabym w trakcie zmienić na BPK, też bym musiała opłacić. Więc no, ja tego tłumaczyć nie będę, bo nie mam pomysłu jak...

Blucha, to dowiedz się, czy poprzedni właściciel opłacił licencję, czy był zrzeszony i miał za darmo. I czy też się liczysz w darmową (jesteś w Klubie OZJ)? Jeśli nie, to dzwoń, telefony akurat odbierają nieźle, ale ja jeszcze w tym roku usłyszałam, że jak było nieopłacone, a przestałoby się należeć, to trzeba zapłacić, mimo że koń już jak byk stoi u nich zarejestrowany/z wydaną licencją i mnie też się w pale nie mieściło, że miałby ją stracić. Oo
Mam pytanie apropos zawodów ogólnopolskich dla dzieci młodzieży. Czy można jechać tego typu zawody na licencji wzj czy pzj??? Jeśli ktoś zorientowany to bardzo bym prosiła o przybliżenie.  :kwiatek:
Ja mam taką sytuację - zawodnik z wstępną licencją A chce wystartować na jednych zawodach w regionalnych i towarzyskich przejazdach. W towarzyskich jest warunek, że nie może posiadać klasy sportowej. Do III klasy sportowej brakuje mu jednego przejazdu. I co jeśli zdobędzie tą klasę w sobotę, to czy w niedzielę może jechać jeszcze te towarzyskie? Czy już nie?
Magda27, może, bo dopiero spełni warunki na klasę, nie dostanie jej z automatu
Aby uzyskać klasę trzeba napisać wniosek do OZJtu, nie wystarczą wyniki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się