Siodło skokowe

Moon   #kulistyzajebisty
14 maja 2018 07:40
Perlica, o widzisz, coś mi świtało ale nie wiedziałam w którym kościele ;-) no i właśnie - Devo to zdecydowanie wysoka półka cenowa, plus pasowanie... Pewnie można by za całość kupić nie najgłupsze auto :P
Moon, pasowanie jest w cenie, z tego co pamietam cena to 4000 czy 4500 euro jak kiedyś pytałam.
Wlasnie, jak mysle o dopasowaniu siodla to mam ochotę zrezygnowac z jezdziectwa  😜
O hb chodziło mi bardziej o dopasowanie siodla ich produkcji, ostatnio cos sie czasem pojawia.
Devo nowe jak mnie bedzie stac, to uznam ze osiagnelam finansowy sukces  😁
A pasowaniu na odleglosc, przez kogos kto konia nie widzial tez nie ufam, zwlaszcza wlochom 😀 podejrzewam ze jakby zobaczyli asymetrie w lopatkach to by w najlepszym wypadku uznali ze ktos sie walnal w pomiarach...

Wciaz nie mamy sensownego, niezaleznego saddle fittera...? :emot4:
JSBach, masz takiego obok siebie, p. Piotr Ząbczyk.
Ma też swoje siodła : Passiery , teraz u nas w stajni jest jedna testówka, mają dobre ceny teraz , bo jakaś promocja jest.
Hidalgo? On faktycznie ma pojecie o pojeciu i nie tylko o szerokosci lekow? :p Dopasowuje wszystko jak leci?  😀
A Ola Wróbel od ErrePlus? Ma też używki na sprzedaż nie tylko z Erre. Akurat jest z Twoich rejonów więc może warto zadzwonić i zobaczyć co i jak.

Ja kupiłam w końcu ErrePlus JD. Już nie mogę się doczekać aż w nie wsiądę. Muszę wytrzymać do piątku.  😜
Sonkowa ona kiedys przypadkiem z equishopem nie wspolpracowala przy prestige?
Gillian   four letter word
14 maja 2018 11:10
JSBach, ma pojęcie, ja byłam bardzo zadowolona - przerabiał mi Prestige.
Tak, współpracowala z Prestige.
Gillian  :kwiatek: jak sie z nim kontaktowac, przez sklep? Moze to faktycznie moja szansa 😀
Dzieki wszystkim, moze sie uda  :kwiatek:
Gillian   four letter word
14 maja 2018 12:44
ogólnie dzwoń do skutku, bo kontakt bywa trudny - nie zrażaj się 🙂
Gillianok, dziekuje Ci bardzo :kwiatek:
po ostatnich poprawkach moich siodeł equipe, to niestety nikomu ich nie polecę :/
Jak daw-maga na cavaliadzie kiedyś zapytałam o siodło na wymiar to powiedzieli, że oczywiście, mogę sobie rozmiar siedziska wybrać o.O
HB do mnie w ogóle nie chciało przyjechać, jak chciałam kupić nowe, powiedzieli, że wyślą jakieś szablony do pomiaru, a jak nie będzie pasowało, to mam odesłać i poprawią... w akcie desperacji się zgodziłam, ale nie mogłam się tych szablonów i tak doprosić, więc stanęło na equipe, bo się zadeklarowali, że przyjadą. Ale zanim się doczekam na "pomiar" (metodą "na oko"😉 i samo siodło, to grubo ponad pół roku minęło. Jakby ktoś znał kogoś kto pasuje equipy porządnie, to ozłocę...
Polecam na oklep jeździć 🙁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 maja 2018 00:45
n Większość siodeł typu Equipe, Erre itp. nie są robione na wymiar, tylko składane z gotowych elementów.
jak dla mnie to może być ulepione z gwiezdnego pyłu o poranku, jak ktoś bierze takie ciężkie pieniądze za siodło z dopasowaniem (tak, na obu fakturach mam napisane "Siodło dopasowane do konia"😉, a potem za korektę, to siodło powinno być uszyte/poskładane/whatever, tak żeby pasowało.
JSBach zadzwoń do Pana z ElfabHorse 🙂 Ma Kentaury i DawMagi, jest rymarzem od prawie trzech dekad, korzystam z jego usług, jestem zadowolona. Mi KenTaura robi pod konia, mówił, że bardziej "specjalne" siodła też są do zrobienia, więc nie zaszkodzi zapytać, umówić się, a ceny są dobre, siodła porządne (ja na przykład wolę Titana od Bruno, ale oczywiście to sprawa indywidualna), Pan dysponuje siodłami testowymi.
Tralala, znowu ja  🙄 Tym razem bardziej wiem czego szukać, mianowicie całkiem prostych paneli, poszerzam też budżet do max 2500 zł - co ciekawego mogę w takiej cenie dostać? Oprócz dm gp (w którym tak sobie mi się siedziało), winteca (którego rozważam mimo wszystko). Fajnie mi się jeździło w tym hanulayu, ale jednak banan zbyt duży nawet mimo podkładki, dodatkowo kiepsko leży przy kłębie i idzie sobie w świat.
Prawdopodobnie załapię się na pasowaczy, ale w razie jakby nie mieli nic dla mnie na stanie, to wolę mieć jakiekolwiek rozeznanie co jest ok, a co nie. Szukam czegoś względnie miękkiego i pomagającego w dosiadzie (we wszechstronnym wintecu nieważne co robiłam to miałam fotel, pewnie, że może to być moja wina, ale nooo  🤔wirek🙂. W skokówkach mi się zawsze dobrze siedziało, a i tybinka fajna dla moich szalonych 158 cm wzrostu.
Moon   #kulistyzajebisty
29 maja 2018 15:52
budyń, nie wiem czy Ci się to w budżecie załapie, ale poszukaj Equipe'a Emporio - moim zdaniem fajne siodło, dość miękkie zarówno od strony konia jak i jeźdźca 😉 i myślę, że takie 16.5 byłoby dla Ciebie idealne. (Chociaż wiem, że taki rozmiar ciężko dostać)
Gillian   four letter word
29 maja 2018 16:45
zupełnie się nie łapie w budżecie, ale siodło cudowne i z każdej strony doskonałe.
Moon   #kulistyzajebisty
29 maja 2018 20:09
No właśnie, Equipe skubaniutkie cały czas trzymają cenę, nawet używki.
Moon, musiałabym szkapę sprzedać 😁
16,5 właśnie szukam, ale wszyscy wiemy jaki to trudny do dostania rozmiar :P Stąd 17 też spasi, bo po prostu musi  😜
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 maja 2018 22:45
A w ogłoszeniach wisi 16,5 Equipe
Gillian   four letter word
30 maja 2018 06:51
Sprzedałam swoje Emporio, bo zwężyłam je do granic i nadal było za szerokie, musiałabym wymienić terlicę za miliony monet. Kupiłam na szybko Prestige Meredith. No niby wszystko fajnie ale to nie to :/ w dodatku koń pokazuje dyskomfort przy macaniu kłębu. Mam siodło od tygodnia i już kombinuję żeby je wywalić do ogłoszeń :/
Kochani. Potrzebuję siodła skokowego czy nawet wszechstronnego ale trzymające do koni brykajacych, że rzucających się itp. Mam obecnie prestige Sydney, ale trener rozkazuje szukać czegoś co bardziej mnie u stabilizuje i będzie trzymało od kolana w dół.
Gillian   four letter word
07 czerwca 2018 17:22
Passier Marcus Ehning. Nie da się z niego wypaść.
Gillian, z Marcusami jest różnie... mialam w swoich łapkach minimum 5 i część miała malutkie klocuszki, a część ogromne (różnica była serio duuuża). Lepiej żyło mi się z tymi z mniejszymi klockami znacznie, te z większymi to jakiś koszmar 😁  ale i tak dawały dużo stabilizacji.
Moon   #kulistyzajebisty
08 czerwca 2018 07:36
Ze starszych modeli Passiera był jeszcze taki model Comet II bodajże - niby było płaskie, mało zabudowane, a jednak fajnie układało i dawało dobra stailizację. Przynajmniej mi i moim chudym przeszczepom ;-)

EchelonMaja, a może Stubben Siegfried? Albo Roxane?
EchelonMaja stubben roxane w wersji mf special chyba i produkcja switzerland
Mam do Was pytanie czy ma ktoś porównanie między bruno a equipe ek 26 bądź evo? Jak z jakością skory? I na skoku? Będę wdzięczna za informacje  :kwiatek:
mrowka004, ja mam, bo miałam Bruno i testowałam ek 26.
Skóra w Bruno to skóra a w Equipe to papier jednak  😂

Na skoku to jednak trudno określić, bo Bruno jest custom i może wyglądać dowolnie, a Equipe to jednak siodła taśmowe.
Oba jak dla mnie były przyjemne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się