Kuce - wszystko o

Falletta, u nas tak to wygląda. Ja 154 (krótkie nogi mam), ona około 132.



Jeździ mi się na niej świetnie, ale odnajduję się też na masywnym pół ślązaku 167 wzrostu. I jeżdżę na nich na zmianę, przeplatając hucułem. Na najmniejszej mi najlepiej. A jeżdżę rekreacyjnie, głównie w teren.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
13 maja 2018 08:48
SzalonaBibi, bardzo dobrze to wygląda!
Mój kucor też mniej wiecej ma 132-135 cm. kiedyś koleżanka wsiadła i powiedziała nigdy wiecej, czuła się jak na psie.
Pasjans jest drobnej budowy, krótki grzbiet. Jeszcze parę lat temu jeździłam tylko na dużych koniach, a jestem bardzo niska oko 140 cm,
teraz tylko kuce. Tylko na nich czuję się komfortowo 🙂
To skoro już coś skrobie w wątku to nieśmiało się pochwalę ze niedawno jechaliśmy pierwsze regionalne wkkw. Kuc mistrz! 🙂
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31531364_2275045215842328_7018753383808892928_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=AeFIHXunVfrERovMhEVhhemp9TKwwScDsAcTMOSOzMsx9Mlf_9gWT2JYMwLfQn0w9bK5vkbGFOhlquBIJfQQw0fL69YBDYDoHTk2dKFVHZcDrg&oh=9cdb12919a8275449c6d708142fce6eb&oe=5B98C2E2[/img]
SzalonaBibi dzięki za fotkę! Ja tu widzę super dopasowanie 🙂 ale kucke masz okrąglutką więc to też pewnie wpływa na korzyść gubienia różnicy wzrostu?
Kayra u Was różnica minimalna, taka chyba wzorowa? Kucyk śliczny, jak dla lalki barbie 😀 gratuluję startu!
Kayra   Kucusiowy wariat :P
13 maja 2018 15:22
falletta, dziękuję 🙂 Wzrostowo myślę, że idealnie, ale przydałyby mi się parę cm dłuższych nóg 😀
Tak mniej więcej wyglądamy razem 🙂
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1175713_710545755638009_1750493995_n.jpg?_nc_cat=0&oh=9ef4321e571cdfe5705f7e896355bc44&oe=5B87745E[/img]
falletta Ja mam 167cm a kucynek 142cm. Kucynek to hucuł, więc rasa,która przyjęło się,że ma na grzbiecie nosić "każdego". Ja się z tym totalnie nie zgadzam, wytrzymały owszem jest, ale moim zdaniem jeśli chodzi o proporcję to ta nasza różnica jest jeszcze w miarę optymalna,ale większej to już sobie nie wyobrażam. Z racji stosunkowo niedużej mojej wagi zdarzyło mi się objeżdżać niższe od niego kuce mocnej budowy i o ile pojezdzić to spoko o tyle świadomie dla siebie nie kupiłabym na pewno kuca chociażby z 10cm jeszcze niższego niż mój Oberek. Czym innym jest właśnie pojezdzić co jakiś czas a czym innym jezdzić tylko na tyle niższym koniu/kucu. Proporcje muszą być takie,żeby swobodnie móc używać pomocy i balansu ciała.

My wyglądamy tak  😉

Kayra Wy to dopiero jesteście mega super parą i jeszcze jak kucynek śmiga dzielnie  😅
SzalonaBibi Fajnie wyglądacie razem  🙂
SzalonaBibi dzięki za fotkę! Ja tu widzę super dopasowanie 🙂 ale kucke masz okrąglutką więc to też pewnie wpływa na korzyść gubienia różnicy wzrostu?


Jak się ją mocno odchudzi też jest ok. Najgorzej mam teraz, bo schudła wreszcie a mało chodziła, potem się naciągnęła i ma zero mięśni. Nie bardzo daje się jeździć, lonżujemy się, żebym miała na czym siąść.

[quote author=Obiś link=topic=200.msg2782445#msg2782445 date=1526232935]
SzalonaBibi Fajnie wyglądacie razem  🙂
[/quote]

Dzięki  :kwiatek: Myślę, że najwięcej daje to, że jesteśmy wyjątkowo zgrane i dogadane. Ona nawet nie jest na guziki a na moje myśli sterowalna... O ile oczywiście ma ochotę na współpracę  😀iabeł:
Ale i tak mam do niej maksymalne zaufanie jakie można mieć do konia. W każdej chwili, w każdym stanie psychofizycznym mogę na nią siąść i jechać... nawet bez ogłowia.
Kayra, zwierzak jest mega  💘
To ja dorzucę siebie (164cm) i Burz (okolo 125cm). Różnica już nie ta. Docelowo miał jeździć ktoś inny, ale wyszło tak że ja czasem wsiadam 😉
Kayra   Kucusiowy wariat :P
14 maja 2018 17:40
Obiś, dziękuję :kwiatek:
ontaria, :kwiatek: nie jest tak źle.
Myślę, że jeśli ktoś ma dobrą równowagę, nie zaburzając jej, a będąc nawet wyższym to da rade pojeździć na małym kucu.
Jeździłam też mikro kuca jakieś koło metra może parę cm więcej, ale już mi było trochę niewygodnie 😀
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12342770_933838870018774_3319298186192279581_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=AeFGbCcoyOf0VdhJoxtc8qsMulFIOtALo268GR_NuhuHMjO2Vz00clWFcyBo5d7LPPBEdso4x1InJlfyc7lJTHKht5fx5GeAxRkQeMh1D2e2zQ&oh=80d7fb4cd9bd702449459f67739f6878&oe=5B936C7B[/img]
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 maja 2018 18:57
czy może ktoś wypowiedzieć się o swoich doświadczeniach w kwestii dołączania dużego konia do kuca (tworzenia mikro-stadka). jutro ma przyjechać klacz i docelowo ma dołączyć do kucki. nie powiem, że się troszke nie obawiam  😡
emptyline   Big Milk Straciatella
16 maja 2018 18:17
tomia, ale czego się obawiasz?
szczerze. mała nie wiem jak zareaguje - u mnie od listopada jest sama. wcześniej była z drugą kucką i swoim źrebakiem. ówczesna właścicielka nic nie wspominała aby było coś nie tak w relacjach kucy. z dużymi końmi niestety nie wiem czy miała okazję przebywać.
jeśli chodzi o nową klacz. jutro do mnie ma dotrzeć. klacz jest (mówiąc w prost) wychudzona. Z tego co zauważyłam teraz jest głównie zainteresowana jedzeniem. jak byłam ją obejrzeć, to nie potrafiła spokojnie ustać, ciągle się kręciła. i po puszczeniu jej z powrotem, nie chodziło jej o konie a o powrót do jedzenia. tam już była spokojniejsza. była tam z innymi końmi (nie poszła do nich - pasły się na trawie, poszła do stajni i siana). w stajni były dwa kuce, z kolei one przewodziły i ją ustawiały po kątach.
sęk w tym, że w tamtej stajni były luzem i miały sporo (naprawdę sporo) miejsca. u mnie miejsca będzie mniej.. i tu się obawiam, czy się dogadają jakoś na tej powierzchni.
no i jak matka swogo dziecka  🤣 😜 obawiam się poważniejszych starć. ale też nie chcę, aby były oddzielnie. wszak konie to zwierzaki stadne. tylko czy na mniejszej powierzchni da rade to stadko bezpiecznie stworzyć...?

edit. literówka
Ja 152 i ostatnio zajeżdzana kucka jakieś niecałe 110  😀
KLIK
tomia - nic sie nie obawiaj, kucol to cwane stworzenie, obawiałam się tego samego z Shade (powyżej), pierwszy raz u nas takiego wzrostu kuc -  takie maleństwo nie da sobie rady, wyszło na to że ustawiła sobie konie ze stada, nie mowiąc o tym że chodziła gdzie chciała, królowa pastwisk  🤣 😀
W razie większych spięc zrób im pastwisko (pastuchem) obok koni, daj się zapoznać 🙂

Zdjęcie gigant!
Time już po sprawie  😜
Duża jest tak uległa dla małej gwiazdy, że szok  🤔 mała ustawia nową jak jej się rzewnie podoba. co nie ukrywam zaczyna być męczące (nowa przyjechała zabiedzona a ciągle odganiana od wyżerki, więc zaczynam organizować czas pannom).
najlepsze jest to, że małą dyrektorke chcialam zaźrebić. od końca października ani razu nie pokazała, że się grzeje. i uwaga... ledwie nowa weszła na wybieg, a ta się zaczęła nadstawiać  😵
teraz koleżanki, po niespełna dwóch dniach, rżą za sobą nawet jak są pojedynczo wprowadzane do stajni, jak siostry syjamskie.. ale jak mała będzie odganiać koleżanke od papu, to skończy się wspólne całodniowe spędzanie czasu razem.

kucoholicy  🏇 czy mamy w PL jakieś hodowle walijczyków sekcji D? lub chociaż C bo nic wygooglać nie mogę wszędzie tylko B  😕
http://www.welsh-pony.com.pl/ Tutaj jakiś czas temu włączyli większe konie, tak 140+
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 czerwca 2018 17:12
Polecam hodowlę powyżej 😉 Mój gałgan jest właśnie z niej.

a ja myślę nad pokryciem kucynki czymś troszke większym. i waham się czy nie pokryć jej walijczykiem, tylko on jest od niej o prawie 30cm wyższy...  🙄

czy ktoś miał okazje stworzyć podobny mix? szetland 95 z walijskim 120+?

edit. próbowałam dodać zdjęcie małej gwiazdy o której mowa. ale niestety nie na mój mózg obecnie  😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
30 czerwca 2018 11:56
Anapon.eu ma C i D
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
06 lipca 2018 18:53
Jak mi się uda to i mojego maluszka pokaże 😉
Oto Balbinka:

Robaczek M ale ma gęstą grzywe  😜
czy ta zabawka, to ta z wodą od spodu??
Cześć🙂 Pochwalcie się, jakie macie ujeżdżeniowe siodła na swoje kucyki? Mam problem ze znalezieniem czegoś innego niż wintec 500 pony na drobnego kuca 140cm (pół arabek, pół-walijczyk). Ja też jestem niewielka - niecałe 160cm. Budżet to plus-minus 3tyś., a najlepiej do 2tyś. Jakieś pomysły?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
03 października 2018 17:34
freya, to siodło wcale nie jest takie złe 🙂 Mam je na mojego walijczyka.
Ja miałam kentaura Young Dressage i Prestige Lucky dressage. W ogłoszeniach da się dorwać w cenie podanej przez Ciebie 😉
Wielkie dzięki za podpowiedzi!
dairoxroxi, a czy te siodła nie miały za długich paneli? Nie wchodziły na odcinek krzyżowy? Chyba tego najbardziej się obawiam.. Zaraz pogrzebię w ogłoszeniach🙂
Nie 🙂 to siodła na dzieci i kucyki. Prestige ma trochę większe siedzisko od kentaura ale i tak są krótkie panele
Zdjęcie Kentaura na C grupie

dairoxroxi bardzo pięknie Ci dziękuję, rozwiałaś moje wszelkie wątpliwości  :kwiatek: Udało mi się też znaleźć tego kentaura w ogłoszeniach w całkiem fajnej cenie więc chyba się skuszę, jeszcze raz dzięki!!!🙂🙂
Łaciaty kucyk śliczny, ale te maleństwa po lewo  💘 Ale bym tuliła!
1
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się