DMSO w leczeniu kontuzji końskich nóg - doświadczenia i wnioski

Ja się przyłączam, mój po 3 latach sięgnął dna. Ale super lek, często się przydawał.
Ktoś tu pisał, że został wycofany już ze sprzedaży, ale to chyba tylko pomówienia??
Na cito weź od weta czyste DMSO, skoro na Ekyflogyl jest długi czas oczekiwania
Czy ktoś mi może "łopatologicznie "wytłumaczyc z czym mam najlepiej zastosować DMSO
To zależy od urazu, na forum nikt nie powie z czym masz to stosować, jedynie wet. Ja w zależności od kontuzji używałam z wcierką rozgrzewającą, albo z glinką, heparyną i naproxenem
rox   ogony trzy
15 maja 2018 12:14
Wigorrr, moja wetka powiedziała, że mi go zamówi bez większego problemu, ale trzeba czekać, bo idzie z Holandii.

Jako, że mi post uciekł na poprzednią stronę proszę o pomoc raz jeszcze - Ekyflogyl na cito. Do kogo dzwonić, żeby dostać od ręki?? Sprawa mega pilna.
To zależy od urazu, na forum nikt nie powie z czym masz to stosować, jedynie wet. Ja w zależności od kontuzji używałam z wcierką rozgrzewającą, albo z glinką, heparyną i naproxenem

Wigorrr a jak mam stosować z glinką ?
Aktualnie czekam za wetem bo kon kulawy i noga spuchła mam cały czas chłodzić i glinkować.
jeśli jest dodatkowo opuchnięta to mix 1 kg glinki chłodzącej, całe opakowanie heparyny i cały naproxen, no i oczywiście 1 strzykawka DMSO
Wigorrr, moja wetka powiedziała, że mi go zamówi bez większego problemu, ale trzeba czekać, bo idzie z Holandii.

Jako, że mi post uciekł na poprzednią stronę proszę o pomoc raz jeszcze - Ekyflogyl na cito. Do kogo dzwonić, żeby dostać od ręki?? Sprawa mega pilna.

A do czego ci potrzebne, nie lepiej kupić czyste.
Wigorrr, moja wetka powiedziała, że mi go zamówi bez większego problemu, ale trzeba czekać, bo idzie z Holandii.

Jako, że mi post uciekł na poprzednią stronę proszę o pomoc raz jeszcze - Ekyflogyl na cito. Do kogo dzwonić, żeby dostać od ręki?? Sprawa mega pilna.


rox spróbuj u dra Kmiecika, kiedyś brałam od niego.
Hej
Przeczytałam cały wątek 🙂  Golicie miejsce nakładania DMSO czy stosujecie na sierść?
Piszecie, że stosujecie w rękawiczkach, z tego co wyczytałam w "DMSO Naturalny środek PRZECIWZAPALNY I PRZECIWBÓLOWY" dr Hartmut P. A. Fischer
nie należy stosować gumowych rękawiczek ani plastikowych pojemników, ponieważ substancje mogą być rozpuszczane przez DMSO i przenikają do organizmu.
Obecnie stosuje DMSO na swój kręgosłup, rozcieńczam na 70% a taki i tak dość mocno szczypie. U konia chcę zastosować taki sam roztwór, zastanawiam się tylko czy ogolić czy dać na sierść. I jak oczyścić dostatecznie to miejsce. W książce piszą, że musi być super czyste, bez śladu detergentów a po nałożeniu z niczym nie może się stykać aż do całkowitego wchłonięcia tzn. 15-30 minut.
Takie altmedowe preparaty chcesz stosować  😉  😀
Możesz podgolić ale nie koniecznie, używać raczej szklanych pojemników.Można smarować pędzelkiem.Zacznij od 50% bo różnie konia reagują ,dla jednego będzie dobrze a inny przy 50% już będzie grzebał-kopał.

Jeszcze jedno nie wiem w jakim celu to robisz ,ale bardzo często jest szybka poprawa i uważaj żeby z tej radości nie przeciążyć za wcześnie.
Zdrowykoń Co wet to diagnoza  😤 (zwyrodnienie stawu kopytowego?, uszkodzenie więzadła kopytowego?) -znieczulenie diagnostyczne pokazało, że to ta okolica, niestety ani steryd, ani fale uderzeniowe nie dały żadnego skutku.
Ciekawe czy DMSO przeniknie przez puszkę kopytową, smarował ktoś?
Cytując klasyka " Mają rozmach s........." 😉 🤣Ciężkie miejsce do zdiagnozowania, przydał by się rezonans.A w rtg wszystko dobrze?Jeśli ścięgno to pomoże , jeśli to zwyrodnienie też będzie lepiej ale będzie to za mało żeby wyleczyć.Smaruj na początek dobre i to.
Tu na RTG według weta widać to zwyrodnienie.
Czy ktoś stosował DMSO w podobnym przypadku, czyli przez puszkę?

Za duże zdjęcie.
na RTG przede wszystkim widać nierówna szczelinę stawową co prawdopodobnie jest przyczyną problemu, podnieść tył kopyta
blucha wet właśnie do tej nierównej szpary się doczepił, ale dlaczego nie zasugerował, że można to zmienić, tylko że zwyrodnienie i już!?
Czyli podnieść piętki? Dla mnie to nielogiczne, bo teoretycznie przy obniżaniu piętki ten staw powinien się bardziej otworzyć. Nie rozumiem, ale na pewno tak zrobimy przy następnym werkowaniu. Dziękuję blucha  :kwiatek:
Czy to zdjęcie wywaliło mi, czy tylko ja go teraz nie widzę  😲
Można podnieść piętki będzie lepiej i smaruj Dmso .Odradzam sterydy , tildreny, osfhosy bo to przyspieszy zwyrodnienia.Musisz pomyśleć żeby usunąć to zwyrodnienie które tam jest.
Tak, i mam nadzieję, że to przewlekłe zapalenie minie. Ale przymierzam się jak pies do jeża, bo nie wiem jak się zabrać do oczyszczenia przed smarowaniem DMSO.
Tu jeszcze raz RTG
Jak nie wiesz jak oczyścić to daj dożylnie. 😀
Ogolić nogę , umyć np.szarym mydłem ,spłukać,osuszyć np. ręcznikiem papierowym.Na moje oko szczelina jest zwęzona bo tam jest zwyrodnienie trzeba się go pozbyć.
Czy ktoś spotkał się z tym,ze DMSO skrystalizowało ? Albo może to wina temperatury ? Butelka była otwarta kilka dni temu, zakręcona.
Dmso krystalizuje się poniżej 18 stopni,wystarczy przenieść w cieplejsze miejsce lub polać ciepłą wodą z kranu opakowanie.Nie traci właściwości po takim zamrozeniu.
Odkopuję  :kwiatek:
Do tej pory dostawałam od weta DMSO do wcierek. Na chwilę obecną skończyła się to, co zostawił, a do kolejnej wizyty jeszcze trochę.
Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w DMSO? Zastanawiają mnie różne ceny w tych wypluwanych przez google (choć na pierwszy rzut oka wszystkie podobne).
Milla, ja kupuję na Allegro za grosze czyste DMSO i rozrabiam
Dzięki. Czyli nie rozcieńczać tego tylko od razu rozrabiać z wcierkami?
Możesz wymieszać z wcierka albo z wodą. Dmso możesz kupić od ręki na Limanowskiego.
gdzie dokladnie?
dea   primum non nocere
23 lutego 2019 10:39
Ciekawe na ile to jest oczyszczone. Nie mówię konkretnie o tym ostatnim, tylko np. o pierwszym z brzegu z Allegro. Biorąc pod uwagę, że dmso "wciąga" do organizmu to z czym jest wymieszane, wszelkie zanieczyszczenia nabierają dużej wagi. Patrzycie czy są jakieś normy spełnione i wypisane możliwe zanieczyszczenia?
tak jak pisze Dea. jesli bedziesz mieszac z woda to wyłącznie z destylowaną i chyba lepiej znależć pewne żródło DSMO, choćby Techlandlab czy  tu:

www.sklep.biomus.eu/pl/dmso-dimetylosulfotlenek/84-dimetylosulfotlenek-dmso-1l-5902409410839.html
Dea - jak kupuję to tylko laboratoryjne, nie marki krzak czy z nawiedzonych altmedowych sklepików. Dla pewności patrzę czy tężeje poniżej 18 stopni. Do tego jeśli stosuję to zawsze na czystą skórę, jak gdzieś nisko np. na nogach to odkażam wcześniej i pilnuję, aby przez pewien czas czyste zostało np. na nogach zakładam gazę i owijkę, żeby jakiegoś syfu nie wprowadzić w głąb. W ziemie w zasadzie tylko po wygoleniu sierści, bo moje konie to zarastają jak mamuty.
[quote author=zielona_stajnia link=topic=100873.msg2847817#msg2847817 date=1551009889]
Dea - jak kupuję to tylko laboratoryjne, nie marki krzak czy z nawiedzonych altmedowych sklepików.
[/quote]
Ja się dziwię że ty używasz dmso, witaminy i minerały przecież to takie altmedowe.  😉 Na twoim miejscy nie jadł bym owoców i warzyw bo tam też są Wit i minerały, a to takie altmedowe. 🤣
Tak jest to nawiedzony sklepik bo przecież niema tam bordzo dobrych sterydów i antybiotyków.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się