Wszystko, co chcielibyście poradzić, ale nikt nie pyta...

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 maja 2018 14:56
Jak koń się odsadzi to bezpieczny karabińczyk nie puści ale zdarzyło mi się że otwierał się jak prowadziłam konia na padok i koń szarpnął głową. No bezpieczny jak nic 😵
Misskiedis miałam dokładnie tak samo... A co lepsze, kilka takich akcji i koniu odkrył, że w sumie, to można tak nawiać jak się po chamsku szarpnie. Ile ja się potem napracowałam, żeby go tego oduczyć.  😵 Od tego czasu nie używam tych "bezpiecznych" karabińczyków.
Jakiś taki nieużywany ten wątek. Chciałam się podzielić info, że jeśli czekacie na paczkę z inPost i na śledzeniu wysyłki jest info, że jest już w paczkomacie, a nie dostaliście smsa ani maila to...chwilowo normalne, bo mają jakieś opóźnienia.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 października 2019 16:35
FurryMouse tak jest już od jakiegoś miesiąca jak nie dłużej, i to wcale nie są opóźnienia, tylko próbują zmusić ludzi do przejścia na aplikację mobilną  😉
FurryMouse tak jest już od jakiegoś miesiąca jak nie dłużej, i to wcale nie są opóźnienia, tylko próbują zmusić ludzi do przejścia na aplikację mobilną  😉

To jest podobno spowodowane bardzo dużym potencjałem dla oszustw, poprzez te SMS-y. Tak naprawdę to chcą, żeby było bezpieczniej, ich tam wsio rawno te SMS-y, ale podobno sporo osób daje się bagnach l naciągnąć na różne rzeczy lub łapią wirusy z linków.
FurryMouse tak jest już od jakiegoś miesiąca jak nie dłużej, i to wcale nie są opóźnienia, tylko próbują zmusić ludzi do przejścia na aplikację mobilną  😉


serio? 🤔 W sumie ostatnią rzecz przez inpost zamawiałam jakoś we wrześniu i wszystko było normalnie. Ale trochę dziwne by to było... Bo faktycznie ściągnęłam apkę (nawet nie wiedziałam o jej istnieniu :P ) i te 48h już się odliczało od zostawienia paczki. Więc rozumiem, że gdyby minęło to paczka wylądowałaby w najbliższym punkcie? To ile tych paczek musiałoby codziennie być nie-odbieranych i ile mieliby o to skarg, że nie wysłali kodu, a paczka przeniesiona?
No...nevermind. Mam apkę, torba jest już ze mną, niczego więcej mi nie trzeba :P

Sivrite, tak, słyszałam o tym i w sumie dawno już pisali, że nie będą wysyłać SMSów, a mimo to nadal wysyłali stąd moje zaskoczenie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 października 2019 07:40
Ostatnio Pani na infolinii poinformowała mnie, że smsy wysyłają już tylko do osób, które nie mają kont w aplikacji. A jak ktoś ma to nie wysyłają.
Czyli nadal jakiś zonk, bo ja konta nie miałam. To pewnie z jakimś opóźnieniem ślą... No, nie istotne. Jakby ktoś nie wiedział, to już wie. A ja się zaopatrzyłam w apkę i w sumie nie żałuję 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 października 2019 07:50
Nie nie, to są dwie różne sprawy  :kwiatek: smsy się psują i nie przychodzą, to jedno. Z tego powodu zadzwoniłam na infolinię i tak dostałam informację, że jak ktoś już zainstaluje apkę, to smsów w ogóle nie dostanie 🙂

Ja akurat aplikacji nie lubię i nie uważam za bezpieczne, więc mam nadzieję, że nie zrezygnują zupełnie z smsów, nie chce być zmuszona do przejścia na apkę. Choć i tak InPost tak bardzo daje ciała i obsługę klienta ma tak do kitu, że wolalabym w ogóle nie musieć korzystać z ich usług.
Ja raz zrobiłam zakupy w Douglasie z opcją odbiór w paczkomacie i pierwszy mail, którego dostałam po wysłaniu przesyłki zawierał informację, że przesyłka wraca do nadawcy, bo jej nie odebrałam w wyznaczonym terminie. Nie dostałam ani maila ani smsa od InPostu. Douglas powiedział, że to nie pierwszy raz. Nie mam aplikacji, ale stale zamawiam coś do paczkomatu i na razie wszystko działa.
Aaaa, dobra, nie skumałam 😀 W sumie ciekawe co piszesz o tym bezpieczeństwie aplikacji, bo czemu miałaby nie być bezpieczna? Nie mają więcej danych niż w momencie kiedy jej nie miałam (mają nr tel, @ i info z umiejscowieniu paczkomatu).

Kurcze, powiem Wam, że jak mam możliwość to zawsze wybieram inpost. Kurierzy bywają różni ale w paczkomacie zwykle paczka jest max 2 dni po wysyłce, mogę odebrać kiedy chce. Dla mnie luksus 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 października 2019 08:50
FurryMouse też tak myślałam, dopóki nie miałam bardzo przykrej sytuacji, kiedy nie dostałam żadnej możliwości przekierowania paczki, tylko w czwartek o 14.00 informację, że dostarczą paczkę do jakiegoś sklepu pod domem, który pracuje do 16, jak nie odbiorę to kolejnego dnia czyli w piątek wsadzą do paczkomatu i 48h na odbiór. Ja w pracy do 17, nie mam jak odebrać,  po pracy wyjeżdżam i wracam dopiero w poniedziałek - dzwoniłam, prosiłam, błagałam, żeby jej tam nie zostawiali, bo paczka jest dla mnie ważna, a w tej sytuacji w piątek wjedzie do paczkomatu i w niedzielę z niego wyjedzie i wróci do nadawcy. Ileż ja się wtedy nerwów najadłam o durną paczkę to aż słów brakuje - ludzie w inpoście mieli to totalnie gdzieś, nie i koniec, bo nie. Koniec końców wybłagałam sąsiada żeby wrócił wcześniej z pracy i odebrał z tego sklepu, ale pozostał mi taki niesmak, że najchętniej już nigdy nie zamówiłabym niczego przez inpost.
smarcik, no tak, jak się ktoś przejedzie konkretnie na jakiejś firmie to choćby wszystkim dookoła pasowało to już zawsze będzie miał dystans i niesmak. Zrozumiałe 🙂 Ja tak mam z Orange na widok którego do tej pory przechodzą mi ciarki po plecach 😀
Post pod postem ale mam hit nad hity. Nie wysyłają smsów jak się ma apkę. Well...ostatnio ją ściągnęłam, bo nie dostałam ani smsa ani maila, nie? No, to do dzisiejszej paczki przyszedł SMS. Kurtyna 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 października 2019 13:11
Lepiej, żeby w tę stronę, niż jakby znowu miało nic nie przyjść!  😉 może w tej apce trzeba się jakoś zarejestrować? Ja nie wiem, bo z niej nie korzystam. W sumie to nawet nie mam telefonu prywatnego  😡
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
18 marca 2022 13:14
Odkopuję wątek.

Chciałam Wam poradzić co zrobić gdy samochód z odpalonym silnikiem zatrzaśnie się z kluczykami w środku.
Otóż jak już przeszukacie wszystkie kieszenie, zakamarki i wytrzepiecie torebkę w poszukiwaniu zapasowego kluczyka, obdzwonicie też znajomych i rodzinę czy aby u nich nie leży, pójdziecie nawet do pracy aby przeszukać biurko i tam też go nie będzie, to zanim stłuczecie szybę w aucie to po 1) sprawdźcie, która jest najtańsza do wymiany a po 2) zajrzycie jeszcze do kieszeni kurtki Waszego dziecka bo właśnie tam może być.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się