Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

Abeba robiliście już to rtg?
Niestety nie udało się jeszcze zgrać, moze dzisiaj po poludniu.
Moja Fiesta kończy dziś 20 lat, a wydawało by się że dopiero co urodziła się taka maleńka pokraka na krzywych nóżkach...
Tusia2012, zdrowia dla seniorki!!!
Eeee, jaka to seniorka... młoda kobitka jeszcze  🏇
Gaga - dzięki, SzalonaBibi jasne, że młoda - kucyka mam dwa lata starszego  😀, ważne żeby zdrowie dopisywało, czego życzę wszystkim i seniorom i młodziakom  :kwiatek:
majek   zwykle sobie żartuję
09 maja 2018 11:52
Tusia2012 najlepsze zyczenia 😉

My od piatku walczymy z ... infekcja jak sie okazalo.
Kon nie chcial jesc i pic od czwartku wieczorem. W piatek byl wet i pobral krew do badania. Zrobil tez zeby przy okazji.  Umowilismy sie, ze jak nie bedzie tragedii, to wet do mnie zadzwoni dopiero po dlugim weekendzie (mielismy wolny poniedzialek).
W sumie ok, balam sie, ze ktos przywiozl jakiegos wirusa z zawodow, no i balam sie, ze moze rosnie mu jakis guz w przelyku (bo rosnie mu kilka pod ogonem).
Na szczescie po podaniu srodka przeciwzapalnego/przeciwbolowego zaczal jesc jakies papki.
W niedziele wpompowalam w niego butelke syropu znieczulajacego gardlo i zaczal pic podgrzana wode. Wczoraj duzo lepiej.
Ech, czy one zawsze musza mi chorowac w dlugie weekendy/wakacje/jak mnie nie ma?



Ramirezowa   Ania i Urania !
10 maja 2018 08:09
Chyba czas wpisać się do tego wątku  :kwiatek: dziś wybiło 21 lat - cudowny rocznik 1997r.

Za duże zdjęcie.

edit. wstawiłam mniejsze  😡
Ramirezowa - piękny - wszystkiego najlepszego dla koniska, majek - dziękuję i zdrowiejcie szybko
Rtg zrobiliśmy dopiero dzisiaj, do wieczora będę miała wyniki. Obawiam się trochę, a to nie koniec rewelacji bo jeszcze ziarnina jest atypowa i prawdopodobnie w środę dr Hania pobierze próbkę do badania. Może się znowu okazać, że to będzie problem nie do przeskoczenia.. Pobierzemy też krew bo Addis chudnie mimo tego, że jest na trawie już od kilku tygodni. Jeśli wszystkie te wyniki wyjdą wzorowo to dr obiecała spróbować wyrwać dwa zęby za jednym razem, więcej się nie uda bo zrobiłby się wtedy ogromny ubytek szczęki i byłoby to niehumanitarne. Jestem zdecydowana na to, żeby podjąć najgorszą decyzję w razie czego, mam to przemyślane po nieprzespanych nocach ale i tak jest mi ciężko o tym w ogóle mówić.
desire   Druhu nieoceniony...
14 maja 2018 14:10
Abeba, trzymaj sie Kochana :przytul:
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
14 maja 2018 14:24
Ja nie mogę pojąć gdzie to "końskie zdrowie" 🙁
Abeba trzymaj sie dzielnie.
Nie chcę nawet myśleć co czujesz. Ja tak strasznie się boję o moją Seniorke, na samą myśl że znowu może coś jej sie dziać boli mnie żołądek. Codziennie rano na karmienie ide tak zestresowana, że zanim dojdę do stajni jest mi gorąco i słabo. Ja tą istotke kocham tak mocno, że serce bym jej swoje oddała, wiem że dość głupio to brzmi ale nie jestem  stanie sobie wyobrazić ze może jej nie być.

W sobote miałyśmy 13 rocznice  😍
Ramirezowa Uranka  😍. Wiecznie piękna i wiecznie młoda. Przesyłamy z Obereczkiem marcheweczki iii...jeszcze więcej marcheweczek  😁
majek I jak tam u Was? Lepiej już?
Abeba Trzymaj się, oby los był dla Was łaskawy.
Robaczek M. Jeśli to brzmi głupio,to mi cisną się na usta dokładnie takie same słowa. Zawsze lepiej głupio brzmieć razem  😉. Naprawdę wiele sobie w życiu wyobrażam, ale nie to,żeby nie mieć Oberka. Jak się bez niego żyje, jak on całe moje "dorosłe życie" jest ze mną? No nie wiem, jak to jest jak go nie ma i mam nadzieję,że bardzo długo się nie dowiem... 13 lat razem to szmat czasu  😅 U nas maj jest nieco wyjątkowy, bo mija 11 lat odkąd się ponaliśmy i za kilka dni kucynek obchodzi swoje 19 urodziny.

Coś ostatnio mało dobrych wieści u seniorów. U nas też była wet.na szczęście okazało się,że to raczej mój strach ma wielkie oczy  😉
Korzystamy z pięknej pogody i śmigamy po niekończących się lasach  a na zakończenie,wracając do domu uprawiamy żarłoking 😍

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
14 maja 2018 18:02
Obiś ooo dobrze że nie jestem sama 😉
Moje całe życie jest dostosowane do Monetki, jak nie ma Mamy w domu to nawet z domu się nie ruszam, bo na samą myśl że ma zostać bez nadzoru jest mi słabo. Wierze, że będzie ze mną jak najdłużej. Boje się dnia, w którym to się skończy...że już Jej nie będzie, nie potupta za mną, nie zarży na przywitanie. Ciesze się z każdego dnia, ostatnio jak była chora to przechodziły mi przez głowę najgorsze myśli.
Oberek to jeszcze młodzieniaszek 😉 ile ja bym dała za to żeby Monetka miała teraz tyle lat 🙂
Życzę Wam jeszcze wielu wspólnie spędzonych lat 🙂 i jak najwięcej zdrowia 🙂
Robaczek M. Dziękujemy  :kwiatek: Zdrowie najważniejsze, żeby i Was nie opuszczało.
Jasne, Oberkowe lata to jeszcze żaden wielki wiek. On chyba nawet nie ma świadomości tego,że tyle wiosen już za nim- dobrze, ja tam go na pewno nie będę uświadamiać  😁. Ale jednocześnie wiem, jak te lata szybko przeleciały. Za szybko. Chociaż zawsze powatrzam,że na plus jest każdy dzień, który razem możemy spędzić i każdy dzień, gdzie mam świadomość,że jest bezpieczny i ma się dobrze. To takie nasze wspólne-wygrane dni i te magiczne chwile będę kiedyś wspominać z uśmiechem na paszczy choćby przez łzy  😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 maja 2018 21:04
😍
desire   Druhu nieoceniony...
14 maja 2018 23:22
dostałam przepiękne zdjęcia mojego dziadziska zdziadziałego, musze sie pochwalić.. 😉 😍


w tym roku (pomimo braku  połowy zębów) wygląda naprawdę dobrze.  😍 💘  wesoły jest bardzo i śmiga jak złoto.  💘  💘
jak dostane więcej zdjęć to Was tu zaspamuje. 😉
desire pięknie wygląda  😍 Zdrówka!

Abeba jakieś niusy?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 maja 2018 16:02
Abeba, kciuki dalej zaciśnięte.
Obiś, super wieści 🙂
Tusia2012, świetnie wygląda. Dużo zdrówka i marchewek dla kobyłki 🙂
desire, piękne zdjęcia i kondycja koniska!


Pozdrawiamy wątek z Midasem 🙂 Ostatnio odeszło parę koni z rocznika '96 i trochę to mną wstrząsnęło. Szczerze mówiąc to nawet nie dopuszczam do siebie myśli o jego śmiertelności. Może jak mu 30 stuknie będę się oswajać z tą perspektywą. Póki co działa mechanizm wyparcia.
Za miesiąc ma ustaloną wizytę dr Hani - rwiemy siekacza i temat zębów będzie ogarnięty na ile się da zrobić porządek w tym wieku.
Już zaczęła się coroczna walka z lipcówką. Może w tym roku będzie lepiej. Zaczynam mieć nadzieję, że trafiłam z derkami. Przez ponad tydzień się nie obtarł. W poprzednich po 2 dniach miał na klacie skórę wytartą do krwi. Jaśnie Pan Delikates ma drogi gust jeśli chodzi o ciuchy 😉
Tymczasem dni coraz dłuższe i bierzemy się sumiennie za treningi. W planie mam znowu wystartować w rajdzie, tym razem może w sportowej L-ce. Rok temu to była świetna motywacja do treningów i wyższe wymagania wyszły mu na zdrowie.
majek   zwykle sobie żartuję
15 maja 2018 16:13
Obiś tak, u nas lepiej, w niedziele wozil moja corke stepem.
Nie kaszle, przelyka, ale wydaje mi sie, ze ciagle malo pije.

Musze tez zrobic badania pod katem cushinga niestety.

Piekne te wasze koniska.

gruby arab i jego mala dziewczynka:
majek Super,że lepiej  😅 Teraz oby dalej już tylko było z górki  🙂

Na_biegunach Też się mega cieszę, bo już zdążyłam się oczywiście nawkręcać, ale na szczęście zupełnie niepotrzebnie. Trochę czasu i kopytka będą jak nowe. Choć Oberek ostatnio tak śmiga,że już chyba uważa,że ma nówki pantofelki, bo ja czasem wracam jak wywłoka a on totalna świeżynka  😁
I widzę,że sezon ufo zebry macie rozpoczęty. My już też, w stajni śmieją się,że on to sam czeka i prosi,żeby mu wdzianka poubierać  😁

No są niusy. Na zębach policzkowych nie mamy eorth ale sa inne kłopoty w stylu pekniety korzeń, jakies diastemy (?), starte do dziąseł ostatnie zęby. Jutro pobieramy wycinek ziarniny do badania bo atypowa i pobieramy krew. Póki co mam czas do namysłu bo na wyniki ziarniny poczekam okolo 3 tygodnie. Jeszcze nie wiem co zrobimy dalej, czy sie podejmujemy wyrywania/leczenia. Kon ma 27 lat. Cale wyrywanie zajmie ponad 2 lata. Słabe serducho utrudnia dodatkowo i nie jestem pewna czy on w ogole to by przetrwal. No i wizja kosztów.. Tez mnie dobija.
Oj, masakra  😕 Trzymam mocno kciuki, żebyście oboje dzielnie to znieśli, no i za podjęcie właściwych decyzji :przytul: Swoją drogą - piękny wiek  ❗
Abeba, diastema to dziura między zębami, tj przestrzeń taka.
No wlasnie doczytalam to sobie i juz nie jestem pewna czy to usłyszałam  przez telefon czy cos innego. Dzis dopytam jeszcze raz.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 maja 2018 14:22
No są niusy. Na zębach policzkowych nie mamy eorth ale sa inne kłopoty w stylu pekniety korzeń, jakies diastemy (?), starte do dziąseł ostatnie zęby. Jutro pobieramy wycinek ziarniny do badania bo atypowa i pobieramy krew. Póki co mam czas do namysłu bo na wyniki ziarniny poczekam okolo 3 tygodnie. Jeszcze nie wiem co zrobimy dalej, czy sie podejmujemy wyrywania/leczenia. Kon ma 27 lat. Cale wyrywanie zajmie ponad 2 lata. Słabe serducho utrudnia dodatkowo i nie jestem pewna czy on w ogole to by przetrwal. No i wizja kosztów.. Tez mnie dobija.


Abeba trzymamy kciuki. EORTH raczej będzie dotyczył siekaczy - jak pozbędziecie się np. góry to może okazać się, że nastąpi szybka poprawa (za którą trzymam kciuki). U nas tak było - mój stary szybko się przestawił, je normalnie i chodzi na lonży jak milion dolców, aż żałuje że mam zakaz wsiadania :/
Dla pocieszenia powiem Ci, że też mamy problemy z sercem, ale spokojnie staruszek przetrwał rwanie całej góry i czyszczenie zębodołu na dole. Musisz tylko nastawić się na mocno krwisty zabieg 🙁
Co tam u Waszych seniorów?

Oberek obchodził dziś swoje 19 urodziny. Byliśmy też w terenie i pytał mnie, kto to ten senior, bo on nie zna żadnego  😁 A na zakończenie błogie nic nie robienie i trochę żarłokingu  🏇

Katharina   "Be patient and trust in the process"
19 maja 2018 20:30
Obiś   jak pięknie wygląda Twój senior !  Długiego życia w zdrowiu !  :kwiatek:  😍

18 spędza popołudnia tak:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 maja 2018 18:56
Grom, lat 21
20 letnia Bysia (Kataira) w roli podkaszarki przystajennej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się