SIODŁA

Bo nikogo nie znam, to się zapytam: jakaś firma pasuje siodla albo jeszcze lepiej da do przymierzenia ( zapłacę, wezmę i w razie czego wymienię) siodło Podium. Woj. Opolskie. Napaliłam się na Podium, a za drogie żebym jednak nie pasowały. 
Pomoże mi ktoś odszyfrować ten numer?
agull   Dążąc do celu
12 kwietnia 2018 12:21
[quote author=_Gaga link=topic=31.msg2773612#msg2773612 date=1523341787]
agull, Elektra, pdobnie jak inne siodła - może występować w kilku wersjach terlicy. Moja miała szeroki kanał i bananowe panele, przodem nie była "napompowana". Koń, który pod tym chodził miał grzbiet płaski , mega umięśniony, ze słabo zarysowanym kłębem. Średnio to widać na zdjęciu, ale revoltowe mam tylko takie, jak poniżej:
Dodam, że siodło było dla mnie przymałe i za daleko od konia, dlatego sprzedałam. Ale generalnie wygodne.
[/quote]

Elektra którą mierzyłam (na zdjęciu 1 od lewej) była super wygodna to fakt ale nijak nie pasowała na moją Rudą. Mierzyłam ją też na drugiego konia o bardzo podobnych plecach do konia wstawionego przez Ciebie - tam siodło leżało również źle 🙁
Za to mierzyłam też kentaur penelopa i madea (na zdjęciu 2 i 3 od lewej) i te zdecydowanie lepiej tyłem leżały (prawie nie było zastrzeżeń), niestety finalnie, w ruchu, okazało się, że oba modele klapią tyłem 🙁

Zdjęcia za duże.


Słyszał ktoś może o siodłach firmy STORM? ❓
Witam  🙂
Czy ktoś wie jaki jest odpowiednik rozstawu łęku M+1 siodła Equipe (skokówka) w Prestige i Stubben?
Szukam dobrego siodła na Halfingera. Obecne kiwa się na boki i mocno obsuwa przy wsiadaniu. Jazda praktycznie niemożliwa. Jaki najlepszy model siodła dla konia, który praktycznie kłębu nie posiada? 😀 Za czym się rozglądać?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 maja 2018 11:45
Clarise- u nas i na grubasa, i na hucuła sprawdziły się siodła z szerszym kanałem. Grubas ma dodatkowo siodło na panelach i jest stabilnie.
Też mam pytanie odnośnie numeru seryjnego - czy ktoś umie odszyfrować rok produkcji Kieffera z tego kodu: 008SG006 1
lillid  - ja kontaktowałam się z Kiefferem na fb - odpowiadają błyskawicznie  😉
ivet właśnie dostalam odpowiedź  😀
Aczkolwiek nie można było zrobić wyszukiwarki na stronie jak Passier...
Czy jeśli zmierzę siodlo od dolnych granic łęku i wyjdzie mi 29 cm to to oznacza, że rozmiar lęku to 29?
Cześć. Dawno tu nie zaglądałam, bo moja przygoda z jeździectwem skończyła się jakiś czas temu, ale teraz mam do was pytanie, jako, że jesteście największą znaną mi skarbnicą końskiej wiedzy. Dostałam siodło Stubben, na pewno ze starszych modeli ale za Chiny nie mogę znaleźć jaki to model. Na pierwszy rzut oka wygląda jak Parzival ale jest mocno wycięte i ma cztery przystuły. Nie mam jeszcze zdjęć, później je tu wrzucę, ale może ktoś z Was skojarzy co to za cudo tylko z opisu. Jak tak patrzę to bardziej przypomina mi Kieffera, pewnie przez ten wycięty przedni łęk ale ja znawcą nigdy nie byłam niestety  😁

Edit:
https://zapodaj.net/4eadacc0c3e8a.jpg.html
https://zapodaj.net/d38099dddc5c9.jpg.html
https://zapodaj.net/147e03c205377.jpg.html
Polećcie siodło wszechstronne na młodziaka, który (jak wiadomo 😉) będzie się zmieniał i rozbudowywał. Obecnie grzbiet raczej  płaski, łęk M, z tyłu poduchy muszą być raczej wyższe niż niższe. Chcę coś na teraz, a nie mam ochoty wydawać dużo kasy na siodło, które zaraz trzeba będzie wymieniać. Do Winteców mam średnie przekonanie. Zastanawiałam się nad Butterfly, ale póki co odpada finansowo. Podstawą jest pozostawienie swobody pracy grzbietu i brak ucisku na łopatki (szczególnie, że koń raczej krótkogrzbietek). Będę wdzięczna za podrzucenie marek/modeli do głębszego postudiowania :kwiatek:.
Hej dziewczyny! Czy któraś z was naprawiała kiedyś złamaną terlicę w siodle ? Czy coś takiego wgl jest możliwe?
ciapek2010, jest możliwe, ale cena może przewyższyć wartość siodła. Tzn, podobno jest możliwe, bo sama nie kwapiłam się do takiego serwisu, gdyż siodło, które miałam poddać temu zabiegowi, same w sobie było warte może z 500 zł.... więc zdecydowałam, że to się kompletnie nie opłaca i kupiłam po prostu nowe siodło (też wówczas z niższej półki).
potrzebuje małej pomocy bo szczerze mówiąc nie mam o tym zielonego pojęcia... 😡
czym się różni terlica żywiczna od terlicy poliuretanowej? 🤔
dariamajka poliuretan to potocznie też żywica, rzecz jasna mowa o żywicach syntetycznych. Także niczym 😀 realne właściwości materiałów syntetycznych są uzależnione od masy cząsteczkowej itd. Ergo - żywica żywicy nierówna.
lillid dziękuje za odpowiedź  🙂

w takim razie która lepsza będzie dla końskiego grzbietu...ciągle słyszę o terlicach szklanych? karbonowych... a wiem tyle o tym co nic.. I potem bądź tu mądry przy wybieraniu siodła  😀
Wiem, że przedstawiciel może mi wszystko pięknie opowiedzieć, ale revoltowicze to jednak lepsze źródło wiedzy - nie marketingowej przynajmniej  😀
Chyba z wlokna szklanego 😉
faith tak o to mi chodziło  😁 jak człowiek nie dokształcony to tak to wygląda  😡
faith A dlaczego? Bo lekkie?
Tak czy siak również celowałabym w kompozyty.
Nie nie, w sensie nie ze terlica szklana tylko z wlokna szklanego 😀
Aaa  🤣 ok, teraz rozumiem  😎
Słuchajcie, po burzliwej dyskusji z osobą, która (jak sądzę) ma pojęcie czuję się totalnie ogłupiona.
Oto zdjęcie siodła
Jaki ono ma, waszym zdaniem profil? Nie chcę niczego sugerować więc nie powiem jak przebiegała dyskusja i kto co sądził  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 sierpnia 2018 13:50
Może ktoś ma ten model rajdówki?  http://www.prestigeitaly.pl/siodla/262/ albo ten: http://www.prestigeitaly.pl/siodla/265/
Interesują mnie te modele, a nie wiem, jak się sprawdzają w użytkowaniu.
Jaki ono ma, waszym zdaniem profil? Nie chcę niczego sugerować więc nie powiem jak przebiegała dyskusja i kto co sądził  😉

Jak dla mnie [s]skokowy.
[/s] jednak zdecydowanie wszechstronne  😉
Dementek, w tych konkretnych nie jeździłam, ale jeździłam w Prestige Atena, to jest praktycznie to samo, tylko bez tybinki. W tym DX jeździ jedna z najlepszych juniorek na świecie, to ze współpracy z nią jest ten różowy model DX. Atena jest bardzo fajna, tylko dla długonogich osób. Jakość bez zarzutu.
SzalonaBibi, wszechstronne
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 sierpnia 2018 22:51
Sivrite- Akurat jestem niska (163cm) i szukam siodła bardzo wszechstronnego, z nastawieniem na TREC, czyli skoki i rajdy. DX najbardziej mi pasuje (nie wiem, czy siedzisko nie za szerokie), ale cena zabójcza.
One są dość mocno wszechstronne właśnie, fajne i na ujeżdżalnię i w teren. Ale np. w Atenie fendery są horrendalnie długie, nawet zapięte na zicht. A o dobrym położeniu klocka w nich to już mogłam w ogóle pomarzyć. Więc polecam sprawdzić przed zakupem. Są za to naprawdę bardzo wygodne.

EDIT: Nie mogę znaleźć info, czy DX też ma żelowe siedzisko, ono było naprawdę super...
Chyba jednak to nie jest nawet to samo siedzisko. Panele też inne... Nie widziałam tego siodła w Polsce w rajdach, a za granicą rajdowe siodła Prestige mają dość słabą opinie. Ale to tylko do rajdów... Więc nie wiem, czy w ogóle znajdziesz na forum kogoś, kto w tym siedział. 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się