ciąża, wyźrebienie, źrebak

nokia6002, Jakaś bułana wyszła czy i się zdaje? świetna 🙂

Mój gałgan skończył dwa dni temu 3 tygodnie 🙂
Rośnie klocek.




Ale ma piękny zadek
kasia2107rafal, też mi się to rzuciło w oczy 😀 Do schrupania!
Faktycznie, jak bułki 🙂 nie zwracałam wcześniej uwagi 🙂
Najcudniejszy to on ma charakter 🙂
Tajnaa Jest jaśniutka właśnie. Ale myślę, że będzie ciemniała. 🙂 Ale podrósł fen twój gagatek 😉 masz już imię?
Tarantino 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 maja 2018 21:10
tajnaa, imię boskie! Pasuje mu 🙂
Dziękuję 🙂
kasia2107rafal moja też nie pokazywała rui więc zadzwoniłam po weta i zrobił usg- wyszło mi taniej niż zawiezienie do ogiera, no i dzięki temu idealnie wstrzeliliśmy się z ogierem bo po pierwszym pokryciu już była źrebna 🙂
Moja ma już 3 dni, Jezu jaka ona jest niedobra  😵 
Ale ślicznota  😜
A jakie stawy ma grube 😉 duże babsko będzie 😉
Ale za to jaka piękna.  💘
no ładna jest, to fakt, ale może pochwal sie monia po jakim to ogierze ? nadal kryjesz swoim, bez licencjii ?
Monia Tajnaa cuda! zapowiadają się super .
Nasza czarnulka hmmm, myślę że jej nie poznacie 🙂 postaram się ją jutro nagrać, lub chociaż fotę cyknąć.
Dziewczyny, wywiązała mi się rozmowa kilka dni temu i tak się zastanawiam jak to widzicie:
Klacz hodowlana, użytkowana sobie lekko/średnio rekreacyjnie. Jak często zaźrebiać, żeby to miało sens i nie przegiąć z obciążeniem? Pytam jakie macie zdanie na ten temat, z czystej ciekawości jak to inni widzą.
no ładna jest, to fakt, ale może pochwal sie monia po jakim to ogierze ? nadal kryjesz swoim, bez licencjii ?


Tak kryje moim bez licencji ale robię badania genetyczne więc rodowód jest wpisany.  Mam też ogiera z licencją więc kryję świadomie swoje konie.

Katarzyna K trzymam non stop kciuki za was  :kwiatek:

Sonkowa  :kwiatek:

Megane Jest wielka i wszyscy mówią, że ma kilka tyg a ona dopiero co wylazła na świat.


Dziś zrobiłam 200km do ogiera, mam nadzieje, że zajdzie za pierwszym razem i będzie izabela  😍 
maleństwo -jasne, że tak - zapraszamy. Swoją drogą, to one do ostatnich 2 tygodni chodzą pod córką i lekkimi dziećmi bo takie oprowadzanki 20 minutowe to dobrze im nawet robią na rozprostowanie kości. A co do córki - no, na mojej też większego wrażenia nie zrobiły ( ... chociaż to chyba zawsze tak jest, że nie docenia się tego co się ma), dopiero teraz do tego inaczej podchodzi, natomiast bywały takie dzieci które przez ROK!!! rozpamiętywały "jazdę" na happy, i w końcu mama się poddała i wróciła. Córka 4 letnia, koszulka z konikiem, wszystko konik... niestety, zaraziłam. Teraz będzie miała przechlapane 🙂.

Wracając do tematu wyźrebień to jak za tydzień chyba będę koczować pod witą. Znajomy która hoduje miniusie powiedziała mi, że z ich wyźrebieniami bywa więcej problemów, a ja zrobię co tylko mogę by tych problemów uniknąć.
falabana Współczuję pilnowania, ja mam jeszcze jedno na ten rok i laba.  W tym roku moja miała na 14 i w ten dzień urodziła.  Swoje klacze co ma długo to juz nie pilnuję tak bardzo bo już widzę po nich.
U nas w tym tyg pojawił się synuś  🤣 trzy tyg przed terminem. W sumie poród zauważony przypadkiem bo z bezsenności spojrzałam w komp co u ciężarówki. Dziś już trzydniowy brykacz  🙂
,,Tak kryje moim bez licencji ale robię badania genetyczne więc rodowód jest wpisany.  Mam też ogiera z licencją więc kryję świadomie swoje konie. ,, a to sie czasami nie nazywa pseudohodowla ?
Blucha Tak samo jak kryjesz klacze bez licencji, tak samo dostają brak możliwości wpisu do ksiąg. 

Aneta W Cudeńko się urodziło  😍 
blucha zazdrościsz czy co?  😲  Jak monia bedzie chciała to i osłem pokryje, a co. Nie rozumiem takiego podejścia, moja klacz, moje źrebię, ważne by bylo zachipowane i opisane. Jeśli kogoś nie ciśnie na sport i sprzedaż za granicę (czasami gorszego truchła, z dobrym papierem) to ja nie widzę kłopotu, nawet jeśli w przyszłości źrebak pójdzie na sprzedaż to kupujący chyba we co kupuje.  😀iabeł: może i wsadziłam kij w mrowisko, ale nic nam do tego czy ogier z/bez licencji.
AnetaW, gratulacje! Piękny!!
nokia czy zazdroszczę ? nie, wku...wia mnie hipokryzja niektórych osób z tego forum 🙂 jak to po różnych tematach jesteśmy ochy i achy, jak to hodowla przemyślana i tylko zwierząt wyselekcjonowanych, jak to widzimy ,,biedne,, zwierzątka z pseudohodowli psów, kotów, jakie to larum i święte oburzenie  😲 no ale jak zrebie to ładne jest i git, jak koleżanka kryje dzikim ogierem to super i trzeba pochwalić, wrr...
a druga sprawa jaka mnie w...a to właśnie krycie dzikimi ogierami, mając ogiera na punkcie wiem jakie to są koszty, i dobrze pamiętam jak to gosć z sąsiedniej wioski miał w d...e wszystkie kontrole, papiery, badania i nie ważne ze ogier krzywy ale za to tani.
monia kryje świadomie, owszem świadomie bo ogierowi próbowała wyrobić licencje, widocznie nikt sie na nim nie poznał, ze taki super, zapewne z zawiści czy cóś 🙂
następna sprawa, czy ktoś kupujący takiego konia będzie zdawał sobie sprawę że klacz nigdy nie będzie sie nadawała do hodowli, jesteś tego pewna ??? bo ja widząc jacy ludzie kupują konie, raczej podejrzewam że też mogą być tego nieświadomi, no ale ładna
a tego jakby co nie neguję, ładna .

dopisek
a potem w innych wątkach dziwimy sie ze polska hodowla leży i kwiczy 🙁 i chwalimy wszystko ściagnięte z zachodu

Blucha Czy ty czytałaś to co piszesz ? babo ogarnij się, jesteś taka cwana na forum a w Drzonkowie omijasz mnie wielkim łukiem. Powiedz mi w oczy jak masz coś do mnie .
Bardzo mi przykro, że Ja znam przepisy a Ty nie, robię wszystko legalnie i za pozwoleniem OZHK.
Nie wyobrażam sobie krycia koniem bez licencji, nie chciałabym też nieświadomie takiego konia kupić...
Dlaczego nie ma licencji ?  🤔
monia ja znam przepisy a ty korzystasz z furtki jaką dała unia wraz z PZHK że każdy koń ma mieć paszport , szkoda ze nie ma przepisów wykonawczych i solidnych kar za takie świadome krycie
ps
nie będę odpowiadać na twoje ,,wycieczki osobiste,, bo nie taki mam cel, neguję zjawisko pseudohodowli i dzikiego krycia i tak samo bym opisała sytuacje gdyby dotyczyła ona mojej najlepszej przyjacółki, kolegi
monia ja znam przepisy a ty korzystasz z furtki jaką dała unia wraz z PZHK że każdy koń ma mieć paszport , szkoda ze nie ma przepisów wykonawczych i solidnych kar za takie świadome krycie
ps
nie będę odpowiadać na twoje ,,wycieczki osobiste,, bo nie taki mam cel, neguję zjawisko pseudohodowli i dzikiego krycia i tak samo bym opisała sytuacje gdyby dotyczyła ona mojej najlepszej przyjacółki, kolegi


Musisz swoje zażalenia kierować do związku a nie do mnie, robię wszystko legalnie. Konie nie mają wpisane NN tylko pełne rodowody.  Kryje klacze z licencjami a nikt nie powiedział, że ogier nie będzie miał licencji.

naovika Pokaż tak z ciekawości licencje swojej klacz ile ma punktów.

naovika Pokaż tak z ciekawości licencje swojej klacz ile ma punktów.


Nie musisz być uszczypliwa, każdy z nas ma prawo do swojego zdania. Po to jest forum.
Czy wg przepisów można kryć ogierem bez licencji ?  🤔

edit : i czy koń ma wtedy pełen paszport ?
naovika No można, przecież kryje  😉 robisz tylko badania genetyczne i wpis rodowodu.  Trzymają się zasad takich jak uważa blucha nie można też kryć klaczy co nie mają licencji. Hodując konie wystawowe trzeba mieć klacz z licencją i ogiera z licencją.
Zasady zostały zmienione bo jak twierdzi PZHK nie ma koni, ogiery Polskie zostały wywiezione na rzeź, wykastrowane. Ludzie już nie kryją w rasach bo się nie opłaca, teraz kryją na użytkowość, papier i wygląd.
Np. ogier małopolski Davinci który miał 82 punkty bonitacji też już nie kryje, został sprzedany i wykastrowany.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się