Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

[quote author=Cień na śniegu link=topic=20.msg2781588#msg2781588 date=1525884486]

Czyżby na koncert Eda?  😀
[/quote]

Dokładnie. Akurat się złożyło, że 11 i 12 jesteśmy na weselu pod Warszawą, to tego 12 go zawiozę, niech zna moją dobroć, na poprawinach być nie musi 🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 maja 2018 22:44
Ja też się trochę obawiam jeździć po Warszawie wtedy  😂 natomiast chyba i tak nie byłam w okropniejszym mieście niż Berlin  😵 a wrzuciłam się tam właśnie na głęboką wodę, miałam prawko rok i tego samego dnia pierwszy raz w życiu jechałam autostradą i po tym paskudnym mieście - wcześniej jeździłam tylko jedną stałą trasą na skraju Wrocławia i tyle z dużego miasta :P
Co do Twoich obaw to spokojnie - w ogóle nie przejmuj się tym, co sobie pomyślą inni kierowcy o Tobie. I całkowicie ignoruj trąbienie czy inwektywy, praktycznie nie zdarza się, żeby ktoś wysiadł i rzucał się z łapami do kobiety na obcej blaszce. "jestem nietutejsza, jadę powoli i dokładnie, bezpiecznie, mogę się zamotać, mam do tego prawo i to nie jest sprawa innych" - takie nastawienie pomaga 😉 jeśli chodzi o tramwaje to powtórz sobie tylko kiedy mają pierwszeństwo (szczególnie ronda) i zwracaj uwagę na tory. Z tramwajami mam rzadko do czynienia, więc mam wywalone na swoje pierwszeństwo i zakładam żeby zawsze je puszczać, natomiast w ogóle to tylko raz mi się zdarzyła taka sytuacja, a jeździłam już sporo po miastach z tramwajami. Z takich ogólnych rad to jeszcze jedź sobie na nawigacji, nawet jak pominiesz jakiś skręt, to ona się dostosuje i od razu wyznaczy Ci nową trasę. Przynajmniej pod tym względem będziesz spokojniejsza. No i w razie czego możesz zawsze rzucić okiem na mapkę. Trzymaj nieco większą odległość za autem przed sobą, żeby mieć czas na reakcję. I na światłach, jeśli skręcasz i jest wielkie skrzyżowanie, warto stać za kimś, szczególnie jeśli nie jesteś pewna, gdzie dokładnie prowadzi Twój pas (raz się w ten sposób wrąbałam pod prąd XD). Dasz sobie spokojnie radę - nie taki diabeł straszny, jak go malują 😀
Dempsey, ale ja chcę przelać z polskiego banku do polskiego  🙂
W sumie to... mogę też zlecać sobie przelew eurowy ze szwajcarskiego banku do polskiego banku PLN, ale czy to będzie korzystniejsze niż przelew na konto walutowe w Polsce i potem przelew z walutowego na PLN?

buyaka, dzięki, spróbuję i to już zaraz  :kwiatek:
majek   zwykle sobie żartuję
10 maja 2018 14:17
Wracajac do samochodow, prawka itd.
Kupilam auto w Londynie. Pierwszy raz jechalam majac kierownice po drugiej stronie, musialam przejechac pol miasta jadac pierwszy raz po drugiej stronie drogi. Wisienka na torcie: musialam skorzystac z promu, bo tunel, ktorym zamierzalam jechac byl zamkniety. Na promie samochody na scisk. Bez kitu, jak dojechalam do domu musialam sobie walnac setke.
Wracajac do samochodow, prawka itd.
Kupilam auto w Londynie. Pierwszy raz jechalam majac kierownice po drugiej stronie, musialam przejechac pol miasta jadac pierwszy raz po drugiej stronie drogi. Wisienka na torcie: musialam skorzystac z promu, bo tunel, ktorym zamierzalam jechac byl zamkniety. Na promie samochody na scisk. Bez kitu, jak dojechalam do domu musialam sobie walnac setke.


Hehehe, witam w klubie, ja po zakupie pierwszego motocykla musialam jechac do centrum w godzinach szczytu :-D Bylam nieźle zesrana.
Można gdzieś obejrzeć online „Najlepszego”?
julka177, chociażby tutaj. Na vshare działa.
lazuryt00 dziękuję Ci bardzo! :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Co to za zwierzę?  👀
infantil, szybki risercz i prosze 😀 ostronos rudy i jakbys chciala kupic ogloszenie 😉
Dziękuję  😀 Został chwilowo ochrzczony "rudym mrówkojadem"  zanim poznałam odpowiedź 😁
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
14 maja 2018 17:12
Nie trzeba w Polsce posiadac jakiegos pozwolenia na ich posiadanie jako zwierzat egzotycznych? 👀
Jakie dziwo  😜
Mieliśmy przez tydzien w lecznicy na szpitalu szopa pracza... Nigdy więcej... Miejsce takich zwierząt to zdecydowanie nie jest ulica i mieszkanie 🙁
efeemeryda   no fate but what we make.
15 maja 2018 11:39
Becia23
nie, nie trzeba...
Pracuje na umowę o pracę mniej niż rok - odkąd liczy mi się 2 tygodnie wypowiedzenia? Od złożenia, czy od 1 dnia kolejnego miesiąca? Mam połówkę etatu, mogą mi wsadzić więcej niż 40h w ciągu tych 2 tygodni przy takim rozwiązaniu?
keirashara, na pewno masz 2 tygodnie? Bo miesięczny okres wypowiedzenia zaczyna obowiązywać po 6 miesiącach pracy.
keirashara, masz raczej miesiąc wypowiedzenia, jak pisze macbeth, a liczy się na 99,9% cały miesiąc kalendarzowy - jak złożysz np. 02.06 czy 29.06 to i tak masz do przepracowania cały lipiec, chyba że ugadasz się z pracodawcą. Tak ostatnio czytałam 😉
Jak to jest z reklamacjami. Słyszałam, że jeżeli laptop zepsuje się ponownie (po raz drugi) to mam prawo ubiegać się o zwrot gotówki lub wymiany sprzętu na nowy. Ktoś był może w podobnej sytuacji. Ledwo co na święta laptop był w naprawie a tu kolejna usterka.
rosakosa, - przy drugiej reklamacji masz jak najbardziej prawo do ubiegania się o zwrot gotówki.

Osz kurka, ja się zatrzymałam na etapie, że do roku czasu są 2 tygodnie, mega mi to psuje wszystko, eh. No nic, najwyżej zejdę sobie z urlopu 🙄

Edit: jednak policzyłam i umowę mam od grudnia, więc jak złożę do końca maja to mam te 2 tygodnie 😀 Więc ponawiam pytanie, czy mogą mi wcisnąć więcej niż 42h, czyli pół połówki? 😉
Czy jeśli skleję materiał z materiałem takim klejem

To czy będzie można go prać delikatnie i ręcznie czy się porozkleja?
Jeśli nie taki to inny? Będę kleić rzeczy, które raczej ciężko uprasować...
Są kleje do tkanin, jest taki także z UHU. Ten się nie nadaje.
Ok. Dzięki. Już sobie znalazłam klej do naszywek sprawdzony przez znajomą. Nie jest tani ale mega wytrzymały i wydajny 🙂

Pytanie kolejne
Czy jakiś owad poza pszczołą zostawia po udziabaniu człowieka żądło w ciele?
Piszę też tutaj bo nie wiem czy ktoś zagląda na techniczne.

moje ogłoszenie zostało usunięte przez moderatora. Gdzie mogę się dowiedzieć dlaczego?

edit oki doczytałam, że nie można dodawać ogłoszeń sprzedaży leków, a teraz pytanie blondynki? dlaczego?

mam AbPrazole które zostało mi po moim koniu, który odgalopował na wiecznie zielone pastwiska 😕, chciałbym odzyskać choć część pieniędzy.
pestka, dlatego, że w Polsce odsprzedaż leków jest niezgodna z prawem
dzięki, a to nie wiedziałam, bo się nie interesowałam, nie zamierzałam odsprzedawać ale mój koń już ich nie potrzebuje, a szkoda, żeby się zmarnowało, no i nie ukrywam, że nie mała kwota zamrożona jest w tych saszetkach.
pestka napisz w wątku dla wrzodowców, szybko chętny się znajdzie.
W wątku wrzodowym też pogonią - na fejsie jest grupa re-voltowi wrzodowcy czy jakoś tak, tam można śmiało walić 😉
Dzięki za podpowiedzi, w wątku dla wrzodowców napisałam, tyle, że bez słowa sprzedam, może dlatego nie mam jeszcze bana  😉
Znacie jakąś działającą bramkę sms, z której mogę wysłać wiadomość z komputera na telefon? Koniecznie międzynarodowa (ani ja ani potencjalny odbiorca nie jesteśmy w pl). Jest tego mnóstwo, ale nie chciałabym ściągać po kolei programów czy też rejestrować się byle gdzie, testować i nacinać się, że żaden nie działa. Kojarzycie coś sprawdzonego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się