Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Czy ktoś z Was miał do czynienia z klaczą o płytkiej pochwie? Przy badaniu wyszło, że moja kobyła ma dziwną budowę pochwy - bardzo wąską ale przede wszystkim - płytką. Wchodzą tylko palce dłoni a nie cała dłoń. Ruszyliśmy z konsultacjami ale pytam i tutaj. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Mam do doświadczonych pytanie,bo nie wiem co robić...
Chciała bym zaźrebić mają zimnokrwistą 3 latke, ale problem w tym że mam ja od źrebaka a rui u niej na oczy nie widziałam (mam ją w stajni przydomowej więc nie mogłam przegapic).
Pan który kiedyś miał ziemiaczki mówił że trzeba jechac do ogiera żeby go poczuła to i zacznie sie grzac... Ale no wole sie zapytac doświadczonych hodowców. Jeśli zły wątek to przepraszam ale nie wiem gdzie z tym pytaniem.
A ona jest w tej przydomówce sama samiuteńka? Ogier jak najbardziej pomaga "pokazać" oznaki, ale chyba raczej jej ot tak nie wywoła, jeśli klacz do rui nie gotowa 😉 czasem jest tak, że klacze mają ciche ruje, bo nie mają się przed kim puszyć. Kiedy klacze chodzą w mieszanych stadach (klacze, wałachy) zawsze jest łatwiej, bo hormony buzują stadnie 😉
Ja bym zrobiła usg i zawiozła klacz do krycia, zobaczysz, że w terminie pokaże co by chciała 😉
Jest razem ze starsza klaczą małopolską. Rok temu był u Nas pare dni ogier,Oczywiście nie wypuszczałam ich razem ale byli w jednej stajni więc miała już styczność,z wałaszkiem też chodziły na padoku. Jedne co widze podobnego do rui to w sytuacjach jak by to wytłumaczyć, no np jak sasiad nieraz chalasowal brama i wyjezdzał traktorem to zasówała po padoku z zadarta kita i łyskała,fukała. Widać że wtedy taka "pobudzona"  była ale to bardzo krótko takie sytuacje,więc nie wiem. Było to też jak jeszcze nie miała trzech lat...  Nie powtarzalo sie to też co miesiąc więc nie wiem, może rzeczywiscie jechac żeby "poczóła" tego ogiera? 
Ja bym zrobiła usg i zawiozła klacz do krycia, zobaczysz, że w terminie pokaże co by chciała 😉


Albo i nie. Moja Bibi nie ma żadnych oznak rui, nigdy. Nawet jak przed planowaną rują była podprowadzana do ogierów przez dobry tydzień. Niby wszystko ok, hormony w porządku, owulacja jest... A rui nie... Raz się nie zaźrebiła kryta na podstawie USG i potem odpuściłam. Badana w klinice rozrodu więc przez specjalistę.
Mam stadko od 3 lat to samo, jeszcze zeszłej wiosny moje baby podkręcaly się jednym wałachem i ruje miały w tym samym czasie, niestety w tym roku atrakcyjny już nie jest, więc ciężko byłoby mi coś wypatrzeć 😉 chyba, że bym zaczęła mierzyć temperaturę 😉 trzeci rok w niezmienionym stadzie zrobiło swoje. Starszą w tym roku raz zabrałam do innej stajni w trakcie rui, nie wiem skąd w niej tyle plynów  😂 ale jak wrociła do domu, grzała się jeszcze dzień i ostygła. Teraz już powinna przejść kolejną, ale znów objawowa cisza 😉
Ta moja małopolka grzeje sie normalnie, ma swoje późne bo późne bo pokazuje mocno dopiero czerwiec- sierpien ale co roku tak samo. A ta nic,więc wole sie zapytac  bo przyjde do ogiera z klaczą bez rui i mnie chlop wysmieje... Myślałam że to może pierwiastki tak maja, bo pierwszy raz mam tak młodą do zaźrebienia. A jest teraz taka ładna wydoroślała mi, zmieniła sie bardzo, to to już dorosły kobył
Najprościej zbadać USG i zobaczyć w którym momencie cyklu jest i ewentualnie policzyć za ile można kryć.
Dać zastrzyk na wywołanie rui i kryć.
Ewentualnie podprowadzać pod próbnika 🙂
U mnie 12 grudnia były takie widoki, a teraz nic 🙂
Coś się babom w du.ach poprzewracało  😎
no właśnie pisałam w innym wątku, ze maja ciche ruje a wcześniej lały tak, że aż wałacha molestowały! teraz nic, tylko kwiki. Czarna dopiero zaczeła posikiwać po podaniu hormonu.
Dziękuje za porady  :kwiatek: spróbuje najpierw podjechac do tego ogiera,mam tylko z 10 -16 km więc spokojnie,jak po tej wizycie nie pokaze rui to pojde za porada tajnaa
Witajcie, co sądzicie o Comme il faut a szczególnie o jego potomstwie. Jakie cechy, wady przekazuje ? Ktoś ma jakieś opinie ? Na razie robię wstępne rozeznanie ale wpadł mi w oko i będę rozważać 😉
edit- literówka
W Lesznie teraz jest po nim ogier na kwalifikacji, podobno maszyna :-)
A czy ma ktoś źrebaka po La Calidacie od Wechty ?
Widziałam jednego i jest przepiękny, jednak nie wiem jak z użytkowaniem.
naovika u mnie urodziły się dwie klaczki po La Calidad. Obecnie mają po 2 lata, ale już teraz mogę powiedzieć że tak zrównoważonych, miłych koni dawno nie widziałam.
naovika u mnie urodziły się dwie klaczki po La Calidad. Obecnie mają po 2 lata, ale już teraz mogę powiedzieć że tak zrównoważonych, miłych koni dawno nie widziałam.

Dzięki, a po kim bardziej poszły ? Po matce czy po ojcu ? (wizualnie)
matki to półsiostry (obie z tej samej matki a całkiem inne). Obie La Calidadki wyrosły bardzo duże, większe niż matki. Są też lepsze ruchowo.
Budową natomiast totalnie się różnią i od siebie i od matek. Jak Ci się nudzi możesz popatrzeć u mnie na stronie i zobaczyć co po La Calidadzie u mnie się urodzio  😉
Ależ bardzo chętnie zobaczę bo czekam aż będzie dostępny
  💘
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 maja 2018 10:57
Czy ktoś widział źrebaki po Nowogródku xx?
Nawet, konie, które biegają płaskie i przeszkody, te ostatnie z powodzeniem. Ładne w ładnych liniach, dość wyrośnięte, ale jak to w pełnej krwi jest rozrzut. Tu dla przykładu ogier, który wygrał nagrodę Tiumena(płoty) w ostatnią niedzielę na Partynicach.
https://www.bazakoni.pl/database,op-show_offspring,horse-19587.html
Ależ bardzo chętnie zobaczę bo czekam aż będzie dostępny
  💘


To chyba nie prędko nastąpi  🙁
[quote author=naovika link=topic=5087.msg2784074#msg2784074 date=1526636059]
Ależ bardzo chętnie zobaczę bo czekam aż będzie dostępny
  💘




To chyba nie prędko nastąpi  🙁
[/quote]

Nie mam alternatywy 🙁 podpowiesz jakiegoś podobnego który jest aktualnie dostępny ?
Chcę pokryć swoją klacz wielkopolską, znalazłam już ogiera - Chacco Nann po Chacco Blue i matce po Kannan, rasa oldenburska. Ogier jest dopuszczony do krycia w rasie wlkp i pewnie w tej zostawiłabym źrebaka, bo do OS to pewnie nie da rady.
Zastanawiam się tylko, czy jeśli moja klacz ma w przodkach głównie hanowery (Argentan I) to czy teraz kojarzenie z oldenburskim ogierem nie jest jakimś nietrafionym pomysłem? 🙂
Zależy mi ogólnie żeby źrebak był skoczny (mama piękna i ładna technika skoku ale tylko do pewnych wysokości).
Brałam jeszcze pod uwagę Cassiopeie od Wechty, bo po Casallu, ale sądząc po cenie to chyba trochę niższa półka niż Chacco Nann  🤔
Cena wychodzi bardzo podobnie. Bo u Chacco Nann 3 pierwsze pobrania nasienia są gratis, a u Wechty 280 za kazde . Więc wycodzi na prawdę nieduża różnica .
Ja to bym się bardziej o charakter bała, ale nie widziałam Chacco Nanna na żywo, może ktoś inny się wypowie.
Chcialam o charakterze napusac to samo co Donia. Polaczenie Chacco i Kannana moze Ci dać bardzo zrytego konia jesli matka nie jest super, hiper latwym koniem.

A Cassali teraz jest bardzo duzo. I ogolnie sa bardzo ok moim zdaniem 🙂
No i dochodzą jeszcze gabaryty klaczy. Chacco Nann to niezły smok. Jeśli kobyła też duża to hmmm.... ja tam nie lubię koni podchodzących pod 180.

Po Casallu bardzo podobał  mi się Astil L -Agro Handel Śrem, tylko nam termin ruji z dostępnością ogiera nie grał.
edit - przepraszam zły wątek
Chciałabym nieśmiało zapytać Was o ogiera ze stajni Schockemohle - Feinrich.
Czy może mi ktoś coś o nim napisac, albo powiedzieć gdzie i jak szukać informacji  :kwiatek:

Nie mam pojęcia o pojęciu...  😡
Chciałabym wiedzieć jakie cechy przekazuje i jaką ma głowę.
Iskra
Ja go znam osobiscie. I bardzo go lubilam. Nie mam pojecia czy ma juz potomstwo, ale sam w sobie byl bardzo łatwy i przyjemny, jak na ogiera. Szczegolnie dressaga 😉
KaNie Miód na moje serce  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się