... ślub :) ...

Scottie, własnie tak myślę, że jak nie będzie w umowach to po prostu zapytam, bo i tak z każdym będziemy przed weselem się kontaktować w sprawie dogadania szczegółów. A barmani mają być do 1 czy 2 w nocy, więc trochę. 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
09 maja 2018 09:44
No to tak jak kamerzyści/fotograf. Myślę, że będą chcieli coś zjeść 🙂
Długie kolczyki ślubne ? 👀
majek   zwykle sobie żartuję
09 maja 2018 13:57
Bylam kiedys na weselu, gdzie szlag wszystkich trafial, bo jak bylo jedzenie, to ani muzyki (bo DJ szedl sobie cos zjesc) ani nic. Pamietajcie, ze kelnerzy tez nie dadza rady zaniesc wszystkiego na raz, wiec jak jedni zaczynaja jesc, to ci co dostali przed nimi swoj talerz juz koncza. 
Wszystkie dodatkowe atrakcje powinna dzialac non stop, a obsluga moze miec swoje stoliki gdzies z boku i `podjadac` w razie potrzeby. To nie sa goscie weselni, tylko obsluga imprezy.
Dekster, ale szukasz? 🤣 Ja kupowałam na AliExpress, o takie i takie. Te pierwsze oryginalne (bo to odwzorowanie Novia Blanca) kosztują 289 zł. 😵

majek, muzyka przy jedzeniu będzie, tylko spokojniejsza, bo też ludzie wtedy rozmawiają, a przy głośnej się nie da, jeśli nie ma oddzielnej sali do tańczenia. 😉 Zwłaszcza, że dwóch DJ, to jeden obsługuje konsolę, a drugi może sobie zjeść, z barmanami myślę, że jest podobnie, skoro jest ich dwóch zawsze. 😉 A stolik oczywiście będą mieć swój (foto, video, DJ i kierowca), przy którym będą mogli sobie siąść, jak tylko będą chcieli. Raczej chodziło mi o miejsca przy tym stoliku dla usługodawców, których wymieniłam wcześniej.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 maja 2018 14:16
majek, dziwny DJ  🤔 przecież to nie zespół - muzyka sobie może lecieć 😉


Mnie się odechciało po wczoraj sukien, salonów i wszystkiego  😵
Szukam szukam.Mogę wydać  powiedzmy 300 zł pod warunkiem,że jakość będzie spoko a to co oglądam w internetach podchodzi mi pod plastikowe kryształki,ale szukam właśnie czegoś w tym typie.
Dekster, to spokojnie możesz sobie zobaczyć na Novia Blanca. 😉 Tam jest mnóstwo w takim stylu, mają generalnie biżuterię na ślub, tak bym powiedziała. 😉


EDIT: jak liczycie alkohol? Chcemy kupić wino do obiadu i oczywiście wódkę, ale trochę się pogubiliśmy. 😵 Chcemy również dawać wódkę na odchodne gościom. Teoretycznie jest 0,5 l na głowę, a butelka wina na 7 osób... Tyle, że u nas będzie jeszcze bar z drinkami, a wtedy liczy się chyba inaczej. W każdym razie tak gdzieś wyczytałam. 👀
efeemeryda   no fate but what we make.
17 maja 2018 12:57
butelka wina na 7osób wydaje mi się zdecydowanie za małą ilością...
emptyline   Big Milk Straciatella
17 maja 2018 13:52
Doubler, my mamy butelkę na łeb dla ludzi pijących wino, ale my z kolei nie mamy wódki (tzn będą dwie butelki żeby każdy szota sobie wypił), za to będzie piwo. Nie wiem sama, ale zgadzam się z efeemerydą, butelka na 7 osób to troszkę może być za mało. Wychodzi ci kieliszek 100ml, to taki bardzo malutki kieliszek. Taką ilość my mamy na toast z proseco. Tylko pytanie, czy każdy będzie to wino pił?
Wydaje mi sie ze 1 butelka na 7 osob to ekstremalnie mało. Ja z moim D bardzo lubimy pic piwo i jednego wieczora, tak do kolacji, filmu wypijamy dwie butelki razem. (Czy to juz problem?  🥂 :wysmiewa🙂.
Wiec wydaje mi sie, ze liczenie 1 na glowe to dobra liczba. Ja na weselach nie pije wódki, tylko zawsze sączę wino. Jezeli impreza trwa długo to chyba wypije wiecej niz butelkę przez noc..? Poza tym wino jak zostanie to mozna je w domu potem wypic :p
efeemeryda   no fate but what we make.
17 maja 2018 14:07
rtk ja mam to samo, ale bałam się pisać, że taki ze mnie alkoholik  😁
Scottie   Cicha obserwatorka
17 maja 2018 14:18
Niby butelka wina na 7 osób mało, ale jak dochodzi do tego wódka + jeszcze bar z drinkami, to może się okazać, że wino będą piły 3 osoby 😉 Ja lubię pić wino, ale na weselach zdecydowanie wolę wódkę albo drinki 🙂

Ja się posiłkowałam tym kalkulatorem: http://www.trunkiweselne.pl/wodkiweselne/cms.php?id_cms=7 a i tak kupiliśmy za dużo wszystkiego 🙂 Wina białe stały przy rybach, były otwarte chyba 2 butelki i ani trochę upite z nich. Za to różowe + czerwone stały na stołach i nawet nie wiem, czy "poszło" 10 butelek (przy prawie 170 osobach).
Dzięki dziewczyny, ale dokładnie tak jak pisze Scottie - na weselach większość pije wódkę mimo wszystko. Wino raczej do obiadu by było. I wiem, że u nas też znaczna większość osób będzie piła wódkę, spora część facetów nawet do obiadu za wino się nie chwyci, bo "jest fuj, jak można pić wino". 😂 Ja też najbardziej lubię wino, ale na weselach, jeśli już się alkoholizuję, to drinkami, stąd nie wiem jaka ilość.

rtk, nie kupię 150 butelek wódki i 150 butelek wina, to mi w życiu nie zejdzie (nie wspominając o kosztach). 😵 A wino będziemy dostawać zamiast kwiatów, więc do domu sporo przywieziemy i tak. 😁

Scottie, dzięki za stronę :kwiatek: Z podobnej strony gdzieś to obliczałam, ale wolałam zapytać czy faktycznie takie kalkulatory mają sens. 😉
U nas zeszły chyba ze dwie butelki wina na 115 osób. Ci co nie chcieli wódki wybierali jednak drinki,  bo był ich ogromny wybór i były rewelacyjne.  Także butelka wina na 7 osób to według mnie bardzo dużo  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
17 maja 2018 15:53
Doubler, skoro znasz gości i będą pić wódkę to starczy. U nas jest fifti-fifti - połowa piwo, połowa winko więc musimy mieć więcej. 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 maja 2018 16:37
Ja na kwietniowym weselu byłam chyba jedyną osoba, która w ogóle "upomniała" się o wino i generalnie przez całe wesele nie piłam nic. 😉
Bimber, wódka, piwo, nalewki i drinki to nie moje napoje, więc dwu dniowe wesele przebimbałam na trzeźwo 😉
JARA, a to u nas na pewno wino będzie, raczej piwa nie postawimy bo będą super drinki to każdego coś może zadowoli ostatecznie. 😁

Dziękuję wszystkim bardzo, będziemy się faktycznie kierować tym co podają na różnych stronach i kalkulatorach. :kwiatek: Potem i tak zapewne zostanie tyle, że będzie na paręnaście dobrych imprez. 😂
U nas nikt wina nie pił, stało może z 5 butelek każdego. Za to nalewki i bimber poszły w wielkich ilościach. Wódki mieliśmy 0,7 na głowę i trochę ponad i zostało dużo ale dużo też poszło 🙂
u nas za to poszło ze 30 butelek na 44 osoby, i prawie zabrakło, przy czym niektórzy nie pili wcale. Był upał i białe schłodzone wino miało wzięcie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 maja 2018 21:45
A ja się zastanawiam, jak liczyć napoje w listopadzie. Zasadniczo pije się napojów niealkoholowych mniej, bo nie jest gorąco

Według kalkulatora wyszło:
wódka 50 butelek x 0,5 l
wino 10 butelek
szampan 8 butelek (ale do toastu szampan zapewnia sala)

coca cola - 33 litry
sprite - 11 litrów
fanta - 11 litrów
sok pom. - 38 litrów
sok jabłkowy - 17 litrów
woda n/ gaz - 33 litry
woda gaz - 22 litry
safie, niby mniej, ale przy zabawie weselnej jednak człowiekowi robi się gorąco. 😁 Chyba, że jest tylko obiad i nic więcej, żadnych tańców, wtedy się zgodzę. Byłam na balu w połowie grudnia i mam wrażenie, że piło się tyle co na letnich imprezach tego typu, zwłaszcza że też te "niealkoholowe" są do przepicia alkoholowych. 😉 Aczkolwiek jak liczyć to nie powiem, u nas na szczęście sala daje napoje bez ograniczeń. 🙄
A wypada, żeby Panna Młoda wino piła kiedy wszyscy inni piją wódkę?

U nas już mega progres. W końcu mamy zaproszenia, już częściowo rozniesione. Czy ja wszystko muszę robić w ostatniej chwili? :P
Teraz walczę z butami, bo bez nich sukni nie skrócę. Mam już też drugą sukienkę w którą przebiorę się w drugiej połowie wesela.

Teraz szukam welonu i muszę zamówić obrączki.

Jakie będziecie mieć fryzury? Ja bym chyba wolała rozpuszczone włosy. Nie bardzo podobają mi się takie przesadzone upięcia.

Scottie   Cicha obserwatorka
18 maja 2018 11:11
Sivens, ja byłam w stanie pić tylko wodę (i wodą popijałam toasty), nic innego mi przez całe wesele przez gardło nie przeszło 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
18 maja 2018 11:13
Sivens, a czemu nie? Ja wódki pić nie będę, przyszły mąż też nie. 🙂 Nie lubimy, nie będziemy się męczyć, bo w imię czego niby? 🙂

Ja też chciałam rozpuszczone, lekkie fale, ale chyba lepiej wyglądają spięte więc po prostu zrobię luźnego koczka dość wysoko i moze wepnę kwiatek. Upięcia wcale nie muszą być przesadzone. 🙂

Właśnie, co zrobić żeby żywe kwiaty we włosach nie zdechły po 10 minutach? Czy może jednak użyć sztucznych z pianki?
Scottie no ja planowałam pić wodę z kieliszka do wódki i wódkę co któryś, ale teraz pomyślałam o winie.
emptyline u nas będzie dosyć tradycyjnie, łącznie z przyśpiewkami i jakoś moja "lampeczka" wielkości dyni mi średnio pasuje do tego. Ale chyba będę po prostu pić zamiennie wino i wodę z wódkowego kieliszka.

Myślałam o czymś takim. Rozpuszczone, ale lekko podpięte, żeby ich w rosole nie moczyć.


Ewentualnie jeszcze taki nieład mi się podoba
Sivens, również nie będę pić wódki, bo nie lubię - zamierzam wykorzystać naszego barmana, nawet na bezalkoholowe drinki 😍 Ale gdyby go nie było - piłabym wino. Wtedy też na pewno kupiłabym wiecej. 😁 Włosy będe mieć tak jak mówi emptyline - spięte w luźnego koka i wsadzone kwiaty, bez welonu. 😉 Nawet coś w stylu drugiego zdjęcia, które wstawiłaś. Inspiracji mam dużo. 😁 Np. takie, takie czy takie (mam ciemne włosy, więc starałam się szukać nie tylko blondynek 😉 ). Zależy też co mi powie fryzjerka - dla mnie podstawą musi być to, żeby wytrzymała cały dzień i całą noc.

emptyline, mnie fryzjerka powiedziała, że trzeba wybrać kwiaty, które wytrzymają i tyle. 😁 Jednak uważam, że zdecydowanie lepiej wyglądają żywe. 😉
u nas prawie wódka nie zeszła, sprzedawałam dalej, a wino liczyłam szacując mniej więcej po tym co kojarzę o gościach i pasowało.
Teraz byłam na weselu i szło wino, wódka mało co. Woda i soki, gazowane nie szły zupełnie. Zmienia się bardzo kultura biesiadowania z tego co widzę.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 maja 2018 20:33
DJ - umowa podpisana, zaliczka wpłacona - widzimy się tydzień przed weselem
Sala - umowa podpisana, zaliczka wpłacona - omówienie szczegółów końcem września

SUKIENKA - zamówiona i zadatkowana !!! - mam się stawić końcem lipca na pobraniu miary i później końcem października  😅 😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 maja 2018 07:05
emptyline, kwiaty spryskac lakierem do włosów. Mi tak fryzjerka zrobiła. Miałam eustomy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się