Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

Jakis czas temu się już przedstawiałyśmy więc przypominam się z rocznikiem 91 z okazji niedawno obchodzonych urodzin 🙂 babcia ma sie swietnie i na szczescie nie wie ile ma lat :p

Ramirezowa   Ania i Urania !
21 maja 2018 10:53
pati11 o cholercia, to mój rocznik  😁 wygląda świetnie!
to my się przypominamy. U nas stabilnie. Wadera 1987 po dobrym sezonie jesienno zimowym w stajni hotelowej teraz jesteśmy od maja do końca września  w naszym siedlisku, więc  maniana;-)  Otwarta stajnia,pastwiska bogate. Na bokach i na brzuchu  ma jeszcze zimowa sierść. Nie wiem po co to trzyma  🤔  Dużo zdrowia dla seniorów.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 maja 2018 20:18
ganasz cudnie seniorka wygląda - wsiadacie coś jeszcze? Czy tylko jako luzak biega za arabką?
Koniczka, _Gaga Grom i Bysia święcą się nieziemsko  😍
Dużo zdrowia dla wszystkich seniorów 🙂

Zima była dla łaciatego bardzo łaskawa i oprócz wiosennego wyrywania zębów - tfu tfu tfu - nic mu specjalnie nie dolega. Targa mną na lonży i regularnie przewozi po lesie we własnym tempie (nie zawsze statecznym) swoją ulubioną ciocię lek.wet. Powoli rozglądam się też za dodatkowym jeźdźcem, bo niestety do minimum grudnia nie mogę wsiadać - a nie chciałabym, żeby stracił mięśnie.
No i za półtora tygodnia będą strzelać korki od szampana (picollo :P) bo wkroczymy oficjalnie w 29 wiosnę.
bjooorksą dwie wersje. Jedna na luzaka, a ponieważ po przeglądzie technicznym mamy pozwolenie na dosiady więc korzystam. Spokojne spacery albo lekka prace na ujeżdżalni ale podobnie jak u ciebie nie zawsze jest grzeczna i stateczna pod siodłem
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 maja 2018 20:43
ganasz, zachwycacie. Szczerze zazdroszczę i trzymam kciuki za 40tkę.
Dawno mnie tu nie było i przypominam sie z moją seniorką rocznik 92 🙂
Barcelona w zeszłym roku zmieniła stajnię i mimo swoich dolegliwości nadal porusza się w siodle wożąc swoją Pancie na spacerki do lasu, które uwielbia 🙂

maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 maja 2018 09:44
Nuavar, wygląda pięknie, jak młódka. Ona zawsze miała takie proste stawy skokowe, czy na starość...? Przepraszam za wścibskość, ale pierwszy raz ttakie widzę.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 maja 2018 10:12
Nuavar, piękny widok! Pozdrów Barcelonkę 🙂 Dobrze wiedzieć, że jest wciąż sprawna.
maleństwo, taką ma budowę.
maleństwo - Barcelona wciaż mnie zadziwia, mimo wieku wciąż wygląda młodo, czasem nawet sie tak zachowuje 🙂
Jesli chodzi o nogi, to tak juz ma, taka jej uroda 🙂 ale radzi sobie z nimi 🙂

Na_biegunach - a pozdowię, pozdowię Dbam o jej sprawnośc jak tylko się da 🙂 Mimo schorzeń stwów wciąż sie ruszamy, czasem lepiej czasem gorzej 🙂
Ciesze się kazdym jej kolejnym rokiem ze mną 🙂
Moja Wandalka xxoo (vel Dziunia) -jedna z ostatnich wnuczek Palasa oo dzisiaj kończy 26 lat! Są marcheweczki, fotki i życzenia. Kilka dni temu bylam na niej w terenie -ledwie wysiedziałam serię baranów 😁 Na zdjęciu -ze swoim "źrebaczkiem" (jak to zauważyla niedokładnie jedna pani) -czyli z kozuchą kumpelą Maszką.

zdrówka dla Wandalki  :kwiatek:
Wspaniałych dni w zdrowiu dla Barcelony i Wandalki 😅
Dorzucam naszego stajennego Dziadka, wg tego co w stajni mawiają 35 sezon na karku 🙂
rzepka 100 lat i zdrowia dla Wandalki  :kwiatek:
Alaska Kapitalnie chłopak wygląda  😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 maja 2018 10:18
Alaska, woooow, w ogóle tu nie wygląda na dziadka, a już w szczególności na "aż takiego"!

A mój hot 20 odżył, jak zawsze po zimie, wylazł na trawę, utył, bryka i znowu się zakochał. Wreszcie wyliniał i mogę wsiadać, bo była taka włosowo - brudowa masakra, ze mi było szkoda sprzętu...



Alaska - wow wygląda jak marzenie, taki wiek ! no pozazdrościć i trzymam kciuki za zdrówko i formę.
Alaska fantastyczny, dużo zdrowia dla niego.
Piękne te wszystkie Seniory (koza też cudna  :love🙂, dużo zdrowia dla wszystkich. Przedstawiam jeszcze dwóch moich pełnoletnich: kucyk rocznik 96 i Oris 2000, powoli robi mi się stajnia geriatryków  😀
Super wyglądają wasze dziadki  😍
A najpiękniej wygląda to, że wszystkie na trawie  💘
Zdrówka i klawego życia dla wszystkich seniorów!
desire   Druhu nieoceniony...
31 maja 2018 09:02
My Dziadzisko-zdziadziałe moje odpaliliśmy i bryka, jak 16latek 😁
moją Młodą nawet zrzucił 2 razy 😂 a jak pochodzi to w ramach relaksu mamy jezioro 500m od stajni i moczymy nóżki 🙂



Na zdjęciach stajenna koleżanka, jej na szczęście nie pozbył sie z grzbietu 😉 jak sie zgodzi to dodam zdjęcia z tych Dziadulowych bryków 😉
Tusia2012 Geriatria powiadasz, to w stajni w której trzymam Oberka to samo  😁. Obecnie jest 11 koni z czego tylko 3 są młode. Mają 1,5roku i dwie klaczki po 11. Cała reszta koło 20 lub po  🙂

desire Ja pojechałam jakiś czas temu w teren i jak dałam sygnał ponu kucynkowi,że może sobie pocisnąć ile chce, to otrzymałam taką serię radosnych zadów,że myślałam,że się sturlam z niego ze śmiechu  😁. On na szczęście nie robi nic poza tym,że właśnie radośnie wali z zadu,więc szansa na glebę z tego powodu praktycznie nie istnieje,ale jak w tym galopie pierwszy raz nakrył zadem uszy,to i tak mnie trochę do przodu zarzuciło  😁. Ale kocham te jego radosne zadeczki  😍 I zaaaazdroszczę Wam tego jeziora! Oberek kocha wodę miłością wielką a najbliższą mamy 10km od stajni,czyli w obie strony te 20trzeba zrobić.

Dziś właśnie byliśmy  nad wspomnianą wodą i było totalnie fantastycznie  😍 Oczywiście kucynek przekonywał mnie kilka razy,że tym sznureczkiem (wodze sznurkowe robiące za uwiąz)to mogę sobie podyndać,bo on idzie popływać  😂. Nie pozostawało nic jak tylko przerzucić na szybko przez grzbiet i dać się "dzieciakowi" cieszyć wodą  😁

Niestety nie udało się cyknąć nic, jak wystaje tylko łebek z wody i kucynek dryfuje 😍  😁

desire piękne zdjęcia, zwłaszcza to pierwsze  😍
Obiś no tak to jakoś wychodzi, że jak się ma najpierw same młode konie, to potem się ma same stare konie. Byle tylko zdrowie dopisywałol  😀
Waldemar z wiekiem coraz okrąglejszy  🤣 20 już skończone!
Katharina   "Be patient and trust in the process"
01 czerwca 2018 20:27
tulipan do którego roku życia on pracował pod siodłem? Jeszcze niedawno pamiętam jak wstawiałaś zdjęcia z jazd na nim  🙂  😍

My z 18  💘 z ostatniego wypadu do lasu  😍 😍
Do 15 roku życia mniej więcej. Ale mógłby pracować i do dziś, tylko w tamtym czasie wolałam go wysłać na wczesna emeryturę niż sprzedawać lub dzierżawić komuś  🙂 A potem tak dobrze się odnalazł wśród koni i w stajni, w której stoi, że nie miałam serca go przywozić. No i tak sobie już 5 rok spędza beztrosko czas.
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 czerwca 2018 16:03
Przypominamy się z seniorem.
I trochę też puchnę z dumy, bo z roku na rok coraz bardziej mnie zaskakuje i nie przypuszczałam, że jeszcze kiedyś będzie w takiej formie, a on im starszy tym lepszy.
Może hucuł, może stary, może po ochwacie na 4 nogi i po problemach z trzeszczkami, może ma gorsze dni, ale w takie dni jak ten nie mogę się na niego napatrzeć.  😍

Takie porównanie dziś i 2 lata temu.

Kastorkowa - widzę, że skarpety też się nieźle trzymają! :-)

A tak na poważnie to Twój koń wygląda świetnie!
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 czerwca 2018 16:22
To akurat moja przyjaciółka na obu zdjęciach siedzi, ale też to zauważyłam dopiero teraz, że są akurat takie same  🤣
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 czerwca 2018 17:50
Abeba, jak tam sytuacja? Jak się ma Addis?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się