Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
22 maja 2018 10:01
Dave Pooll, dlaczego tak uważasz? Pytam bez złośliwości, konia też nie znam, po prostu jestem ciekawa.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 maja 2018 11:04
Pełni bracia Baltazara mają po 165. Jakiś niższy ogier by się przydał. Zawiozłam wczoraj klacz do Arlo m.in. dlatego, że ma 167 w kłębie. Klacz ma 165 i nie chciałabym dużo większego źrebaka.
Przy okazji pooglądałam przychówek po nim. Cudeńka 😍  Malowane z odmianami, zero kasztanów, chyba tego genu po Lokanie nie przejął.
Lozert syn Lokana również nie dał żadnych kasztanów. Wydaje mi się, że geny matek były bardziej dominujące ponieważ w znajomej stajni srokata klacz dawała po kolei co 3 źrebak srokaty (wszyskie po Lozercie), a cała reszta kara. Całe potomstwo Lozerta było kare, całe lub z delikatnymi odmianami na głowie, skarpetki. Ciekawostka, że Lozert ten nie dał źrebaka na 4 skarpetach, a przynajmniej w ostatnim czasie
Miło, że się moje gniadoszki podobały, mimo zajętych miejsc, no cóż nie poszło
Nauka na przyszłość.
Mało widziałam 🙁 Ogierki srednie żaden mnie nie urzekł, ani żaden nie zachwycił.
Stawka klaczek mocno zroznicowana. Mnie najbardziej cieszy fakt, że udalo się (no może nie do końca 🤣 ) porównać moje na tle tak dużej stawki.
borkowa.   silesian team
23 maja 2018 18:38
Miło, że się moje gniadoszki podobały, mimo zajętych miejsc, no cóż nie poszło

nie przejmuj się, naszej rocznej też nie poszło, ale ważne, że konie nabrały nowego doświadczenia, poza tym innym się podobają, a to ważne 🙂 sama prezentacja to moment, czasami niezależne od nas czynniki wpływają na to i koń się nie pokaże 😉
Gdyby ktoś chciał pooglądać klacze z próby w Klikowej - http://www.peckiel.pl/slazaki/klikowa-11-12-maja-2018/
[hr]
11. Kl. RIWIERA śl. (La Paz ‒ Riposta po Tabasco), ur. 2015-03-06, wymiary: 164-205-23,5, bonitacja: 14-4-14-6-7-7-7-8-14=81 pkt., wynik: 74,50 pkt, ocena bardzo dobra, miejsce 3/18
7. Kl. ROMANTICA śl. (Nefryt ‒ Roma po Nomen), ur. 2015-04-27, wymiary: 162-198-23,0, bonitacja: 14-4-14-7-7-7-6-9-14=82 pkt., wynik: 78,75 pkt, ocena bardzo dobra, miejsce 1/18
smutna wiadomość, odszedł ogier Imbred 🙁
Co się stało? Miał dopiero 8 lat.
.
.
Brytan, Tramer na olx ogłoszenia są
.
Wulkan po Lothario
.
Jak wrażenia po ksiażu?
Przepraszam za post pod postem 😡

Czy ktoś z Was wie coś o jakimś ogierze z licencją na sprzedaż? 🙇


Mam po nim konia, cudo😉

http://ogloszenia.re-volta.pl/ogier-brytan/o/46391/?szukaj=brytan&wzrostMin=0&wzrostMax=180&wiekMin=1990&wiekMax=2018&sortowanie=0
Libero śl  po Nefrycie od Łubnicy na sprzedaż będzie prawdopodobnie, ale najlepiej kontaktować się z jego hodowcą i właścicielem w jednym
Lozert syn Lokana również nie dał żadnych kasztanów. Wydaje mi się, że geny matek były bardziej dominujące ponieważ w znajomej stajni srokata klacz dawała po kolei co 3 źrebak srokaty (wszyskie po Lozercie), a cała reszta kara. Całe potomstwo Lozerta było kare, całe lub z delikatnymi odmianami na głowie, skarpetki. Ciekawostka, że Lozert ten nie dał źrebaka na 4 skarpetach, a przynajmniej w ostatnim czasie


To niestety nie do końca prawda - mamy w stajni kasztanowatą córkę Lozerta od Inwazji śl. Czekoladowa kasztanka z 2 skarpetkami na tyłach.
W jakich siodłach jeździcie na swoich okrągłych, słabo wykłębionych ślązakach?

Próbuje coś dopasować i już mi czacha dymi  😵
pestka, - ujeżdżeniówka Albion SLK, wcześniej wintec isabell new, jeszcze wcześniej daw-mag hubert. Dobrze na nim leżał też prestige lucky dressage i skokówka stubbena, ale nie pamiętam modelu niestety.
Euroriding Diamant ujeżdżeniowka fajnie się dopasowała.
Dzięki dziewczyny, niestety zapomniałam dopisać, że szukam siodła skokowego lub wszechstronnego.

mam takiego ogórecznika  😁 mierzyłam kilka siodeł i nawet wintec z białym łękiem leżał tak sobie, muszę mieć coś z bardzo szerokim łękiem i mocno wypchanymi poduszkami, przeglądnęłam, wszystkie ogłoszenia na re-volcie, olx i allegro i nie mam pojęcia co kupić 😵
emptyline   Big Milk Straciatella
11 sierpnia 2018 21:52
pestka, z siodłem nie pomogę, ale cóż za piękna maść! 😍
w paszporcie ciemnogniada  😂 ale fakt z zimy na lato zmienia się jak kameleon  😁
emptyline   Big Milk Straciatella
11 sierpnia 2018 23:12
pestka, wygląda na jelenią? Ale skąd jelenia u ślązaka?
nie ona jelenia na pewno nie jest, to tylko taki wyblaknięty gniady  😂
kasztankaija   Love you more and more and more.
15 sierpnia 2018 08:17
To i ja nieśmiało przedstawię się z moim śląskim dzieckiem 🙂

Ostatnie foto ogromne.
kasztankaija oooo, witamy! opowiesz o nim coś więcej? 🙂
kasztankaija   Love you more and more and more.
15 sierpnia 2018 08:43
Już wałach od prawie dwóch miesięcy, u mnie 3 miesiące  😀 Nazywa się B-Prestige i w sierpniu stuknie mu aż 2,5 roku. Siła spokoju, przynajmniej teraz - czyli to czego szukam w koniach. Ojciec Prom, matka Brina.

kasztankaija mieliśmy ogierka po Promie, z tego co wiem, to teraz jeździ w zaprzęgu na Litwie, fajne są konie po Promie, więc na pewno będziesz zadowolona 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się