Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

Jeśli chodzi o uwiąz z takiego materiału to nie ma opcji żeby go zmiękczyć. Mój koń momentami napiera na uwiąz i moment się rozwiązuje... Najlepiej często go używać, wtedy ten materiał się wyrabia, chociaż koleżanka miała taki kilka dobrych lat i niestety nie mogła wiązać nim konia...
Chce się komuś bawić w zmiękczanie uwiązu jak za 15zł można kupić nowy?  🤔
BaŚ u mnie w stajni też jest taki "kamień", ma już z 7 lat i nie ma opcji, żeby go normalnie zawiązać. Tak jak mówią dziewczyny, po co bawić się w zmiekczanie skoro nowy można mieć za parę groszy 😉 inna sprawa, jeżeli był drogi i po prostu go szkoda 😉
No właśnie twardy może być do prowadzania, a do przywiązywania kupić jakiś zwykły za 15 zł, np. york
Jest pod kolor do kantara 😉 no i jest prawie nowy, porządny, z fajnym zapięciem. Tylko jest dokładnie tak jak Wigorrr pisze, że jak koń pociągnie, to momentalnie się rozwiązuje...
Jest ktoś w stanie polecić jakiś skórzany kantar do maksymalnie 250 złotych?
sarenka ja mam hkm ma bardzo miękka skórę,  ale jest jeszcze za duży na mojego konia więc nie wiem jak z zywotnoscia. Ale polecam bardzo bardzo Kavalkade Soft Smooth  😍
Właśnie HKM się trochę bałam, zamówiłam Erica Thomasa, zobaczymy jak zda egzamin, kiedyś macałam i naprawdę fajniutki.  😀
Mi z potylicy takiej do ogłowia, Erica Thomasa szybko zszedł ten pierwszy połysk  😫 zamówiłam tego hkm i Erica, ale ostatecznie jak w sklepie pomacałam to wzięłam HKM na Ericu skóra była strasznie sztywna 🙁
Pamiętasz może który to był? Ja zamówiłam pro dual. W jednej znajomej stajni wszystkie konie mają i powiem szczerze, że "w ciemno" bym Erica Thomasa nie brała, ale na żywo pozytywnie mnie zaskoczył. Choć dobre opinie słyszałam o ogłowiu Kavalkade Ivy, ale w pracy takie mieliśmy no i szczerze to chyba te fair playe itp lepsze, więc może ja jednak będę zadowolona z tego kantara.  😀
Ja zamówiłam Eric Thomas Pro i tak jak mówiłam nie wzięłam go 😉
Jak wypada rozmiarówka Bucas Dublin? Potrzebuję kantar na standardowy full'owy łeb  🤔
Wiecie jak wypadają rozmiarowo kantary Horze ? Konik o glowce arabka i zawsze jest problem z rozmiarem kantary, czasem cob jest ciut za duzy a pony za male  🙄
Konkretnie o ten mi chodzi:
https://animalia.pl/m/horze-kantar-crescendo-hadia/szczegoly/34860/
Jak wypada rozmiarowka kantarow schockemohle? Zastanawiam sie czy rozmiar Pony bedzie dobry na konia 150cm z mała główka  :kwiatek:
Czy ktoś wie, jaka jest rozmiarówka kantarów Waldhausen premium? Chodzi o taki z okuciem na końcu paska.
I o rozmiar pony. Czy on jest bliższy P1 czy P2 eskadrona?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
15 października 2018 04:39
halo, wydaje mi się że jest podobna. Mam rozmiar shetty W. dla swojego kuca i jest dobry na niego, P2 E. też mam ale jest za duży.
Pozwoliłam sobie odświeżyć wątek 😀

Czy ktoś podpowiedziałby mi firmę i model kantara który nie miałby karabińczyka, albo miał płaski?
Coś jak te - zamieszczam poglądowe obrazki.

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi  🙂

[Edit] - ten na dole bez karabińczyka to Fouganza z Decathlonu, ale szukam czegoś tego typu z podszyciem.
Niestety większość tego typu kantarów jest tylko w rozmiarze dla źrebiąt...
Bez sprzączek, na rzepy, super mięciutki. Ale tez bez podszycia
https://salonmiko.pl/pl/p/Kantar-BUSSE-WEIDE-czerwony-full/8462
bayheart, Schockemohle mają takie karabińczyki jak ten pierwszy
Premier Equine i Bucas mają takie karabińczyki
Bayheart, a ten kantar ma być pastwiskowy? Bo jeśli tak to ten co poleca Burza jest fajny, mimo, że bez podszycia. Przerabiałam go ze swoją siwuską-delikatniuśką, nawet 2 odsadzenia przeżył bez szwanku, ale musiałam zmienić, bo w pensjonacie powiedzieli, że jest dziwny i za bardzo obsługiwać go nie umieli  👍
Z Walhausena jest z polarowym podszyciem https://sklep.bergo.pl/waldhausen-premium-kantar-24h
Z Bucasa co prawda karabińczyk nie taki płaski, ale kółko jest wygięte, przez co zapięcie układa się cały czas na "płasko" https://sklep.bergo.pl/bucas-dulin-kantar-z-podszyciem-24H
I chyba ten też jest chyba tego typu co Bucas, na pierwszym zdjęciu wygląda jakby to kółko też było wygięte https://www.pasi-konik.pl/pl/p/HORZE-Kantar-z-podszyciem-/21915
Dziękuję za tyle podpowiedzi! Niestety większość chwilowo przerasta mój budżet, ale coś na pewno wybiorę 🙂
A sprawdz nowa kolekcje eqestrian queen ze starta. Ceny maja spoko, sa podszyte i maja  plaski karabinczyki. Nie wiem jak z przezywalnoscia, bo używam  niezniszczalnych schockemohle i polecam zarowno te standardowe ( zwykly karabinczyk, ale dziwnym trafem sie nie psuje jak w tych tanich) oraz kolekcyjne  ( nie do zajechania)
Zawsze mi tylko zal, ze kolory  traca. Moze polecicie cos wytrzymalego, co nie blaknie?
bayheart  ja właśnie będę testować kantar z Waldhausen, cenowo to naprawdę grosze- a jest bez sprzączek itp. akurat mi zależało na czymś na padok, ponieważ w ostatnich dwóch tygodniach poszły dwa 'mocne' kantary, przy okazji raniąc go nieco. Myślę, ze ten kantar to bezpieczna opcja 😀:


https://animalia.pl/waldhausen-kantar-padokowy-grazing/szczegoly/32529/
Mam te kantary już ponad rok? Jakoś tak 😉 te bez sprzączek. Kupiłam na lato dla obtartego konia.
Fajny dla koni obcierających się, bo jest lekki. Za to codziennej obsłudze strasznie wkurzający. Fajnie jak nie trzeba go ściągać i zakładać codziennie 😉
Cieniutka tasiemka to jest, więc wytrzymałość średnia.
No właśnie martwi mnie wytrzymałość i to że na padoku pewnie ściągną go jednym ruchem. Natomiast też miałam rozkminę jak go założyć bo za każdym razem rzep był po prawe stronie 🤔 😡
Monia_lol, no to miałaś go na "lewej stronie". To nie jest problemem, tylko to przeplatanie rzepa przynajmniej mnie wkurza strasznie 😉
Jakis elegancki kantar? Jaki polecacie? Niekoniecznie musi byc skorzany wazne zeby ladnie sie prezentowal i bul elegnacki 🙂
Monia_lol, no to miałaś go na "lewej stronie". To nie jest problemem, tylko to przeplatanie rzepa przynajmniej mnie wkurza strasznie 😉



Chyba tak. Niestety kantar is dead... żył 2 tygodnie..

Jakis elegancki kantar? Jaki polecacie? Niekoniecznie musi byc skorzany wazne zeby ladnie sie prezentowal i bul elegnacki 🙂


Może Horze Hamptons? te złote elementy dodają elegancji  😀


zdjęcie z animalia.pl




Albo mega tani (ok 33zł  :lol🙂, fakt że zwykła taśma, ale blink blink  😀






Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się