Dopasowanie siodła

marysia550, pewnie dlatego,  że jedni tylko sprzedają siodła  a inni je robią czy przerabiają 😉
bera7, no właśnie niby x-horse też dopasowują.
marysia550, ale to są teoretycy.  Pan z Elfab jest praktykiem z dużym doświadczeniem.  Oprócz wiedzy jak ma leżeć siodło na koniu powie co się faktycznie da zrobić,.co się nie opłaca itp.
Ja sobie wymyśliłam skrócenie tybinek i klocka to Pan mi powiedział krok po kroku co trzeba zrobić i ile to pracy. Tym samym cena zabiegu przekroczyłaby wartość siodła.  Więc nie kombinuje tylko jeżdżę w tym co mam 😉
marysia550 moim zdaniem nie dopasujesz Huberta na takie plecy. Mam konia z prostymi plecami, szerokiego i kupiłam kiedyś mężowi Huberta z myślą o możliwości przeróbek- niestety terlica jest wygięta więc jak niby można je dopasować? Ja siodło musiałam sprzedać. Chyba, że jest możliwość zrobienia terlicy indywidualnie, ale podejrzewam, że to nie są rzeczy możliwe przy tej cenie siodła. Oczywiście każdy koń ma inne plecy, ale bogata o swoje doświadczenie z tym modelem doradzam najpierw jakieś testy.
Wszystko zależy jakie masz standardy dopasowania siodła- widziałam kilka hubertów, o dziwo mających opinię siodeł, które pasują na "większość koni"  🙇 i "dobrze leżących" (w oczach swoich właścicieli) i moim zdaniem leżały bardzo kiepsko. Ale zaznaczam, to jest moja opinia. Jeżeli DM to ja bym celowała w skokówkę- one mają świetne opinie także wśród osób znających się na rzeczy.
edit./ PS 😉 My na ww konia dopasowaliśmy dla męża Wintecka, bodajże 2000.
Dziewczyny, to jest jakiś kosmos. Pan z Elfab'u mi nie dojedzie. W ogóle stwierdził, ze rzuca tą robotę, bo się wykonczy 🙂 miło pogadałam, dużo sie dowiedziałam. Generalnie Pan rozumiał mój problem, jest to do zrobienia.
Tymczasem zamówiłam siodło ze sklepu i równocześnie zadzwoniłam do daw-maga na konsultacje z niejakim p. Bernardem. Przed wysyłką siodła na sklep zrobi poprawki, a jak nie będzie pasowało, to zrobi kolejne.
Ryzyk -fizyk, bo i tak nie mam wyjścia.
Orientujecie się czy teraz w mazowieckim będzie jakiś dobry saddle fitter, który sprawdzi obecne siodło, robi siodła na miarę/ dopycha, ma dostęp do siodeł używanych i od razu może je dopasować (niepotrzebne skreślić 🙂 ) Chodzi głównie o ujeżdżeniówki
Myślałam o Klinice siodła, ale po tych Waszych dyskusjach tu trochę mi się odechciało 🙁
Dziewczyny, to jest jakiś kosmos. Pan z Elfab'u mi nie dojedzie. W ogóle stwierdził, ze rzuca tą robotę, bo się wykonczy 🙂 miło pogadałam, dużo sie dowiedziałam. Generalnie Pan rozumiał mój problem, jest to do zrobienia.
Tymczasem zamówiłam siodło ze sklepu i równocześnie zadzwoniłam do daw-maga na konsultacje z niejakim p. Bernardem. Przed wysyłką siodła na sklep zrobi poprawki, a jak nie będzie pasowało, to zrobi kolejne.
Ryzyk -fizyk, bo i tak nie mam wyjścia.

Ja tak zamówiłam u Andersza, konie pomierzyłam sama, porównałam rozmiary z DM, wytłumaczyłam w czym problem prze telefon i uszył mi dwa siodła na dwa różne konie, świetna robota, siodła wygodne, dorobił mi dodatkowe zaczepy do sakw jak chciałam, ew.późniejsze  dopychanie paneli w cenie. No i najważniejsze, na siodła czekałam 10 dni.
A czy P. Andersz robi siodła pod wymiar? I jak to mniej więcej wygląda cenowo?
Jak myślicie, taka sucha plama jest jeszcze ok, czy już się martwić?

Zdjęcie za duże.
Nadal za duże - max. 960 px!
A mnie Pan Andersz powiedział, że ktoś od niego musi zmierzyć konia... No i zrezygnowałam, bo dojazd do mnie to połowa ceny siodła. Mnie to strasznie ciekawi, że ten sam producent każdemu odpowiada co innego.
Jakby się tak dało zdalnie to zaraz będę na etapie, że rozważę, bo koń już aż tak się zmieniać nie powinien. Trochę zawsze, ale już nie rośnie, co najwyżej tyje i chudnie; mięśni nabierze albo zrzuci.
A ja wiem, że Andersz szyje siodla tasmowo, poprawki ewentualne bez problemu robi. Na pw moge napisac skad wiem.Kolezanka 4 razy odsylala siodlo...
Rzuci ktoś okiem? Bardzo proszę  :kwiatek:

Bez popręgu


Z popręgiem









Blondek, szkoda, że zdjęcie od boku jest zrobione pod kątem. Ogólnie na oko wygląda nawet ok, ale trzebaby sprawdzić przyleganie poduszek w środkowej części. W ogole mam wrażenie, że to siodło nie jest do końca symetryczne, ale może to znów kwestia zdjęć
BaŚ dzięki, na ten środek zwrócę uwagę. Po jeździe na czapraku poza małymi, suchymi plamami po bokach kłębu cała reszta odbiła się równomiernie. Postaram się też o zdjęcia w mniej słoneczny dzień bo może to kwestia światła. Na tym jednym zdj od tyłu też mi się wydaje jakby leżało trochę krzywo.

ushia   It's a kind o'magic
25 maja 2018 17:29
mozeby byc tylko kwestia zdjecia, bo kon stoi krzywo, ale sprawdz

SzalonaBibi - ciekawostka, ja tam Anderszowi sama pomiary robiłam...
A mi Andersz pomiary brał osobiście. Siodło przyszło i owszem szybko ale tak kompletnie niedopasowane że szkoda gadać... później podesłał do mnie pana z firmy traveling saddler i on mi wszystko poprawiał. Dziś jak bym miała drugi raz zamawiać siodło brałabym w ciemno daw-maga. Może i troszkę droższe ale na pewno jakościowo lepsze.
rudziczek   Małe i duże.
26 maja 2018 10:00
Ja spotkałam się z opinią, że Andersz na rymarstwie się zna i jego siodła są naprawdę spoko, ale siodła pasuje kiepsko...
ushia, moze zalezec od przypadku. Ja też w jednej firmie uslyszalam : w takim przypadku musimy przyjechac osobiscie.
Wczoraj dostalam wymarzonego huberta 😉 jest względnie dobrze. Pojezdze tydzien, zobaczę, jak sie ulezy i oddam do ewentualnego dopchania/ujęcia wypelnienia paneli.

Przerabiał ktoś może Prestige Venezia?
Jak tam wygląda dopychanie?
Wiadomo co jest w środku (wełna, pianka)?
Zaczęliśmy poszukiwania siodła na mojego młodego. Zaczęliśmy od Eroridinga Diamant. Łęk 2 rozmiar siodła 17
Niestety wygląda słabo. Panele zbyt bananowe i tył odstaje.
Myślicie że próbować z jakimiś podkładkami/ żelami korygującymi czy lepiej szukać czegoś o innym kształcie?
Ten z niebieskim znaczkiem ma bardziej plaskie panele.
alcatraz, wg mnie będzie się bujać jak kołyska. Szukałabym czegoś lepiej pasującego.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 czerwca 2018 22:15
Da rade ktoś rozszyfrować numery na siodłach Kieffera?

Mam tez siodlo z cyfra po prawej 10 i 3, a ta na dole 2
Stary kieffer rozmiar siedziska 17-17,5. Rozmiaru łęku nie wybijają
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 czerwca 2018 22:31
O kurcze🙂 no nic pozostaje porównać z innym 🙂
alcatraz Zgadzam się z faith - Euroriding euroridingowi nierówny. Te z niebieskim znaczkiem mają stosunkowo płaskie panele (tzn. nie bananowe) . Moje siodło to konkretnie Euroriding Opal, kupiłam w 2015 roku nowe - mam wrażenie, że te "bananowe" głównie się trafiają w starszych modelach (lub ich wersjach). W stajni, w której staliśmy z koniem były 2 i jeszcze koleżanka miała jedno siodło Euroriding. Wszystkie mierzyłam na etapie szukania siodła na Grubego (hucuł, krótkie i proste plecy, kłębu nie stwierdzono  🤣 ), orientacyjnie, żeby wiedzieć co na pewno nie podejdzie, a co powinno dać się dopasować. I tak jak starsze modele nie leżały kompletnie (banany) to już nowsze siodło koleżanki leżało nawet-nawet, kupowała bodajże z 5 lat temu (czyli ze 2 przede mną). A niby ta sama firma i stosunkowo "pokrewne" modele (2 wszechstronne - nowsze i starsze, jedno starsze rajdowe bodajże, aktualnie dokładnie nie pamiętam, bo odpadło jako pierwsze). Także, jeśli Tobie Euroriding pasuje pod tyłkiem, rozejrzałabym się po ogłoszeniach, może coś fajnego dla Młodego dorwiesz 😀
bera7 A tak na oko to powinno być lepsze?
alcatraz, trudno powiedzieć jak nie leży na koniu.
U mnie zmów ten sam problem, czyli skracanie prawą nogą po dociągnięciu popręgu...
Wczoraj lonżowałam konia w siodle, nie dociskałam całkowicie popręgu - koń wychodząc ze stajni delikatnie skracał, na lonży nie kulał. Następnie dociągnęłam jeszcze dziurkę i wsiadłam, koń skracał niemiłosiernie, nie kłusowałam nim. Mam nagrane filmiki konia z jeźdźcem w siodle, bez siodła i bez jeźdźca w siodle.
Wrzucam kilka zdjęć, z których można wstępnie wywnioskować jak leży na nim siodło.
Kto w tej sprawie może mi pomóc??
Dodam, że widział to wet, plecy są wykluczone, nie ma kissinga, również to nie kwestia bolących mięśni.
Dodam też, że zdaję sobie sprawę iż koń nie ma mięśni na plecach. Nie musicie mi tego przypominać - koń jest w trakcie "budowania", widać z resztą po jego kondycji hodowlanej 🙂
(na zdjęciach bez czapraka przesunęłam siodło ok 2 cm dalej niż zawsze je zakładam)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się