Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Akatash
Jak to nie ma podanych wartości na opakowaniu? czy na stronie?
Ja z Hovelera jestem zadowolona bardzo z tej paszy EF PferdeMüsli. Ma sporo energii (prawie 14Mj/kg) i zero owsa. Cena też mi się podoba.
Akatash masz na myśli granulat Terabb S? Energii strawnej ma 13 MJ/kg
Akatash masz na myśli granulat Terabb S? Energii strawnej ma 13 MJ/kg


nie nie chodzi mi o ich pasze energetyczne, mam katalog i nie ma wartości ani na stronie tez nie. A karmie terab s ale nie standard tylko tym zwykłym s (w czerwonym worku 🙂😉

chyba wceluje w to.Panto, wygląda nieźle i cenowo tez ok
3 Terabby mają czerwone worki.
Terabb S - sportowy ma energii 13 MJ/kg
Terabb E - podstawowy ma energii 11,0 MJ/kg
Terabb E Standard - energii ma 11 MJ
Piszesz, że się obraziłaś bo nie ma podanych wartości energii, tymczasem są one zarówno w katalogu jak i na stronie.
Poszukuje paszy typowo energetycznej bez owsa, jako dodatek do peleu "podstawowego " żeby ożywić konia 🙂


Pavo Sportsfit możesz spróbować.
Orzeszkowa,  ja też polecam Top Sport Pavo.
Bardzo ekonomiczna, bo efekt jest już przy podawaniu 500 gram - max 1kg.
Bez owsa .

https://www.ntb24.pl/pl/p/Pavo-TopSport-15kg/71
Akatash, mebio Sport daje dobry strzał, u mnie dziewczyny regularnie stostują.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
25 maja 2018 18:35
https://provender.pl/pl/p/Jopack-Top-Hay/1436
Czy to jest zwykłe siano, takie do podawania np w siatce? Czy bardziej jako sieczka? 🙂
Normalne siano.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
25 maja 2018 19:10
A podawał może to ktoś z Was? 😉
Akurat u mnie w stajni parę znajomych to ma, dokładnie tej samej firmy. Na zawody biorą, bo wygodne.
3 Terabby mają czerwone worki.
Terabb S - sportowy ma energii 13 MJ/kg
Terabb E - podstawowy ma energii 11,0 MJ/kg
Terabb E Standard - energii ma 11 MJ
Piszesz, że się obraziłaś bo nie ma podanych wartości energii, tymczasem są one zarówno w katalogu jak i na stronie.


napisałam ze obrazilam sie  na ich sportowe pasze ani na stronie ani w katalogu nie mam podanej energii przy aktiv, western sport, czy relax, nie pytałam tez o.energie granulatu bo skoro karmię nim to mam na worku. Czytanie  :kwiatek:
Ale dzięki 😉
Czy może ktoś polecić dobrego dietetyka końskiego, który nie tylko obejrzy konia i poleci swoje pasze, ale zrobi też badania krwi albo badania włosa i na tej podstawie ułoży program żywieniowy z uwzględnieniem pasz/suplementów różnych marek?
[quote author=belle link=topic=25.msg2786422#msg2786422 date=1527243066]
3 Terabby mają czerwone worki.
Terabb S - sportowy ma energii 13 MJ/kg
Terabb E - podstawowy ma energii 11,0 MJ/kg
Terabb E Standard - energii ma 11 MJ
Piszesz, że się obraziłaś bo nie ma podanych wartości energii, tymczasem są one zarówno w katalogu jak i na stronie.


napisałam ze obrazilam sie  na ich sportowe pasze ani na stronie ani w katalogu nie mam podanej energii przy aktiv, western sport, czy relax, nie pytałam tez o.energie granulatu bo skoro karmię nim to mam na worku. Czytanie  :kwiatek:
Ale dzięki 😉
[/quote]

A propos czytania  :kwiatek: to w katalogu zarówno Active (14,9MJ/kg) jak i Relax (14 MJ/kg) mają podane wartości energii. Co do Westerna Sport, zgadza się, że w tym wypadku takiej informacji nie ma.
ktoś ma doswiadczenie odnośnie łuski sojowej? jako wypełniacz dodatek czy jako co? 👀
http://agro-vital.pl/luska-sojowa-granulowana-14-kg-p-5.html
ktoś ma doswiadczenie odnośnie łuski sojowej? jako wypełniacz dodatek czy jako co? 👀
http://agro-vital.pl/luska-sojowa-granulowana-14-kg-p-5.html


Ja dawałam jako dodatek/wypełniacz. Stosowałam jak koń miał długie przygody kopytowe i tylko spacerowaliśmy w ręku + padok. Łatwo przyswajalne włókno, niska zawartość skrobi/cukrów, nie waliło mu po głowie, miał co jeść w żłobie, wyglądał dobrze. Potem wydaje mi się, że mieszałam to z otrębami ryżowymi jak zaczął coś tam chodzić znowu pod siodłem.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
27 maja 2018 20:15
Słuchajcie na co wpływa dobroczynnie podawany słonecznik ? I lepiej łuskany czy cały?  :kwiatek: :kwiatek:
Słuchajcie na co wpływa dobroczynnie podawany słonecznik ? I lepiej łuskany czy cały?  :kwiatek: :kwiatek:


na samopoczucie właściciela konia 🙂😉)
żeby nie było - też dawałam
fabapi, - 😂 Chyba każdy miał w życiu taki okres 😉
Ja podaję nadal słonecznik przede wszystkim dla oleju (do lepszego przyswajania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach) i twardej łuski 😉 na nic więcej nie liczyłam kupując go jako dodatek. Podając tylko owies, podstawowy granulat, witaminy (zawsze te same) i słonecznik,- na pewno od tego zestawu poprawiła się jakość włosia i rogu kopytowego. Tak więc podaje i podawać będę, bo u nas akurat daje efekt.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 maja 2018 06:26
Rozumiem dziewczyny czyli słonecznik bardziej ani grzeje ani ziębi niż miałby mieć jakieś mocno działające, wyjątkowe właściwości  😉 Dzięki  :kwiatek:
Jeśli dla Ciebie lepsze kopyta nie mają znaczenia, no to faktycznie podawanie jest bez sensu 😉
Słonecznik jest jeszcze smaczny 😉 poza tym kupuje 20 kg za 40 zlotych i daję w proprcji 1:5 czyli na kilka koni takie 20 kg starcza na ponad miesiąc. Nie jest to produkt, który zabija finansowo 😉 a jak zerkniesz do składów pasz, to jest tam częstym produktem mieszanki
BaŚ, Hippovet i dr Szłapka
[s]To, co może być najtrudniejsze - całkowita zmiana warunków. Np. nie przy lesie tylko na górce, gdzie większy przewiew itp.[/s] Miało być w wątku o COPD
Ostatnio któryś Dr. z Hippolyt'u nieźle mnie rozbawił. Rozpisali dietę koniowi "znacząco chudego", była to klacz hanowerska, duża ok. 172-5cm, waga konia powinna osiągać 650-700kg. Wcześniej użytkowana jako hodowlana i teraz również miała być kryta. St. Hippolyt ułożył jej dietę, gdzie dzienna, podkreślam - dzienna dawka dla klaczy to 1,4 kg owsa, 200g wysłodek buraczanych oraz 800g paszy Mebio Build up i do tego ich witaminy. Nieźle by konia załatwili 🙂 Była to oczywiście porada internetowa, ale to tak dla ostrzeżenia przed "darmowymi konsultacjami żywieniowymi" 🙂
Wigorr bo normalne konie na tym tyją 😉 tzn siano pod dostatkiem i niewiele treściwego bdb jakości plus witaminy 😉
Wigorrr, dlaczego by załatwili konia? Klacz hodowlana powinna na tym i na pastwisku przytyć, za dużo treściwego szkodzi...
Ja swoje teraz głodzę. Dawkę, którą by dostawała ta klacz dzielę na swoje 3 😉 i mam problem jak odchudzić młodą. Z resztą ona i zimą tyle paszy nie dostawała, bo by pękła
Wigorrr, - wg mnie dieta jest ok - jak się ma dobre pastwisko. Konie tyją przede wszystkim od dobrej jakości objętościówki, a nie od kilogramów treściwego w żłobie. Jak się ma kijowe pastwisko to warto o tym wspomnieć konsultując przez internet... no tego ludzie się nie domyślą. Ja pisząc o porady powiedziałam szczerze - ostatnio mam w stajni badziew, a nie siano. To sprawia, że muszę więcej wsypać treściwego i przedłużyć podawanie witamin. No i ilość nie znaczy jakość 😉 Ja po połowie miarki brandona xp miałam lepsze efekty niż waląc 2 sportowego besterly. Brandona poleciła pani Szłapka z Hippovetu. Internetowo, strzał w 10.
Gaga , keirashara klacz nie chodziła po pastwiskach tylko po padoku piaszczystym + siano. Z tym, że napisałam do nich zapytać się na jakiej podstawie układają diety i rzeczywiście walnęli się, chcieli układać dietę ponownie.
keirashara jasne, że pani Dr. z hippovetu poleciła Ci Brandona, a nie Saracena lub Pro Linen 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się