kącik skoków

Moon   #kulistyzajebisty
28 maja 2018 06:43
naovika, Gratulacje!
Ogon kobyły wymiata  😜
Gillian   four letter word
28 maja 2018 07:59
naovika, nie Twój sezon, tylko mój!  🏇
sobota - N czwarte miejsce, N1 wygrane  💃
niedziela - N1 drugie miejsce, C też drugie bo zgubiłam mapę w rozgrywce  😂
Gillian a kto Cię w niedziele ograł jak szczeniaka?  😍 i Hihihih
Sorry ale Twoje loty to nie moja liga 😉
Dziewczyny gratulacje  🤣

Gillian dawaj filmik, najlepiej z C  😉

naovika fajnie, rytmicznie.


Ja to się boję galopować  🙂 chyba, że jak przez 4 miesiące jeżdziłam handlową profesorkę to na niej się nie bałam ścigać, bo wiedziałam, że jak ja nie dowidzę to ona dowidzi  😁 😜
Gillian   four letter word
28 maja 2018 13:28
naovika,  dałam Ci wygrać abyś nie beczała jak w sobotę  😜

jak dostanę filmy to wrzucę 🙂
naovika,  dałam Ci wygrać abyś nie beczała jak w sobotę  😜

jak dostanę filmy to wrzucę 🙂


Dzięki  :kwiatek:
Gillian, naovika, brawo dziewczyny !! Ciśniecie!!
Gillian   four letter word
31 maja 2018 22:19
kiepsko z filmami, mam nagranie pod słońce 🙂 ale znalazłam materiał z telewizji regionalnej, gdzie są przejazdy naoviki i moje z N1 oraz C 🙂 nawet jesteśmy razem na dekoracji 🙂
podpowiem, że mój koń to ten najgrubszy ciemnogniady z równie tłustym człowiekiem na grzbiecie, granatowy czaprak, czaarno-szary kask 🙂 no znajdziecie 🙂
https://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/sport/6115-na-kon-wideo
asds   Life goes on...
11 czerwca 2018 10:38
Hej 🙂

znajomi szukają konia dla córki chodzącego 120/130 cm +.

Czy ktoś ma namiar na jakiegoś fajnego profesora?  :kwiatek:

asds, jaki budżet ? I czy jakieś inne preferencje ? Klacz / wałach. Niski / wysoki ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
11 czerwca 2018 10:40
Tak znam🙂 stoja niedaleko mnie. Oba widuje na zawodach. Jeden pod Jackiem,a drugi pod jego żona.
asds   Life goes on...
11 czerwca 2018 10:45
Klami

Budżet z tego co wiem elastyczny.
asds, jak budżet elastyczny i mogą być większe wzrostowo osobniki, to znam coś fajnego tylko nie jestem pewna czy się już nie sprzedał. Odezwę się wieczorkiem.
asds   Life goes on...
11 czerwca 2018 11:11
Klami

Merci  :kwiatek:
Czy są jakieś ćwiczenia pomagajace oduczyc jeźdźca atakowania przeszkód (wysyłania/puszczania konia na 2-3 foulee do przeszkody)?  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2018 06:50
fizjo-duda, a dlaczego tak robi?
Ja bym postawiła drągi na te 2 foule przed, zeby nauczyć rytmu. I dodałabym ćwiczenia oddechowe, wdech i wydech w rytmie na dojedzie
Strzyga, ludzie często tak robią jak mają konie zwalniąjące w odbiciu.

fizjo-duda, są  😉  wsadzić na stopera  😂 szybko się oduczy  😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2018 10:41
Perlica, ale czy tak jest w tym wypadku? Dlatego pytam o konkretna przyczynę.
Strzyga, tego to ja nie wiem, ale to chyba najczęstsza przyczyna.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2018 22:42
Perlica, ale ja nie pytam Ciebie 🙂
Z jakiegoś powodu ten jeździec tak dojeżdża, trzeba znaleźć przyczynę, żeby móc eliminować objaw.
Perlica trafna uwaga, drugiego konia mam zwalniającego na odskoku, stąd też go tak jeżdżę ofensywnie. Przesiadłam się na  typowego pullera i muszę coś zmienić w jeździe bo to nie jest dobre połączenie, na 120 szanse na zabicie się wzrastają... Jednocześnie nie mam problemu na ,,stoperach" bo dołem trzymam, puszczam tylko górą. Już naprawdę walczę z tym zaburzaniem rytmu, np galopuję po małych przeszkodach w półsiadzie, żeby uspokoić głowę. Dziś tak jak pisała Strzyga ustawiłam sobie drągi i faktycznie lepiej - może jest to jakiś trop, którym przez chwilę warto iść. Gdybyście miały jeszcze jakiś pomysł oprócz tych drągów to chętnie przyjmę rady 🙂
Jeszcze "koniczynka", czyli ustawiasz krzyż z przeszkód i jeździsz pętlami, cykl w prawo, cykl w lewo. Na to nie da się jeździć "ofensywnie".
fizjo-duda, jeszcze liczenie pod nosem 1,2,3 na 3 ostatnie foule, oczywiście w rytmie. Na mnie nie działa, ale wielu osobom pomogło.
Na mnie działa trenerka, które krzyczy : mumia    😜 i ja wtedy się uspokajam.
Kto poleci jakieś fajne ćwiczenia dla 4 latka,  zaczynającego cos sensownie skakać,  ktory nie widzi absolutnie gdzie się odbić i ze w ogóle trzeba. Wskazówki słabo rozumie. Często skacze urywajac jedna foule. Bywa że przed samą przeszkodą, w miejscu gdzie trzeba się już wybić dokleja mini foule i potem w jakimś pokracznym stylu się ratuje skokiem. Jestem pewna ze na chwile obcena to tez kwestia tego ze kon ma obszerna foule, która jeszcze ciężko skrócić jeśli jest taka potrzeba. W korytarzu na skok wyskok, 1, 2 foule nie ma problemu. Problem zaczyna się jak jest tych foule wiecej.

fizjo-duda, są  😉  wsadzić na stopera  😂 szybko się oduczy  😜


Mi nie pomogło.  😂
Sonkowa, Ale na pewno trener nie krzyczał do Ciebie mumia  😂
KaNie, z jednej strony - to dosyć typowe zachowanie dla młodziaków. I da się zrobić. Szeregami gimnastycznymi z drążkami (kto powiedział, że nie mogą być na więcej foule?), przeszkodami z drążkami przed (koń szybko ogranie trafnie ułożone drążki) i spokojnym, wytrwałym ćwiczeniem na cavaletti.
Tylko... z drugiej strony - takie zachowanie jest typowe dla większości... czyli... koni bez większego talentu.
To ostatnio nie daje mi spokoju, bo tak, z końmi można robić cuda, ale - Po Co?
Jeśli koń ma być debeściak, to musi być debeściak od samego początku.
Halo
Ja Cie prosze. Uwielbiam Twoje rady i Twoja wiedze, ale ostatnie 3 zdania mnie zdziwily. Znam konie, ktore sprzedawaly sie na aukcjach jako debesciaki, a podczas zajezdzania nawet nie fatygowaly sie zeby odbic sie od ziemi. I dla mnie koń o ktorym piszę jest podobny. On skacze. Wszystko, z wszelkimi straszakam, na wolnych skokach ( ze wskazowkami ). Ale sie ciagle jeszcze gubi jesli nie ma pomocy w formie dragow, deseczek itp. . A moze razem sie gubimy, bo 99% czasu musze sobie radzic bez trenera. Nie wykluczam czynnika ludzkiego w tym wszystkim.
Nie wierze ze spora ilosc mlodych koni nie ma problemu ze skakaniem pojedynczych przeszkod. Ze najazd niekoniecznie na wprost nie sprawia im problemow. Ze pojedyncza przeszkoda z jednym trylko dragiem  na wskazowke nie bywa trudna. Ja tam dam temu koniowi szanse, bo wiem ze jest dobra.
KaNie, halo chyba chodzi o to , że po prostu dobry koń nie ma takich problemów . Koszty treningu i utrzymania są na tyle duże że szkoda czasu na takie konie skoro w miejsce tego konia można mieć takiego co szybciej robi  postęp bez wkładania tyle energii w ćwiczenia, co nie znaczy że ten się nie nauczy i że nie będzie fajny. Skok zawsze wynika z galopu przecież. Są takie konie że zawsze na nich pasuje bo same z siebie równo galopują.
A może te przeszkody są dla niego jeszcze za wysokie ? Może potrzebuje się oskakać na niższych ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się