Kącik Rekreanta II (rok 2009)

też mam przydomową stajnie a jednak konie są czyste...
dla mojego konia wyczyszczenie to nie luksus a norma...
piszesz, że konie musiały tak chodzić miesiąc, wyobrażasz sobie jak musiało je boleć jak posklejana sierść, która wyrywałas się im w czasie ruchu??

myślę, że to są zaklejki takie jak miała nasza kobyłka przy nodze, miala ich troszeczkę, ale to były naprawde takie gluty, że nie szło ich wyczyścić, a jednak  😉

ja tak jak Malaaa, jak widzę jakąś zaklejkę czy kurz, to rękawiczką czyszczę  🙄

przecież co to dla konia za komfort, jeśli w czasie ruchu szarpie go posklejana sierść..

i jeszcze dajesz linka do pb na który są takie foty..

mi by było wstyd!

Dzionka, co to za ochraniaczki??
wątek zamknięty
amazonka, strasznie obrabiasz tyłki tym "typiarom", ale to TY wsiadłaś na konia całego posklejanego błotem/gó...nem. Powinnaś się wstydzieć i przyznać do błędu, a nie głupio tłumaczyć. Nikt ci wiadra i szczoty nie ukradnie, a nawet jeśli, to trudno. Come on - galopujesz na koniu posklejanym jak się patrzy brudem i mówisz, że to wina pogody/właścicielki/typiar/cokolwiek. To tylko i wyłącznie twoja wina - wygląda to obrzydliwie, a koń się obciera/jest mu niewygodnie, bo zaklejki ciągną konia za skórę.
wątek zamknięty
chyba nie było aż tak lodowato i zimno tego dnia skoro jeździłyście w bluzeczkach w krótkim rękawku czy też na ramiączkach.. koń też by nie zmarzł, a wręcz tym bardziej by nie zmarzł skoro wam było aż tak ciepło..
wątek zamknięty
KOnie miały tak przez miesiąc bo NIE CHODZIŁY!
Jesli pozwolicie zacytuje wam moją koleżankę
"wez im napisz, ze sie nie obcieraja, bo maja mega gruba siersc i ze jak chca to niech sobie to same czyszcza, bo to sie naprawde nie da i ze to nie sa koniki sportowe gdzie ich prywatna wlascicielka ma 3 tysiace czapraków, 6 tysiecy derek itd tylko konie stojace caly rok na dworze" ..."i trzeba bylo napisac ze sie nie obcieraja bo jest to sprawdzone od dawna"
wątek zamknięty
korsik to mustang  🙂 Są jeszcze takie bordowe i są też całe komplety (ochraniacze, derka, kantar) - bardzo mi się podobały!
wątek zamknięty
o mój boże co za zenada.. poprostu nie wierze w to co czytam
Jakim trzeba byc samolubem zeby przejśc obok takiego konia bez reakcji a na dodatek wsiąśc i kazac mu pracowac i pocić sie w takim stanie.

Dziweczyno to co piszesz sie w głowie nie mieści.

edit :  czemu nie ma banów za głupote...
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
18 czerwca 2009 20:36
KOnie miały tak przez miesiąc bo NIE CHODZIŁY!

A to koń musi sobie zapracować na wyczyszczenie...?
wątek zamknięty
ciska, bo w odrużnieniu do innych dbam o konie mówie wam że kobyła chodziła w takim stanie tylko godzinę kilka dni pużniej były tylko zakleje na bokach a teraz ma cudowną sierść
Raven: nie do koni nikt nie przychodził i po miesiącu poszły pod siodło
Ponownie zacytuję moją przyjaciółkę "napisz im: jak by sie dalo to wyczyscic to bysmy wyczyscily, czyscimy to jak jestesmy ile sie da!!"
wątek zamknięty
a wyobraź sobie jaki syf musza miec te konie zeby uzbierac taki brud na sobie... o meeen

amazonka  podstawą utrzymania każdego konia jest czysty boks , dobre jedzenie , dobra opieka , dopasowany sprzęt i jeśli ktos tego nie potrafi zagwarantować zwierzakowi , nie powinien go posiadać.
Podobno rolnicy nie dbają o konie ale nie wiem jakim trzeba bys fleją zeby do takiego stanu doprowadzic konia a u nas na wsi  zimnioki od wozów  ładne  , czyściutki  i błyszczace pracują w polu
edit: mi nie chodzi nawet juz od syf na tym koniu ale o wasze totalnie głupie tłumaczenia o koniach sportowych , luksusie  bla bla bla
Cywilizowany cżłowiek  czyscił by tego konia pół dnia a nie wsiadł na niego i wstawiał słitaśne zdjęcia na photobloga
wątek zamknięty
ciska, to mój fbl i bedę tam wstawiać co mi sie żywnie podoba!!
Konie miały taką sierść przez jakiś tydzień, puki nie dało się tego wyszczotkować, jak się trochę wyszczotkowało to znowu narosło bo tarzanie ciągle itp. a co do boksów konie nie przebywają tam
wątek zamknięty
No i to jest kwintesencja właśnie- ok, mogę tego konia nie czyścić jak mi się nie chce, ale NIE WSIADAM NA KONIA TAK UFAJDOLONEGO!! Dziewczyno, to jest ŻAL.PL (jak ja to kocham ^^) i nie ma na to tłumaczenia. Mogłaś i czyścić dwa dni, ale i tak nie wsiadać jak nie doczyściłaś - więc porada koleżanki jest niezbyt mądra. Poza tym błoto schodzi łatwo, te zaklejki niestety wyglądają gnojowato :/ Fajny koń musi mieć boks.
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 czerwca 2009 20:48
to moze ja w ogole mlodego nie bede czyscic przeciez pod siodlem nie chodzi i dlugo nie bedzie chodzil  🤔
wątek zamknięty
Ja powiem tak - nie czyszcze codziennie konia i zdarza mi sie wsiąść jak nie jest idealnie czysty, ale zawsze musi być wyczyszczoa dobrze tam, gdzie idzie siodło czy inne paski i generalnie jak robią się zaklejki od błota to je zeskrobuje/spłukuje - też sobie nie wyobrażam jeździć na tak brudnym koniu, nie ze względów estetycznych, tylko że konia to boli potem jak trzeba to wyszczotkować i jak sie rusza to też go takie dredy ciągną :/

Jak koń sie tarza codziennie w błocku to można poświęcić 5 min dziennie na spłukanie ich albo przejechanie ryżówką - nie byłoby wtedy problemu że sklejki są takie, że trzeba pół dnia konia szorowac by zeszły.
Niestety jak chęc powożenia tyłka przeważa nad dobrostanem konia, to potem tak to wygląda... Wstyd!
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
18 czerwca 2009 20:50
margaritka, dokładnie, przecież to strata czasu...
Jeszcze ktoś Ci ukradnie szczotki jak będziesz go czyścić.

wątek zamknięty
Dzionka, ale błoto z gnojem już nie tak łatwo Poprostu przyznajcie się że wasze konie tez tak wyglądają a że cjciałam tu pokazac moje błędy i posttępy, a nie to ile brudu ma na sobie koń. Zrozumcie do koni nikt nie przychodził. Ja niestety nie mogłam wtedy przychodzić zbytnio. Z mojimi trzem akolezankami doprowadziłyśmy kobyły do normalnego stanu niestety tylko w ten dzien miałąm aparat. Ludzie zlitujcie się kobylica cał i zdrowa nic się jej nie stało, przyzwyczajone i mają długa sierść, która je zabezpiecza i mają farutchy na popręgi. Zrozumcie to, nioe jestem w stajnie w roku szkolnym pujśc do kobył na całe popłudnie i wykąpać je.
wątek zamknięty
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
18 czerwca 2009 20:56
Kurcze, masakra, sama aż otworzyłam buzię z wrażenia jak zobaczyłam to zdjęcie  🤔 Ja rozumiem, może nie dało się wyczyścić, więc po co wsiadać? Powiem ci, że znam jednego rolnika, który naprawdę, nie obgadując, ale po prostu mówię jak jest- ma syf koło domu, prowizoryczną stajenkę i małe pastwisko. Nie jest on też całkiem normalny. Wiecie jak się zdziwiłam widząc jego kuca na festynie? Czysty czaprak, siodło ok, tranzelka czyściuteńka i te czerwone frędzeki przy niej (nie wiem jak to się nazywa) wyglądały jak nowe. Kiedy się go zapytałam, czy mogę dać jej trawy, odpowiedział, że nie bo ma zapięty popręg i to tak jak z kobietą w ciąży  😁 I zaczął coś tam wymyślać hehe, to był dla mnie szok, nie powiedziałabym, że on tak dba o konia. Jednak chcieć to móc, idealnych warunków nie trzeba mieć🙂

wątek zamknięty
oj, ale chyba nie chodziłaś do tej szkoły regularnie, a przynajmniej nie ja język polski 😉
wątek zamknięty
Jasne, że nasze konie też tak czasem wyglądają - ale PRZED/PO jeździe, a nie w trakcie. Dowód:

i wyczyszczona:


(to Hawanka Pegasuski)
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
18 czerwca 2009 20:59
Poprostu przyznajcie się że wasze konie tez tak wyglądają

Że co proszę ?
Że niby mój koń (czy innych forumowiczów) tak wygląda ?
Jeżeli Ci się tak wydaje to grubo się mylisz.

Przejżyj sobie kilkaset stroną KR czy ZNK i gwarantuje Ci że nie znajdzie zdjęcia tak upieprzonego konia pod siodłem !
wątek zamknięty
Kurde amazonka używaj z łaski swojej opcję "sprawdź ortografię" chociaż co? Bo nie dośc, że czytam te obrzydliwe wymówki jakie tu serwujesz to jeszcze robisz nie wiarygodne błędy  🙄

Swoją drogą - za derke może równie dobrze posłużyć koc.

A to co mówi Twoja przyjaciółka jest szczytem żenady. Każdy koń zasługuje na to by przed jazdą go wyczyścić a jeśli nie możesz go doczyścić to nie wsadzasz na niego swojego dupska. Takie samo prawo ma koń z rekreacji, koń prywatny, koń jeżdżący zawody. Jak w ogole można kategoryzować je w tej sprawie  🤔wirek:
wątek zamknięty
Dada, oj regularnie i najęzyk polski równierz. Dysleksja mówi wam to coś, a dokładniej dyortografia. Proponuję na tym zakończyć temat. To nie miejsce na kłutnie na temat czystości konia.
Dzionka ; ten koń to niebo w porównaniu do tamtej kobyły
Ada: nieznajde bo bojicie się takich rozmów jak ta tutaj
wątek zamknięty
KOnie miały tak przez miesiąc bo NIE CHODZIŁY!
Jesli pozwolicie zacytuje wam moją koleżankę
"wez im napisz, ze sie nie obcieraja, bo maja mega gruba siersc i ze jak chca to niech sobie to same czyszcza, bo to sie naprawde nie da i ze to nie sa koniki sportowe gdzie ich prywatna wlascicielka ma 3 tysiace czapraków, 6 tysiecy derek itd tylko konie stojace caly rok na dworze" ..."i trzeba bylo napisac ze sie nie obcieraja bo jest to sprawdzone od dawna"


gruba sierść-> większe zaklejki->mocniejsze obtarcia  🙄

mój koń stoi od rana do wieczora na padoku a za żadne skarby świata nie wsiądę jak jest tak brudny! jasne, czasem zdarzy się zaklejka, której nie zauważe..

i co ma do tego czy koń jest sportowy czy nie?? na jezde ma być czysty i tyle...
i jeszcze jendo-co za różnica czy mam tysiąc czapraków czy dwa tysiące, nie ma to nic do rzeczy czy koń jest czysty czy brydny, wystarczy poświęcić trochę czasu i własnej woli  🙄
wątek zamknięty
!!!!

"Wyślij wiadomość" "Podgląd" "Sprawdź ortografię"

To forum jest na dyslektyków, ale myślących.
wątek zamknięty
Seksta   brumby drover !
18 czerwca 2009 21:05
O BOŻE sledze Wasza dyskusje i juz nawet nie chce mi sie komentowac tego, co pisze amazonka143.
Opadło mi wszystko łącznie z cyckami...
Jak można być tak nieodpowiedzialnym i niewrazliwym czlowiekiem ( pomijajac koniecznosc czyszczenia)?!


Poza tym amazonko, wyobraz sobie, ze to forum JEST od tego by pisać również o tym czy koń jest czysty czy nie. Wstawiasz TAKIE zdjęcie ( nie wstyd Ci? ) i musisz liczyć sie z konsekwencjami.
wątek zamknięty
KOnie miały tak przez miesiąc bo NIE CHODZIŁY!



Moj kon nie chodzi od poltora miesiaca. Jest codziennie czyszczony, ma robione kopyta i wszystko inne co jest potrzebne do utrzymania go w zdrowiu,urodzie i dobrym samopoczuciu. Nie mam 5 tysiecy derek i 20 czaprakow, ale kocham mojego konia i nie pozwole na to, zeby cierpial bo ja jestem leniwa klucha, ktorej nie chce sie w lapsko wziac szczotki i wyczyscic zwierze ktore uzytkuje i za ktore jestem odpowiedzialna. Nie ma wytlumaczenia dla takiego staniu koni, nie wiem czy to sie nie kwalifikuje pod znecanie sie nad zwierzetami. Nie wyobrazam sobie wsiasc na takiego konia. Nie wiem jakim trzeba byc czlowiekiem, zeby nie zauwazac ze temu koniowi nie jest z tym dobrze. Nie wiem czy to wyraz glupoty czy braku wiedzy i zwyklego myslenia, jestem porazona.
wątek zamknięty
Czy Ty czytasz amazonka w ogole co się do Ciebie pisze? Nie wypieraj się tu problemami z pisownią bo masz magiczny przycisk SPRAWDZ ORTOGRAFIĘ, która poprawia wszystkei karygodne blędy. Cóz...kolejny dowód Twojego obrzydliwego lenistwa i tłumaczenia się.



Uważasz, że tych koni nikt nie czyścił bo i tak na drugi dzień wytaplały by się w tej samej kałuży?
wątek zamknięty
Wypowiem się, z racji tego, że wśród linków znalazł sie także mój photoblog ( nie, nie ten z niewyczyszczonymi końmi. ; ] ) [ na co btw. Patrycja - nie wyraziłam zgody. -.-  !!!! ] Powiem tak, wszyscy dobrze wiemy, że to Wy macie racje. Że nie tak powinien wyglądać koń pod siodłem. Tu niepotrzebnie Patrycja stara sie wszytskim dookoła wmówić, że wszytsko jest okej. Powiem tak, niedawno po tym, jak zrobione były te zdjęcia konie zostały dokładnie wyczyszczone i wykąpane, a dziewczyny które jeżdżą tam na stałe na przyszłą zimę będą starały się, aby sytuacja sie nie powtórzyła.
pozdrawiam ; ) .

ps. żeby nie było, to nie ja jestem tą koleżanką, która kazała się ' odczepić ' ; ))
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
18 czerwca 2009 21:06
Jasne najłatwiej wykręcić się dysortografią. A brak myślenia w twoim przypadku to co ? "dysmózg" ?

Boimy się ?
Bać to ja bym się bała wsiąść na takiego konia. Byłabym że się zatrze albo odparzy.

Tak jak już nie masz żadnych sęsownych argumentów to teraz wszystko nasza wina.
Takkkk, bo tak naprawdę nasze konie też tak wyglądają i po prostu zapatrzyłaś się na nasze.
I to oczywiście wszystko przez nas.
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
18 czerwca 2009 21:07
Ada: nieznajde bo bojicie się takich rozmów jak ta tutaj

😵 A nie wpadłaś na to, że nasze konie po prostu nie chodzą w takim stanie pod siodłem? Tak zwyczajnie?
Mój źrób też bywa brudny, nawet okropnie brudny, bo jest w 3/4 ślązakiem. W zimie jest mamutem, uwielbia się tarzać i kłaść w boksie, ale siedzę godzinę, dwie (a choćby i cały dzień) i go czyszczę, do skutku.
wątek zamknięty
No i się odczepcie no wstawiałam tu linków abyście wypominały konia ale ewentualnie błędy mojego dosiadu.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.