wasze ulubione seriale

smartini   fb & insta: dokłaczone
23 maja 2018 08:04
Ascaia, ja myślę, że ta technologia to wcale 01 nie jest (komputery kwantowe, te sprawy ;D) więc rządzi się tymi samymi prawami co fantasy, w końcu to science fiction 😀 a science fiction oparte w 100% na istniejącej i wyjaśnialnej technologii jest... nudne :P (taka Grawitacja)
A działanie parku non stop mi jakoś nie przeszkadza, muszą zachować płynność scenariuszy. Bo gdyby hosty zasypiały z braku człowieka w okolicy, to gdyby jeden gość przyjechał do którejś wioski, potem wyjechał na odpowiednią odległość i wrócił... to zaczęłoby się tam, gdzie skończył, byłoby nienaturalnie a chyba o tą naturalność najbardziej w tym wszystkim chodzi.

A co do mózgu po którego wysłał Bernarda Ford - myślę, że to dla niego (Forda) miał być ten mózg a retrospekcja jest niedługo sprzed buntu hostów.
Achaja, zdecydowanie chcę, żebyś miała rację!
Bagiński gdzieś coś takiego o 2020 roku puścił. W kontekście realizacji Legend Polskich.

smartini, zaczynam się przekonywać do Twojego zdania. Ale taka cała hosto-działająca meksykańska wioska gdzieś na obrzeżach... Koszty, koszty, koszty 😉 Co do *spoiler* nowego "mózgu" - obstawiam, że to jest jaźń Williama. Ta jego jasna, dobra strona. Pierwszy sezon opowiadał pierwszą grę pod niego skrojoną - labirynt. Teraz obserwujemy drugą, którą Ford już zupełnie jawni Williamowi zadedykował. Może Robert Ford po latach doszedł do podobnych wniosków jak Albert? Że jednak cały pomysł takiego parku nie jest dobry, że to nic fajnego wyzwalać w ludziach to, co w nich najgorsze. A William jest tego najbardziej dosadnym dowodem - i to na jego historii Ford chce "odkupić winy" i przywrócić go "jasnej stronie mocy"? Z resztą w ostatnich odcinkach William w Czerni jakby zmiękł, np. postanowił pomóc rodzinie Lorenza. I ta sprawa z teściem. No i pojawienie się jego córki. Twórcy odsłaniają nam jego lepszą twarz. Tak więc jak dla mnie Ford kazał Bernardowi wyprodukować jaźń młodego, niewinnego Williama i to ten mózg MiB ma znaleźć jako nagrodę za rozegranie nowej gry.
A ciekawe co tak naprawdę jest w scenariuszu 😉 

PS. I niby znalazłam odpowiedź co z bronią (w 4 odcinku), ale nie satysfakcjonuje mnie 😉 

PS2. *spoiler* Oglądając drugi raz jeszcze bardziej widzę jaka wielka różnica pomiędzy Dolores a Maeve. Niby u obu mówi się o budzeniu się świadomości, ale... jak dla mnie to Dolores jest cały czas zaprogramowana - nie jestem pewna czy kiedyś dawno Alberta, czy obecnie przez Roberta (czy może Bernarda)? Ale to co widzimy to jednak cały czas gra, ktoś ją budzi, ktoś jej daje nowe bodźce, ktoś jej daje nowe uprawnienia. A u Maeve to wygląda jak rzeczywiste samo-przebudzenie. Wyrywa się z oprogramowania, budzi na stole technicznym kiedy chce. No a jeszcze w tym wszystkim jest Bernard - niby częściowo jaźń Alberta, niby dograna inna historia, a w czasie teraźniejszym działa jakby samodzielnie. 
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 maja 2018 09:34
Ascaia, Bernard w ogóle jest ciekawą postacią i w nowym sezonie widać, że dużo bardziej złożoną i wielowątkową niż można się było spodziewać, lubię go 😀
co do różnic między Dolores/Wyattem a Mave to się całkowicie zgadzam.
Ciekawy tekst o rozmowie Willa z 'Robertem' jest tutaj spoiler
A co do mózgu dla młodej wersji Williama - ciekawa teoria. Faktycznie teraz MiB musi wyjść z gry, w którą wszedł a która nie była przeznaczona dla niego. Ciekawe, czy pojawienie się córki było zaplanowane przez Forda? A może to jej jaźń umieścił w nowym mózgu i jest ona tylko hostem, częścią nowej gry? 😀
Ale i tak pozostaję przy wersji, że mozg był dla niego więc wcale nie umarł (tak całkowicie) i z jakiejś nieznanej części parku nadal kontroluje grę  😀iabeł:
Oj bo w ogóle wszyscy tam są sztuczni, same hosty i jaźnie wgrane w hosty. Ford nadal żyje, MiB zostanie zdigitalizowany, a Maeve zostanie centralnym światowym hot spotem. Nikt nie jest prawdziwy i tyle 😉
A Gra o Tron zakończy się zwycięstwem Nocnego Króla, albo kometą, która cały świat przeniesienie w niebyt vel odbyt. 😉 
Marność nad marnościami, i wszystko marność 😉
pointure   Dresiarz mentalny.
23 maja 2018 13:33
BASZNIA dzięki, ocena na filmwebie niska ale może się skuszę 😉
My obejrzeliśmy 1 sezon Strzelca - wrażenia bardzo dobre, jak długi film sensacyjny. Wiadomo, bez głupotek nie mogło się obyć ale i tak bardzo przyjemnie się ogląda. Sezon 2 już dla mnie naciągany.
Dziewczyny co polecacie z seriali netflixa? Mamy jakoś pecha i na same durne wpadamy typu Trawka, unbreakable kimmy. Nie da się tego oglądać a szukamy czegoś lekkiego na wieczory. Z tego co polecamy to Dom z papieru, szybko lyknelismy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 maja 2018 06:27
Dark  😍
Dark to niezbyt lekki  🙂
Ja polecam Atypical. Dark też, ale to cięższa historia.
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 maja 2018 08:14
Mi się podoba Riverdale, ale to też niekoniecznie lekkie aczkolwiek mnie wciągnęło 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2018 09:37
Oglądam wał ostatni odcinek 2 sezonu "13 powodow". Jestem rozczarowana... 🙁
Mnie też rozczarował drugi sezon.
Ja też jestem rozczarowana drugim sezonem 13 powodów.... Od 3 odcinka troche się rozkręcił... ale i tak robiony mega na siłe...  😤
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 czerwca 2018 12:32
ja to w ogóle zmęczyłam może połowę pierwszego... 😉
Za to teraz obejrzałam 6cio odcinkowy Top of the lake (z Jackiem Komanem 😀), ciekawy, no i te widoki Nowej Zelandii <3
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2018 12:47
Zakończenie sugeruje 3 sezon, ale jak dla mnie jest totalnie bez sensu. Co prawda dosyć logiczne, ale jak takie rozwiązanie sprawy ma wpłynąć na potencjalne dzieciaki z problemami oglądające ten serial...? :/
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 czerwca 2018 12:49
CzarownicaSa, napisałabyś jakie rozwiązanie? Wiem że spoiler ale nie planuję oglądać ;D natomiast potencjalny wpływ całego serialu na młodzież już mnie ciekawi, już jedną sprawę chyba mieli wytoczoną przez rodziców dziewczynki, która popełniła samobójstwo po obejrzeniu pierwszego sezonu
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2018 13:21
Już wysyłam pw :kwiatek:
Gniadata   my own true love
01 czerwca 2018 13:24
Czarownica do mnie też wyślij, do mnie też! Ładnie proszę :kwiatek: Dobrnelam do połowy i zasnęłam z nudów, tez dołączam do grona zawiedzionych 👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 czerwca 2018 13:31
CzarownicaSa, dzięki :kwiatek:
Faktycznie mało korzystne rozwiązanie... i też mi się nie podoba koncepcja, jak z resztą całokształt serialu. Dzieciaki zostawione same sobie, bagatelizowanie problemu no i kurcze, ja dość niedawno chodziłam do liceum i daleko nam było do aż takiej patoli (bo ciężko to inaczej nazwać...)
Jeśli w stanach faktycznie mają aż tak chore akcje w szkołach to powinno się to raczej tępić a nie tworzyć z tego brand :/
A ja jestem pozytywnie nastawiona do Trzynastki. Obejrzałam drugi sezon, osobiście uważam, że jest lepszy niż pierwszy. Zakończenie faktycznie pokazuje, że ma być 3 sezon, ale nic nie jest potwierdzone i to, czy go zrobią zależy od tego, jak się sprzeda drugi plus jakie nastawienie będzie mieć społeczeństwo, bo wiadomo, że serial wzbudza kontrowersje.

Serial ten nie ma na celu tylko uświadomienie sam w sobie nastolatków o sytuacjach, jakie mają miejsce, a przez swoją kontrowersję dotrzeć do dorosłych, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak może wyglądać życie ich dzieci. Nie wiem, kiedy kończyłaś smartini liceum, ale na przestrzeni kilku lat, kilku, nawet nie kilkunastu, dwóch lub trzech, był taki "rozkwit" patologii, ze głowa mała. Nie uważam, że mój rocznik, '99, był normalny w 100%, bo żaden nie jest, ale nie jedna osoba, nauczyciel lub opiekun np. w placówkach domu dziecka stwierdzili, że jesteśmy ostatnim "normalnym" rocznikiem.

Nie pamiętam jak było podczas pierwszego sezonu, ale w tym w każdym odcinku wspominana była strona, na której ludzie mogą szukać pomocy. Więc serial jest jednak "po coś" i mimo że jest bardzo demonizowany, ma przekaz i dla niektórych zbyt brutalny. Ale co poradzić, jak często taka jest również rzeczywistość.
to jest trochę bardziej  🚫 ale mnie serial o takiej fabule, gdybym była w wątpliwie stabilnym emocjonalnie wieku licealnym i miałabym problem na tle depresyjnym itp. (a że tak powiem i was there)  bardziej popchnąłby do samobójstwa niż do szukania pomocy na stronce z napisów końcowych  😉 Ludzie w tym wieku często potrzebują atencji, chorej atencji, a ten serial pokazuje jak nagle po jednym samobójstwie wszystko się zmienia i dziewczyna nie schodzi z ust całej społeczności przez dwa (a może trzy sezony), kasety stają się misterium, inne relacje się rozpadają a ona jest wreszcie w centrum uwagi.

smartini   fb & insta: dokłaczone
01 czerwca 2018 18:04
lazuryt00, tyle że ta strona powstała właśnie dlatego, że dziewczynka po pierwszym sezonie targnela się na życie, skutecznie niestety.
Nie mam nic przeciwko poruszaniu tej tematyki natomiast forma mi się nie podoba. Jako względnie dorosła i uksztaltowana psychicznie osoba wyciągam wnioski niekoniecznie takie, jakie powinnam (szkola nie pomoże, prawo jie pomoże, kara bedzie niespolmierna do czynu i generalnie jestesmy my, nastolatki, zostawieni sami sobie...). Mi serial pokazuje - faktycznie nie warto nikomu komunikowac problemu bo nikt mi nie pomoze, za to samobojstwo zapewni mi slawe po smierci. A moze nawet jak ja sie zabije to komus pomoge? Jakie wiec wnioski może wyciągnąć dziecko z depresją i myslami samobojczymi?
Generalnie to mam raczej odczucia jak infantil, serial może przynosić skutki inne od zamierzonego.
Z resztą co autorom po portalu udzielajacym pomocy skoro przekaz serialu jest jasny - nie dostaniesz ani pomocy ani sprawiedliwosci?
Wniosek jest jeden: jestem małolatą, której się najzwyczajniej w świecie serial podoba. I mówię to bez krzty ironii. Warto czasem się odmóżdżyć.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 czerwca 2018 20:43
lazuryt00, każdy odmozdza sie inaczej ;D ja tam absolutnie nie mam nic do tych, ktorym się 13 powodow podoba, ba, moj P. ogladal 😉 mnie zwyczajnoe draznil caly koncept. Ale ja dziwna jestem, ja sie wczoraj odmozdzalam na Deadpoolu (i nawet poplakalam soe w jednym miejscu ze smiecu :P)
Peaky blinders  😍 soundtrack  😍
smartini, - bo każdy marvel jest idealny do odmóżdżania się, a deadpool jest stworzony już bardzo typowo do tego 🤣
lazuryt00, - a mi się wydaje, że czasami ludzie na siłę szukają czegoś wow i piątego dna, zamiast zwyczajnie oglądać całkiem niezłą produkcję i przy tym odpocząć tak po prostu 😉
Naboo, oj tak, rewelacyjna muzyka.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 czerwca 2018 21:30
Gdyby nie ten wątek, to nawet nie wiedziałabym, że wyszedł nowy sezon 13 Powodów  😂 obejrzałam trzy odcinki i net mi się zbiesił, ale jak na razie mnie nie porywa. A pierwszy sezon nawet lubię, pomimo że jest to serial infantylny, tandetny i banalny - świetnie odmóżdża.
Skończyłam Goodless, 7 odcinków po około godzinie, western. Zacny, super oprawa, muzyka, nawet wątki końskie mimo swojej amerykańskości idzie spokojnie znieść, nie jest ich za dużo 😉 Ciekawe postacie, dobrze grane. Fabuła wciąga, ogólnie duży plus i oglądało się mega przyjemnie.

Zaczynam Altered Carbon, po pierwszym odcinku jestem na tak 😀
Obejrzałam nowy netflixowy serial Safe i podobał mi się. Jeden sezon tylko, 8 odcinków, cała historia zamknięta. Bardzo dobrze się ogląda  🙂
A w skrócie o czym to? 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się