Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

https://www.olx.pl/oferta/zrebak-klacz-CID103-IDsBE83.html#1e10d24997

Jak na konika polnego to dosyć ciekawy okaz. Jak można zobaczyć czy koń reaguje na łonie na polecenia? I czemu to ma służyć?  🤔

😂
Korekta pewnie, słynne T9. Tylko boli fakt niestaranności sprzedającego, nawet nie sprawdził treści.
https://www.olx.pl/oferta/silica-gel-CID767-IDuJxXT.html

Sprzedaż jest tylko kwestią zlalezienia chętnego kupca  😁

Znalzazłam to w dziale akcesoria dla koni :P
Kim jest mastelarz? 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2018 11:19
Pewne tym samym co "talerzmen" jak to kiedyś mój kumpel powiedział  😂
a co to za dziwny patent łączenia kantara z wędzidłem? nie spotkałam się z czymś takim  😲

https://goo.gl/QxqJAs

https://goo.gl/rFZ784






u koni gorącokrwistych też się z tym nie spotkałam, ale u zimnokrwistych to jest dość częsty patent 🙂
Co to posiada ten koń(w ogłoszeniu napisane) ? No i ta cena 100tys chyba napisana żeby coś tam było napisane. A odnośnie patentu to na fb ostatnio widzialam człowieka który wszystkie swoje konie jezdził na takim czymś.
To jakieś premie hodowlane związku holsztyńskiego - dawno nie używałam j. niemieckiego, ale na stronie związku holsztyńskiego o tym piszą - co dokładnie - ich nich verstehe 😉. A patent to nic innego jak wędzidło dopięte na karabińczyki.
Aaaa, własnie coś mi świtało z hodowlą 🙂 moa ciekawość odnośnie Niemieckich słówek została zaspokojona 🙂
Jaki patent? To zwykłymi małymi karabinczykami wedzidlo przypieli do kantara. Pewnie tylko do zdjęcia, zeby pokazać, że kon jezdzony
I świetny patent na trzymanie wodzy - zdjęcie nr 4. I świetnie pozbierany koń  🤣
Ja u tego  Pana byłam pewnie z 10 lat temu albo więcej nawet- widzę że poziom profesjonalizmu się nie zmienił
a szkoda, że poziom niezmienny bo konie bardzo przyzwoite i pewnie sporo warte ale tak pokazane że 100 koła jak farsa przy tym wygląda  💃
wędzidło dopięte do kantara fajnie się sprawdza na całodziennych terenach z częstymi popasami latem 🙂 koń ma mniej na głowie, łatwo i szybko można odpiąć wędzidło i zrobić zwierzakowi przyjemny popas 🙂
Ale kupców ma... ostatnio za 30 byla źrebica... brałabym od razu, jakbym była hodowcą. Ta kobyła też zacna. Jeśli nie zepsuta jazdą to warta grubych pieniędzy. Mam nadzieję, że wstępnie tylko objeżdzona. Poza tym Pan Juszczak miał zawsze fajny materiał. Kilka stron wcześniej był ten temat walkowany, tzn fajne pokazanie by przyspieszyło sprzedaż, oczywiscie, że tak... ale i tak klacze pewnie znajdą nabywców
Megane - czy dobrze kojarzę nazwisko Juszczak co kiedyś miał kupę tarantów, izabeli i innych kolorowańców?
Ale kupców ma... ostatnio za 30 byla źrebica... brałabym od razu, jakbym była hodowcą. Ta kobyła też zacna. Jeśli nie zepsuta jazdą to warta grubych pieniędzy. Mam nadzieję, że wstępnie tylko objeżdzona. Poza tym Pan Juszczak miał zawsze fajny materiał. Kilka stron wcześniej był ten temat walkowany, tzn fajne pokazanie by przyspieszyło sprzedaż, oczywiscie, że tak... ale i tak klacze pewnie znajdą nabywców


do jazdy to średnio warta grubych pieniędzy patrząc na ten prosty i rozwalony z pipakiem staw, a na matkę ciut przydużo 😉 Pewnie znajdzie nabywce ale za ile to pewnie się nie dowiemy 😉
[quote author=zielona_stajnia link=topic=190.msg2788120#msg2788120 date=1527889474]
Megane - czy dobrze kojarzę nazwisko Juszczak co kiedyś miał kupę tarantów, izabeli i innych kolorowańców?
[/quote]
Kurcze, całkiem możliwe, coś kojarzę, że tak ale nie mam pewności. Miał ogiera holszynskiego z taką jebutną szyją  😁 imienia tez nie pamiętam. I zawsze sporo fajnego przychówku gniadego 😉 lubiłam jego ogłoszenia w końskim targu 😉
To chyba ten sam, prawie zawsze była całą strona jego ogłoszeń - do dziś mam stosy tych gazet 😉
Ogier Granilli S 😉 Miał jeszcze Lord Star wtedy. A ze musiałam trochę na Pana poczekać to nam pokazano stajnie i poupychane wszędzie konie - miał sporo  izabelków na pewno, nie pamiętam czy jeszcze jechać.
Ja pojechałam oglądać konia w ogłoszeniu 15 tys zł. To był mój  ideał z maści budowy, przyzwoity papier. Pan przez telefon czyli właściciel poinformował ze ma dychawice, stan operacyjny, do dużego sportu po zabiegu się nie nada.  Sprzeda za 12 tys może jeszcze coś utargujemy.  Pojechałam zobaczyć - konik był potrzebny wyłącznie do jazd rekreacyjnych. Konik przyjął jeżdzca jak chłopak ten ze zdjęć z ogłoszenia chciał zakłusować to było już widać wielki problem. Nie wsiadałam bo widać było że on do zajazdki od podstaw.  Podejrzewam ze te wszystkie na ogłoszeniach tak chodzą więc nie powinny być popsute. Raczej tam nikt inny z tymi konia nie pracował. Przyjechał właściciel. Piękna gadka - 25 tys zł. Ale jak??? W ogłoszeniu było 15 powiedział pan ze sprzeda za 12? Zaczął się drzeć na chłopaka ze złą cene wpisał i on się pomylił jak ze mną rozmawiał  😉 Podziękowaliśmy i pojechaliśmy. Potem dzwonił jeszcze pare razy że niech straci i mi go sprzeda za 15.
Jeśli chodzi o ceny i papiery to ja widzę cały czas jego ogłoszenia i są zacne. No mnie pamiętam rzuciło się w oczy to że w środku dnia bo byliśmy około 13, nie pamiętam miesiąca ale była trawa ciepło itp. a wszystko w boksach. Mnóstwo koni, Bardzo dużo w kilku budynkach i nie widziałam padoków. Podejrzewam ze musiał mieć coś za gospodarstwem bo ten koń co oglądałam fotki był na padoku  ale to nie na taką ilość koni a ja jednak nauczona ze koń musi biegać zwłaszcza jak jest młody.  I za te ceny co teraz za kobyły rzuca można znaleźć konie z dużo lepszego źródła.
Swoją drogą orientujecie się, czy coś z jego hodowli się w sporcie pokazuje?
http://ogloszenia.re-volta.pl/osman-guli-mihman--opera-klacz-achaltekinska/o/104078/ tutaj też cena jest, jaka jest i nikt właścicielowi nie zabrania cenić swoich koni 😉
KatarzynaK, masz rację jeśli chodzi o tą sztukę, nie przyglądałam się budowie bo tematem było wędzidło i tylko na nie zwrociłam uwagę, i czyje to konie. Ale córkę dała bardzo fajną (bo to chyba była od niej) 😉  i niektóre konie były wystawiane też bardzo fajne ale ogłoszenia zniknęły. Niestety nigdy nie widziałam tych koni na żywo a tylko ze zdjęć i zawsze były "ładniejsze" od reszty w końskim targu 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 czerwca 2018 12:44
Megane,  ogłoszenia dalej wiszą 😀
Ale nie ma tych 2ch, co mi się podobały 😉 chyba, że wygasły 😉
Z resztą i tak nie kupię 😉
Pewnie google translator  ale    ta obsesja mnie  rozwaliła .... 🤣
https://www.olx.pl/oferta/tinker-CID103-IDuwFIH.html#2473a69834

Bardzo atrakcyjny młody konik polny zapisany w książce hodowlanej NL, w tym roku ma 6 lat, ma obsesję i jeździ pod siodłem, szczęśliwy i początkujący.
jesteśmy z Czech. transport nie jest problemem.
Zaznaczyłabym jeszcze tego 'konika polnego"  😁
Czy mi się wydaje, czy ten konik jest POTWORNIE TŁUSTY?!

http://ogloszenia.re-volta.pl/klacz-konik-polski-rewelacyjny-charakter/o/110951/
no jest grubiutki, aczkolwiek w odniesieniu do koników polskich określenie potwornie jeszcze tutaj nie ma miejsca 🙂
druga sprawa ze skoro koń służył do hipoterapii to nie mógł być to koń chudy, a jak wiadomo odchudzić prymitywa jest zawsze trudniej niż przytyć 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 czerwca 2018 16:23
rudziczek, bez przesady...
Na pewno nie jest "potwornie tłusty". Okrągły prymityw jak większość...no ale na pewno nie mieści się w klasyfikacji mega upasionego prymitywa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się